a

Září 2009

Rukopis, vhledy a prastará moudrost - část I.

30. září 2009 v 16:43 | Lúmenn
Včera jsem dočetla nádhernou knížku, kterou můžu všem jenom doporučit. Nejkrásnější bylo, že nejenže všechny myšlenky v ní obsažené už jsem dávno znala a jen jsem si je čtením připomněla a zažila, ale také že po přečtení se mi některé části knihy začaly vynořovat i v životě a z fascinace z tohoto jsem stále ještě nestačila vyjít:)
O co tedy jde?
Celestýnské proroctví vypráví příběh muže, který je nespokojen a zklamán svým životem. Pracoval s psychicky nemocnými dětmi, ale práce mu nešla tak, jak by si představoval a tak odešel do ústrání a žil osaměle u jezera, na místě, kde vyrůstal a kde prožil krásné dětství se svým dědečkem. Jednoho dne je ale klid jeho života narušen telefonátem od dávné přítelkyně, která mu přinese fascinující informace o tajemném Rukopisu - novém archeologickém objevu z Peru. Má se jednat o návod na spokojený a úplný život a o popis cesty za poznáním a osvícením. Peruánská vláda ovšem existenci Rukopisu popírá a úzkostlivě tají jakékoli informace o něm a tak se hlavní hrdina z ničeho nic rozhodne vyrazit do Peru a na všechno přijít na místě. Tím začíná kolotoč dobrodružství, při kterých postupně odhalujeme části Rukopisu, tzv. vhledy a s nimi i tajemství našich životů.
Nejlepší bude si knihu přečíst, ale rozhodla jsem se, že vám všechny vhledy v krátkosti představím, ať se můžete poučit a zažít pocit fascinace i bez koupě knihy:)
Celý článek je k přečtení ZDE a také pouze na tomto odkaze ho můžete komentovat:) Děkuju:)

Alespoň jeden dobrý skutek denně...

30. září 2009 v 12:29 | Lúmenn |  Lúmennčin veřejný deníček...
Když jsem ještě chodila do skautu, měli jsme tuhle větu jako příkaz - už od dob založení skautké organizace se prostě razilo "udělej každý den aspoň jeden dobrý skutek." Já si to tehdy hrozně brala k srdci, dokonce jsem držela Modrý život podle jedné foglarovy knížky, kdy jsem si vybarvovala každý den okénka za ranní cvičení, čištění zubů, čestné chování atd. no a jedno z těch okének byl právě Dobrý čin a upřímně řečeno jsem s tím měla občas trochu problém.
V každé staré knížce o klučičích dobrodružstvích (které jsem jako malá strašně hltala) jsou nejrůznější návody na dobré skutky - Rychlé šípy třeba nosili uhlí, zalívali staré babičce květiny nebo se jí starali o kočku, každou chvíli nosili někomu tašku, převáděli slepce, pomáhali slabším. Jenomže tehdy byla trochu jiná doba, sežeňte mi dnes člověka, co potřebuje nanosit uhlí! A zkoušeli jste někdy někomu nést tašku? Všichni stejně jezdí autem a důchodkyně před vámi radši uteče, přece jen, krade se všude.
No a tak moje okénka už tehdy byla nevybarvená, občas jsem posbírala odpadky v okolí našeho domu nebo sama nabídla pomoc učitelce ve škole s něčím, do čeho se nikomu moc nechtělo. Ale jinak (dobrý) skutek utek.
No a včera jsem si na tohleto vzpomněla, ve chvíli, kdy už jsem pomáhala asi třetímu člověku:) Prostě si představte, že jdete po městě a někdo se vás každou chvíli ptá na cestu, potřebuje podržet dveře v obchodě nebo poradit, kudy jede která tramvaj. Nejdřív jsem z toho byla zmatená, protože události úplně brutálně zapadali do sychronicity, kterou popisuje knížka, co jsem ji dočetla.

II.kapitola - Setkání 1/2

29. září 2009 v 22:55 | Lúmenn |  Paní prstenů - Znovuzrození...
A máme tu první část jedné z kratších kapitol pokračování Lúmennina příběhu, která se zove Znovuzrození. V první kapitole jsme se setkali pouze s Aragornem, jenž se ujal vlády v Gondoru a jen v krátkých vstupech jsm sledovali rozhovor Valar, uvažujících o Lúmennině příštím osudu. Ale název celého příběhu dává tušit, že Lúmenn ještě neřekla své poslední slovo. Kdo se s kým setká a kam se bude ubírat příběh nadále se dozvíte na následujícíh řádcích;)

Odpověď pro Selenu (vnímání malých dětí)

28. září 2009 v 13:44 | Lúmenn |  vy se ptáte, já odpovídám...
Selena: Ahoj Lúmennko, co je pravdy na tom, že malé děti (ne všechny) vidí duše mrtvích? Na jaké bázi to funguje? Nevím zda o tom něco víš, ale nikde se o tom nepíše nebo zpíše ja na to nikde nenarazila, pouze ve filmech..a z povídání známých.

Vnímání krásy

28. září 2009 v 10:58 | Lúmenn |  svět podle Lúmenn...
Dnešní den nezačal nijak valně, hodně mě ještě stále bolí za krkem, včera jsem celý den chodila s límcem a od rána se mi točila hlava. Ale už jak jsem se ráno probudila, hodinu před zvoněním budíku, bylo mi nějak hezky - slunce mi svítilo do pokoje, listí ze sakury před domem se metelilo kolem okna a obloha byla modřejší než jindy. Prostě krása kam se podívám.
Když jsem vstala, vnímání krásy trochu opadlo, přece jen když vidíte věci dvakrát a je vám šoufl od žaludku, krása se stává jaksi nepodstatnou. Ale pak se to zase začalo vracet - sedím venku na balkoně, kouříme s Finnýskem a kolem je podzim. Nádhera padajícího listí a žloutnoucí trávy, poezie uvadání a pomalého usínání, kouř cigaret vznášející se k modré obloze a ranní chlad, co lehce běhá po holých rukou. Z chladna honem domů a do sprchy - a krása pořád nemizí, naopak. Vnímám každou kapku horké vody, co mi stéká po těle, užívám si její teplo, které mi prostupuje až do žil a koluje ve mě, vnímám vůni mýdla, kterým ze sebe smývám špínu a pot, užívám si pocit očisty a vůni vlhké kůže. A je mi krásně.

Týdenní novinky (28.9. - 4.10.2009)

28. září 2009 v 9:30 | Lúmenn |  archiv aktualit...
Novinky pro tento týden (28.9. - 4.10.2009)
Co poslouchám: nejrůznější mix, hlavně Narsilion, Empyrium
a jako obvykle Crüxshadows:)
Co sleduju: žádný nový film jsem zatím nezkoukla, ale
mám v plánu úchylného gaye Brüna:)
Co čtu: úžasnou knihu Celestýnské proroctví od
Jamese Redfielda - vřele doporučuju!;)
Na co se těším: dneska zase budu s Kubískem, zítra hurá do
školy a těším se hlavně na podzimní procházky Brnem, skrytým
pod spadaným listím
Na co se netěším: nic strašného v dohledu
Co mě nejvíc štve: krční páteř taktak přežila sobotní kalbu
Co mě nejvíc těší: psaní článků na blog, fajn pokec s kamarády,
skvěle jsem si užila sobotní večer s přáteli
Citát pro tento týden: ...a až se dostaneš na samé dno, odraz se
a pluj zpátky na hladinu.
Návštěvnost blogu za minulý týden: 1726 lidí (zlatá horečka stoupá!:D)
Co vás tento týden na blogu určitě čeká: Zase přibude článek o nějakém
stromu a jeho magických vlastnostech, patrně to bude jabloň. Budeme pokračovat
v příběhu ze Středozemě - konečně se setkáme s navrátivší se Lúmenn;) No a
na Poslu světla budou přibývat další a další články z oblasti magie;)

A vymyslela jsem si na vás příjemnou úchylnost - týdenní písničku. Vím, že to má na blogu kdekdo, ale taky vím, že mezi vámi je hora milovníků hudby (a často podobné hudby jakou mám ráda já) a tak vás snad potěším:) Někdy tato píseň bude vyjadřovat moji náladu a jindy mi prostě utkví v hlavě. A tento týden to budou úžasní Eluveitië a jejich píseň Omnos;)


Jednoduché magické symboly

27. září 2009 v 20:53 | Lúmenn |  co nového na Poslu světla...
Při provádění nejrůznějších "magických kejklí" se vám kromě nejrůznějších nástrojů (viz zde) bude hodit i symbolika. Symboly se používají od pradávna - všichni víme, co znamená šipka, smajlík nebo přistprostlý kosočtverec s čárkou uprostřed. Ale zatímco některé symboly se za staletí používání mění a jejich význam upadá v zapomnění, existují i symboly, u nichž ani není jisté zda tu náhodou nebyly dříve než jejich význam. Všechny symboly co jich na světě je se ale velmi dobře dají využít v magii - dnes se podíváme na ty nejjednoduší, které bez problému načrtnete tužkou a přesto je v nich skryté hluboké poselství.

Celý článek si můžete přečíst zde. Pod tohle upozornění nelze vkládat komentáře, komentujte přímo pod článkem a nebo napište do vzkazníku, díky za pochopení;)

I.kapitola - Mnohé se mění 3/3

27. září 2009 v 9:50 | Lúmenn |  Paní prstenů - Znovuzrození...
Král Elessar upovňuje svou moc v Gondoru a válka se blíží. Kdo dá Gondoru naději v těžkých časech? A co Lúmenn? Odešla s její smrtí i naděje, že Prsten bude zničen?

Odpověď pro Elinu (rozcestníky)

26. září 2009 v 13:23 | Lúmenn |  vy se ptáte, já odpovídám...
Elina:
Ahojky!
Prosím Ťa, nemohla by si pomôcť v tom ako sa robia rozcesníky ?? Veľmi by si mi pomahla! Ďakujem! :-)
(Mimochodem tohle je jubilejní padesátý dotaz, tramtararááá!!!:))

Nové magické články I.

26. září 2009 v 0:01 | Lúmenn |  co nového na Poslu světla...
Ze začátku bude upozorňování na nové články na Poslu světla asi dost chaotické, snad to vymyslím nějak lépe. Nicméně níže v tomto článku najdete ochutnávku nových článků plus odkazy na ně - je to sice pracnější, ale věřím, že se vám v příjemně laděném prostředí druhého blogu budou tyhle články lépe číst a stejně tak i doufám, že je budete komentovat stejně hojně, jako kdyby byly tady. A co tedy za dnešek přibylo?

I.kapitola - Mnohé se mění 2/3

25. září 2009 v 17:19 | Lúmenn |  Paní prstenů - Znovuzrození...
Do Gondoru se vkrádá beznaděj, zlo na východě sílí a Prsten je ztracen. Co udělá král Elessar s nově nabytým trůnem? A co přinesou další dny v mordorském stínu? A co Lúmenn, vrátí se z Mandosových síní, aby dokončila, co bylo začato?

Posel světla opět aktivní

25. září 2009 v 15:07 | Lúmenn |  o blogu...
Při včerejší meditaci mě andílci dokopali k tomu, abych si došla do Akáši pro svého duchovního průvodce a rádce. Učinila jsem tak a seznámila se s bílým jednorožcem Nathilionem, který mě nějakou dobu bude provázet duchovními cestami, učit mě a dávat mi úkoly a lekce.
A první z úkolů jsem dostala hned vzápětí - Lúmennko piš, zapisuj informace o magii a předávej je co nejvíce lidem a použij na to svůj blog, který si opustila. A tak jsem tedy poslechla:)

Tímto vám tedy slavnostně oznamuji, že dva měsíce nečinné stránky poselsvetla.blog.cz opět povstaly z mrtvých a veškeré články, týkající se magie už nebudete nacházet na tomto blogu, ale právě tam. Samozřejmě sem vždycky dám alespoň jakousi anotaci a odkaz, abyste nemuseli sledovat obě stránky;)
Doufám, že brzy poznám proč to mají být zrovna ty stránky, v nichž jsem už nechtěla poračovat, ale rozhodla jsem se svému novému rádci a učiteli věřit, že ví, co dělá. A na vaše návštěvy na Poslu světla se už teď těším;)
Najdete tam už jeden nový článek, který není tady na blogu a totiž "Nástroje pro praktikování magie" a dnes ještě patrně pár článků přibude, Nathilion mi neodbytně diktuje témata, která ještě mám zpracovat a je toho moc:) Ještě, že je víkend a mě to psaní tak baví!:)


Několik vět...

24. září 2009 v 21:20 | Lúmenn |  Lúmennčin veřejný deníček...
V brněnském parku Lužánky jsem si včera našla nového kamaráda. Je mu (dle lidských měřítek) asi 55 let, je velký, statný, rozložitý, šedivý a je to buk, přátelé. Moc pěkně jsme si popovídali a ještě teď jsem mu vděčná za to, co pro mě udělal. Inu přátele si člověk může najít mezi všemi živými bytostmi, tak proč ne třeba i mezi stromy:)

Dnes jsme měly jít s Mischennkou na koncert XIII.století, bohužel se nezadařilo a tak jsem už dnes jela domů, kde mě čekali mí dva úchylní sourozenci. Ale že mi chyběli za těch pár dní, co jsem byla v Brně! Posezení na balkóně, chlámání u čaje a cigaret a pokec s těma dvouma magorama je prostě k nezaplacení! Mám vás ráda, Finnýsku a Einko:)

Tento týden už mám školu za sebou a udělala na mě dobrý dojem. Začíná mě to studium zase bavit:) No ale studia za tento týden už bylo dosti a tak se v sobotu u nás bude kalit, přijede banda fajných lidišek a bude rum (děvky a mrdat jak praví známá dřevárnická píseň asi ne...) a kofola a vodka a tak a už se těším:)

Finn aspiruje nejen na generála Hvězdné pěchoty, ale taky na novou metalovou hvězdu české hudební scény;) Zkouknout video, kde uvidíte, jaký měl na suprstár opravdu úspěch, to, že zpívat umí (když se mu chce a netřepou se mu nervozitou kolena) a taky spoustu dalších zajímavostí můžete tadyhle.

Pořádné články budou, již brzy, slibuju:)

Jak Brno miluje papeže

24. září 2009 v 11:50 | Lúmenn |  zajímavosti, šílenosti a vtipy...
Jedu takhle dneska ráno tramvají a jako vždycky, když nemám co číst, koukám po reklamách, klasika - kurzy angličtiny, koncerty, přijede papež, divadelní program na září... Vtom můj zrak ulpí na jednom plakátě a já se začnu na celou tramvaj chlámat a nakonec vytáhnu telefon a plakát, respektive plakátovou koláž zvěčním. Nevím, kdo papeže zbožňuje natolik, že by si jej přál vídat na místě řidiče tramvaje, nicméně ta představa mě pobavila.
Takže lidičkové, v Brně nebude žádný papamobil, ale svatý otec bude v neděli jezdit normální regulérní šalinou:) A za volantem. Tak! :)

Omluvte zhoršenou kvalitu fotka, ta šalina sebou hrozně hází a
blbě se v ní fotí, ještě k tomu proti světlu;)

I.kapitola - Mnohé se mění 1/3

23. září 2009 v 16:30 | Lúmenn |  Paní prstenů - Znovuzrození...
To, na co se mnozí těšíte (podle ankety hned devět lidí, což považuji za úspěch:)) je konečně tady. První kapitola druhé části příběhu odvážné elfky Lúmenn-verya je zde a s ní se zase vrátíme do Středozemě, do chvíle, kdy Lúmennino poslání zničit Druhý prsten bylo zmařeno šípem, který vyrobil sám Sauron a Lúmenn zemřela Manamrodovi v náručí. Prsten zůstal Manamrodovi, který ale v žalu nad ztrátou Lúmenn uprchl a zmizel kdovíkde a Aragorn osaměl u Rauroských vodopádů. Kam se příběh bude ubírat nadále se dozvíte za okamžik, ale nezapomeňte, že se mnohé věci změní:)

Odpovědi pro Selenu (permoníci) a Vivienne (škola)

23. září 2009 v 16:10 | Lúmenn |  vy se ptáte, já odpovídám...
Selena: Ahoj Lumennko.
Chtěla jsem se ještě zeptat na permoníky. Tvrdí se o nich,že někdy horníkům pomáhají někdy jim naopak škodí, jsou zákeřní a nevypočitaví, ale příjde mi to hloupé možná se to na pravdě zakláda, ale určitě takoví nejsou jen pro nic zanic a tak se ptám, zda by jim eventuelně mohlo vadit narušení jejich klidného života ve štolách nebo zda to funguje jako u víl a jiných bytosti a je milé se omluvit a také jak poznám, že tam ti permoníci opravdu žijí? Předem moc děkuji.

Brněnské ozvy

22. září 2009 v 15:56 | Lúmenn |  Lúmennčin veřejný deníček...
Od neděle bydlím a od pondělka studuju v Brně - což už ale všichni stejně víte:) Stejně tak víte, že jsem si splnila svůj sen a dostala se na psychologii, kterou tedy od pondělka studuju na Masarykově univerzitě na Fakultě sociálních studií. Tolik úvod a teď - jaké to je?:)

V pondělí jsem měla den nabitý k prasknutí a trochu (dost) jsem nestíhala. Dopoledne jsem strávila poflakováním po městě s Mischennkou a ve dvě hrdě nakráčela do školy na svou první přednášku a následný seminář předmětu Uvedení do psychologie. O půl šesté padla a šupem na privát, vzít pár věcí a na tramvaj a za Kubou. Muhehe, ale to nebylo tak jednoduché jak jsem si to malovala.

Dejte hlas Finnovi aneb chceme doma generála!

22. září 2009 v 14:41 | Lúmenn |  svět podle Finna...
Tak vážení, nemožné se stalo skutečností! Ačkoli Finn zazpíval nad očekávání skvěle (Blesk ho nazval školeným zpěvákem) jeho šílená vizáž a vystupování z něj udělaly kandidáta na generála Hvězdné pěchoty!!! Být šílený se prostě nakonec vyplatilo a tak tady máte jeho "kandidátské" video, ať se podíváte co že to tam předvedl.
Zároveň tímto prosím všechny šílené magory, jejichž podporu Finn jak doufám má, aby pro něj na tomto odkaze zahlasovali a jeho úspěch v Suprstár tak byl zpečetěn generálstvím této "prestižní" jednotky:) Pro hlasování je nutné se zaregistrovat na stránkách novy, což ovšem zabere minutku a za tu srandu to snad stojí;) Máte-li babičky,dědečky, strýčky, tetičky, rodiče, sestry, bratry, kamarády a podobně, poproste je taky o hlas, ať Hvězdnou pěchotu vyhraje opravdu ten nejšílenější z nejšílenějších. Finne, držíme ti palce!!! Kam se hrabe nějaká Anička Dajdou:)

Aktualizace 24.9.: Na nova.cz je ještě jedno supr video s Finnem, kde je vidět, že je regulérní hvězda;) zkouknout ho můžete TADY a žádosti o autogramy posílejte na můj mail s plnou adresou na kterou ho chcete zaslat:P:DTaková malá poznámka - nově teď nějak blbne vkládání videí a jejich přehrávání,
takže nad tímto textem máte patrně černou plochu místo vloženého videa:)
Zkouknout Finnův výkon můžete na stejné adrese jako je pro hlasování a pokud
vám to nepůjde pustit (jako třeba mě, zatrackaná nova!), buďte trpěliví a snad
se všichni dočkáme. Nicméně hlasování funguje:)

Týdenní novinky (21.-27.9.2009)

21. září 2009 v 10:30 | Lúmenn |  archiv aktualit...
Novinky pro tento týden (21. - 27.9.2009)
Co poslouchám: úchvátili mě stampunkoví Abney Park
Co sleduju: s Kubou jsme v neděli byli v kině na drsném
animáku Číslo 9, nebylo to špatné, ale příběhová stránka
mě až tak nenadchla
Co čtu: Stroncium mám za sebou, čtu novou Enigmu
a životopis Kurta Cobaina Těžší než nebe
Na co se těším: v pondělí jdu poprvé do školy, juch juch:)
a jinak mi začíná tak trochu nový život v Brně
Na co se netěším: nic strašného v dohledu
Co mě nejvíc štve: krční páteř, ale my si to vyříkáme a bude dobře:)
Co mě nejvíc těší: krásné počasí, začátek nové školy,
fajné bydlení v Brně
Citát pro tento týden: Měň velké těžkosti v malé a malé v žádné
Návštěvnost blogu za minulý týden: 1712 lidí (vy jste zešíleli:))
Co vás tento týden na blogu určitě čeká: Budu pokračovat v seriálu
o magických stromech, ale články ze série Změňte svůj život na chvíli
přestanou, maminka si totiž půjčila tu knížku z níž čerpám:) Jinak se mi v hlavě
rýsuje zase nějaká ta záhadologie, tentokrát na téma evropské pyramidy.
No a nesmím zapomenout, že tento týden se zase vrátíme do Středozemě
v druhé části příběhu Lúmenn-verya s názvem Znovuzrození;)

Btw. když kliknete na přidat komentář nebo na název článku, objeví se anketa v níž prosím o váš hlas:) Děkuji;)

Vždyť nepadáš, ale lítáš, Lúmennko

19. září 2009 v 17:58 | Lúmenn |  Lúmennčin veřejný deníček...
Jdete si takhle životem, jedna malá osamělá dušička v obrovském Univerzu. Jdete a máte pocit, že je vám nejhůř na světě, že se vám nohy boří do obrovských hromad sraček, jejichž smrdutá záplava stoupá výš a výš, až ji rozhrnujete boky, pak hrudí a nakonec vám ten humus sahá až po bradu a vám hrozí, že se každou chvíli utopíte.
A jak se tím vším hnusem brodíte a nedoufáte, že najdete pevnou půdu pod nohama, objeví se někdo, kdo jde vedle vás. Chytí vás za ruku a všechny ty sračky začnou klesat. Ale jsou tam pořád, smrdí vám do života a úsměv na tváři je spíš šklebem zhnusení, než radostným výrazem. Sice držíte ruku ve své dlani, ale ta ruka, stejně jako vy i jako ta bytost, co vám kráčí po boku, je zabořená v kvasící, páchnoucí a hnijící břečce. Už to nechcete snášet, chcete se v tom radši utopit - přece jen, dokud jste v tom byli sami, připadalo vám, že je to v pořádku. Ale ani za nic nechcete, aby se kvůli vám v takovém marastu ještě někdo brodil, někdo krásný, zářící, co vás drží za ruku.