Komentáře

1 SiriusNoir SiriusNoir | Web | 4. prosince 2008 v 18:39 | Reagovat

No nesouhlasil bych s tím, že se někdo narodí homosexuálem... Stejně jako se nikdo nenarodí sexuálním deviantem...to se projeví až v průběhu času, důsledkem zážitků, kolektivu, vnějším i vnitřním vlivům prostředí...Každý člověk se rodí s pudem rozmnožovacím...tím je sexuální přitažlivost druhým pohlavím...cokoliv jiného opravdu není vrozené...

   Taky bych nehodnotil inteligenci podle stylu hudby...to je prostě věc vkusu. Znám i chytré hopery i ne příliš chytré goth...takže tohle škatulkování absolutně odmítám...Když ti napíšu výčet kapel, které se mi líbí, řekneš mi jaké mám IQ? :-)

   Závěrem ani gothik se podle mě už "nerodí". Všechno je ovlivněné dobou, kdyby ses narodila před 500 lety, nebudeš se fotit s kudlou nad králíččí hlavou :-)

   Ale některé vlastnosti jsou vrozené. Gothic jsou podle mě lidé vnímaví, citliví a umí se vcítit do druhého. Takhle to vypdá jakoby subkultury vznikaly spíš podle vlastností, vkusu na hudbu a módu, ale příjde mi to divně řečený :-)

2 Lúmenn Lúmenn | Web | 4. prosince 2008 v 19:21 | Reagovat

Dle lékařů je sexuální orientace vrozená, ovšemže se projeví až časem, ale je to věc, která se nedá změnit a je v nás od narození.

"Všimla jsem si, že většina gothiků jsou inteligentní lidé, což se nedá říct o mnohých fanoušcích hip-hopu a co si budeme nalhávat i punku a metalu." Bacha! Většina a mnozí nejsou všichni! Znám taktéž i chytré hopery a blbé gothy, inteligentní člověk to z téhle věty pochopí ;):D

no kdybych se narodila před 500 lety bude ze mě prokletý básník ve stylu F.Villona :D - v podstatě gothik, jen bez současné hudby a módy.

No a co jiného jsou subkultury, než skupiny které sdružují lidi se stejným hudebním, módním a vesměs i názorovým vkusem?

3 SiriusNoir SiriusNoir | Web | 4. prosince 2008 v 20:50 | Reagovat

No zajímalo by mě jak to páni doktoři zjistili...

   Právě proto nechápu proč lidi škatulkovat...i před půl stoletím bys byla velmi podobná sama sobě v současnosti, tak proč jednoho označovat za goth...druhého za punkáče...já v tomhle škatulkování prostě nevidím nic užitečného...U hudby to chápu, jiné styly prostě zasluhují jiný název, aby se od sebe nějak oddělili a člověk při slově punk věděl hned, že nejde o disko :-)

4 Orhea Orhea | Web | 10. prosince 2008 v 16:52 | Reagovat

S tvým názorem bych se skoro ztotožnila.Obzvlášt věta:,,Mnozí goths byli v dětství šikanování.." je podle mě velmi pravdivá,stejně jako zbytek odstavce a vše co s touto větou souvisí.Já osobně to tak u sebe cítím.Dříve jsem byla nenapadná holčička,která se dobře učila a všemožně se snažila být oblíbená  a zapadnout do kolektivu a nyní je zajímavé,že jsem pravý opak.Jsem jiná než ostatní a nesnažím se nikomu vnutit,kolektiv mě musí brát takovou jaká jsem a když nebere,mrzí mě to ale co naplat..Život člověka naučí a zaujme určité postoje jen díky zkušenostem.

A jsem ráda,že má někdo podobný názor..

5 Eris Elementary Eris Elementary | Web | 27. října 2009 v 21:01 | Reagovat

v podstatě s tebou souhlasím, ale ne každý, kdo se tak narodí se tím skutečně stane.
Když někdo s nízkym sebevědomim, kdo už si třeba přetrpěl něco jako šikanu, nebo prostě jen to, že ho kolektiv nebral, si najde pár přátel, ale ti začnou poslouchat dejme tomu hip hop a budou ho brát sebou na hih hopový akce, pravděpodobně se z něj stane hip hoiper.
Myšleno v tom věku, kdy ještě člověk nemá sý názory pevně daný.
To se pak prostě nechá strhnout "partou", aby ho nezavrhli a on zase nebyl sám.
A po nějakym čase se mu to může zalíbit.

Toť můj názor,
neříkám že 100% správný, ale nemyslím si, že nemožný v praxi.

a omlouvám se za jakousi neschopnost vyjadřování :)

6 Bellatrix Black Lastrange Bellatrix Black Lastrange | 19. května 2010 v 18:21 | Reagovat

Ohledně sexuální orientace, mám ten dojem, že tohle ne téma poměrně méně sporné, než ty ostatní. Lékaři v tom zdá se mají jasno (církev zřejmě taktéž, ale to sem tahat nebudeme). Ruku na srdce, to, že se někdo narodí jako homosexuál (ano myslím, si, že je to opravdu dáno, jaksi geneticky)-tedy, kdo by se tím v dnešní příšerně, neotevřeně a naprosto nepochopitelně reagující společnosti chlubil? Všichni víme, jakým trendem je bisexualita u dnešních mladých slečen (zejména bych řekla, u slečen hnutí EMO, či takzvaných "ghotyček"... zdá se to být podivně nespravedlivé. Tedy zarážející na tom je hlavně to, ža zatímco, jde vše jak všichni tak rádi tvrdí "dopředu"-některé názory zůstávají zakopány někde ve středověku.

Zajímavý článek, zajímavé téma-pravda, velmi často diskutované na fórech. Po světě se loudám nějakých téměř sedmnáct let, netroufám si tvrdit, že jsem spolkla ani setinu  moudrosti, kterou jsem spolknout mohla. Sokrates, kdysi řekl, že; Ví, že nic neví. Tak takhle nějak se cítím. Gothici jsou vyjímeční lidé, samozřejmě, že jen někteří, každý si vybere toho svého. Tohle si ovšem říká, každý o té "své" skupině. Naprosto souhlasím s myšlenkou, že ovšem nejsme až natolik vyjímeční, abychom se rodili tím, čím nakonec jsme.

Ve spisovatelské terminologii, konkrétně ve fanfiction obecně, je užíván termín "Mary Sue" (pro vymyšlenou autorskou postavu, která je nepochopená, trpí, je ošklivá, nemá přátele, doma ji týrají, zavraždili jí rodiče... kombinuje se v různých obměnách)-nakonec ovšem, z této postavy, vyroste krásná uvědomělá, inteligentní labuť, kterou všichni obdivují a je velkým lamačem srdcí.) Nehorázné klišé, ano. Ovšem řekla, bych že z počátečního charakteru Mary Sue (nikoliv už z vyvrcholení pointy, o labuti), vycházíme i my. Jak jsi sama napsala, mnohdy těžké dětství, šikana, traumatizující zážitek, ošklivost, ïnteligence, rozvrácené manželství, ale i závist... znám jen málo-pokud tedy nějakého goth človíčka, který by nevykvetl v něčem podobném (samosebou jsou tady takoví, co si kus své pravdy přismyslí, aby zapadli). Ovšem pravidlem to nebývá, tento člověk má pak větší sklon buďto páchat sebevraždy, stát anarchistou, nebo se někam zaškatulkovat.
Všechno je dle mého názoru o touze někam patřit, začlenit se ke svým (ne do lidského stáda). Provokovat, ale přece mít někde zázemí. Nutno říci, že tohle je jedna z těch "lepších" možností...

7 Nini Nini | Web | 25. července 2010 v 21:00 | Reagovat

Ahoj, mám dotaz. Může být gothikem i ten, co neposlouchá jejich tvrdou hudbu?

8 Lúmenn Lúmenn | Web | 26. července 2010 v 12:52 | Reagovat

[7]: goth hudba není zrovna nějaká tvrdárna;) a na dotaz odpovím otázkou - může být metloš někdo kdo neposlouchá metal?;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.