a

Duben 2010

Víkend bez netu:)

30. dubna 2010 v 17:27 | Lúmenn |  Lúmennčin veřejný deníček...
Lúmennka v rámci rekonvalescence utíká do Brna za Mamutem, kterýžto stále žije v technologickém pravěku a nevlastní internetové připojení. Takže budu užívat akorát sluníčka, jara, oslavím Beltane jak jen to v tomhle pooperačním stavu půjde a rozhodně, ale rozhodně se nebudu moct dostat na blog - a to až do pondělka.
Vím, že na vás teď docela kašlu, ale tak stejně určitě ani vy nesedíte pořád u netu a lítáte venku, abyste do sebe nasáli vůně, chutě a pocity jara:) Takže si dáme všichni internetovou pauzu a v pondělí nashledanou:) Příští týden totiž budu ještě doléčovat doma, do školy budu dodělávat jen pár drobností, takže na články bude docela dost času. M8m v plánu toho hodně dodělat na Posla, kde plánuju i nějaké změny v uspořádání a taky tady se snad dočkáte pár zajímavějších článků než jen mých výblitků:)
Ať žije jaro:) A život bez internetu:)

PS: Víte, co mě nejvíc pobaví? Až přijedu v pondělí domů, mrknu na Olymp a zjistím, že v době, kdy jsem neměla net jsem tam psala komentáře:) Předem všechny upozorňuji - internetem na mobilu nedisponuji a netuším, kde jsou v Brně internetové kavárny. A i kdyby - rozhodně bych vzácně získaný čas u netu nevyužívala na komentování stránek, které mě nijak zvlášť nezajímají;)

Žijte a užívejte:) Lúmennka

Týdenní novinky (26.4-2.5.2010)

28. dubna 2010 v 18:13 | Lúmenn |  archiv aktualit...
Novinky pro tento týden (26.4.-2.5.2010)
Co poslouchám: teď hlavně maminku, která mi nakazuje abych se pořádně léčila:)
Co sleduju: zkoukla jsem tak akorát poslední díly Comebacku
Co čtu: přečten narozeninový dárek od Liz - Levá ruka boží od Paula
Hoffmana, teď čtu Černokněžníka od Juraje Červeňáka
Na co se těším: až mě přestane bolet břicho a budu moct
lítat po lesích:) A snad se mi i v tomhle stavu nějak povede oslavit Beltane:)
Na co se netěším: ještě tři seminárky - a je zoufale málo času:/
A v pátek mě taky čeká dědův pohřeb - nesnáším tyhle trapné ceremonie,
které památku mrtvých neuctí, spíš podupou:(
Co mě nejvíc štve: že nemůžu skoro nic dělat kvůli těm zatrachanejm
hojícím se jizvám po operaci slepáku:/
Co mě nejvíc těší: krásné počasí, moji skvělí přátelé a rodina, kteří mě
podrželi v těžkých chvílích
Citát pro tento týden: Válka je hrozná, nepřípustná, ale ještě hroznější
a nepřípustnější je otroctví. (K.Čapek)
Návštěvnost blogu za minulý týden: 2005 lidí (No teda, víc než 2000 lidí týdně tu
myslím ještě nebylo! Mám pocit, že tu máme rekord!!!:))
A na Poslu vás bylo 695 (dokonalá klasika:))
Co vás tento týden na blogu určitě čeká: Něco určitě:) Bo jsem doma
a příští týden asi ještě budu, takže na psaní na blog bude víc času než obvykle;)
Píseň pro tento týden: Canon Rock - aneb klasika v rockovém podání:)


Víkend ztrát a nálezů...

27. dubna 2010 v 18:14 | Lúmenn |  Lúmennčin veřejný deníček...
...aneb jak Lum přišla (nejen) o střevo (a naštěstí ne to básnické...)
Napsáno 26.dubna 2010 v podvečer v úrazové nemocnici Brno (a jen tak mimochodem, připravte se, že to není zrovna stručné líčení, Lúmennka se v nemocnici nudila a tak popsala tři stránky:))

Nejradši bych začala nějak prozaicky, třeba právě tím, jak mě z pátku na sobotu v noci začalo bolet břicho a jak jsem se vydala do nemocnice. Bohužel, takhle jednoduché to nebude. Nečekejte nějaké excesy s šílenou kolikou, která mě chytla bůhví kde, vše co se týká mých střev je tak klasické, že až není o čem vyprávět. Ovšem s okolnostmi, které tomu všemu předcházely, to už tak jednoduché není a věřte nebo ne, ven se mi s nimi nechce, tedy alespoň ne ještě teď.
Ale jak s oblibou říkám, věci se dějí ve správný čas a na správných místech, takže to tak asi mělo být…a jak že to bylo?

Grejt kambek!

27. dubna 2010 v 18:11 | Lúmenn |  Lúmennčin veřejný deníček...
Tramtarará...hlásím triumfální návrat zpět na rodnou hroudu, do domovského přístavu, zpět do mé drahé otčiny...a tak dále a tak dále, hurá a je to.
Mno, už je to tak, jsem doma. Snad živa (moment...jo dýchám, fajn, takže určitě) a patrně i zdráva. Stehy trošku ještě bolí a moc pohybu taky zatím nezvládnu, ale to nejhorší už mám za sebou a poslední věc na světě, co se mi chce, je sedět na zadku. A taky že nebudu!:)
Elaborát jak bylo v nemocnici, proč to bylo a co se všechno událo jsem totiž prozřetelně sepsala už včera, takže dnes se budu věnovat libému lenošení a odpočinku v domácím prostředí. Celý příběh Lúmennčiny nemoci a uplynulých dní, které jsem pojmenovala "Víkend ztrát a nálezů" sem už za chvilišku přihodím. Každopádně - jsem zpět:)

Aktualizace o pár minut později - Víkend ztrát a nálezů aneb jak Lúmenn přišla (nejen) o střevo (a naštěstí ne o to básnické) ČTĚTE ZDE :)

PS: Pro všechny zvídálky - ano, Eii je opravdu moje mladší sestřička a ano, opravdu zná mojue heslo a opravdu měla dovoleno psát sem to Oznámení:)
PPS: Koho to zajímá, tak Eii sídlí na blogu ore-to-nippon.blog.cz, tak se můžete přesvědčit, co je zač;)
PPPS: Lukáši, slyšela jsem, že prý každý nový článek u sebe na Olympu nezapomínáš okomentovat mým jménem. To je ovšem docela vtipné, když já už čtyři dny ležím v nemocnici bez možnosti dostat se na net. Nevím, co je na této fámě pravdy, já se zařekla, že na tvoje stránky už nevkročím, ale pokud to tak je - přijde ti to směšné nebo vtipné nebo machrovské nebo jaké? Mě to přijde zoufale ubohé;) Drž se, mrzí mě jak jsi skončil:(

Oznámení

24. dubna 2010 v 9:43 | Eii |  svět podle Lúmenn...
Drazí a milí čtenáři tohoto blogu, byla jsem pověřena Lúmennkou, abych vám oznámila tuto novinu.
Abyste se nedivili, že nepřibývají žádné nové články - naše drahá Lum leží v nemocnici se slepákem. Takže jí, prosím vás, držte všichni palce, ať se nám brzo uzdraví a snad nebude nutná operace.:)
S pozdravem,
Eii-hime

Uspávanka pro skřítka

23. dubna 2010 v 11:26 | Lúmenn |  poezie...
Lúmennce se po dlouhé době podařilo stvořit báseň - tedy ne, že bych poslední dobou nepsala, spíše jde o to jaká je to báseň. Obvykle píšu smutně, depresivně, melancholicky, ale všechno to šílené jarnění ve mě vyvolalo podivně veselou náladu a já stvořila báseň, která se dá nazvat optimistickou, skoro až idylickou.
Inu, není to úplně můj styl a přiznám se, že je to trošku kýč. Ale když procházím po lese a koukám, jak si skřítci a víly hrají v mechu, copak můžu napsat něco jiného, než víloskřítčí ukolébavku?
Pro všechny, co stejně jako já milují tyhle malé bytůstky. A taky pro všechny, co milují jaro, snění a vůni čerstvě narozených květin:)

Svět se zbláznil a já s ním

22. dubna 2010 v 20:08 | Lúmenn |  Lúmennčin veřejný deníček...
Venku je duben - dokonalý a mnou zbožňovaný měsíc duben. Mánie a deprese, slunce a déšť se střídají na obloze i v srdcích. Bláznivý duben a v něm jedna bláznivá Lúmennka.
Kudy chodím, tudy tak akorát koukám do mraků. Ve škole si to sice odsedím ale pak vyjdu ven a hlavu mám prázdnou a místo učení mi v ní zrají pupeny na stromech a žlutí se pampelišky. Jaro je kolem, jaro je mnou, já jsem jarem...a počítač vídám z rychlíku tak akorát ve školní knihovně.
Hlavou mi víří miliony myšlenek a toužím je zapisovat, ale není čas, zoufale není čas. Zkouškové se blíží a seminárky klepou naštvaně na dveře - u té poslední jsem v úterý strávila čtyři hodiny a pak zase na přednášku, na nákupy a nad Brnem se snáší noc a Lúmennce se chce strašně spát.
Jaro mě nabíjí nepředstavitelným množstvím energie a zároveň ji ze mě odsává jako houba. Pořád je tam tak krásně a lákavě! A ještě k tomu - rok tarotové smrti v pátek v den mých narozenin skončil a můj životní cyklus se přehoupl do roku, symbolizovaného kartou umění. Změny, které jsem minulý rok prodělala (a že jich bylo) se vykrystalizovávají, usazují, zahlazují se hrany a spojují se protiklady. A že je to fuška už těch pár dní.

Pohlazení po duši -Finn hladí 21.4.2010

21. dubna 2010 v 20:22 | Finnister |  pohlazení po duši na (skoro) každý den...
Jaro je tu, i když asi ne tak vřelé jak byste si přáli, ale co už :) Dlouho už jsem vás nepohladil a mrzí mě to ;) vždyť komu by nechybělo pohlazení? :)

Fenomén (Lord) Lukáš

20. dubna 2010 v 18:38 | Lúmenn |  svět podle Lúmenn...
Možná si ho někteří z vás všimli. Možná na některé z vás taky útočil svými jedovatými kecy. A možná znáte i jeho web. Rozhodně si ale nemyslím, že na moje stránky ještě chodí nějaký návštěvník, který se s jeho lordstvem nesetkal. Pro všechny z vás, které zarazilo setkání s tímto individuem, které velmi často přispívá do komentářů na těchto stránkách, mám takové malé shrnutí toho o co tady vlastně jde. A nejen pro vás, ale i pro Mistra, kterému by špetka sebereflexe neuškodila.

Pohlazení po duši - 20.dubna 2010

20. dubna 2010 v 11:24 | Lúmenn |  pohlazení po duši na (skoro) každý den...
Nedávno jsem dočetla zajímavou knihu Vítr v piniích, fantasy ze světa, který se podobá štarým čínským a japonským legendám. Každá kapitola byla uváděna krátkým (skoro)haiku, z nichž mi některá uvízla v paměti a myslím, že na pohlazení duše se docela hodí:)

Týdenní novinky (19.-25.4.2010)

