a

Květen 2010

Týdenní novinky (31.5.-6.6.2010)

31. května 2010 v 15:28 | Lúmenn |  archiv aktualit...
Novinky pro tento týden (31.5. -6.6.2010)
Co poslouchám: povedlo se mi ztratit sluchátka od mobilu, takže nic:/
Co sleduju: nic nového...není čas
Co čtu: dočten druhý díl ságy o Černokněžníkovi - Radhostův meč od Juraje
Červeňáka, teď jsem v půlce třetího s názvem Krvavý oheň
Na co se těším: až dodělám všechny zkoušky (už aby to bylo!),
až s Eii najdeme konečně nějaký fajný byt (dneska se to rýsuje)
Na co se netěším: na zkoušky:)
Co mě nejvíc štve: kašlu jak starej tuberák a cpu se sirupkem a můj
složivší se a vytrvale stávkující noťas mi na náladě taky moc nepřidává
Co mě nejvíc těší: moje barbaří sluníčko, fajné chvíle se sistr a přáteli,
jinak jenom pouhý pocit, že žiju, protože moc fajn věcí se poslední dobou neděje
Citát pro tento týden: Smějete se mi, že jsem jiná, ale já se směju vám, že
jste všichni stejní (včera prohlásil Marešek:))
Návštěvnost blogu za minulý týden: 1663 lidí (tak málo vás tu už
dlouho nebylo, inu já vím, jde to s těmahle stránkama z kopce)
A na Poslu vás bylo 678 (aspoň tu beze změn:))
Co vás tento týden na blogu určitě čeká: ohové vědí, když nemám počítač, jsem jako
bez ruky a sedět hodiny v knihovně ve škole se mi taky nechce.
A přitom je tolik témat na která se chci vrhnout...mě to nepsaní snad zabije!:)
Píseň pro tento týden: Barbar punk - Sudličník
(jenom si ty kluky barbarský pořádně užijte, holomoci:))


Snad ještě neodchází do křemíkového nebe...

29. května 2010 v 17:43 | Lúmenn |  Lúmennčin veřejný deníček...
Kdože? Inu můj drahý počítač. Včera se rozhodl, že se prostě nezapne a od té doby s ním nic nepohne, rozjede se, zahučí, zabliká, najedou takové ty číslíčka a písmenka a pak...TMA. Takže okupuju kompl u ségry, přemýšlím, jak se budu učit všechny ty věci do Vývojové psychologie, ze které pozítří dělám zkoušku, když je mám jen v pdfkách a strašně mě štve, že nemůžu nic psát na blog, protože k tomu prostě chcu SVŮJ počítač a žádný jiný.
A myšlenky by byly, ne že ne, inu blíží se nám přesné volební výsledky a nebyla by to Lúmennka, aby k tomu něco nechtěla říci. Tak snad zase udělám mírnou okupaci u Eii a něco sepíšu. Zatím mě ale volá vývojovka, kterážto je jednou z posledních čtyř zkoušek, které mi zbývají do úspěšného ukončení semestru. Tak snad se zadaří a zase všechno dám napoprvé:) Ačkoli Statistika bude opravdu problém...ale což, přinejhorším si ji v příštím roce zopáknu, no...
Tak já jdu na učení, ačkoli se mi nechce, když je venku tak krásně. Se skřítkem-barbarem jsme dneska nachodili pár kiláčku kolem krásné prostějovské říčky Hloučely, naplánovali milion věcí a tak už jsem si snad sluníčka, jara, přírody a kytek dnes užila dosytosti. Hola hola pan Piaget (aspol.) mě volá...

Sudličnický klip

27. května 2010 v 13:41 | Lúmenn |  Barbar Punk...
A je to tady dámy a pánové. Ovšemže mi Horset nedal vědět, ačkoli to sliboval (doufám, že si to přečte, grrr) a tak jsem se o konečně dokončeném klipu Barbarů dozvěděla díky ségřině blogu. No nic...každopádně klip je hotov. A klip stojí za to.
Vtipné je, že v den, kdy tam barbaři poskakují po parku a moje zlatíčko dělá své dokonalé "juch" do kamery, jsem ležela na operačním sále a vytvářeli mi díru do břicha za účelem vytažení mého slepého střeva. Ironie osudu je dokonalá:)
I přesto ale Mamut vzal do ruky kytaru, Horset mikrofon, Dan paličky a Dejv basu a hora dalších přicmrndávačů, sudličníků, pánů a kmánů stvořila tenhle videoklip. Už vás nebudu zdržovat dlouhým úvodem...pod perexem se skrývá sudličnické video (co má grády...anebo glády?!):D

Noc ve městě

26. května 2010 v 14:44 | Lúmenn |  poezie...
Je zvláštní, že taková lehce beznadějná noční báseň mě přepadla za krásného dne při cestě trolejbusem vilovou čtvrtí, kde je plno stromů, kytek a zeleně. Je to pěkný paradox:)
Podobně zvláštní je, že jen za posledních pár měsíců jsem napsala pomalu víc básní, než za uplynuvší rok. Že by ten můj barbaří skřítek byl přece jen studnicí inspirace? I když za tuhle báseň vyloženě nemůže, ta přišla sama, bůhví proč a bůhví jak, ale objevila se mi v hlavě scéna a ta scéna prostě chtěla zveršovat. A tak jsem to udělala. Není to nijak skvělá poezie, ale cítím z ní něco zvláštního, co v moc mých básních nenajdete. Trošku se vymyká a trošku přimyká. A patří všem, co se strašně tváří, že v noci nepláčou (a ne a ne!) a přesto kdybyste se dotkli ráno jejich polštáře nahmatáte slzy a malé stopy neviditelných nožek skřítků, kteří se nebáli utěšovat člověka...

Punkáči, antifáci, náglové...

25. května 2010 v 16:05 | Lúmenn |  zajímavosti, šílenosti a vtipy...
Teďka mě totálně rozsekal článek u veruce s názvem "Dreams and reality" - aneb jak se všechny možné skupiny a subkultury snaží vypadat a jak nakonec ve skutečnosti vypadají. Z celého obrázku, kde jsou gothici, dřevárníci ale i hopeři, jsem ale musela vystřihnout jednu část která mě přilepila k židli a donutila se chlámat a zároveň kývat souhlasně hlavou.
Btw.: Tímto se omlouvám veruce, že jsem jí kus obrázku ukradla, ovšem zároveň jí to vynahradím reklamou, bo u mě ho nenajdete celý a pokud vás zajímají i další styly, výše uvedený odkaz vás k článečku zavede;)

Trollí námluvy

25. května 2010 v 14:12 | Lúmenn |  poezie...
Představte si situaci, kdy kolem třetí ráno přijdete z hospůdky, kde máte pohodové nostalgické posezení, zalezete do peřin a ačkoli jste zmoženi únavou, povídáte si s kamarádkou a naprosto nejste schopni jít spát, i když řešéíte úplné kraviny. Takhle nějak to vypadalo v sobotu v noci, kdy jsme se s Liz smály úplným blbostem a už ani nevím jak jsme došly ke klasickým rýmovacím klišé typu "petr-svetr-kilometr".
A z toho se pak zrodila tato "báseň". Ano opravdu je to báseň v uvozovkách, protože její název přesně vystihuje i její formu - je to báseň trollí. Jak asi může ódy na zhrzenou lásku skládat troll? Uvidíte pod perexem:)

Týdenní novinky (24.-30.5.2010)

24. května 2010 v 15:05 | Lúmenn |  archiv aktualit...
Novinky pro tento týden (24.-30.5.2010)
Co poslouchám: zbláznila jsem se z retro večera s Liz...takže mega všehochuť:)
Co sleduju: nic nového...není čas
Co čtu: dočteny povídky o Roganovi od Juraje Červeňáka a teď
jsem se vrhla na románovou trilogii, momentálně jsem u prvního dílu, Vládce vlků
Na co se těším: až dodělám všechny zkoušky, na výlety s Mamutkem,
že snad s Eii najdeme konečně nějaký fajný byt
Na co se netěším: na zkoušky:)
Co mě nejvíc štve: bolavá krční páteř, vrrr
Co mě nejvíc těší: včerejší výhra v hokeji, víra, že mijášek udělá maturitu,
venku je zas docela hezky a snad bude líp:)
Citát pro tento týden: Když se opice zasmála svému obrazu v zrcadle,
zrodil se člověk. (S.J.Lec)
Návštěvnost blogu za minulý týden: 2589 lidí (uuh, to je propad)
A na Poslu vás bylo 698 (aspoň tady je tu jistotka)
Co vás tento týden na blogu určitě čeká: Tak asi nějaké články...
pravděpodobně...snad...muhehe...
Píseň pro tento týden: Boy George & culture club - Do you really want to hurt me
(no co koukáte, zbláznila jsem se, to víte, už ani ta nostalgie není co bývala:D)JOOOOOO!!!

23. května 2010 v 23:20 | Lúmenn |  svět podle Lúmenn...
Jsme mistři světa! Juch, juch, juchejdááááááá!!!!!!!!!

PS: Endorfiny, euforie, radost a tak. Nic oduševnělého tedy nečekejte:D

Lum má svůj vlastní "demotivation poster" :)

23. května 2010 v 19:03 | Lúmenn |  fotky...
Už je to nějakou chvilku, ale povedlo se mi na to zapomenout, co mi Finník stvořil tzv. demotivační obrázek (resp. demotivation poster nebo picture). Určitě je znáte vy všichni, co se rádi bavíte vtipnými fotkami na netu - máte fotku v černém rámečku, pod kterou je napsaná nějaká vtipná často vyloženě rozsekávací hláška (pro ty z vás co jsou na hofylandu doporučuju tento KLUB).
No a nebyla bych to já, abych taky nechtěla být na nějaké takové šílenosti. Vlastně...já ani tolik nechtěla, ale Finnovi to přišlo hrozně vtipné a protože si ze mě doma pořád dělají srandu, že stačí mi zmáčknout nos, říct "search" a já začnu vyjmenovávat jakékoli informace, stvořil mi následující obrázek. Chcete-li si stvořit svůj vlastní, můžete tak učinit třeba na tomhle odkaze:)
(můj demotivejšn pikčr najdete pod perexem...to abyste si zaklikali:D)

Žijeme mobilně...a je to dobře nebo špatně?

23. května 2010 v 18:50 | Lúmenn |  svět podle Lúmenn...
Téma týdne mi tentokrát vážně padlo do noty, ačkoli čas na napsání článku jsem získala až dnes, na poslední chvilku. Ale aspoň se mi myšlenky kolem "mobilu" docela utřídily a zhruba tuším, o čem chci psát.
Každý z nás jistě moc dobře ví, co je mobilní telefon. I ti nejstarší lidé v naší zemi vědí, k čemu slouží, i když ho často nevlastní nebo neumí používat. Malé děti už si dnes asi ani nedovedou představit sluchátko přidělané ke šňůře (tak mě napadá, jak je pro dnešní generaci asi směšný večerníček o Machovi a Šebestové...). "Dej mi číslo" znamená úplně stoprocentně číslo mobilu (pokud ne tedy icq nebo skypu:)) a trapné situace, kdy telefon místo toho krásného sedmáka vezme jeho maminka (což jste možná ještě někteří zažili:)), už jsou dnes naprosto nemožné.
Všichni jsme prostě "mobilní". Telefony se zmenšují, už nejsou do tašek, ba ani do kapes, ale klidně do hodinek nebo do ruky. Jediný dnešní mobil má větší paměť i rychlost než deset let starý počítač. Funkcí přibývá, ceny i váha klesají, výkon roste a mobil má zkrátka každý. A je to fakt tak super?

Pohlazení po duši - 21.května 2010

21. května 2010 v 10:23 | Lúmenn |  pohlazení po duši na (skoro) každý den...
V životě jsem se mnohokrát přesvědčila, že větší radost udělá člověku darovat, než být obdarován; pomáhat než přijímat pomoc; dávat radost než ji pasivně přijímat. A nedávno se mi to potvrdilo asi stonásob.A opět za to může malá černobílá kočka, kterou jsme pojmenovali Amálka.
Malou Amálku jsme zachránili před téměř rokem, kdy ji jako malé umírající kotě našel Finn. Jak probíhala záchraná akce a jak Amálka tehdy vypadala se dozvíte v tomto článku, stejně jako v něm zjistíte, co za krásnou kočku z ní vyrostlo.
Jenomže Amálčino zachránění nepřineslo radost jen z jednoho zachráněného života, protože milá kočička si na nějaké noční toulce našla kocourka a před pár týdny se jí narodila koťátka. Takže z jednoho zachráněného života jsou rázem tři a pod perexem se můžete podívat jak se mají ti drobečci k světu.

Psycholog na drátě:)

20. května 2010 v 21:51 | Lúmenn |  zajímavosti, šílenosti a vtipy...
Chvíli jsem koketovala s myšlenkou hodit to do rubriky "Psychologie". Ale pak jsem si řekla, že pár magorů by to mohlo vzít vážně a nakonec by mě třeba vyhodili ze školy pro porušování všech myslitelných psychologických kodexů. Takže prosím - NE, neberte to vážně. A ANO zasmějte se tomu:)

Hup z křoví (...a honem zpátky)

20. května 2010 v 20:10 | Lúmenn |  Lúmennčin veřejný deníček...
Poslušně hlásím, že jsem naživu, ale zároveň taky docela mrtvá. Tento zdánlivý oxymorón vzápětí vysvětlím - žiju. To je bez pochyb. Ale včerejší den mi dal zabrat a tak se dnes věnuji spíše odpočinku, než čemukoli jinému. Vybírali-li jste někdy s punkáčem (který ještě ke všemu měří skoro dva metry) oblek, jistě víte, jak je tato činnost náročná. Pokud má tento punkáč ještě naprostou alergii na nákupy a obleky, je to ještě horší. Je-li to k těm všem "špatným" vlastnostem ještě barbar, začíná jít do tuhého. A přidáme-li prázdou kapsu a velkou vzdálenost mezi brněnskými sekáči, je jasné, že jinak než unavená jsem z této eskapády vylézt nemohla.
Je ale fakt, že to byla docela sranda a hopsat v dešti po náměstí nebo se trhle chichotat nad mluvícím krtkem v hračkářství bylo fakt nezapomenutelné. (A toho krtka chci! Kdo mi ho dá k jakékoli příležitosti?)
Ovšem nákupy s barbarem nebyly až tak strašné, jak by se mohlo zdát. Vyčerpání stvrdilo více než 600 slidů prezentací z neurovědy, které jsem do sebe od včerejška tlačila, abych dnes napsala zkoušku (a jak doufám, tak ji i úspěšně složila). Teď v pauzách mezi učením do Psychologie ve zdraví a nemoci spisuju články na Posla, dodělávám seminárku do Imaginace a interpretace a taky klohním tady ten blábol.
Jojo, je to tak. Barbaří víla vyskočila z křoví, aby do něj zase hupsla zpátky, přetáhla si kapradinu přes hlavu a nechala si zdát o attachementu, psychosomatice a poruchách osobnosti.
Muhehe. Ale já se vrátím....:)

Spojeni lesem

17. května 2010 v 16:24 | Lúmenn |  poezie...
Lum definitivně hráblo a daří se jí nějakým zázrakem psát zamilované verše. Snad mě skolí důstojná básnická smrt dřív, než mě zavalí vlna patetické romantiky! Zarytý cynik a věčný melancholický zloghotycký trubadúr přestal škrábat do vlastní kůže nasoleným brkem a místo toho blije jednu sladkobolnou kýčovitou romanci za druhou...ale vlastně...proč ne?:)
Inspirace je snad jasná...barbaří skřítku, už druhá pro tebe:) Tentokrát trochu minimalisticky, leč výstižně:)

Co by bylo, kdyby nebyly emoce?

17. května 2010 v 15:05 | Lúmenn |  psychologie...
Tak nám pomalu končí semestr, práce už mám odevzdané a většinou i ohodnocené a tak vyslyším přání všech, co si o zveřejnění seminárek žádali. Letos jsme měli hodně zajímavých témat, takže snad vás některá práce nejen zaujme, ale bude vám i prospěšná:)
Tuhle práci jsme měli do předmětu "Psychologie emocí a motivace" a měli jsme se v ní zamyslet nad otázkou, jak by to tu asi vypadalo, kdyby neexistovaly emoce. Tahle otázka mi přišla hodně zajímavá a docela mě bavilo se do toho položit a popřemýšlet si. Co jsem vymyslela si můžete přečíst pod perexem:)

Týdenní novinky (17.-23.5.2010)

17. května 2010 v 14:09 | Lúmenn |  archiv aktualit...
Novinky pro tento týden (17.-23.5.2010)
Co poslouchám: nějak začínám ulítávat na punku - Sex pistols, SPS, NVÚ
(a stále mě to k Mamutovu trvalému nadšení nepřešlo)
Co sleduju: včera jsme s Mamutem zkoukli Bathory a docela
se mi ten film zalíbil, je to hodně zvláštní pohled na Čachtickou legendu
Co čtu: stále toho Černokněžníka od Juraje Červeňáka
a asi po 14ti dnech jsem dočetla Vítr v piniích, juch!:)
Na co se těším: až bude po zkouškovém (ale to je za dlouho:(), jinak
na akce s Barbary (hlavně s tím jedním:)) a na to až bude hezky
Na co se netěším: ve čtvrtek první zkouška a pak už tobogán, chjo:(
Co mě nejvíc štve: počasí, chcu aby zase svítilo sluníčko, skvííík...
Co mě nejvíc těší: moje barbaří zlatíško a náš skvěle prolenošený víkend,
zdařilé dokončení všech seminárek a spol., dobrá nálada:)
Citát pro tento týden:  Veškeré své štěstí vlož do okamžiku. (André Gide)
Návštěvnost blogu za minulý týden: 2002 lidí (hmm, hezké číslíčko:))
A na Poslu vás bylo 746 (vracíme se ke klasice:))
Co vás tento týden na blogu určitě čeká: Tak asi nějaké články...
pravděpodobně...snad...:)
Píseň pro tento týden: Znouzectnost - Bastila


Virtuální demonstrace? A vlastně proč ne?

15. května 2010 v 11:35 | Lúmenn |  svět podle Lúmenn...
Tak je ze mě demonstrant. A to nemám ani dlažební kostky, ani mi nehrozí, že po mě budou střílet vodním dělem. Na jednu stranu je teda dost ujeté, demonstrovat virtuálně, na stranu druhou tím ale můžu vyjádřit svůj názor a nikomu se přitom nic nestane. Inu výhody to má, ačkoli pořádně si zařvat s transparentem v ruce by asi bylo příjemnější a zábavnější.
No ale proti čemu že jsem se to vlastně rozhodla virtuálně demonstrovat? Proti Paroubkovi. Možná namítnete, že je to k ničemu, že je to pod režií ODSky, která má sama másla na hlavě, že by se z něj dala udělat hora, a že proti "Jyrkovi" to stejně nijak nepomůže.
Na to říkám - no a co. Byť je to třeba k ničemu a Paroubek se přes všechnu nepodporu, kterou mu voliči poskytují plnou měrou, nerozhodne odejít, můžu si aspoň s klidným svědomím říct, že jsem vyjádřila, co si o něm myslím. A za dva týdny svůj názor řeknu do očí (teda spíš do urny:D) i ODS, kterou jsem volila ve volbách do evropského parlamentu, ale teď už na cestu "menšího zla" kašlu a chci jim dát ve volbách najevo, že jich mám dost.
Ale to bude až za čtrnáct dní, proti Paroubkovi se můžu postavit už dneska a taky to mileráda udělám. Když už pro nic, tak jen proto, že virtuální demostrace tady ještě nebyla:)


Zamilovaná Lum, blogová krize a další bláznivé maličkosti

14. května 2010 v 21:18 | Lúmenn |  Lúmennčin veřejný deníček...
Dnes jsem nalízala v Prostějově do autobusu (ano, občas fakt do rodného města zajedu:D) a z ruky mi vypadly drobné a už se rozkutálely po zemi. Jak jsem je tak sbírala, autobusák se na mě chápavě zašklebil a povídá: "To se zamilovaným lidem občas stává."
A víte co? Ten chlápek, co mě viděl půl minuty mi nakoukl až do žaludku, aniž by to zamýšlel. On měl totiž naprostou pravdu! Lum je zamilovaná jako blázen, chová se jako blázen a z jejího života se taky stal bláznivý tobogán. Ne nadarmo se říká, že láska je čiré bláznovství - ona totiž vážně je!
Připadám si poslední týdny jako na výletě v úplně jiném světě - dokonce i ty poblbané šaliny jsou nějak hezčeji malované než jindy, z předvolebních plakátů se na mě usmívají politici a já se usmívám na ně a narozdíl od nich to vážně myslím upřímně. A vůbec - všechno kvete, směje se a voní, lidi jsou skvělí a mám sto chutí je objímat, i když třeba smrdí, mračí se nebo řvou do telefonu.

Porce fotek z punkového víkendu

11. května 2010 v 11:08 | Lúmenn |  fotky...
Povedlo se mi na netu najít fotky ze sobotního koncertu Barbar Punku v Olomouci, na kterých naštěstí nechybím i já (i když jak jsem tak viděla některé fotky, měla bych spíš říkat naneštěstí). A až se mi podaří ukecat můj USB kábl od telefonu, že prostě BUDE fungovat, přidám i tu trošku co jsem nafotila já:)
Zatím se ale kochejte fotkami od slečny Veroniky, kteréžto jsem sebrala na jejím rajčeti - tadyhle. Děkujiii:)

Odpovědi pro Elu, Ormalin a Laiu (a Aure:))

11. května 2010 v 10:44 | Lúmenn |  vy se ptáte, já odpovídám...
Tak jsem si všimla, že nějak zanedbávám rubriku "Vy se ptáte, já odpovídám", kde se mi za celý duben nahromadily nějaké nezodpovězené dotazy...takže vzhůru na ně:)