bOčkování - pomoc nebo hrozba?

12. listopadu 2009 v 11:01 | Lúmenn |  lži, výmysly a manipulace...
Na tohle téma v myšlenkách narážím už docela dlouho. Zkuste si jen trochu zapátrat, stačí google, letáky v čekárně u lékaře a trocha zdravého rozumu, abyste se zamyšleně poškrábali na bradě a řekli si "a fakt mi to očkování pomůže?"
Jeden příklad za všechny - můj otec (jako většina rodičů dospívajících dívek) zešílel pod nátlakem reklamy a chtěl nechat sestru očkovat proti rakovině děložního čípku. Já obecně tahle očkování považuju za zbytečná, prostě vím, že klíště mě nenakazí a žloutenku nechytnu, tak proč se nechat očkovat proti každé kravině. A tak jsem při návštěvě gynekologa čapla do ruky letáček a početla si.
Jen z letáku, jsem zjistila, že celé očkování je blbost. Rakovinu děložního čípku totiž způsobuje kdeco, ale nejčastější faktor (cca 70%) jsou tzv. lidské papilomaviry. A právě proti 70% papilomavirů účinkuje i tohleto pekelně drahé očkování. Takže "udělám pro svou dceru vše co můžu" nebo "před vším, co se dceři může stát, ji neochráním, ale před rakovinou ano", trochu bledne pod tíhou faktů, že pravděpodobnost (jen pravděpodobnost, což je teoretická veličina, nic na co se dá spolehnout;)), že rakovinu díky očkování nedostanu je jen 60%.
Mimoto jsem na žena.cz či podobném ženském internetovém časopise narazila na článek o tom, že podle určitých studií očkování proti rakovině děložního čípku zvyšuje pravděpodobnost rakoviny prsu asi 20x. Vzhledem k tomu, že rakovina prsu je mnohokrát častější než rakovina děložního čípku, není moc o co stát;)
Tak, to jsme měli jeden příklad z mého vlastního života. Stačí pozorně číst a dívat se kolem sebe. Ale někdy nestačí ani to. A tak máte mě, já se dívám za vás:) A něco jsem pro vás našla...Video thumbnail. Click to play

Tento odkaz je na stažení videa. Pokud se chcete na video podívat online, můžete tak učinit na tomto odkaze.Video je v německém znění se slovenskými titulky, česká verze bohužel zatím neexistuje.


Je to tohle video, je to přednáška na téma "očkovat se nebo neočkovat?" a je od začátku do konce nabitá fakty, která vám vyrazí dech. Bohužel video trvá téměř dvě hodiny, ale my s Finnem ho shlédli a věřte mi stojí to za to. A protože je mi jasné, že málokdo se na to vrhne a dvě hodiny bude poslouchat lékařské pojmy (mimochodem je to ale vážně dobře podané, takže se na to kouká v pohodě a nudit se nebudete;)), tak shrnu nejdůležitější body přednášky, které stojí za to si zapamatovat a na dalších zdrojích ověřit;)

Celý výzkum očkování v 19.století byl dost pochybný, kvůli nedostatku technologií a znalostí. Přesto na něm stojí celá nauka o očkování. Přitom nebylo nikdy exaktně vědecky potvrzeno, že očkování funguje.

Přítomnost protilátek v těle neznamená, že nemůžete onemocnět. Znamená to, že se s nemocí vypořádáte jinak, než kdybyste si při setkání s ní protilátky teprve tvořili.

To, co se přidává do očkovacích látek je taková hora toxinů, že se z toho zvedá žaludek. O rtuti asi všichni víme a kupodivu si s ní neděláme moc těžkou hlavu. Měli bychom? No, když se mrkneme na ten hliník a formaldehyd, tak snad ani ne... O nervových jedech a dalších chuťovkách ani nemluvě.

To je konspirace! To je lež! Vždyť na příbalovém letáku nic takového nepíšou! Jistěže ne, protože složení vakcín je chráněno obchodním tajemstvím a nezveřejňuje se. Nikde. Takže ho nezná ani ústav, který v dané zemi vakcínu povoluje. Ano, povolí vakcínu, aniž by znali jeji složení. A kvůli kočárkům, co skřípají prsty, nebo jedovatým hračkám dělá obchodní inspekce takevý humbuk;) Takhle vstříkneme našim miminkům jedy přímo do těla a máme to!

Očkování má asi sto padesát milionů vedlejších účinků. Na příbalovém letáku je občas najdete. Nejlepší z nich je přítomnost rakovinných buněk. Kde by se ve vakcíně vzali rakovinné buňky, pche! Úsměv vám na rtech asi zmrzne, když zjistíte, že aby se viry a bakterie rychleji množily, přidávají se k nim rakovinné buňky. Jasně, že se to pak přefiltruje, to dá rozum, jak vás mohlo napadnout, že vám dají do těla rakovinu, no tak:D No ono se to sice přefiltruje, ale kolik tam těch buněk zůstane, to už nikdo neřeší... O dalších vedlejších účincích se nebudu radši ani zmiňovat, mám dojem že očkovat se proti chřipce je ale velmi dobrý způsob sebevraždy. Nechytnete chřipku, ale dostanete třeba rakovinu, to je fajn obchod, ne?:)

