a

Říjen 2009

VI.kapitola - Bitva o Lothlórien 3/4

30. října 2009 v 22:00 | Lúmenn |  Paní prstenů - Znovuzrození...
Kus krásného a životodárného lesa Lórien je spálený na uhel a mordorští skřeti hrubě šlapou po jeho nádheře. A v jejich čele stojí temná a zlá žena - Daewen. Snaží se porazit dobro, které dlí v Lúmenn a získta Prsten - ne pro Saurona, ale sama pro sebe. Podaří se jí to na hranicích Zlatého lesa? A nebo dobro zvítězí i tentokrát?

Lúmennka má v háji počítač:/

30. října 2009 v 16:49 | Lúmenn |  Lúmennčin veřejný deníček...
Drazí a milí, tímto vám oznamuji, že se patrně až do pondělka nedočkáte ničehož nového na této stránce ani na Poslu světla. Důvodem je stávka mého notebooku, který se rozhodl, že přestane fungovat. Tedy ne úplně, ale jeho rychlost klesla na minimum a při práci s ním jsem měla pocit, že jsem se vrátila v čase tak o minimálně 15 let:)
Když se vám okno prohlížeče otvírá 2 minuty, asi něco není v pořádku. Vtipné taky bylo, že jsem psala do blogu nebo někde do diskuze, tak ťukám do klávesnice jako zběsilá a koukám, ono se nic nepíše a pak hrrk, to počítač napsal pět řádků během chvilky:) Prostě jsem si s noťáskem užívala hodně legrace.
Tak šel ten hajzlík k "panu doktorovi" (to víte, u nás doma i auto nebo myčka nechodí do opravy, ale k panu doktorovi přes autíčka:)) a snad mi ho dají dohromady. Talže jsem odkázána na Finnýskovu kraksnu, popřípadě na ségřina Luciuse, ale prostě můj mijášek je můj mijášek a nebudu mu nevěrná s cizími kompy víc často, než bude nezbytné.
Snad tuto mou dočasnou nepřítomnost omluvíte, stejně je zítra Samhain a tak ti pohanštější z vás budou mít co dělat s oslavováním tohoto úžasného svátku:) Taky se na to s Finnýskem chystáme:) Přeju vám všem tedy krásné prožití Samhainu (a těm, co jej neslaví aspoň Dušiček) a až mi vyléčí noťásek zase na shledanou:)
Lúmennka

VI.kapitola - Bitva o Lothlórien 2/4

29. října 2009 v 9:00 | Lúmenn |  Paní prstenů - Znovuzrození...
Zástup elfů kráčí lesem na bitevní pole, staří přátelé se setkávají a boj o Lothlórien začíná...

"Kniha mého srdce" má svého vítěze

28. října 2009 v 17:12 | Lúmenn |  svět podle Lúmenn...
Já vím, že jsem o týden pozadu a většina z vás už to asi ví, ale přece jen se nevyhnu aspoň krátké glose na tohle téma:)
Vzpomínám si, že když tahle soutěž asi před rokem začínala, ptala jsem se maminky, co by dala jako Knihu s velkým Ká a ona řekla Saturnin. A 17.října jí národ dal za pravdu a Jirotkův Saturnin se opravdu stal nejoblíbenější knihou Čechů, knihou srdci nejbližší. A já říkám - proč ne. Knížka je to velmi silná - vtipná, milá, bláznivá, ale taky docela dost ze života. Taky ji mám ráda a jak se mě nedávno Jenova ptala na knihy a filmy, došlo mi, který film natočený podle knihy mě opravdu nadchnul. Byl to právě Saturnin:)
Ačkoli Saturnin na prvním místě mě velmi mile zahřál u srdce, ostatní pořadí mě spíše vyděsilo.

Odpověď pro Lili (psychičtí upíři)

28. října 2009 v 14:17 | Lúmenn |  vy se ptáte, já odpovídám...
Lili: Ahoj Lúmenn, mám takový možná netradiční dotaz. Mám podezření, že můj kamarád je psychický upír. Dřív to dělal i vědomě, ale teď už nechce, ale přesto mám pocit, že mě vysává. Něco jsem o tom četla, ale vždy jen rady jak se bránit, ale ne rady jak se zbavit nechtěného upírství.
Moji odpověď najdete na Poslu světla, protože zařazením se hodí spíše pro ty stránky:)
Přečíst si (nad očekávání obsáhlou, heh:) ) odpověď a komentovat ji můžete tady ;)

Finnův další úspěch!!!

27. října 2009 v 17:40 | Lúmenn |  svět podle Finna...
Vážení a milí, Finn láme rekordy, přeskakuje překážky a davy fanynek šílí! Co nového v jeho šílené a bláznivé cestě za "slávou"?

Finn se umístil mezi deseti nejlepšími z Hvězdné pěchoty a má zase o kus větší šanci stát se generálem!

VI.kapitola- Bitva o Lothlórien 1/4

27. října 2009 v 17:21 | Lúmenn |  Paní prstenů - Znovuzrození...
Dnes snad není ani třeba úvodu, začátek kapitoly mluví za vše:)

Přišlo bledé svítání a celý les byl zahalen v mlze, jejíž cáry se proplétaly mezi korunami stromů a jako bledé potrhané závoje halily Lothlórien do smutku. Lúmenn stála na talanu a mírný ranní větřík si pohrával s jejími vlasy, zatímco vyhlížela kamsi do hlubin lesa. Cítila jeho bolest a předvídavý šum zelených listů.
"Útok začal," řekla tiše. "Pálí stromy na okraji lesa."
"Cítím to," řekl Manamrod. "A rve mi to srdce."

Pohlazení po duši - 27.října 2009

27. října 2009 v 16:43 | Lúmenn |  pohlazení po duši na (skoro) každý den...
Dneska jsem celý den myslela na jednu písničku a její úžasné video, které mě vždycky rozesměje a naplní dobrou náladou. Je o tom, že jeden týpek poví do rádia vtip a paní poslouchající rádio v autě se mu začne strašně smát, až nabourá do cizího auta. Ale místo aby to byla tragédie, poví jim ten vtip a oni se taky začnou smát. A tak to jde dál a dál a všichni se smějí - policisté, zločinci, smuteční hosté... prostě krásná dobrá nálada způsobená srdečným smíchem:) Jako pohlazení po duši ideální, nemyslíte?

Jenomže...dřív bylo to video a youtube, jenomže už tam není. A tak jsem prohledala celý internet a našla ho jen na jednom místě, odkud se mi zaboha nedaří vložit do blogu.
Takže vy všichni, co se chcete nechat potěšit, prosím následujte


Rozhodně to stojí za to:) Jinak co jsem ještě nezmínila - písnička se jmenuje I will still be laughing a je od rockové kapelyz 80./90.let - Soul Asylum.
A vy se taky pořád smějte, dobrá nálada totiž nic nestojí a při tom je za všechny peníze:)

Moje cesta za Poznáním - část I.

26. října 2009 v 12:05 | Lúmenn |  co nového na Poslu světla...
Už dlouho uvažuju o tom, že sepíšu svůj příběh - tedy ne tak úplně můj příběh, ale spíše popis mojí cesty k duchovnu, či k magii chcete-li. Protože cesta to byla nejen docela zajímavá, ale i nesnadná a možná některé z vás inspiruje, možná z ní získáte poučení a možná se o mě dozvíte něco, co jste dosud nevěděli:)

Celý článek si můžete přečíst (jak je vám asi jasné) na Poslu světla, konkrétně tadyhle. Taky jen tam je ho možné komentovat, což samozřejmě taky chápete:)
Příjemné počtení přeje Lúmennka

Týdenní novinky (26.10. - 1.11.2009)

26. října 2009 v 6:48 | Lúmenn |  archiv aktualit...
Novinky pro tento týden (26.10. - 1.11.2009)
Co poslouchám: zas mě dostali Narsilion a pouštím si je pořád
dokola:)
Co sleduju: film čtyř bláznivých režisérů 4 pokoje
stál opravdu za to!
Co čtu: dočetla jsem Armageddon jako muzikál od Roberta Rankina
a taky Zasvěcení od Elizabeth Haich - úžasná a skvělá knížka,
vřele doporučuju! Naprosto mě uchvátila:)
Na co se těším: tři dny volna ve společnosti mijáška,
nějak určitě oslavíme Samhain a budem užívat podzimu:)
Na co se netěším: v pondělí budu provádět svůj experiment
ve třídě plné pubošů. Držte mi pěsti!:)
Co mě nejvíc štve: bolavé svaly, které posiluju:)
Co mě nejvíc těší: život:)
Citát pro tento týden: Nejbohatší není ten, kdo má nejvíce, ale ten,
který potřebuje nejméně
Návštěvnost blogu za minulý týden: 1775 lidí (krásné číslo:))
A na Posla světla vás přišlo 428, děkuju vím všem;)
Co vás tento týden na blogu určitě čeká: Poslední dobou nějak
nejsem schopná dávat anotace na budoucí obsah, protože ho neznám.
Chystám "recenzi" na knížku Zasvěcení, ale zbytek je ve hvězdách:)
Píseň pro tento týden: Idina Menzel (Beowulf soundtrack) - A hero comes home

Návod na vkládání obrázků, když blog.cz blbne

25. října 2009 v 20:59 | Lúmenn |  o blogu...
Vy všichni, co máte hosting na blog.cz, jste patrně v posledních dnech zaznamenali, že nám nikomu nefunguje vkládání obrázků. Hláška "nepodařilo se uložit převedený originál" se stala postrachem blogerů. Ale nebyla by to Lúmennka, aby si nechala něco diktovat od hloupého počítačového serveru a tak mě během včerejška napadl geniální nápad, jaktuhle chybu obejít a vkládání obrázků už mi funguje.

Jak na to?

V.kapitola - Obléhání Lórienu 2/2

25. října 2009 v 16:57 | Lúmenn |  Paní prstenů - Znovuzrození...
S nedělním podvečerem přichází i poslední část páté kapitoly Paní prstenů - Znovuzrození. Lúmenn s Manamrodem po těžkých útrapách dorazili do Lórienu, kde se setkali s Pohraničníky a pak vyrazili do města Galadhrim. Když však dojdou spolu s Galadriel, která je část cesty provází lesem, až k němu, zjistí, že je prázdné a bez života. Lórien je v obležení skřetích vojsk a boj už se blíží...

Pohlazení po duši - 25.října 2009

25. října 2009 v 15:19 | Lúmenn |  pohlazení po duši na (skoro) každý den...
Dnešní pohlazení po duši je trochu více duchovního charakteru a proto ho najdete pouze na Poslu světla (a pouze tam je také možnost komentářů) :) Děkuju za pochopení:)

Pro dnešní pohlazení po duši klikni SEM


"Já jsem byl taky gothik"

25. října 2009 v 9:39 | Lúmenn |  moje názory na gothiku...

Dlouho jsem se gothické subkultuře nevěnovala, jednak nebylo o čem psát a jednak se měla pocit, že už bylo vše řečeno. Vážení, nebylo:) Chci se s vámi podělit o nedávný zážitek s mým kamarádem, nechť jej neurazím říkejme mu třeba Q. Je to zážitek docela nevšední a odhaluje zajímavé věci, kteří si lidé o gothické subkultuře myslí - a nejde jen o pubertální bravíčkovou zlomládež, Q už je pětadvacet;)

Dadaistický večírek naší rodiny

24. října 2009 v 20:42 | Lúmenn |  zajímavosti, šílenosti a vtipy...
Dnešní večer jsme trávili v rodinném kruhu u svařeného vína a grogu a při této příležitosti jsme si já, sistr, mamka a Finn zahráli takovou hru. Určitě ji znáte - jeden člověk napíše na papírek přídavné jméno, papírek přeloží a pošle ho dál, další člověk napíše podstatné jméno, zase přeloží a pošle dál. Na konci tam vznikne "příběh" o tomto pořadí slov:
Jaký - kdo - co dělal - kdy - kde - proč
A většinou jsou tyto krátké epizody velmi ale velmi vtipné. A co jsme stvořili my?