19. dubna 2010 v 21:03 | Lúmenn |  archiv aktualit...
Novinky pro tento týden (19.-25.4.2010)
Co poslouchám: kdybych ji nezapomněla doma tak určitě novou Avantasii,
kterou jsem dostala od Finnýska k narozeninám:)
Co sleduju: maximálně tak mraky na obloze:)
Co čtu: stále dočítám Vítr v piniích od Františky Vrbenské a Jakuba D. Kočího
Na co se těším: na rodinnou oslavu mých a sestřiných narozenin
o víkendu, na krásné jarní počasí, které hodlám nějak využít
Na co se netěším: zítra si jdu do knihovny hrát na spisovatele, tak
snad to nějak ve zdraví přežiju a splodím dobrou práci:)
Co mě nejvíc štve: v podstatě nic:)
Co mě nejvíc těší: úúúžasná akce s mými nejlepšími přáteli na chatě,
která se vážně vydařila:), krásné "dáješky k naloženinám", skvělé
počasí, pohodová nálada...všechno:)
Citát pro tento týden: Láska je triumf fantazie nad inteligencí (H.L.Mecken)
Návštěvnost blogu za minulý týden: 1887 lidí (pořád to ještě nešlo dolů,
já smekám, děkuju:)) A na Poslu vás bylo 684 (to je tak stejné, až mě to nebaví,
minulý týden vás tam bylo jen o devět víc, jste přesní jak hodinky:))
Co vás tento týden na blogu určitě čeká: Čeká mě minimálně jedna seminárka,
nějaké to učení a mám v plánu užívat hezkého počasí, dokud je, takže
jestli vůbec něco napíšu, tak to bude úspěch:)
Píseň pro tento týden: Avantaisa - Farewell (ach ty vzpomínky:),
no když ale nemám tu novou...:))


Uživatel Lúmennka má narozeniny!:)

16. dubna 2010 v 12:52 | Lúmenn |  Lúmennčin veřejný deníček...
Už je to tak, Lum dneska dovršila "absolutní dospělosti" - jak říkám, prostě dospělejší už být nemůžu:) Takže ode dneška na otázku na věk budu odpovídat "jednadvacet".
Zní to děsně, ale naštěstí si dětství nosím v duši a v občance ho tak nutně mít nepotřebuju:)
A z toho důvodu dneska vyrážíme na naši chatu, kde to hodláme oslavit, společně s bandou kamarádů a taky s Muzzugem, který je o devět dní starší než já (a zase mi to celou dobu bude dávat vyžrat, grr...:D). Držte palce mým játrům i naší chatě, ať to ve zdraví přežije:)
Krásné užívání víkendu přeje ode dneška jednadvacetiletá Lúmennka:)

Soutěž: Vytvořte svůj autoportrét

15. dubna 2010 v 13:36 | Lúmenn |  o blogu...
Prý že je to poslední soutěž na blog.blog.cz. A tož když poslední, tak se vší parádou...ehm...tedy jakože s mojí účastí. Neumím kreslit, nejsem žádný photoshopový mág a s foťákem umím akorát v sebeobraně (někoho praštit). Takže do soutěže nejdu zrovna s ambicemi na umístění (ne že by se mi tedy ceny v podobě deskovek nezamlouvaly...:)). Soutěžím čistě pro zábavu a pro lepší pocit. Nebo spíš horší? Mám totiž neblahé tušení, že pohodové kecání s adminy a kamarádká atmosféra na tomhle serveru tu nebude věčně...
Ale dost chmur, pod perexem máte dílko, které by se dalo nazvat můj autoportrét. Původní fotku sice má na svědomí Finn, ale veškeré úpravy a hříčky s photoshopem jsem dělala sama. Staré vesty z tohohle blogu si možná vzpomenou, že podobný obrázek kdysi zdobil záhlaví - a měli by pravdu. To, co jsem stvořila je jen upravená verze okřídlené Lúmennky s dvojí tváří, se kterou jsem se tehdy jebala asi půl dne:)
Takže - vzhůru do soutěže a taktéž k lepším zítřkům:) Muhehe...

Slzy mé duše aneb terorismus není černobílý

14. dubna 2010 v 13:32 | Lúmenn |  literární díla...
Téma týdne mi tentokrát příjemně nahrálo na něco, o čem jsem stejně chtěla psát. Nejprve jsem zvažovala, zda recenze na knihu odpovídá zadání Tématu týdne a zda bych raději neměla zvolit formu úvahy, v níž pouze použiju myšlenky z knihy, ale nakonec jsem si řekla - proč ne. A tak se podíváme na knihu, kterou jsem minulý týden dočetla a zamyslíme se nad otázkou, zda platí model, který nám sugerují veškerá média a totiž že terorista = zlý a špatný a ti ostatní jsou ti dobří. Ono to totiž vždy není tak jednoduché.

Cesta z Brna:D

13. dubna 2010 v 13:30 | Lúmenn |  zajímavosti, šílenosti a vtipy...
Uklízím tak v počítači a našla jsem úžasnou věc, kterou nám před nedávnem vyplivnul IDOS. Finn jel za mnou do Brna, šli jsme do kina a pak jsme ještě chtěli zajít na pivko a tak, takže jsme sháněli co nejpozdější spoj.
Když jsme ale zadali "Brno - Prostějov v neděli po desáté hodině věčerní", milý IDOS nám našel naprosto dokonalý spoj, kterým by sice Finn domů dojel, ale rozhodně by to neměl jednoduché...

Pohlazení po duši - 13.dubna 2010

13. dubna 2010 v 13:00 | Lúmenn |  pohlazení po duši na (skoro) každý den...
Lum ví, že pohlazení po dušičkách jste teď měli (aspoň tedy ode mě) žalostně málo. A tak jsem se rozhodla to aspoň trochu napravit a momentálně vytvářím celou sérii pohlazení, abyste je až do konce dubna měli co možná nejpravidelněji.
Občas mám takové tendence nechat tu rubriku umřít, protože je náročná - všechno to shánění po netu, přemýšlení, zda to není trapné a opravdu to hladí, ztrácející se inspirace co přidávat...ale nikdy nezapomenu na vzkaz od jednoho z vás, který si stále dokola čtu, když se chci na nějaké hlazení duší mých čtenářů vykašlat.
Pavla (22.září 2009): Moc děkuji za Pohlazení po duši. V googlu jsem si dneska dala vyhledat toto slovní spojení a objevila jsem tyto úžasné stránky. Zrovna dneska jsem je potřebovala moc. Prošla jsem všechny dny zpátky. Jak moc to cítím stejně mě úplně dostalo.Určitě se sem budu ráda vracet. Pavla
I kdyby se takový člověk objevil jednou za rok, má to cenu. A tak jdeme hladit. Juch!:)

Alkoholové impérium našeho státu

13. dubna 2010 v 11:34 | Lúmenn |  svět podle Lúmenn...
Tak zas tak ráno otevřu internet a kouknu zběžně na titulky na aktuálně, co že je nového. Do očí mě praští "Tajná zpráva o alkoholu. Každá druhá láhev je padělek. (čti zde)" - v tu chvíli jako občasný konzument alkoholických nápojů nadskočím na židli. Šmarja z drátem, tak já utrácím za kvalitní značky chlastu zbytečně! Koupit si rum (pardon, tuzemák, grr) od Božkova za stovku je podle všeho na nic, protože je to stejně padělek horší kvality, než rum za pade z Lidlu.
Tyhle neveselé myšlenky mi táhly hlavou, když jsem otvírala článek. Po jeho přečtení mi sice spadl kámen ze srdce, ale rázem se tam navalil kámen jiný. Kámen jménem spotřební daň.

Týdenní novinky (12.-18.4.2010)