Mimochodem vzpomeňte si, co řekl pan ministr Langr. "Nenechám se očkovat. Já chci umřít přirozenou smrtí!" Asi věděl víc, než my;)

Kde jsme to skončili? Á, vedlejší účinky. Co tam máme dál? Slyším námitku, že očkování (ať má kolik chce vedlejších účinků) přece zachránilo lidstvo před chorobami. No jasně...jenže...
Když se začalo hromadně očkovat (po druhé světové válce), choroby už byly na ústupu samy. Čím to? Podívejte se kolem sebe. Znáte člověka, co je podvyživený, protože trpí hlady? Ne? Já taky ne. V ČR totiž (až na homeless výjimky) žádní nejsou. Stejně tak lidi, co žijí v nevytopeném bytě, kde je vlhko. Lidé, co nemají doma pitnou vodu a kvalitní kanalizaci. Takoví lidé nejsou. Nemáme hlad, netrpíme zimou ani nepijeme zkaženou vodu. Tyhle věci stály za většinou infekčních a těžkých nemocí, proti nimž se stále očkujeme. Mimoto dodržujeme hygienické návyky, jak vypadá taková blecha nebo štěnice asi ani netušíte. Tyhle potvůrky taky přenášely kdejakou fuj nemoc. Zdravé a čisté tělo ve zdravém a čistém prostředí = 80% našeho zdraví. Ten zbytek nemocí mám z toho, že žijeme až moc čistě a až moc dobře;)

Tak a teď zase moje vlastní myšlenka. Víte, co je to tetanus? A co ho způsobuje? Možná si matně vybavíte rezavé hřebíky, o které když se zraníte, tak tuhle hrůzu dostanete.
Ale to nechme stranou. Zajímavější je, že se proti tetanu očkujete v dětství, pak v 15ti letech a pak každých deset let. Pak se ale říznete o rezavou pilu a pan doktor vám píchne "protitetanovku". Chápete proč? Vždyť naočkovaní přece jste! Pak je tu jedno očkování zákonitě navíc, buď to pravidelné nebo to poúrazové. Tolik moje úvaha. Teď fakta, jo?
Zbytečná jsou obě. Tetanus způsobuje výměšek bakterií, který je pro naše tělo jedovatý. A proti jedu se nedá očkovat. Nejedovaté jedy prostě neexistují, tak jako mrtvé viry. Proč to do nás píchají? Čert ví. Každopádně abyste věděli jak je tetanus nebezpečný - v Německu, které má 80 milionů obyvatel, ho ročně dostane cca 10 lidí. Slovy deset. Většina je důchodového věku. Takže až se příště říznete o rezavý hřebík, pořádně pročistit a nechat dýchat. A tetanus vám nehrozí;)

Tolik by asi stačilo. Zajímavých věcí na přemýšlení máte v textu až až a pokud si pustíte video, asi se dnes večer v klidu nevyspíte;) Ale ať nejsem jen ten negativní prorok, podívejte se na následující krátkou scénku, kde celou tu katastrofu kolem očkování berou s humorem:)


PS: Až mi sem zas někdo napíše, že jsem blbá naivka, která věří konspiračním teoriím, pak mu přeju příjemné stravování rtuti a hliníku a doufám i za něj, že až své dítě nechá krátce po narození otrávit, přežije to. A snad i bez vážnějších následků.
A vy, co máte v hlavě mozek, neberte tento jediný zdroj, internet je plný zajímavých článků a studií na tohle téma, na konci videa se dozvíte i o knihách. Nezavírejte oči, před pravdou, co vám servírují v páchnoucí krabici od bot a neládujte se lží, která před vámi krásně voní na stříbrném podnose. Jsou věci, co jsou jednoduché. A pak jsou věci, co jsou správné.

Dodatek: Tak jsem ještě něco sháněla a četla, abyste neřekli, že celý článek je jednostranně zaměřený. On tak samozřejmě vyznívá, ale jak o mě víte, nerada se dívám na věc jedním pohledem a ona přednáška opravdu dokáže člověka pořádně zahltit a přesvědčit, aby se už po jiných zdrojích nedíval.
Přesto ať se na to dívám jakýma očima chci, docházím k závěru, že tu něco smrdí. Zastánci očkování hážou špínu na jeho odpůrce a osočují je z vražd nevinných nenaočkovaných, odpůrci očkování tvrdí o svých souputnících totéž a taktéž je viní z vražd nevinných, pro změno naočkovaných. A pravda bude patrně někde uprostřed.
Očkování určitě není ideální a při výrobě vakcín se dějí různá svinstva, na která doplácíme my, pacienti, kteří s dobrou vůlí necháváme sebe a své děti očkovat. Na druhou stranu to rozhodně nebude s jeho nefunkčností tak horké a ve velké míře se bezpochyby podílelo na vymýcení spousty infekčních chorob. To ale neznamená, že by výroba vakcín neměla být lépe kontrolována a případná rizika by měla být natolik prošetřena, aby byly vyvráceny i ty nejmenší pochybnosti - a pokud vyrváceny nebudou, pak ať se vše, co je špatně, dá do pořádku. S tím ale (bohužel a jako obvykle) jako prostý občan nic neudělám:/

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (110)
Zobrazit starší komentáře

101 MinoRu MinoRu | E-mail | Web | 15. listopadu 2009 v 23:59 | Reagovat

[100]: Mhu..xD takže ty tvrdíš že ty víš o tom víc než my tady? :) Přiznávám se že tím "genem" jsem to moc nevystihl..nu,a co to má co dělat s komentáří když tady lumennka napsala  výstižný a zajímavý článek na toto téma který mluví za vše.a dokonce přidala odkaz na video?... :)
a očkování nezmenšuje žádný příznaky nýbrž tvoje vlastní tělo si musí ty protilátky vytvořit samo :) a pokud věříě reklamně v televizi...

102 onni onni | Web | 16. listopadu 2009 v 0:04 | Reagovat

[101]: Co kdybys mi prestal cpat do pusy veci co jsem nerekla? No jasne, verim reklame v tv a nechavam si do sebe pichat kdeco, jeste mi rekni, ze proto, ze je to IN :D ale rozhodne mne zaujme spis komentar jako je ten Elysiin, nez tvuj :D

103 MinoRu MinoRu | E-mail | Web | 16. listopadu 2009 v 12:18 | Reagovat

Nu, tak třeba až vynaleznu nějakou vakcínu já pak změním názor xD

104 Alkeantres Alkeantres | 16. listopadu 2009 v 21:06 | Reagovat

[101]: Onni neřekla nic o tom, že toho ví víc než všeci tady, to klid. Nevím kde sis tuhle pitomost přečetl nebo spíše vsugeroval. Musim rict že mi tyhle vztahovačný komentaře začínají dost vadit.

Jinak v komentařich se to hodně řešilo, myslim že zastanci očkování vědí o tématu víc, než odpůrci. "Je to tak zřejmé.."

105 Koukněte na  http://miniiq.mypage.cz/  je tam vše!!! Koukněte na http://miniiq.mypage.cz/ je tam vše!!! | 16. listopadu 2009 v 21:56 | Reagovat

Koukněte na  http://miniiq.mypage.cz/  je tam vše!!!

106 ANA ANA | Web | 17. listopadu 2009 v 18:26 | Reagovat

Zajímavý článek a ještě zajímavější komentáře. Pravda je, jako vždycky, někde uprostřed. My byli jako děcka očkovaní proti obrně,záškrtu, tetanu. A proti žloutence, když jsme byli ve škole a byla zrovna žloutenková epidemie.  Nemám obrnu,záškrt, ani tetanus.Ani žloutenku. Navíc jsem na očkování neměla žádné alergické reakce a žádné problémy. Ale nedala bych se očkovat proti chřipce, protože chřipky je několik mutací a očkování zabírá jen proti jedné. Navíc věřím tomu, že když má člověk dostatečně silnou imunitu, zvládne téměř všechny nemoci, včetně rakoviny - protože dostatečně silný imunitní systém nedovolí, aby nějaké rakovinové buňky začaly dělat neplechu. Tady teda funguje spíš preventivně. Možná to trochu přeháním, ale v podstatě to tak je, pokud je imunita oslabená, skolí nás každá viróza. Takže očkování bych nezavrhovala, jen bych trochu vybírala a nenechávala očkovat vůči všemu.

107 onni onni | Web | 17. listopadu 2009 v 19:53 | Reagovat

[106]: No presne tak, a tohle tady my zastanci porad opakujeme ;)

108 Johanka Johanka | Web | 27. ledna 2011 v 11:44 | Reagovat

Ten dokument určitě skouknu. A koukám, že víš o očkování taky víc než dost, to je dobře. Já jsem se rozhodla, nebylo to lehké (tedy ta část rozhodnutí, která se netýkala mě). Nemyslím si, že by zastánci očkování věděli víc, než jeho odpůrci. Obvykle si nejdřív něco zjistím, než si na to udělám názor a takový zastánce očkování se prostě naočkovat nechá, protože je to běžné, je to ze zákona a řekl to pak doktor a ta milá paní z reklamy. Odpůrce k odporu většinou dojde proto, že se o něco začne zajímat a zjišťuje i jiné info, než co se běžně předkládá lidem. Pominu-li očkovací biznys, který je založený na strachu o děti (což je pro rodiče bezesporu největší síla), není problém napsat výrobci vakcíny a zeptat se ho na podrobnosti vč. složení, důvodu dávkování a podobně. A jestli rozumíte, nejde ani tak o konkrétní odpověď, ale o to, co se dočtete mezi řádky (pokud se tedy vůbec ozve).

109 Johanka Johanka | Web | 27. ledna 2011 v 11:46 | Reagovat

Já kdysi napsala o očkování tohle: http://smaragdovypribeh.blog.cz/0904/ockovani

110 Blanca34Rollins Blanca34Rollins | E-mail | Web | 18. února 2012 v 11:01 | Reagovat

It's perfect that we can get the <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/personal-loans">personal loans</a> moreover, it opens completely new possibilities.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama