Indigové děti – lidstvo budoucnosti?

7. ledna 2009 v 11:02 | Lúmenn |  putování za záhadami...

Indigová barva, zvláštní spojení tmavě modré a fialové, je znakem moudrosti a hlubokého duchovního pochopení světa. Indigovou barvu aury (mimochodem je to také barva sedmé, korunní čakry) mají jen ti duchovně nejsilnější jedinci. V posledních dvaceti až třiceti letech se prý zněkolikanásobil počet novorozenců s touto barvou aury a na světě se tak množí nová generace lidí - indigové děti. Čím jsou zvláštní?
Indigové děti mají prý úplně jiné vnímání světa, jsou si jisté svou vyšší inteligencí (indigové děti mají v drtivé většině IQ nad 130, jsou tedy geniální) a mnohdy mají zvláštní (telekinetické, telepatické, věštecké) schopnosti. Jejich vidění světa je od útlého věku trochu jiné - neuznávají autority, nedokáží vykonávat přikázanou či monotónní práci, bouří se zaběhlým systémům a hodnotám.
V historii prý bylo mnoho případů lidí s těmito vlastnosti, avšak jejich nárůst v posledních dvou dekádách je zarážející. Proč se to děje? Existují různé hypotézy. Nejznámější teorie mluví o mayském kalendáři, ve kterém se rok 2012 má stát koncem světa, respektive koncem světa a jeho uspořádání tak, jak ho známe. Mají se vrátit bohové, kterým se podaří změnit řád věcí na zemi a peníze, války a nenávist už nebudou pro lidi ničím jiným, než trpkou minulostí. S tím souvisí i dvacetileté období očištění planety, předcházející příchodu bohů. Že by právě indigové děti byly novou rasou, zrozenou pro nastávající svět?

Další hypotéza je v podstatě totožná, pouze se týká změny věku, která podle antických filozofů probíhá jednou za 2 150 let. Věky postupují pozpátku po zvěrokruhu, nyní jsme ve věku Ryb (plný válek, utrpení, vypjatých emocí typických pro ryby) a má nastat věk Vodnáře (věk svobody, moudrosti, vzdušných myšlenek jaké má vodnář). Opět je tedy nutné očistit planetu a to má za následek zrození tolika indigových dětí.
Kromě těchto mystických teorií se mluví o genetických pokusech tajných služeb, mimozemšťanech a tak dále, ale to přijde přitažené za vlasy i mě:).
Pojďme se ještě zaměřit na první teorii. S tou souvisí právě doba, kdy se indigové děti rodí. Bereme-li rok 2012 za rok zlomu, přerodu (jako přesné datum mayové uvádějí 12.prosince) pak poslední generace, která dosáhne dospělosti v tomto roce je ta narozená v roce 1994. Naopak generace příliš "stará", tedy lidé kteří v té době už budou dost ovlivněni pořádky starého světa, budou ti, kteří budou mít v roce 2012 řekněme 30 a více let. Tím pádem všichni narození v roce 1982 a dříve. Zůstává nám tedy jádro, generace narozená v letech 1983 až 1994 - tedy právě ta generace, ke které se všichni starší upínají s nadějí, že její vědci, lékaři a politici dokáží změnit svět. Generace, jež má podle ekonomických a ekologických odhadů stát před největší krizí planety a čelit přelidnění, globálnímu oteplování, nedostatku jídla, vody a nerostných surovin a v neposlední řadě ekonomickým problémům. Naše generace.
Lidé narození příliš brzy a nebo později třeba mají typické "indigové" vlastnosti, ale ty první všední život změní a ti druzí - no vybavte si naši nejmladší generaci. Jejich pýcha, arogance a neúcta ke všemu jim přerostla přes hlavu a ačkoli snad při svém zrodu byli obdaření určitým darem, ten se jim stal záhy spíše prokletím.
Nechme se tedy překvapit, co nám přinese rok 2012. Zda to bude konflikt válečný, diplomatický, politický a nebo jen čistě duchovní. Nebo zda se další věštba o osudu lidstva ukáže jako nepřesná a náš postmoderní svět si na svou záhubu bude muset ještě počkat.Jste indigové dítě?
V jednoduchém testu si zjistěte, zda i vy nepatříte k této "zázračné" generaci. Vaše šance je o to větší, pokud jste narozeni mezi roky 1983 a 1994 a pokud jste nějakým způsobem zjistili, že vaše aura má fialovomodrou (indigovou) barvu.
Zde následuje 10 typických vlastností indigové generace. Pokud máte alespoň 8 z nich, pravděpodobně jste jedním z indigových dětí.

Indigové děti...
…se cítí výjimečně ve srovnání se svým okolím a podle toho se často i chovají.