Pozor! Čtěte na vlastní nebezpečí, následující text vám může poškodit mozek, bránici a žvýkací svaly;)

Mnoho podob lidské evoluce

24. října 2009 v 15:00 | Lúmenn |  zajímavosti, šílenosti a vtipy...
Zase jsem po dlouhé době navštívila diskuzní server hofyland a můj a Finnýskův oblíbený klub Galerie šíleností, kde nás totálně rozsekaly různé pohledy na lidskou evoluci, no posuďte sami:)

Tak tahle evoluční řada je snad nám všem známá - a nedá se říci, že by
nebyla pravdivá:)

Odpověď pro Jenovu (knihy a filmy)

23. října 2009 v 16:36 | Lúmenn |  vy se ptáte, já odpovídám...
Jenova: Ahoj , rada by som sa opýtala, ktoré knihy patria k tvojim naiobľúbenejším a prečo :) Ako milovníkovi fantasy a mágie by som odporúčala knihu Meno vetra od Patricka Rothfussa. A ešte by ma zaujímalo, aký máš názor na filmy, ktorých knižné predlohy si čítala. :)

Lúmenn: Úplně nejoblíbenější knížka je pro mě Silmarillion od J.R.R.Tolkiena. Většina lidí, i skalních fandů Tolkiena, tuhle knihu moc nemusí, protože je hodně složitá, plná jmen a pojmů a psaná dost těžkým stylem, ale pro mě je to prostě srdcová záležitost. Bohužel ji nejsem už schopná číst, je v ní pro mě příliš bolestivých vzpomínek:)

Oznamování a restování

23. října 2009 v 10:07 | Lúmenn |  o blogu...
Jestli jste se lekli, že se bude tepelně upravovat maso, tak se neděste. Nebudeme restovat steaky, ale dohánět resty, tedy nevyřízené věci. A taky pro vás mám pár oznámení, která byste si neměli nechat ujít. Tak pojďme pěkně na to:)

Recept na hubnutí přímo od kočičáka

22. října 2009 v 23:19 | Finnister |  svět podle Finna...
Miau vespolek,
nedávno mě jeden z Vás oslovil v mailu, abych mu řekl více o svém hubnutí a mě napadlo, proč se o tom nepodělit se všemi, třeba to někomu z vás pomůže stejně jako mě :-)
Jak jste již od drahé Lúmennky zjistili, podařilo se mi zhubnout za poslední měsíce dost své váhy (na LARPU Země Smrti jsem byl za kočičáka a říkali mi Kungfupanda! T-T ), ale s tím je konec. Chcete-li vědět jak se to všechno Finnovi povedlo a potažmo se dozvědět jak na to koukněte na tento článek.

V.kapitola - Obléhání Lórienu 1/2

22. října 2009 v 11:08 | Lúmenn |  Paní prstenů - Znovuzrození...
A je tu další kapitola Paní prstenů - Znovuzrození. V zatím posledním pokračování se Lúmenn s Manamrodem setkali s Daewen, vyslankyní Mordoru, která s vojskem obléhá les Lothlórien. Naštěstí jí uprchli a skryli se ve Zlatém lese, kde ale elfové dobře dbají na bezpečnost a teď na Lúmenn a Manamroda míří luky pohraniční stráže. Co bude dál? Blíží se bitva a velký sobouj dvou vůlí...