a

Červen 2010

Pohlazení po duši - 24.června 2010

24. června 2010 v 17:00 | Lúmenn |  pohlazení po duši na (skoro) každý den...
Následující obrázek jsem objevila na hofylandu v klubu Galerie šíleností, ovšem nepřišel mi ani tak šílený, jako fascinující. Příroda je holt ten nejdokonalejší ze všech umělců:)

Dívčí válka - zážitky, fotky

23. června 2010 v 12:00 | Lúmenn |  zbraně a LARPení...
Tak jsem si prvně v životě zkusila, jaké je to orgovat (pro nezasvěcené = organizovat) bitvu (pro nezasvěcené - viz článek "LARP aneb co to je?") a abych to pro začátek neměla snadné, ten komu jsem s tím pomáhala byl zrovna můj "velmi praktický" miláček Mamut.
Ale začněme pěkně od začátku....

Co je zač ta bytost člověk?

22. června 2010 v 14:55 | Lúmenn |  psychologie...
Tahle práce vznikla do předmětu "Psychologie osobnosti", za asi dvě hodiny, kdy jsem ji vyloženě "vyblábolila", abych ji včas odevzdala:) Nakonec se mi ale nezdá tak špatná a tak jsem zvědavá, zda mi zaručí aspoň ucházející známku z inkriminovaného předmětu (což zatím v době zveřejňování tohoto článku netuším). A pokud ne, tak snad aspoň některého z vás, mých čtěnářů, donutí k zamyšlení:)

Týdenní novinky (21.-27.6.2010)

21. června 2010 v 13:04 | Lúmenn |  archiv aktualit...
Novinky pro tento týden (21.- 27.6.2010)
Co poslouchám: dřevárnické odrhovačky u ohně:)
Co sleduju: opět žádná novinka, klasicky ujíždím na Black Books
ale tento týden si při odpočinku chystám nějaké filmy užít:)
Co čtu: dočetla jsem Deník čínské školačky - dost drsnou autentickou
výpověď třináctileté holky z "konce světa", zatím nic nového
rozečteno nemám
Na co se těším: na týdenní válení se na chatě s Mamutkem, na páteční
výlet za naší "soukromou vědmou" Deniskou do Zlína a na definitivní
podepsání smlouvy na byt se sistr, na užívání léta s mojí barbaří láskou:)
Na co se netěším: nic hrozného už snad v dohledu není:)
Co mě nejvíc štve: mohlo by míň pršet a víc svítit sluníčko
Co mě nejvíc těší: úžasná bitva o víkendu, moji přátelé, zvířátka, miláček
a rodina, plánovaný týdenní útěk z civlizace, dobrá nálada:)
Citát pro tento týden: Strom neodpírá svůj stín ani tomu, kdo jej přichází porazit
Návštěvnost blogu za minulý týden: 1396 lidí (ojojoj, to jde dolů, musím s tím začít
něco dělat;)) A na Poslu vás bylo 651 (aspoň že tam se to drží:))
Co vás tento týden na blogu určitě čeká: Článek o Deníku čínské školačky ani
oživení rubriky přibírání se nepovedlo, tento týden mi snad sliby vyjdou. Dnes
večer odjíždím pryč, ale celý týden rozplánuju články a tak se můžete těšit na
něco z psychologie, aspoň jedno pohlazení po duši, zážitky a fotky
z Dívčí války a možná i něco navíc:)
Píseň pro tento týden: Jaksi Taksi - Pozvedni pěst
(tenhle song mi hraje pořád v hlavě, zěnl každý večer u ohně
na Dívčí válce a každý týden ho slýchám v Myší díře v podání "Houmless
plesu", tak si ho užijte taky:))


Starobylé stromy v živém snu

21. června 2010 v 9:45 | Lúmenn |  ztracena ve vlastních snech...
Od chvíle, co jsem dnes ráno otevřela oči mám pořád v hlavě sen, který se mi dneska zdál. Strašně živý a všesmyslový sen, které se i mě, která prožívám skoro každou noc dost reálné sny, zdají jen výjimečně. Sny, do kterých jsou zapojeny všechny smysly se obecně moc často nevyskytují, naprostá většina snů je zraková a zčásti sluchová, a tak je pro mě tento zážitek o to úžasnější. A ještě úžasnější je, že si můj mozek pro takovou jízdu vybral tak nádherné prostředí.

Po bitvě je každý generál...anebo zlobr:)

20. června 2010 v 20:46 | Lúmenn |  Lúmennčin veřejný deníček...
Pod minulým článkem jsem se dozvěděla, že můj blog zavání kýčovitostí. Napsal člověk, co si dává na své stránky vlastní hambaté fotky naroubované na pláž ála Pobřežní hlídka střihnutá Modrou lagunou.
V pohodě hele:) Mám takový pocit, že po tohmle víkendu už mě nic nemůže rozházet. Stejně tak mám pocit, že náš nový a vylepšenější autorský klub (AK47 jak mu soukromě přezdívám:)) by naopak nad takovými články zaplesal - přece jen nad kecy z mého života nemůže býti neautorského zhola nic.
Ovšem mé internetové povzdechy asi nikoho nezajímají:) Ony moc nezajímají ani mě, kterážto se na internetu v době své pracovní neschopnosti pohybovala od rána do večera a nyní na internetu tráví sotva desetinu času, co tehdy. Tak dvacetinu...a to ještě přeháním. Nikdy jsem nevěřila, že tohle budu moci říct:)
A víte co? Baví mě to. A baví mě to moc:) Tento víkend byl skvělý, měl sice své drobné chybky (že Horsete, ty holomku, co budíš lidi o půl šesté ráno?:P), ale celkově sečteno podtrženo se naše bitva skvěle vydařila a fakt to stálo za to.
Přísahám na všechny své bohy, že zítra sepíšu recenzi a přidám i fotky, které si musím z mobilu stáhnout do počítače a kterých je bohužel strašně málo, bo na focení mi fakt už nezbýval čas. Ale dnes jsem natolik unavená, že mé kroky zamíří už jen do postele.
Zelenou barvu už jsem smyla (ano vážně jsem byla zlobr a vážně se neptejte, jaká sprostá slova jsem použila, než ze mě ta zk***á barva slezla!), zařídila a vyřídila vše, co se dalo i nedalo a teď si fakt zasloužím chvilku spánku - a to více než "k ránu dvě hodiny", jako už to na bitvách bývá:)
Je to čím dál zvláštěnjší pocit, vracet se po několika dnech (které mi občas přijdou jako roky) z přírody a hledět do monitoru počítače...čím dál cizejší a odosobněnější. Ještě pár měsíců z Mamutem a narostou mi chlupy, kly a propadnu se do pravěku.
Už se těším:) Dobrou noc a nebolavá záda všem (včetně sebe) přeje Lúmennka

Mizím v dál...

18. června 2010 v 10:07 | Lúmenn |  Lúmennčin veřejný deníček...
Tak jsem si tak hezky malovala, že tento týden budu mít čas na psaní článků...no a osud byl zase proti mě.
Z úterních rychlonákupů z Liz se vyklubalo celé odpoledne završené večerem, kdy jsem po roce a půl viděla své spolužáky ze žurnalistiky - lidičky, kteří mi strašlivě chyběli a za setkání s nimiž jsem nehorázně ráda:) Večírek byl super, Liz potkala osudovou ženu svého života a celkově to byl prostě nářez:)
Středu mi zabralo balení na bitvu, odpočinek a pak Mamutek, se kterým jsme se tři dny neviděli a tak jsme si to museli užít:)
Včerejšek jsem pak chtě nechtě (spíš nechtě) musela věnovat učení na dnešní poslední zkoušku a ještě k tomu je mi už pár dní pekelně blbě, k čemuž asi nepřispívá jak divné počasí, tak únavná úterní kalba, po níž jsem spala asi čtyři hodiny.
No a dnes už jen rychle datluju tento článek, doučuju se poslední zbytky a modlím se k bohům, aby otázky v testu byly podobné, nejlépe stejné jako v přechozích termínech, jinak jsem asi v háji. Jakmile skončím zkoušku utíkám na koleje, honem stihnout oběd, zabalit dárky pro Mamutici a věci na bitvu, hodit na sebe kostým a vzhůru do přírody - po takové době zas na dřevárnu. Juchejdá!
Což znamená, že celý víkend budu bitvit, pak se snad dočkáte nějaké nedělní recenze či dokonce fotek a v pondělí mizím s Mamutem na chatu, kde bych se nejradši uvrtala na celé prázdniny, ale ony i ty dva týdny mimo civilizaci budou fajné:)
Lum definitivně propadla kouzlu prázdnin. A to i když je tam tak hnusně:)

Pohlazení po duši - 15. června 2010

15. června 2010 v 10:53 | Lúmenn |  pohlazení po duši na (skoro) každý den...
Už tu zase dlouho nebylo pohlazení po duši a tak mě napadlo, že se s vámi podělím o to, co nedávno pohladilo mě. Jak jste si asi všimli v týdenních novinkách, Finn objevil zajímavou a úžasnou kapelu Van Canto, která zpracovává známé metalové hity tak, že nemá nástroje - hrají jen na bicí a veškeré "kytary" apod. prostě odzpívají.
A já zjistila, že nemají nas vědomí jen metalové fláky, ale i jednu písničku, která mi hrozně připomněla dětství a můj oblíbený a milovaný film a ještě oblíbenější a milovanější knížku. Je to písnička z Ronjy, dcery loupežníka a abyste věděli, Ronja byla od prvního přečtení knihy asi v šesti letech můj velký vzor a ještě teď ve svých jednadvaceti letech bych se jí chtěla maximálně podobat. Odvážná, svobodná a silná...tak snad se mi to jednou v životě povede tak, jak bych si přála:) Zatím si tuhle bojovnou a přírodní náladu můžu přivolávat aspoň následující písní...a taky se jí nechat hladit po duši:)

Zvíře je kámoš, ne laboratorní pomůcka

14. června 2010 v 11:51 | Lúmenn |  názory, úvahy a zamyšlení...
Možná už to tu někde problesko, ale pokud jste to ještě nezaregistrovali - mě, zarytému milovníkovi masa, se povedlo dát se dohromady s vegetariánem. Mamut už asi čtyři roky nejí maso a neopomíná mi to dávat najevo - na přezdívky typu masožrout a vrahoun už jsem si zvykla. Nedávno jsme ale s Mamutem a Liz vedli docela zajímavou debatu o tom, nakolik je vegetariánství prospěšné a důležité pro ochranu zvířat a že jsou ještě mnohem horší věci.
Mamut totiž často říká, že pro něj jsou zvířata přátelé a ne žrádlo. Tímto jsme s Liz došli k faktu, že lepší je své kámoše rychle zabíjet a jíst, než je dlouhodobě mučit. A tak také vznikl název tohoto článku...a asi je vám jasné, o čem bude.

Týdenní novinky (14.-20.6.2010)

14. června 2010 v 9:58 | Lúmenn |  archiv aktualit...
Novinky pro tento týden (14.- 20.6.2010)
Co poslouchám: Finnister mě totálně dostal kapelou Van Canto,
sežeňte si stojí to za to;)
Co sleduju: u večeře se stal mou tradicí Červený trpaslík
a jinak na filmy stále není čas
Co čtu: Soumrak keltského meče, kterým se nějak nemůžu prokousat,
a pak taky Deník čínské školačky - dost drsnou autentickou
výpověď třináctileté holky z "konce světa"
Na co se těším: až v pátek dodělám poslední zkoušku a začnou mi
definitivně prázdniny, na víkendovou bitvu, na užívání léta:)
Na co se netěším: nic hrozného v dohledu, až na tu
poslední zkoušku a jednu seminárku
Co mě nejvíc štve: relativně nic:)
Co mě nejvíc těší: krásné počasí, skvělý víkend s kamarády a
mijáškem, dárečky od sistr z Irska, skoro hotový druhý semestr
Citát pro tento týden: Až všichni všechny povraždí, počítače budou vyprávět
o lidech, tak jako lidé vyprávěli o bozích. (J.Prévert)
Návštěvnost blogu za minulý týden: 1521 lidí 
A na Poslu vás bylo 622:)
Co vás tento týden na blogu určitě čeká: Mám dojem, že minulý týden
jsem se docela snažila, není-liž pravda? Takže tento týden toho moc neplánuju,
až na navrácení se k rubrice přibírání, článek o té knížce, kterou
právě čtu a pak zamyšlení nad pokusy na zvířatech, k čemuž mě vyprovokoval
rozhovor s vegetariánem...tedy Mamutem:)
Píseň pro tento týden: Van Canto - Kings of metal
(fakt si to pusťte, je to dokonalý!!! Manowar ruleeeez:))


Zpět v civilizovaném světě:)

13. června 2010 v 20:16 | Lúmenn |  Lúmennčin veřejný deníček...
Pomalu ale jistě se zase vracím do reality, takže jakékoli články, jež by se daly nazvat rozumnými, čekejte během zítřka. Pátek, ten nádherně sluníčkový den, jsme proflákali s Mamutem a Liz, kromě (vyhláškou zakázaného) hraní v Myšině jsme odpoledne vyrazili do Mariánského údolí koupat se do rybníka, blbli jsme ve vodě, večer povídali, popíjeli a volali Řimbabům (ehm...interní humor:)).
V sobotu jsme pak půl dne spali, večer šli z Liz v tom největším slejváku ven (muhehe, to byla plavecká procházka Brnem:D) a vše zakončili večerem v Drakkaru, kde kamarádi slavili narozeniny a my se bavili klasickým barbařím způsobem - dělali jsme hrozný hluk, z Liz zpívali Schrei od Tokio Hotel, smáli se blbostem a celý rozjezd pak štvali huhláním v "elštině" (kdo zná Pár pařmenů, asi tuší:)) a ve rádoby vietnamštině a japonštině.
"Watašiwa honšu hókaidóóó, yuri yaoi korobi mašta..." ..a tak všelijak podobně. A dnešní den, krásný, teplý, letní a skvělý jsem opět věnovala úletům ve fantazijních světech a posloucháním zážitků mé ségry, která se dnes vrátila z Irska. Po tom všem mi počítač připadá jako španělská vesnice, nehledě na to, že můj noťásek si hoví v Brně na kolejích a já okupuju Finnův počítač. A finn se za chvíli vrátí a bude se dožadovat svého domovského práva, takže já jdu uklidit nebohým hnijícím potkanům, dám si druhou večeři a půjdu spát. Zítra patrně nashledanou...:)
Vaše snící a léta si užívající Lum

Ať to není pravda!!!

10. června 2010 v 20:42 | Lúmenn |  zajímavosti, šílenosti a vtipy...
Tohle jsem dnes objevila na netu...prosím, řekněte mi někdo, že to není pravda!

Mystické a záhadné Newgrange

10. června 2010 v 18:10 | Lúmenn |  putování za záhadami...
Sestra se celý tento týden nachází v Irsku, zemi do které se toužím už roky podívat, a kromě toho, že jí to strašlivácky závidím:), mě taky její dovolenkování inspirovalo k tomu, napsat zase něco do záhadologické rubriky. V Irsku je hodně zajímavých a mystických míst, ale jednoznačně nejzajímavější z nich je Newgrange. Tím, čím je pro Anglii Stonehenge, dodnes opředené bezpočtem otazníků, tím je pro Iry tato mohyla, jejíž účel i původ jsou i po staletích zahaleny tajemstvím...
newgrange 1

Byla jsem tam...

7. června 2010 v 21:48 | Lúmenn |  Lúmennčin veřejný deníček...
...a už nejsem.
Kde? Věřte tomu nebo ne...na facebooku. Asi čtyři hodiny jsem měla z náhlého popudu stvořený profil a pak ho stejně náhle deaktivovala. Nevím co mi hráblo nebo co mi hrabe, ale byl to zvláštní pocit vyzkoušet si to na vlastní kůži. Teď už nemůžu říct, že něco, co nemůžu vystát a proti čemu bojuju, neznám a tak nemám právo to soudit. Už vím jaké je to mít profil na FB a taky už vím, že znovu to zažít chtít nebudu...doufám....
Zajímají-li vás mé postřehy, čtěte pod perexem...

Týdenní novinky (7.-13.6.2010)

7. června 2010 v 10:46 | Lúmenn |  archiv aktualit...
Novinky pro tento týden (7.-13.6.2010)
Co poslouchám: nějak jsem zase dostala chuť na gothiku - Blutengel,
Sestričky, Lacrimosa, L'amme Immortelle...
Co sleduju: zas a znova Červeného trpaslíka a v sobotu jsem
si asi po sto letech pustila televizi a zrovna běžel Střihoruký Edward:)
Co čtu: dočtena trilogie Černokněžník od J.Červeňáka, teď čtu
Soumrak keltského meče od Bohuslava Švece
Na co se těším: až se budeme s Eii stěhovat do nového bytečku (1.7.!),
až doberu antibiotika, na příští pátek, kdy (snad) udělám poslední
zkoušku, na výlety ven s mijáškem a kalby s kamarády...NA LÉTO!:)
Na co se netěším: nic hrozného v dohledu, až na ty zbývající dvě zkoušky;)
Co mě nejvíc štve: zánět průdušek, který úspěšně doléčuju jak antibiotiky, tak
krutým omezením kouření...a štve mě oboje:)
Co mě nejvíc těší: víkend strávený s mým milovaným barbarem, krásné
počasí (konečně!), opravený notebook (Dale, díky!) a fakt, že od 1.července
máme se sistr pronajatý (mini)byt v Brně na dohled od Lužánek:)
Citát pro tento týden: Názory se často různí ...
od těch, kdož je hlásají. (W.L.Brudzinski)
Návštěvnost blogu za minulý týden: 1550 lidí (já vím, venku
bylo hezky tak co furt u kompu:D) A na Poslu vás bylo 659:)
Co vás tento týden na blogu určitě čeká: Třeba i nějaké články, hodně nových
věcí jsem teď napsala a načasovala na Posla, tady se chcu taky činit, když už
jsem doma a nemocná, ať se konečně vrhnu na blogování:)
Píseň pro tento týden: The Sisters of Mercy - First and last and always


INFORMATIVNÍ ČLÁNEK:) o velké červnové soutěži v AK

6. června 2010 v 1:59 | Lúmenn |  o blogu...
Jestli jste se lekli, cože to je za šílenost nahoře na blogu a proč probohy hlasuju pro Venom, Dragowlin a Polgaru a přitom odkazuju na blog Lumixx, tak se nelekejte! Všecko vysvětlím!

V autorském klubu si teď vymysleli ultra zbrusu novou soutěž, kde:
za a) odkaz na zmiňovanou Lumixx zlepšuje orientaci a zvyšuje rychlost počítajících organizátorů soutěže
za b) můžou členové AK hlasovat až pro tři blogy, které mají rádi, přičemž tytéž blogy nesmí hlasovat pro ně
a za c) blogy, pro které hlasujete MUSÍ být zařazeny v některé z kategorií (např. Deníčky, Zájmy a koníčky apod.), pokud nejste zařazení máte smůlu a nemůže pro vás nikdo hlasovat, vy ale samozřejmě hlasovat můžete
no a za konečně za d) všichni účastníci soutěže (což jsou všechny blogy v AK co jsou rozřazeny do kategorií) jsou povinni zdržet se reklam, bleskovek a dokonce i proseb ke čtenářům na svém vlastním blogu

Bod a) je mi vcelku jedno. Bod b) není až tak těžké naplnit a bod c) mě pekelně štve, protože většina blogů, které mám fakt ráda a fakt bych jim chtěla dát hlas není rozřazená (napravte to krucipísek!). S bodem d) se naprosto ztotožňuju - snad to konečně trošinku zespravedlní tuhle soutěž, i když jak se říká - náhoda je blbec a štěstí je sviňa vrtkavá:)
Takže pokud jste taky členy autorského klubu, šupajdá na jeho stránky, pročtěte si pravidlíška a mazejte hlasovat, ať má tahle soutěž nějakou vypovídací hodnotu:)

PS: Můj blog se nachází šťastně zařazen do kategorie "Povídky, básně a fantazie"...to jen tak pro info:)

Lužánková oslava - fotky

5. června 2010 v 15:46 | Lúmenn |  fotky...
Lumii se nudila a při hledání jedněch fotek narazila na sérii fotešek z oslavy kamarádčiných narozenin. Naše milá Aďa Nejezchlebka konečně dovršila věku 18ti let a tak se to před pár týdny zapíjelo v Lužánkách - a protože tam mám pár dobře ujetých fotek, tak se musím podělit. Mimoto máme s Mamutexem konečně zase nějaké další společné, ačkoli na nich oba vypadáme totálně ožralí nebo zhulení - a přitom jsme byli střízliví a úplně bez vlivu omamných látek (nepočítá-li se voďára). Tak se bavte...my se taky bavili:)

Víme, co jíme?

5. června 2010 v 10:43 | Lúmenn |  lži, výmysly a manipulace...
Na pultech se to hemží levným zbožím, dovezeným bohové ví odkud a skladovaným bohové ví jak dlouho. Barevné obaly se krásně třpytí a lákají, složení si nikdo z nás nečte a když, tak stejně neví, co znamenají ty roztomilé zkratky. Kolik jedů do sebe denně nacpeme? Máte rádi žvýkačky bez cukru, levné limonády, coca-colu, uzeniny z Tesca za pár šupů nebo třeba jen blbý, zdánlivě neškodný kečup? A jste si jistí, že je to dobrý nápad?

Volby 2010 aneb já jsem to říkal

5. června 2010 v 8:46 | Lúmenn |  svět podle Lúmenn...
Už jsou toho plné noviny, televizní debaty i debaty pivní, tzv. hospodsky laické. Ano, řeč je o volbách, které proběhly minulý týden, brutálně zamíchaly politickou scénou a až čas ukáže, jestli nové karty, ze kterých začneme stavět domeček, budou trumfy a nebo samé dvojky. Ono až ten domeček spadne, tak to bude stejně fuk...
Vím, že už je týden potom, kdy byste čekali článek na tohle téma. Ale zase na druhou stranu se nám politická situace stihla krásně uležet a teď sledujeme, jak se to spolu zase krásně bije, ať je to modré nebo oranžové. A co na to já?

Taková malá pozvánka na bitvu

3. června 2010 v 22:45 | Lúmenn |  zbraně a LARPení...
Možná už jste zaregistrovali mezi řádky, že letos pomáhám Mamutovi s organizováním dřevárny a když už na tom teda makám, proč nepozvat taky některé z vás, kteří projevili nadšení nad články o LARPech (a samozřejmě i ty, co ho neprojevili, ale LARP by si chtěli vyzkoušet nebo na ně už sami jezdí:)).
Tahle bitva je na pomezí dřevárny a LARPu (více o tomto rozdělení a o tom, co je to vlastně LARP viz třeba v tomto nebo tomto článku) s relativně nízkým počtem účastníků (cca 30 až 60 lidišek). Pro všechny začátečníky mezi vámi má tu výhodu, že na ní budu já a tak nejenže si třeba osobně můžeme pokecat a seznámit se, ale zároveň si můžete být jistí, že vás ostřílení bitvaři nezatratí a že se s nimi bez problémů seznámíte:)