…vzpomínají si na své minulé životy, často mluví o době před svým narozením.

…uvědomují si svou vlastní hodnotu a vědí proč se narodili na tento svět.

…nerespektují autoritu, která není podložena většími schopnostmi, než mají oni sami.

…nejsou schopny přijmout běžné životní situace a přizpůsobit se jim - například vystát frontu, být tiše ve škole atd.

…nevydrží vykonávat stereotypní činnost bez nutnosti vlastní tvořivosti.

…často nachází lepší řešení situací, které je překvapivé a nové, a snaží se je uplatnit v praxi. Proto jsou ve škole často přijímání jako "bořiči systému".

…nenaleznou-li sobě rovné lidi s dostatečně vysokou inteligencí a schopné komunikovat na jejich úrovni, uzavírají se do sebe s pocitem, že jim nikdo nerozumí a často se začnou společnosti vyhýbat úplně.

…neplatí na ně příkazy, zákazy a tresty jako na běžné děti. Tento způsob výchovy je naopak poškozuje.

…neostýchají se dát najevo své potřeby a říct ostatním, co od nich očekávají a vyžadují.Působí to možná legračně, ale na mě třeba sedí všechny body. Včetně barvy aury. Takže na viděnou v novém světě? :)
A co vy? Jste indigové děti? Co si myslíte o téhle generaci? Je to nesmysl pro neužitečné snílky nebo velká pravda, která ovlivní život na naší planetě? 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 onnea onnea | 7. ledna 2009 v 14:01 | Reagovat

vis, nic proti, ale ty body cos napsala mam pocit sedi na kazdeho inteligentniho cloveka, co si uvedomuje dulezitost sveho zivota a nechce jit s davem... tohle bych az tak vazne nebrala.. taky jsem o tom kdysi cetla a ta charakteristika indigovych deti byla jeste vic presnejsi, tahle mi prijde az moc obecna ;) navic.. nektere ty body mi sedi spise na typicke rozmazlene dite ;) ale tak to je jen ciste muj nazor no..

2 onnea onnea | 7. ledna 2009 v 14:11 | Reagovat

jo a jeste jsme chtela podotknout, ze jsem cetla (a ne jen v jednom clanku), ze nejvic indigovych deti je narozeno az po roce 1994.. takze tak :)

3 onnea onnea | 7. ledna 2009 v 14:15 | Reagovat

jo a taky je zajimavy tenhle clanek http://www.jitrnizeme.cz/view.php?cisloclanku=2003112503 a videlas dokument Zeitgeist? Tam bylo o tom veku vodnare taky neco, a mam pocit ze to byl zase jiny rok :D no kazdopadne to nebude tak jednoduche vsechno ;) :D

4 Lúmenn Lúmenn | Web | 7. ledna 2009 v 15:17 | Reagovat

Jj Zeitgeist jsem viděla, ono těch roků kdy má začít věk Vodnáře je hodně - asi 20 různých výpočtů, protože každý zdroj uvádí jiné charakteristiky. Já taky ve vícero článcích četla, že se jich nejvíce rodí po roce 1994, ale podívej se na ty spratky a řekni mi co je na tom pravdy:D Mimo jiné to ve 3 zdrojích autor ihned popřel tím, že generace indigových dětí má být v roce 2012 dospělá a tudíž schopná přejmout vládu - což si s tím rokem 1994 a letech po něm odporuje. Těch zdrojů a informací je víc, ale ty informace podpořené teorií o mayském proroctví mi přijdou nejzajímavější a proto většinu článku tomu přizpůsobila. Ale jako u všech "záhad" i tady platí co člověk to názor a vše je vlastně jedna velká polemika "co by kdyby":)

5 Katka Katka | Web | 7. ledna 2009 v 15:26 | Reagovat

Magií se ráda zabývám, ale tohle mi moc nesedí...

Z těch bodů, co jsi uvedla, by si téměř každý mohl myslet, že je indigovým dítětem a ospravedlňovat tak svoji nevychovanost - btw děcka narozená po roce 1994 vážně leckdy nejsou ničím jiným než spratky - a mimochodem kdo by skutečně mohl dokázat označit někoho za skutečně indigové dítě?

Schopnost vidět auru moc lidí nemá, tak jak bys chtěla odlišit nevychovance, nafoukance a fantas magora od indigového dítěte?

6 Lúmenn Lúmenn | Web | 7. ledna 2009 v 16:02 | Reagovat

Lehce, indigové dítě má důvod být hrdé:) mimoto je vysoce inteligentní, takže třeba pomocí IQ testů, spoluprací se senzibily kteří umí vidět barvu aury atd.

No hlavní rozdíl vidím v tom, že spratek se začne vztekat, když musí stát ve frontě, kdežto indigové dítě vymyslí polemiku o tom, jak se dají fronty vyřešit jinak kdyby to a ono... Stejně ve škole - ne že se drze oboří na učitele a řekne mu, že to dělat nebude, ale navrhne mu slušně a s úsměvem, jak se dá výuka vést lépe. Doufám, že chápeš co tím chci říct:) nechci se nějak chlubit, ale prostě to znám z vlastní zkušenosti, takhle se chovám celý život a až před pár měsíci jsem se dostala k článku o indigových dětech, takže jsem byla zprvu dost zaražená a říkala si sakra to jsem já! O barvě aury už jsem věděla rok předtím, začala jsem školu v 5 letech a ani tak mi "vrstevníci" - o rok starší než já ani v nejmenším nestačili atd. Nevím, nikdy jsem to blíž nezkoumala, je mi jedno jestli se můžu označit za indigové dítě, ale prostě mi to dává smysl a v poslední době se dostávám k informacím, které podporují mnohé mé další dlouholeté závěry. Inu nechám se překvapit, co nám rok 2012 přinese, uřpímně jsem na to dost zvědavá:)

7 Katka Katka | Web | 7. ledna 2009 v 16:14 | Reagovat

Nemám daleko k tomu, abych na onen rok byla taky zvědavá :-) Naštěstí je to už za tři roky, takže je poměrně velká pravděpodobnost, že se toho dožiju :-)

8 Katka Katka | Web | 7. ledna 2009 v 16:19 | Reagovat

ÏQ testů? Moc bych na ně nespolehála. Podle jednoho můžeš být těsně nad průměrem, podle druhého můžeš být génius. Záleží na tom, kterej a hlavně od koho ten test děláš :-D

Vidim to u mamky. Každej rok se jí do rukou dostanou nové testy a sem tam si to na nás zkouší. Nic není zaručené :-D

9 Katka Katka | Web | 7. ledna 2009 v 16:20 | Reagovat

...snad jen to, že, když nejsi ani podle jednoho pod průměrem, nemůžeš být dementní :-D

10 onnea onnea | 7. ledna 2009 v 20:20 | Reagovat

Ano, presne jak rika Katka, IQ testu je mraky, at uz profesionalnich, nebo tech dostupnych.. a kazdy ti to ukaze jinak, krom toho dneska se uz take testuji ruzne druhy inteligence.. protoze jsou genialni lide ve smeru kreativnim, ale ti nedokazou vyresit ani klasickou matematickou rovnici a fyzika jim nic nerika. Nebo jsou ti, kteri travi svuj zivot v laboratori, ale vytvarna vychova na zakladce pro ne byla dycky za trest.. navic hodne lidi svoje IQ ani nezna.. to jen k tomu jak se, Lum, k tem indigovym detem radis.. ono to muze byt taky jen cista nahoda, ja bych to tak vazne nebrala ;)

Kazdopadne mi taky prijde ta majovska verze asi nejvic zajimava a "realna", ackoli se obcas nachytam ze premyslim o vsem moznem podobnem, radeji se vecem kolem magie a naprirozena vyhybam.. ten rok 2012 me proto zajima spise z hlediska zmeny systemu reseni narodnich sporu atd, tudiz valek. Pokud mate doma nejakou postarsi osobu, mozna jste si vsimli, ze vzhledme k financni krizi a ktomu problem s plymem z Ruska, zacinaji byt nervozni..

no, treba bude v tom roce 2012 konec sveta a budem mit vsichni klid :D

11 onnea onnea | 7. ledna 2009 v 20:54 | Reagovat

a jeste k tem spratku.. no, kdyby se ty indigove deti chovaly tak jak pises, tedy ne jako rozmazlene deti, ale skoro jako flegmaticky dospely, tak by s nima prece nemeli rodice takove problemy ne? (a to maji, o tom se doctes taky hodne veci..) takze tohle taky nebude uplne platit.. ty rikas spratci, a treba je to jenom proste o te autorite.. navic, kdyz se podivas na nasi generaci, tedy ten rocnik 80-neco, ktery je podle tebe (pokud jsem dobre pochopila), ten hlavni, tak mi to jako nejlepsi budouci vlada sveta taky neprijde.. svuj volny cas travi u pocitacu a taky pocitacem a internetem je meren jejich system hodnot.. jinak receno, svet miri k zahube, tak si pojdme dat raci panaka :D

12 Katka Katka | Web | 7. ledna 2009 v 21:04 | Reagovat

omnea: ty jseš můj člověk :-D

13 onnea onnea | 7. ledna 2009 v 21:46 | Reagovat

Katko, s tim nazorem na indigove deti, nebo s tim panakem??:D

14 Katka Katka | Web | 7. ledna 2009 v 21:50 | Reagovat

s obojím :-D

15 onnea onnea | 7. ledna 2009 v 21:55 | Reagovat

fajn, tak nekdy zajdem neco vypit a pokecame pri tom o nadprirozenu a budoucnosti nasi planety, k piti totiz neni lepsiho tematu :D

16 Lúmenn Lúmenn | Web | 8. ledna 2009 v 9:02 | Reagovat

Tak o osudu planety většinou debatujeme s přítelem nad čajem a cigaretou, ale jak je komu libo:) ale jsem ráda, že jsem článkem rozpoutala takovou diskuzi...je pravda že jsem spíš obráncem této teorie, nicméně je to tím, že bych byla ráda, kdyby to byla pravda :) každopádně svět se řítí do háje a naše generace si vyžere všechny blbosti, co udělali naši předkové. Jak se k tomu postavíme je na nás:)

17 Onnea Onnea | Web | 8. ledna 2009 v 11:37 | Reagovat

no jasne Lum, hodne lidi by bylo rado, kdyby to byla pravda ;) ale ja jsem spise realista, ktery by rad ocekaval navrat apollonske vetve, tak kdovi jak to bude ;) a nebudeme prvni ani posledni generace, co na sebe veme chyby predku.. a podle me ani prvni ani posledni, co se z nich nepouci ;)

18 Lúmenn Lúmenn | Web | 8. ledna 2009 v 12:52 | Reagovat

Onnea: zejména s tou poslední větou musím (ač nerada) souhlasit :)

19 Katka Katka | Web | 8. ledna 2009 v 15:12 | Reagovat

Vzpomeňte si  na naše slavné české spisovatele, kteří dřív, než stačili dokončit střední školu, museli na frontu... Myslím, že zatím na tom nejsme tak zle :-)

20 Onnea Onnea | Web | 8. ledna 2009 v 19:08 | Reagovat

Katko, to rozhodne nejsme.. ja si myslim, ze se mame naprosto dokonale.. vcera jsem cetla clanek, jak nejake afghanske divce rodina vyrizla plod z tela, kdyz po znasilneni otehotnela. Islamsky svet, ackoli proti islamu jako nabozenstvi az tolik nemam, je proste nekde uplne jinde a clovek se vazne nestaci divit. Ale lidi jsou hnusni i tady, coz o to. Ale my jsme nastesti v situaci, na kterou nam neprislusi si stezovat. A presto to casto delame..

Clovek si proste casto neuvedomuje, jak se ma dobre..

A kdyz se casto nedokaze poucit ani z vlastnich chyb, jak se muze poucit z tech globalnich, ze.. ale tohle by byla diskuze na strasne dlouho a stejne by vedla jenom k tomu, ze je to stejne na nic :D tak se radeji vyhybejme nihilismu a pojde doufam v existenci indigovych deti :)

jinak, Lum, jsem se dnes dozvedela, ze te miluji, doufam ze mas radost :D

21 Lúmenn Lúmenn | Web | 8. ledna 2009 v 20:38 | Reagovat

Onnea: o té afghánské holce jsem to taky četla, to pak už člověk neví jestli se má smát nad lidskou blbostí anebo nad ní brečet.

Jo?  A jak ses tu šťastnou zprávu dozvěděla? Že ses nepřiznala dřív, ty jedna :D

22 Onnea Onnea | Web | 8. ledna 2009 v 21:53 | Reagovat

Lum, tak u toho bych rozhodne brecela, tohle uz totiz neni sradna.. nad lidskou blbosti se muzes smat, dokud nejde o zivot.. holt, oni maji stredovek a teoreticky se neni cemu divit, vsak je jejich nabozenstvi o 600 mladsi nez krestanstvi.. ale teoreticky by z nej meli uz pomalu vylezat..

a jinak tu stastnou zpavu jsem se dozvedela, jak jinak, na netu, ja se sama obcas proste nestacim divit :D

23 Katka Katka | Web | 10. ledna 2009 v 16:45 | Reagovat

Já bych měla k tématu indigových dětí ještě poslední otázku. Lúmenn, jestliže jsi indigo, jaké schopnosti nebo prazvláštní jevy jsi u sebe vypozorovala?

24 Lúmenn Lúmenn | Web | 10. ledna 2009 v 22:12 | Reagovat

Katka: jakože nějaký test? :D já to o sobě neprohlašuju, jen to beru jako zajímavou možnost:) ale zvláštní schopnosti, no nevím, zda jsou citlivost na energie, empatie hraničí s telepatií a vize budoucnosti nějaké speciální schopnosti:) myslím, že je má do jisté míry každý kdo si je ochoten to připustit;)

25 onnea onnea | 11. ledna 2009 v 2:45 | Reagovat

a jak se da vubec zjistit ta barva aury? To se jde za nekym kdo ji vidi?

26 Lúmenn Lúmenn | Web | 11. ledna 2009 v 10:28 | Reagovat

Onnea: No osobně znám asi 5 lidí, co barvu aury vidí. U některých je to vrozená schopnost, jeden známý ale třeba kvůli tomu nejí maso, cvičí jógu, medituje atd. a učil se to několik let.  Každopádně se to prý může naučit každý, kdo má vůli a trpělivost a je schopný tomu něco obětovat. Ti co to mají vrozené to mají podstatně jednodušší:)

27 Katka Katka | Web | 11. ledna 2009 v 10:41 | Reagovat

5? To je hodně dobrý!

28 Katka Katka | Web | 11. ledna 2009 v 10:42 | Reagovat

Btw budou nějaký články o paranormálních jevech, či schopnostech?

29 onnea onnea | 11. ledna 2009 v 11:09 | Reagovat

no tak ja se to ucit nehodlam, jak jsem rekla, raci se takovym vecem vyhybam.. ale ze srandy by me ta moje barva docela zajimala :)))

30 Lúmenn Lúmenn | Web | 11. ledna 2009 v 11:20 | Reagovat

Katka: no pohybuju se ve společnosti samých podivných individuí :D no něco zkusím zase napsat, akorát mě musí vždycky uhodit do hlavy ta pravá myšlenka:)

onnea: no problém je, že existuje spousta podvodníků co ti řekne že barvu aury vidí a pak ti ji za solidní finanční obnos prozradí. Tak od těch ruce pryč;) kdo má vážně určité schopnosti, nevydělává na nich, peníze si vezme (z něčeho žít musí), ale nikdy si o ně neřekne. Ale třeba známý (docent Hodek, předeseda klubu rei-ki) odlišuje vnitřní auru, vyzařování člověka které má po celý život, a vnější auru, která se mění dle nálady, situace apod. Tu vnější člověku většinou neprozradí, hlavně když vidí něco špatného. No je to složitější;)

31 onnea onnea | 11. ledna 2009 v 14:48 | Reagovat

no ja nikoho takoveho neznam a nechce se mi po nikom patrat, takze si asi barvu sve aury necham jako sve zivotni tajemstvi :D

32 Katka Katka | Web | 11. ledna 2009 v 15:19 | Reagovat

Mě by to zas zajímalo. Podle toho, jak mi vyšel ten test a podle dalších věcí bych nejspíš měla být indigo...

Ale kdybych se mohla setkat s někým takovým, kdo by mi tu barvu mojí aury řekl, tak bych se klidně před tím vsadila, že ta barva bude jakákoli jiná, než indigová :-D

Vím, že jsme cvok :-)

33 Lúmenn Lúmenn | Web | 11. ledna 2009 v 15:23 | Reagovat

Katka: no vidím, že jsem v hodně lidech rozpohybovala zajímavé myšlenkové pochody o jich samých:) já myslím, že je to právě o tom, že máme (ty i já) potřebu se někam řadit a tohle je moc hezká škatulka, že? :D Myslím, že to ale není až tak důležitý, hlavní je, že ty máš ten pocit, že vnímáš o něco líp než ostatní a doceňuješ sama sebe. Třeba právě v tom bude jednou spočívat jakási "zkouška" - znáš film Nekonečný příběh? Atrej si musel věřit a nebát se hledět do sebe. A o tom to je, s indigovou aurou nebo bez ní:)

34 Katka Katka | Web | 11. ledna 2009 v 15:38 | Reagovat

Jo, to se mi na Nekonečném příběhu líbilo... tyhle vnitřní boje jsou děsně fajn...já¨, když už píšu povídku, tak má víc těch vnitřních dějů než těch "vnějších"

Neřekla bych, že bych se takto chtěla řadit k těm jakoby lepším...Spíš pro zajímavost - pro zábavu.  Podle mě není důležité, zda je, nebo není člověk indigo, ale zda dokáže žít sám se sebou jako s takovým.... Jít si cestou, kterou si sám zvolí, že pro něj bude nejlepší a nenechá si do toho mluvit....

A že je občas těžké vybrat si vlastní cestu, když do tebe lidi kolem hučí, co je a co není v dnešním světě důležité...

35 onnea onnea | 11. ledna 2009 v 17:07 | Reagovat

mno, ono je mozna i lepsi ani nevedet ze je clovek indigovym ditetem.. koneckoncu, je to uz taky nejake zarazeni, ktere stavi do situace ze od cloveka lidi neco ocekavaj.. to spis je lepsi tvrat v nejake nevedomosti a delat takove veci jen proto, jaky je clovek, ne proto, ze je nejake slavne indigove dite...

36 Lúmenn Lúmenn | Web | 11. ledna 2009 v 17:43 | Reagovat

Onni: jo s tím souhlasím, každá nálepka co na sobě máš už zapříčiní že lidi od tebe něco očekávají.

Katka: no na jednu stranu to zní skoro jako "Jsem indigo = jsem nadčlověk" a už tohle tě může dost negativně ovlivnit. Jako jakákoli jiná škatulka do které se řadíš. Je nejlepší být takový, jako chceš ty, ale jak říkáš, je to v dnešním světě velice těžké. Ostatně - copak to nebylo těžké vždy? Vždy tu byli rodiče a další autority, co říkali, co je vhodné a co už není, co je důležité a co ne. Oproti některým generacím se máme myslím ještě dost fanově a svobodně:)

37 onnea onnea | 11. ledna 2009 v 18:15 | Reagovat

chm, no ano rodice jsou vetsinou ta nejvic "nenavidena" autorita.. a indigove deti ji taky neuznavaj? Ja si totiz myslim, ze k uvedomeni si co je opravdu dulezite v zivote je prave uvedomeni si, jak jsou duleziti rodice.. to co nas ucili i to co nam zakazali.. at uz proto, ze v tom co nas ucili vidime sami chyby a nechceme je opakovat, nebo prave v tom, ze nas naucili neco, co je opravdu dulezite..

38 Lúmenn Lúmenn | Web | 11. ledna 2009 v 19:22 | Reagovat

Ne každý rodič je dobrá a vhodná autorita k následování;) a já věřím tomu, že rodiče si sami vybíráme a tudíž nejen oni nás, ale i my je máme něco naučit. No já osobně ještě nepotkala autoritu, která by pro mě byla autoritou:)

39 onnea onnea | 11. ledna 2009 v 19:54 | Reagovat

tak ja nevim, autorita.. to je takovy divny pojem.. spis proste jsou nejaci lide, kterych si vazim, i kdyz mi na nich neco vadi.. jako treba moji rodice.. nebo nekteri profesori a tak.. spis jde mozna o to, brat si od kazdeho trochu, ne vzhlizet jenom k jedne ci par osobam a zrat vsechno co delaj.. ale na to potrebuje clovek vlastni mozek, to taky nema kazdy no ;)

40 Katka Katka | 11. ledna 2009 v 21:59 | Reagovat

nevim, jak je to s vybíráním svých rodičů....já s těmi svými v mnoha věcech nesouhlasím, ale tuším, že dík matčině profesi mám radši psychologické romány než jiné....

41 Katka Katka | 11. ledna 2009 v 22:06 | Reagovat

a co se indigáčů týká, nedávno jsme narazila na stránku, kde nějaká šílená baba radí rodičům, jak takové děti vychovávat apod. šílený....

dík ní si každá matka, co se zajímá o esoteriku a která porodila po roce 2000, myslí, že její dítě musí bejt indigo....a podle toho s ním jedná

dokonce tam maj indigáčci vlastní meditace a vlastní forum apod.

nevím, kterému dítěti může pomoci to, že ho někdo považuje za víc....

(už i docela chápu, proč musel Harry Potter vyrůstat ve světě mudlů :-D)

mamka je psycholog a často na mě zkoušela ty svý testy, takže zná mé IQ a když zrovna nemám ty nejlepší výsledky, tak vyšiluje....

co pak můžou chtít tyhle šílené matky od svých indigáčů?

42 onnea onnea | 11. ledna 2009 v 22:25 | Reagovat

Katkou, mas naprostou pravdu, u me to zas bylo tak, ze jsem byla takove to vsechstranne nadane dite a moje mamka si na me kompenzovala sve nesplnene sny.. nakonec to dopadlo hodne spatne.. ale dneska, jak uz jsem starsi se na to taky divam jinak, vesmes to neni nic vyjimecneho a taky znam matcin zivot natolik, abych vedela, co vsechno obetovala.. zivot neni jednoduchy no..

proto jsem taky psala to, ze je lepsi ani nevedet kdyz je nekdo indigac (dobrej pojem :D), a milovat to dite proste za to jaky je, ne ze ma IQ 140 a modrou auru...

43 Lúmenn Lúmenn | Web | 12. ledna 2009 v 13:08 | Reagovat

Katka, Onnea: jo, ten cejch vyjímečnosti je děsná věc, kromě šikanování doma, když nejsi dost "indigo", tak i ve škole "jéé to je ten chytrej..." moc neprospěje vývoji zdravé osobnosti. Já zase díky svému vysokému IQ a tomu že jsem od 3 let psala a četla prochodila dětské poradny až si ze mě udělali hokus pokus a šla jsem do školy v 5ti letech...abych poslouchala jak jsem malá, děcko, se kterým se nikdo nebaví, bo je nejmladší (fůůůj) a nejchytřejší (fůůůůůůůůůj) ze třídy:) ale zas mi to dalo to, že jsem nic neměla zadarmo a musela si tvrdě vybojovat místo mezi vrstevníky.

A k těm rodičům - že si léčí své komplexy, takovéto "co jsem nedokázal já, to musí dokázat moje dítě", je bohužel dost častý, v menší míře to asi dělají všichni rodiče, ale každej extrém je na nic, to je jasné. A s výjimečným nadáním to má děcko ambiciózních rodičů ještě storkát horší

44 Aurosono Fire dragon Aurosono Fire dragon | E-mail | Web | 12. ledna 2009 v 15:09 | Reagovat

Jůůů!Také máš úžasný blog :)

45 Sima Sima | Web | 9. června 2009 v 12:43 | Reagovat

tak to je dobrý, body na mě sedí, asi jsem indigové dítě :) ale tu barvu aury nevím jak mám zjistit... :) a rok narození 1995 se taky počítá, né?! :)

46 Sima Sima | Web | 9. června 2009 v 12:48 | Reagovat

a mám docela zajímavou schopnost: buď věci předpovídám, nebo je přivolávám, na to, co z toho umím, jsem ještě nepřišla...
ale kámoška někde četla, že takovou schopnost mají epilptici a astmatici-já mám astma...
stejně ale pochybuju, že jsem indigo...

47 Mixie Mixie | Web | 23. července 2009 v 21:22 | Reagovat

Už jsem o indigových dětech četla, ale popravdě nevím, co si o tom mám myslet. Věřím, že se v roce 2012 něco stane. Ale pochybuju, že na nás sletí meteorit nebo něco takového, spíš bych tipla třetí světovou nebo bod, kdy už nepůjde zvrátit dlobální oteplování...
Ale i kdyby pak nastoupila generace indigových dětí, ve světě bude vládnout chaos. Na vysokých místech budou sedět podobní blbečci jako teď a i kdyby byla možnost záchrany indigovými dětmi, nepovede se to. Spíš to dopadne tak, že slabší jedinci "vymřou" a naživu zůstanou jen ti silní (že by právě ony indigové děti?).

48 Foxiss Foxiss | Web | 3. srpna 2009 v 17:03 | Reagovat

inak, aj na mňa sedia tieto body.. farbu aury budem musieť objaviť tiež niekedy, nakoľko sa to musím najskôr naučiť :)

49 Pepa Pepa | E-mail | 25. února 2011 v 9:56 | Reagovat

[1]: vis, ano, možná se v těch bodech ztotožňuje každý inteligentní člověk.Jít proti proudu ale dokáže jít asi jen 5 procent lidí. Podle mě těch 5 procent, jsou indigové děti :)

50 Daron Daron | 30. července 2013 v 1:01 | Reagovat

Já si myslím že 2012 mělo být vyvrcholení toho všeho ale s tím že až po 2012 se začne něco dít. Pokud se opravdu stane to že KLDR nebo USA začne válku k vládě se dostanu až Indigové děti narozené po 1994. Navíc si myslím že největší problém je, a nejlépe to vyjádřila píseň od Punk Floyd, "...Lidi jsou tupí a jaloví že chcou a potřebujou vůdce...". Mimochodem jsem ročník 1998 takže je pro mě těžký žit mezi těma, na jež nenacházím slov.

51 Nemesis Moriko Nemesis Moriko | 20. srpna 2013 v 21:45 | Reagovat

Hele, 2012 už bylo a nic. Na mě osobně sedí všechny body až na jeden nebo 2, ale za indigovou se rozhodně nepovažuju. Nedávno jsme ten test aury zkoušela a mezi jinými mi u popisu vlastností které majitel aury má mi vyšlu že umí "dobře komunikovat" a "má rád řád" a "má v životě štěstí" a "je oblíbená". Je to hromada keců:D Ale podle mě Indigoví fakt jsou a tak, ale většina lidí [teda většina z toho procenta co o nich ví]tvrdí že Indigoví jsou, jen proto, že na ně sedí pár z těch bodů cos tu napsala.Ale zase když jsem si četla vlastnosti k indigový auře, moc mi to nesedělo k tomu, co se píše v těch článcích o indigáčcích;)
jinak, ten test aury je podle jakýsiho data narození a je to z http://www.supermagie.estranky.cz/clanky/vypocet-sve-aury.html

52 já | 25. srpna 2014 v 9:41 | Reagovat

[1]:

Ani jeden bod není rozmazlený.

Rozmazlené dítě se pozná tak, že PODPORUJE autority, aby dostal VLEZDOPRDELNÉ!
Rozmazlené dítě se pozná tak, že neuznává problémy druhých lidí a vidí jen svoje problémy.
Rozmazlené dítě se pozná tak, že nikdy nikomu nepomůže, pokud z toho nekouká odměna.

53 já | 25. srpna 2014 v 9:47 | Reagovat

[4]:
Už je rok 2014 a nikdo vládu nepřejal.
Já se přikláním názorů, že větší množství indigových dětí se začne rodit až po roce 2012. Což už teď je, takže uvidíme.

54 já | 25. srpna 2014 v 9:51 | Reagovat

[5]:

Já jsem potkal nejvíce spratků mezi lidmi narozenými za socializmu. Čímž netvrdím, že se jich později rodilo málo.
70% lidí narozených za socializmu jsou rozmazlení spratci a to bez ohledu na jejich věk.

55 já | 25. srpna 2014 v 9:54 | Reagovat

[8]:
IQ testy vytvořené lidmi nejsou kvalitní a výsledná hodnota je spíše orientační.
Ale nechceš tím snad popřít důležitost inteligence jako takové?
Žárovka je k ničemu, protože nedokáži změřit její svítivost!

56 JÁ | 25. srpna 2014 v 9:59 | Reagovat

[11]:
Nejsou to rodiče, kdo by měl s dětmi problémy. S dětmi mají problémy učitelé a lékaři a to kvůli své demenci.
Takže otázkou je
PROČ NECHÁME TY NEJVĚTŠÍ IDIOTY DĚLAT UČITELSKÉ A LÉKAŘSKÉ POVOLÁNÍ?

57 JÁ | 25. srpna 2014 v 10:02 | Reagovat

[16]:
Přesně! Proto právě naši předkové byli největší rozmazlení spratci a jediné heslo, kterým se řídili:
PO NÁS POTOPA!

58 já | 25. srpna 2014 v 10:04 | Reagovat

[19]:
zatím na tom nejsme tak zle? dnes nemám náladu na sarkasmus!

59 já | 25. srpna 2014 v 10:09 | Reagovat

[41]:
Výchova nemá na chování člověka žádný vliv. Když se narodí hajzl, tak bude hajzlem a nic ho nemůže změnit.
To, jak se o nás rodiče starali, se pozná podle toho, kolikrát se necháme napálit. Úlohou rodičů je předávat dětem své zkušenosti. Ale výchova? Výchova je mýtus, protože se vždy každý chová podle toho, co má v genech. Lidé jsou nevychovatelní, ale --- je to DOBŘE! Kdyby byly děti vychovatelné, tak je rodiče zkazí, z dobrého dítěte vychovají špatné. Takže buďme rádi, že výchova nefunguje!

60 já | 25. srpna 2014 v 10:20 | Reagovat

[43]: "co jsem nedokázal já, to musí dokázat moje dítě"

V mém případě to také tak bylo, proto své rodiče nesnáším.

A když náhodou dítě něco dokáže, tak se tím rodiče všude chlubí... správně se má každý chlubit SVÝMI VLASTNÍMI VÝSLEDKY, nikoliv výsledky svých dětí / svých žáků!

61 já | 25. srpna 2014 v 10:25 | Reagovat

[47]: globální oteplování je politický výmysl! Umožňuje manipulovat s cenami pozemků a dává zemědělcům vysoké zisky, protože vždy bude nedostatek řepky olejky do bionafty a biolihu do biobenzínu!

62 já | 25. srpna 2014 v 10:30 | Reagovat

[50]: "...Lidi jsou tupí a jaloví že chcou a potřebujou vůdce..."

Přesně!
Inteligentní člověk přemýšlí sám. Jenže 80% lidí inteligenci nemá, takže potřebují někoho, kdo by přemýšlel za ně -- a proto chcou a potřebujou vůdce!

63 já | 25. srpna 2014 v 10:35 | Reagovat

[51]: Podle data narození NELZE vypočítat auru!

64 já | 25. srpna 2014 v 11:24 | Reagovat

Podle různých zdrojů se nyní rodí až 98% dětí indigo. Jenže já mám naopak zkušenost s tím, že 50% dětí je intelektuálně vyloženě postižených (což je následek vakcín, pesticidů, nekvalitní stravy dnešní doby atd.).
Takže jsou přesným opakem indigových géniů. :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama