a

Červenec 2009

Kruh věčnosti (část třetí)

31. července 2009 v 19:59 | Lúmenn |  povídky...
V třetí části příběhu kněžky Alwë zjistíme, co se skrývá v Mlze a jaké hrozné plány kuje bohyně Morrigan. Chcete-li si připomenout nebo znovu přečíst první dvě části, můžete tak učinit zde (první část) a zde (druhá část).

Odjezd na LARP, nalezené kotě a tak vůbec

30. července 2009 v 21:35 | Lúmenn |  Lúmennčin veřejný deníček...
Blogová dovolená mi zatím docela jde, ačkoli dělám, co můžu abych nechodila pětkrát denně na net a nekontrolovala komentáře:) Hodně mi v tom mimoděk pomohla společnost e-on, jejíž pracovníci dnes něco opravovali na elektrickém vedení v naší ulici, takže jsme byli od rána až do dvou odpoledne bez proudu.
A co dělám, když nepíšu na blog? Třeba se starám o nalezená, hlady polomrtvá koťata, respektive jedno - Finn na brigádě našel maličké koťátko, podvyživené až na kost, osamělé a hlady tak zesláblé, že nemohlo ani chodit. Takže jsme ihned zorganizovali záchrannou akci, já sedla do taxíku a zavezla kotě na veterinu, kde zjistili, že je naštěstí zdravé a pak kvapem domů a krmit, krmit, krmit. Zítra už ji (je to totiž kočička a jmenuje se Amálka) předáváme do rukou adoptivních rodičů (mamčiny kamarádky z práce), protože pátá kočka do baráku by bylo přece jen trochu moc.
No a zítra se ségrou a Finnýskem odjíždíme na LARP (nevíte-li co je LARP, možná vám to osvětlí tento článek) s nátzvem Fenmar, který se koná kousek od Tišnova. Já budu velekněžka bohyně Živy a ségra moje pravá ruka, tedy kněžka. Takže se bude intrikovat, kupčit s věřícími a vůbec jinak zasahovat do děje a snad se nám podaří správně zamíchat kartami, juch:)
Vrátím se v neděli a to jdeme ke známým konečně si vyzvednout náš (doufejme poslední) nový přírůstek do rodiny - mainského mývalího kocourka Yoshikiho, takového vééélkého zrzavého tygra.
Příští týden už skončí hektické období a věřím, že několikadenní odvykačka na blogové šílenství mi už stačila (jasně, že jo, já chci psááát!!!), takže po víkendu konečně zrealizuju plánované články o archandělech a psychických příčiných nemocí a vůbec, zas se do toho trochu víc vrhnu, ovšem bez šíleného sledování čísílek a nových komentů, slibuju;)
Jinak o víkendu čekejte další kapitolu Paní prstenů a pokračování Kruhu věčnosti. Tímto se s vám i loučí (ale jenom na chvilku;)) vaše Lúmennka:)

IX.kapitola - Bitva plná překvapení 1/2

28. července 2009 v 21:40 | Lúmenn |  Paní prstenů - Nedokončené poslání...
Ne že bych to s tou pauzou nemyslela vážně, ale zase vás nechci ochudit o další kapitoly Paní prstenů, ať neztratíte návaznost;) Máme tu zase jednu z kratších kapitol rozdělených pouze na dvě části a dozvíme se v ní, co (nebo koho) zajímavého potkali skřeti na Želízi a kam se budou ubírat kroky naší skupinky nadále - a možná se trojice Aragorn, Lúmenn, Manamrod brzy rozroste o pár dalších členů. Tohle všechno odhalí bitva plná překvapení:)

Lum v krizi

28. července 2009 v 9:09 | Lúmenn |  Lúmennčin veřejný deníček...
Tak a už to přišlo i na mě - krize. Nikoli ta světová hospodářská, ale blogová. Většinou "blogeři v krizi" napíšou článek, že jim došly nápady a energie do psaní a dávají si pauzu. Ale něco takového ode mě nečekejte, průběh mojí krize je stejně nestandartní jako průběh celého mého života.
Víte co? Já mám energii do psaní a taky mám nápady na články a kolik! Ovšem ti je právě ten problém. Mám pocit, že blog se stal mojí posedlostí, denně dvacetkrát koukám na nové komentáře, sleduju čísílko návtěvnosti jako svatý obrázek a články píšu kudy chodím - v hlavě skládám texty na záchodě, při kouření na balkoně, na procházce venku, s kámoši v knajpě a dokonce i ve spaní!
Všude možně na vašich blozích čtu, že můj blog je proslulý tím, že je denně aktualizovaný. A tak denně i kdybych měla umřít píšu aspoň jeden článek. Když se dívám na poslední půlrok a každý měsíc zprůměruju počet článků, vychází to na neuvěřitelné dva až tři články za den. Kdyby to byly kusovky, belskovky a podobné cypoviny, ale já 99% článků píšu vlastníma rukama, ze své vlastní hlavy a většinou jsou ty články i docela dlouhé. A to je prostě šílený záběr na záda (inu sedět u kompu je nezdravé), na mozek (mozek normálního člověka potřebuje cca 20% energetického příjmu těla, obávám se že ten můj sežere všechen) a na volný čas (nemůžu jít ven, píšu článek, nemůžu tohle a tamto, píšu článek!).
Ne, že bych už dál psát nechtěla (bože s drátem na kolečkách, smysl mého života, psaní, bez toho bych umřela!!!), ale musím se téhle drogy trochu zbavit. Nejhorší je, že mám prostě strach přestat psát, posedlá návštěvností se bojím, že stoupající křivka grafu najednou klesne, komentáře se přestanou objevovat a opěvovaná blogerka Lúmenn upadne v zapomnění.
A snad právě proto si říkám a dost! Konec s posedlostí blogem, pěkně si hodíš nohy na stůl Lúmennko a budeš se věnovat i jiným věcem, ne že zabiješ své mládí u internetu. Tři až pět hodin denně strávených na blogu je totiž trošilinku moc, holka.
Takže prosím vás omluvte snížení počtu článků - já nevím jestli to dokážu, nenepsat ta kvanta článků jako doteď, ale zkusím to, vážně. Mimoto ještě trpím utkvělým pocitem, že tu poslední měsíc vůbec nic není - jen blbé žvásty z mého života, pohlazení po duši a nové díly Paní prstenů. A to mi přijde děsivě málo! Žádné články ze záhadologie a magie, ani názorové úvahy, nic kontroverzního, mám pocit, že tenhle blog upadá!
Tak a dost. Pšt, nebo uvidíš.
Miláčkové, čtenáři moji nejmilejší a nejdražší, Lum si vážně a bez legrace dává pauzu! Jinak se vám z toho blogování brzo zblázní a to by nechtěla, ona už je magor i tak dost velký;) Zachovejte jí tedy přízeň a počítejte s tím, že článků vážne ubyde. Naložila jsem si toho na bedra až příliš. A kdyby jste přece jen toužili po mých žvástech, je tady milion rubrik a v nich milion krát milion článků (teda skoro), které mnozí z vás ještě nečetli, takže když vám bude hodně smutno a třeba takové dva nekonečné dny se tu nic neobjeví, listujte a čtěte, písmenek je tu dost:)
Vaše nikdy úplně nezmizivší a z vašich životů se neztrativší Lúmennka

Pohlazení po duši - 27.července 2009

27. července 2009 v 11:52 | Lúmenn |  pohlazení po duši na (skoro) každý den...
Jak jsem slíbila, ačkoli pohlazení po duši nebude denně, rozhodně se tu bude objevovat alespoň několikrát týdně. A protože své sliby plním, přináším vám dnes tuhle píseň. Náhodou jsem na ni narazila při projíždění profilů na lidech, kamarád ji měl v playlistu a já se zamilovala. Nemáte-li rádi metal a konkrétně power metal, asi vás po duši nepohladí, ale já si ji pouštím už pár dní stále dokola a pokaždé mě nakopne, rozechvěje, unese do světa fantazie...desítky pocitů a všechny v téhle jednoduché písničce od kapely Hammerfall. Doufá, že i vám přinese něco z toho, co u ní prožívám já a že to ještě více umocní video, které jsem k ní na youtube našla - video z filmové trilogie Pán prstenů. Tak ať vás hladí tóny kytar a možná i krásný, ale velmi smutný text, který jako obvykle najdete pod perexem:)


Hammerfall - Never, Ever


Týdenní novinky (27.7. - 2.8.2009)

27. července 2009 v 10:29 | Lúmenn |  archiv aktualit...
Novinky pro tento týden (27.7. - 2.8.2009)
Co poslouchám: trochu se zklidňuji u meditační hudby a rozproudí
mě zas a znova power metal (Hammerfall! Jooo!:))
Co sleduju: v sobotu byl v televizi super film s Johnym Deppem na
motivy Jacka Rozparovače - Z pekla. Hodně dobré a mimoto
Johnyho já prostě můžu:)
Co čtu: Třetí přání od Roberta Fulghuma, prokládané povídkami Cliva
Barkera z Knih krve
Na co se těším: klídek u vykreslování mandal, snad konečně
dopsání povídky Kruh věčnosti a taky na víkendový LARP:)
Na co se netěším: nic hrozného v dohledu;)
Co mě nejvíc štve: protestní manifestace mých svalů, které se tváří, že už se
v životě nepohnou (ale já jim to nezbaštím!)
Co mě nejvíc těší: už je ze mě student (!!!) a také už bydlím (tedy mám podepsanou
nájemní smlouvu v jednom super domku v Brně). Jinak mě těší,
že svítí sluníčko, že mám úžasné kamarády a milujícího
přítele a prostě tralalá, jsem happy:)
Citát pro tento týden: Malý je ten, kdo má malý cíl
Návštěvnost blogu za minulý týden: 1861 lidí *mňaaau* Děkuju vám moc:)
Co vás tento týden na blogu určitě čeká: Tak Paní prstenů už je klasika, se kterou počítá
snad každý, tento týden to bude již devátá kapitola, prozradím její název: Bitva
plná překvapení. Snad se dobereme konce Kruhu věčnosti a kromě povídek už bych
zase měla mít čas (a doufejme, že i energii) na psaní článků, kde plánuju něco o
psychických příčinách nemocí a chci dokončit povídání o archandělech článkem o ostatních
"méně významných" křídlatcích. Jinak se mi v hlavě zase sumíruje deset milionů věcí,
takže se určitě máte na co těšit.

Proč si nepamatujeme své minulé životy?

26. července 2009 v 21:13 | Lúmenn |  záhadologické články z mého pera...
O reinkarnaci mám zde na blogu hned několik článků, konkrétně tyhle:


A zajímavé je, že pod každým z nich se objevila v postatě táž plejáda otázek. Nejčastější však byla jedna - proč si svoje minulé životy nepamatujeme? Většinou jste nechápali smysl reinkarnace, když stejně nevíme, co jsme v minulých životech napáchali - k čemu tedy to učení a vzdělávání, když nevíme co a hlavně proč se učíme? Já odpověď znám, cítím ji uvnitř, ale nedokázala jsem ji převést do obecně srozumitelných slov.
Ale v pátek, když mamka probírala pár věcí s naší "andělskou léčitelkou" paní Majerovou a dělali jeden očistný rituál, u něhož bych překážela, seděla jsem venku na chodbě a četla si. Sebou jsem nic neměla a tak mi byla půjčena kniha od Františka Bardona, známého to českého hermetika a mága. Listovala jsem útlou knížečkou s otázkami a odpověďmi tohoto vzdělance a zrak mi padl na otázku: proč si nepamatujeme své minulé životy? A vyčerpávající a jasná odpověď mi přišla tak dokonale podaná, že jsem si ji co nejpečlivěji zapamatovala a mohu vám ji reprodukovat.

Kurvy a pasáci řádili v Ostravě

26. července 2009 v 9:44 | Lúmenn |  fotky...
Dostatečně vyspaná (no, tedy v rámci možností, když vstáváte v šest ráno, pak kalíte do tří do rána, načež spíte tři hoďky na zemi a pak jedete drncajícím vlakem:)) jsem tu, abych se vám pochlubila s tím, jaká byla včerejší (a vlastně částečně dnešní) akce v Ostravě.
Vzhledem k tomu, že akce se nesla v duchu děvek a jejich pasáků, vypadáme všichni tak trochu úchylně, takže se nelekejte:) Ale každopádně to bylo super, po roce jsme se konečně zase viděli z naší milovanou Muzzničkou a jeho Moničkou, já si skvěle pokecala s Ivetkou, Illidian, Žábou a Táňou a Finn zase řádil s Bagrem, Jarkem, Drobkem a Kryglem. A jak to vypadalo se můžete podívat níííže:)
Jen aby bylo jasno, tenhle článek jsem začala psát včera večer, ale pak se blog.cz rozhodl, že nebude fungovat a že se mu prostě nechce vkládat obrázky a tak pokračuji až dnes;)

V osm večer jsme s Finnem dorazili do baru Delta a připojili se k již živé zábavě

(více pod perexem)


VIII.kapitola - Stále k jihu 3/3

25. července 2009 v 18:40 | Lúmenn |  Paní prstenů - Nedokončené poslání...
Dnes zjistíme, jak skončí honba za skřety a co podivného čeká Lúmenn, Manamroda a Aragorna na konci jejich cesty, který se přiblížil dříve, než všichni čekali. Ovšem na osvobození zajatců si nejspíš ještě chvilku počkáme;)

VIII.kapitola - Stále k jihu 2/3

24. července 2009 v 17:55 | Lúmenn |  Paní prstenů - Nedokončené poslání...
A je tu další část osmé kapitoly. V minulé části Lúmenn poprvé použila Druhý prsten, to aby se nepozorovaně dostala do skřetího ležení, kde objevila Arwen, ovšem kvůli nebezpečeí prozrazení už nemohla nalézt hobity. Tíha prstenu jí ohnula záda a málem i mysl, ale celá naše trojice "slídilů" musí být silná a vytrvalá, aby dokázali osvobodit zajatce.

VIII.kapitola - Stále k jihu 1/3

23. července 2009 v 20:38 | Lúmenn |  Paní prstenů - Nedokončené poslání...
Jak tak zjišťuju, občas na vás s Paní prstenů zapomínám, tak se klidně připomínejte:) Tak tedy - máme tu další kapitolu a jak její název napovídá, Lúmenn, Aragorn a Manamrod se vydávají za skřetím vojskem, stále dál na jih. Ovšem jaká překvapení na ně ve skřetím ležení čekají a co za neočekávané zprávy zjistí, se dozvíte až když budete číst:)

Víkend daleko od netu

23. července 2009 v 19:05 | Lúmenn |  Lúmennčin veřejný deníček...
Lumii bude o víkendu pá. No dobře takže dost infantility a řekněme to na rovinu - zítra brzy ráno jedu do Zlína na setkání s úžasnou paní Majerovou, s kterou snad konečně pohneme s mou hubeností. Odpoledne zase vyrážíme s Finnem do Ostravy za kamarády a bude se kalit až do soboty. Sobotu patrně prospím a na net se dostanu až pozdě večer a nevím, kolik chuti budu mít do článků. A tramtararááá! Na neděli odpoledne máme zamluvené lístky do kina na Harryho Pottera 6, kdo jste už viděli, mlčte a nic mi neprozrazujte (no, knížku sice znám, ale jsem zvědavá na filmový zážitek;)), chci aby to bylo překvapení. A vy co jste nebyli mi tiše záviďte, muhahá:)

No a ještě něco - víte, moji drazí, jak jsem již psala, pohlazení po duši na každý den je velmi vyčerpávající a prostě nestíhám. Mám dvě možnosti - rubriku okleštit a udělat ji méně zajímavou než byla dosud a nebo změnit její frekvenci a "hladící" články zveřejňovat třeba dvakrát, třikrát do týdne. Zvolila jsem možnost druhou a doufám, že to nějak překousnete. Tak bude vlastně první pohlazení to, že tady ten článek vůbec je a bude to pro vás překvapení, zda se tu něco příjemného objeví nebo ne:) Máte radost?:)

A nakonec vzkaz pro Dahaka: Nejdříve jsi jen otravoval vzduch, teď už spamuješ pod články, kde některé debaty nemají co dělat. Takže až se Finnýsek dosti vyřádí v debatě, všechny spamy smažu. A ještě něco - ocenila bych, kdyby sis přestal vylévat vztek na člověku, který ti podal pomocnou ruku, který se snažil mírnit tvůj vztek na komentáři na Olympu, který komentoval tvé články, přednášel tam názory a snažil se debatovat nad tématy, které ho zajímaly. To, že ses tam s někým hádal je tvoje věc, ne moje, já tě jen vyslechla a dala ti radu, co s takovými lidmi dělat. Nic víc, ale taky nic míň. Po svých čtenářích nechci, aby mi dělali ozbrojenou gardu a vyháněli lidi, kteří se mnou nesouhlasí. Nevím, proč ty to chceš po těch svých. Seřval jsi už takhle LaDuchesse, spamuješ jí na blogu? Nevybavuju si totiž, že by třeba ona bojovala proti lidem, co tě uráželi jinak, než já. Měř stejným metrem - to je úsloví, které sám používáš, tak se podle něj řiď. Jak se říká, CDPJDDU - cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly. A já za to, že jsem četla tvé stránky, podporovala tě, jak jsem považovala za vhodné a poslouchala tě, když sis potřeboval vylít duši na icq, teď sklízím tvůj hněv. Ale ubližuješ jím jen sobě, mě ne, já mám lásku v duši a tu nespálí ani tuna jedovatých slov (respektive písmenek). Tak nad tím přemýšlej a zkus se poučit. Jinak opravdu s těžkým srdcem zabanuju tvou IP adresu a budu banovat všechny, ze kterých napíšeš, dokud ti nedojde, že takové lidi, jako jsi ty tu nechci. Lidi, kteří prahnou po pomstě aniž by na ni měli právo, lidi s hořkostí v srdci, co nemají pořádek sami v sobě, natož aby mohli dokázat soudit druhé.

A vám ostatním skvělým lidem, snílkům a bláznivým dušičkám přeju příjemný víkend - s Paní prstenů a Kruhem věčnosti, to aby vám tu beze mě nebylo ty dva dny tak smutno:)

Absurdistán aneb hon na rasistické čarodějnice

23. července 2009 v 13:42 | Lúmenn |  svět podle Lúmenn...
Text z aktuálně.cz:

Brno - Znalci nechali prověřit text Zdeňka Svěráka z večerníčku Příběhy včelích medvídků kvůli podezření z rasismu.
Podle dnešních informací Lidových novin se známý textař dostal do hledáčku policie shodou náhod.
Jeho skladba, v níž si včelí medvídci prozpěvují "bílá, bílá, bílá, bílá, komu by se nelíbila," se objevila jako speciální přídavek na disku s rasistickými písněmi, který šířil sympatizant Národního odporu Tomáš Pliska.

Text rasistický není

Rodiče, kteří považovali sledování tohoto večerníčku za nevinou zábavu, ale mohou zůstat v klidu.
Odborníci na rasismus rozhodli, že text Zdeňka Svěráka rasistický není.
"Posudek obsahuje překlady zahraničních písní a upozorňuje na pasáže, které jsou podle znalce problematické. Včelí medvídci mezi nimi nejsou," sdělil Lidovým novinám Pliskův advokát Roman Hais.
Nedávno vzniklý posudek si před více než rokem vyžádal brněnský krajský soud, který chtěl skladbu společně s dalšími prověřit.
Čmela a Brumda si tak mohou dále svobodně vyzpěvovat: "Nás by tak nesmírně bavilo natírat celý svět na bílo."

Četli jste to? A taky jste u toho tak kroutili hlavou??? Já vím proč v posledních dnech nesleduju zprávy a nečtu noviny, cítím se strašně psychicky v pohodě, žádný adrenalin, žádné záchvaty vzteku. Prostě pohoda - no a pak kliknu a tohle:D
Můžete mi říct, proč náš stát plýtvá penězi na expertýzy, když i pětiletý školkáček vysvětlí, že čmeláčci malovali chaloupku a zpívali si u toho a protože je to bavilo, tak natřeli i půlku louky? Na to nemusím mít experta, na to mi stačí zdravý rozum!
Finn se mi to snažil vysvětlit, že to museli zkoumat, protože to měl na CDčku nácek. Takže jsem z toho vyvodila, že když nácek bude poslouchat a dalším náckům pouštět třeba Karla Kryla nebo co já vím Bedřicha Smetanu (bacha, smetana je bílá!) tak jejich písně taky prověří experti, jestli nejsou závadné? Nepřipomíná vám to trošililinku hon na čarodějnice? (Křivě se na mě koukni a já tě nařknu z rasismu, protože můj pradědeček byl Žid!)
No prostě Lúmennka se zase rozčílila a teď už se tom jenom hystericky směje. Prostě absurdistán, lidičky:)

A tady máte tu ultra zlo píseň;) Počkejte, brzo si ji dá za hymnu KuKluxKlan
a to už Svěrák neobkecá:)


Umělecké hyzdění těl a já

23. července 2009 v 12:44 | Lúmenn |  zajímavosti, šílenosti a vtipy...
Včera si tak brouzdám po oblíbených blozích a helemese, u Onney narazím na zprávu, že děvčica má nové tetování! A tak jsem zase, znovu a opět začala přemýšlet nad tím svým tetováním. Já nad tím vlastně přemýšlím už nějakých sedm let. V pubertě jsem po tetování toužila, ale jako každý puberťák jsem ani ve snu nepočítala s povolením rodičů a tak zůstalo jen u toho toužení. Přesto jsem vymýšlela, jaké motivy by se mi líbily a na jaké místo bych je umístila - a tohle přemýšlení mi zůstalo až dodneška.
Dnes už vím, že mamce je šuma fuk jestli mám tetování nebo tunel v kořeni nosu (au...jde to vůbec???:D), ale stále nenazrála doba se nechat tetovat. Ačkoli vím, že se to už blíží a současná největší překážka jsou finance. Jakmile budou nějaké ty penízky, jsme s Finnem rozhodnuti zajít do salónu spolu a nechat se pokérovat zaráz - Finn už tedy jedno znamení inkoustem vlastní (jsou to tři japonské znaky na rameni), ale jak sám říká, jednou začneš a nikdy nemáš dost:)
Peníze jsou tedy zatím překážkou - a taky prospěšným oddálením, vždyť já stále ještě nemám domyšleno, co chci navěky nosit na těle. I když už mám mnohem jasněji než dříve;)

Pohlazení po duši - 23.července 2009

23. července 2009 v 9:22 | Lúmenn |  pohlazení po duši na (skoro) každý den...
Že miluju noc je snad více než zřejmé - třeba jen z designu blogu. A co mám na noci nejraději je obloha posetá miliony hvězd, po které tiše a rozvážně kráčí měsíc a svou bledou tvář upírá na zemi. Ano, pohled na měsíc a hvězdy je něco, co považuji za nejkrásnější v celém vesmíru. Snad právě proto tolik miluji tuhle píseň od geniálního skladatele Ludwiga van Beethovena, která je oslavou právě Měsíce. A na youtube jsem objevila video, které ji skvěle doplňuje obrázky Luny zařící na obloze. Tak se pojďte nechat pohladit tóny i obrazy:)


L. van Beethoven - Měsíční sonáta

Milujete-li měsíc, možná vás potěší také tohle;)

Nové spřátelené blogy - Midgardsorm a Kyle

22. července 2009 v 22:48 | Lúmenn |  o blogu...
Já jsem ale blbááááá! Píšu článek a překliknu se, takže místo nového panelu otevřu jinou stránku a celý text je kde? No? V prdeli!:)
Ale což, sesmolím jej ve zkratce znovu. Tak tedy - protože mám příliš mnoho SB a nestíhám je navštěvovat tak často jak bych si přála (a oni také nejspíš), rozhodla jsem se pro (zejména nové SB) udělat aspoň něco. A tím měl být právě ten smazaný článek, kde představím jejich blogy, včetně nabídky, že i starším "blogovým kamarádům" tohlke spáchám, aby měli jednak vyšší návštěvonost, jednak dobrý pocit z toho, že jim vychválím stránky až do nebes:)
ALE! Protože Lúmennka je pitomá a téměř napsaný článek už nezachránila, najdete zde jen odkazy a printscreeny nových "blogových kamarádů" a na pochvalné eseje a ty kecy okolo si musíte počkat až na příští SB, protože znovu to psát (a v tomhle horku) by mě asi zabilo.
Děkuji za pochopení;)

(btw. více tradičně pod perexem)

Některé večery prostě nejde jít spát

22. července 2009 v 22:18 | Lúmenn |  Lúmennčin veřejný deníček...
Je deset hodin a Finnýsek zalehl do postele - vzhledem k tomu, že ráno vstává ve čtyři kvůli své brigádě se ani není čemu divit. A já? Zevlím u počítače a spát se mi nechce, veku je krásně teplo a na nebi se míhají blesky, nejradši bych vyrazila ven, projít se a pročistit si hlavu, ovšem těžko bych svou nepřítomnost vysvětlovala náhle se probudivší mamce nebo Finnovi.
A tak sedím a ťukám písmenka.

MILUJU KOČKY!!!!

22. července 2009 v 20:34 | Finnister |  svět podle Finna...
Chvilku jsem si tak brousil po You tube a našel jsem videa která dokážou rozněžnit a rozesmát všechny ty, kteří mají rádi kočky(alespoň způlky tak jako já). Rád bych se s Vámi o ně podělil :-)

Kruh věčnosti (část druhá)

22. července 2009 v 8:30 | Lúmenn |  povídky...
Už myslím nazrál čas, abyste se seznámili s druhou částí příběhu kněžky Alwë. V minulém díle (kdo nečetl tak tady je) jsme trochu pronikli do tajů bohyně Morrigan a zjistili pár střípků z minulosti Alwë - to že je sidhe a že se nestala kněžkou proto, že by se jí chtělo.
Chcete-li poznat celý její tajuplný příběh, čtěte dále, dnešní část je o trochu delší, než ta předchozí.
(A mimochodem - do konce povídky mi ještě kousíček chybí, snad to dopíšu v nejbližších dnech a současný rozsah je devět stránek. Inu Lúmennka se rozepsala více, než měla v plánu, ale věřím, že to bude stát za to. Tak tedy čtěte, komentujte a rozjímejte;))

Pohlazení po duši - 22.července 2009

22. července 2009 v 6:15 | Lúmenn |  pohlazení po duši na (skoro) každý den...
Dnes to bude zase o lásce - a to hned dvakrát. Vždyť co jiného hladí více, než Láska?

Láska sílí z podvýživy a umírá na přesycenost.
A. de Musset

Tuhle pravdu vám potvrdí snad všichni manželé po dvaceti letech, a následující pravdu vám zase potvrdím já:)

Odloučení působí na lásku jako vítr na oheň
- slabý uhasí, silný rozdmýchává.
Sádí

A tak milujte, milujte ze všech sil, ale nikdy se k lásce příliš neubínejte, nikde člověka svojí láskou neuduste. Přidávejte lásku jako koření do vašeho života, ne příliš málo, aby nebyl mdlý a bez chuti, ale ani příliš mnoho, abyste si nespálili jazyk. Poznejte moudrost odloučení a samoty a pak teprve poznáte kouzlo pravé lásky a to je ta nejcennější věc, která pohladí nejen vaše duše, ale všechny smysly, včetně obnaženého a toužícího srdce.