12. dubna 2010 v 13:34 | Lúmenn |  archiv aktualit...
Novinky pro tento týden (12.-18.4.2010)
Co poslouchám: začíná mi být trapné stále psát všehochuť...ale ona je to pravda!:)
Co sleduju: dívat se na cokoli? Tak na to mi čas fakt nezbývá:)
Co čtu: dočtena kniha Slzy mé duše od Kim Hjon-hi, severokorejské atentátnice,
teď čtu fantasy Vítr v piniích od Františky Vrbenské a Jakuba D. Kočího
Na co se těším: na víkendovou oslavu mých narozenin, až dám
ségře dáješky, co jsem jí dnes koupila
Na co se netěším: stále mě ještě čekají čtyři seminární práce:/
Co mě nejvíc štve: pár věcí, které jsou natolik složité, že je do pár řádků
nevměstnám a tak radši napíšu, že nic (tuto větu z minulého
týdne opět ponechám, protože stále platí, sice trochu jinak ale pořád nějak:))
Co mě nejvíc těší: úžasná akce v sobotu s Barbary aspol., dobrá nálada,
konečně se začíná něco dělat s orgováním Dívčí války (fanfáry prosím:D)
Citát pro tento týden: Nic není tak svaté, aby se to nedalo penězi zneuctít, nic
tak opevněné, aby se nedalo penězi dobýt. (Cicero)
Návštěvnost blogu za minulý týden: 1963 lidí (teda, jak je to možné? To je skoro rekord:))
A na Poslu vás bylo 693 (tak tady naštěstí klasická čísla:))
Co vás tento týden na blogu určitě čeká: Budu mít asi dost práce s děláním
stránek kvůli bitvě co organizujem, takže nevím nevím, ale nějaké
nápady mám tak je snad zrealizuju:)
Píseň pro tento týden: Narsilion - Mirror of nature
(btw. nejdou mi na youtube přehrávat videa, jakmile jsou ale vložená třeba na blogu, tak
už to funguje. Jindy mi to hlásí "an error occured,
please try again later". Neví někdo co s tím? Za každou radu budu vděčná, díky:))


Pomozte splnit jeden sen:)

8. dubna 2010 v 18:37 | Lúmenn |  zbraně a LARPení...
Firma Hyundai každý rok pořádá soutěž s názvem "splň si svůj sen". Člověk nebo skupina lidí tak má možnost získat sto tisíc korun pro splnění svého snu - ať je to cokoli.
Skupinka dřevárníků se rozhodla založit něco jako "LARPové městečko" - místo, kde se mladí lidé můžou vyřádit a ještě se naučit spoustu dovedností, které se na školách neučí. Pokud taky věříte, že lidská fantazie je bezbřehá a kdo má vůli, může dokázat cokoli, pokud si taky přejete, aby ve světě bylo více snů a méně šedivé reality a nebo pokud taky patříte mezi "magory" co mají blízko k přírodě a rádi se učí hravým způsobem, hlasujte pro tento sen.

Stačí kliknout na TENTO ODKAZ a můžete pomoci něčemu krásnému a prospěšnému.
Díky:)

Více si o projektu můžete přečíst na facebooku ZDE nebo ZDE (ti z vás, co stejně jako já fuckbookem nedisponují asi moc nepotěším, vám bude muset stačit moje slovo, že je to fakt dobrý projekt a jedno kliknutí může hodně pomoci:))

Gender, sex a příručky - jděte s tím do háje!

8. dubna 2010 v 10:20 | Lúmenn |  názory, úvahy a zamyšlení...
o je to sex všichni jistě víme. Se slověm gender se ovšem potkáváme dneska na každém rohu a často moc nevíme, o co se jedná. Anglickým slovíčkem "gender", který zní tak hezky neutrálně, jsme nahradili české slůvko "pohlaví", které v určitém kontextu může znít sexuálně zabarveně.
A to je dnes zakázané, špatně, zle, prostě tabu. Vzhledem k určitému podílu hovadství v české povaze se zatím nepotýkáme s problémy, jaké mají západní země - jako že muž ženě pochválí sukni a už je nařčen ze sexuálního obtěžování a ženská ho předvolává k soudu. Ovšem nad některými výmysly lidí, studujících nový (a absolutně k ničemu) obor "gender studies", zůstává rozum stát.
Naposledy si vymysleli příručku (celá je k přečtení zde) , která vyšla náš stát na více než jeden milion korun (má zhruba tolik stránek a podobnou strukturu jako státní závěrečná práce na VŠ. Máte pocit, že nám studentům za bakalářky aspol. někdo platí?). V této příručce se dozvíte úžasné věci - třeba že na našich vysokých školách se to jen hemží prasáky a hovady a taky že sexuální obtěžování je všechno, co je tzv. genderově nevyrovnané. Což je v podstatě i obyčejné nošení kalhot muži a sukní ženami. Ale podívejme se na to blíže...