b

Zamyšlení

6. února 2007 v 20:08 | Lúmenn |  svět podle Lúmenn...
Napadá mě, jak jsou lidé na tomto světě hloupí. Jak se celé týdny, měsíce, roky pachtí za něčím, co stejně nemůžou mít. A i když to dávno vědí, že jejich cíl je nedosažitelný, pokračují v nesmyslném úsilí dál. Vydávají peníze, dostávají se až na pokraj svých sil, pláčou a tlučou rukama do stěny, mlátí hlavou o zem a to vše jenom pro jedinou věc či osobu. Ten člověk může být bezcenný, prázdný jako džbán, zlý a samolibý a jen využívá naší dobroty a lásky. Věc může být tak zbytečná jako zlaté hodinky nebo diamantový prsten. Tyhle věci nepřinášejí žádný užitek a stejně se za nimi honí každý, kdo je jen očkem zahlédne za výlohou klenotnictví. Proč? Proč neobrátíme hlavy někam, kde nás čekají užitečné a přesto krásné věci? Proč musíme mít krásnou blondýnu z časopisu, když doma čeká chytrá a pracovitá manželka? Proč chceme zlaté hodinky s vodotryskem, když stejně dobře poslouží obyčejné digitálky?

Moje zamyšlení vzniklo vlastně náhodou. Poznala jsem dívku, která je bláznivě a až chorobně zamilovaná do kluka, který za to vůbec nestojí. On ji nenávidí, pohrdá jí a píše jí nechutné smsky, ale ona ho bombarduje zprávami o své lásce, zemřela by pro něj a kvůli němu už také málem zemřela. Narazila jsem na tuto slečnu na internetu a jak mám v povaze, pokusila jsem se jí pomoci. Ale moje síly na to bohužel nestačí. Nevím, co udělat, když její srdce odmítá jakékoli rady. Nechci, aby takhle trpěla, hlavně proto, že toho kluka znám a vím, jaký je. Ale takly vím, že za to všechno si může sama. Tak jak z toho ven? Doufám, že čas, můj dobrý přítel a osobní lékař, jí pomůže zahojit všechny rány, stejně jako je zahojil mně.
No tak, už neplač...:-*
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Misha Misha | Web | 6. února 2007 v 20:14 | Reagovat

Ty voe..no já když sem tohle začla číst..ty první řádky tak sem nedokázala přestat...je to pravda...ale je to prostě cíl a ty to fakt moc chceš..a doufáš že se to stane..NIC...:( ale už to tak je...jinak hezkej blog..a hezkej obrázek

2 Indyl (Elis) Indyl (Elis) | 22. dubna 2007 v 0:59 | Reagovat

máš talent na psaní =) a ten první odstavec, ta úvaha se mi nehorááázně líbí =D

3 Tkanica Tkanica | E-mail | 16. června 2007 v 18:57 | Reagovat

K tomu prvnímu odstavci....víš proč se lidi honí za takovýma věcma??Protože když  

máš třeba značkový tričko, boty, atd. když seš hezká a máš zlaté hodinký s diamantovým vodotryskem tak si tě i ti obyčejní hodní lidi víc všímaj.......je to moc smutný ale je to tak......

4 Francesca Francesca | E-mail | 27. března 2011 v 16:10 | Reagovat

myslím si,že tejto dievčine už nepomože nik..a to hovorím z vůlatnej skúsenosti..som d mojho priatela chorobne zamilovaná..on mi za to stojí,pretože viem a cítim,že ma tiež miluje..určite nie tak ako ja,ale velmi miluje,zamilovat sa chorobne nieje žiadna sranda..je to velká bolest,nejistota a predsa jej dovolujeme,ayb nás tak ničila..láska nieje len o zamilovaných básničkách ale hlavne aj o velkej bolesti..niekedy sa bolest nedá vydržat a človek si povie..že by chcel smrt než taký život..ale každý to vidí inak..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama