a

Říjen 2010

Jáost, ratataost a šílenost:)

31. října 2010 v 17:26 | Lúmenn |  Lúmennčin veřejný deníček...
lum a liz
Já děkovat všem za tento úžasná víkend, být to skvělé a znovu a opět si potvrdit, že přátelé být největší poklad! Juchejdá!
Ale dosti již barbaří mluvy, kterou jsem po včerejším koncertě nějak nakažená (bude report, bude, nebojte;)). Stejně tak zakončovat citoslovce, slovesa a přídavná jména na "ost" se pokusím odnaučit. To máte tak, když hrajete asociace a podle pravidel smíte používat jen podstatná jména. Vznikají pak zjímavá slovíčka jako "achost", "oujééost" a nebo příšernosti, které vidíte v nadpisu. Až na šílenost, samozřejmě, tu vám vyplivnou i pravidla českého pravopisu. A nebo tenhle víkend.
Víkend ve znamení trhlých nápadů, řvaní v šalině, halloweenských kostýmů, punku, chlastu a zachraňovacích misí, kdy vybíháte jako osel ven z nočního autobusu, aby někdo z vaších přátel nezůstal venku v zimě se svými slzami.

Bylo nebylo...já

28. října 2010 v 23:37 | Lúmenn |  Lúmennčin veřejný deníček...
Lum za sloupem
Právě jsem schovala krabici s Legem, se kterým jsme si se ségrou asi dvě hodiny hrály, a poslouchám písničky od Natalie Oreiro. Možná jsem se zbláznila:D Ale dnes je prostě den, kdy jsem se rozhodla odpočívat a užívat si volna. Děje se hodně věcí, které jsou náročné a vyčerpávající a tak každý den, kdy si můžu válet šunky u neobvyklých a na mozkovnu nenáročných činností, přijde vhod.
Tu zvrásněnou šedivou věc totiž v poslední době namáhám stále víc, organizuju spoustu věcí od obalů na CDčka po svůj život. Super ne?:D
A do toho všeho zjišťuju o sobě kopec zajímavých věcí. Není nad to, když vám někdo upřímně a bez vlastního negativního emočního zabarvení říká, jací jste. K seznamu svých negativních vlastností si tedy kromě ubohé, trapné, směšné a naivní připisuji ještě "v iluzorním světě žijící", "pubertální" a "beze cti". Možná na ten seznam časem vytvořím ozdobné desky a vyvěsím si jej do své emo galerie, ve které se každý večer podřezávám. Zatím stále neúspěšně - pro některé bohudík, pro jiné bohužel.

V baru s panem Žalem

27. října 2010 v 23:37 | Lúmenn |  poezie...
Vzhledem k tomu, kolik povídek a básní už jsem panu Žalovi věnovala mu asi brzo zřídím samostatnou rubriku:) Je to tak, zase mi tento milý gentleman přinesl inspiraci a stvořili jsme spolu báseň - sic s fiktivním dějem, leč pravdě přece blízkou...

Důležité info pro spřátelence a ostatní "měniče ikonek"

26. října 2010 v 14:23 | Lúmenn |  o blogu...
Ačkoli tento článek patrně bude trnem v oku všem, kdož se rádi vyžívají v pravidlech autorského klubu, nedá se svítiti a je nutné do kyselého jablka kousnouti. Jelikož a protože Lumí konečně zasedla k něčemu, do čehož se jí nechce už drahnou dobu. Mám na mysli protřídění oblíbenců a spřátelenců, mazání a přidávání vašich odkazů a taky úprava nějakých těch anotací na vaše stránky.
Proto prosím všechny pravidelné návštěvníky, aby si tohle přečetli;)

Amerika? Ale ne! Návrat ke starým tradicím

26. října 2010 v 12:16 | Lúmenn |  svět podle Lúmenn...
http://www.fortrapids.com/public/specials.cfm
Když si rozkliknete rubriku se současným tématem týdne, vyskočí na vás obrovská kvanta článků, kde lidé ze všech stran propírají Halloween jako americký konzumní svátek:
"zrušme americký svátky"
"Proč se u nás musí řešit americký svátek? To nepochopím. Vždyť je to jejich tradice, to oni to slaví a já o něm vím jen to, že se dlabou dýně a děti choděj v čarodějnickém kostýmu žebrat po sousedství sladkosti."
"Vlastně je to svátek zesnulých a v americe si z toho udělali  jakoby nějakou diskotéku přece se nosí kostými a žebrá se o bonbóny a takovýhle blbosti."
Nebo dokonce:
".... Halloween. Co se k tomu dá říct? Jedině to, že mě to docela štve. Asi to bude tím, že už patřím mezi ty starší a dost mi vadí, že se u nás, v naší malé a krásné zemi, stále pěstuje "rektální alpinismus" (...) Když už jsme nemohli lézt do zadku Rusům a jiným bratrům, tak jsme okamžitě začali lézt do zadnice Americe a zavedly se tu svátky, které se dříve neslavily a mezi něž patří samozřejmě i Halloween a další bláznivé svátky. Kam se poděla naše hrdost, kam zapadla naše samostatnost, kde je konec našim tradícím?"
Takže pro všechny, kteří se takhle rozčilujete - Halloween není žádný zlý převzatý svátek ošklivých amerických imperialistů. Je to svátek, který slavili už naši předkové, kteří žili na našem území již před téměř dvěma tisíci lety a jejichž krev většině z nás stále ještě aspoň trošku koluje v žilách, byť notně zředěná staletími. Ti předkové se jmenovali Keltové...

Lumátko se nudilo a samo se fotilo

26. října 2010 v 11:14 | Lúmenn |  fotky...
Muchachá, jestli si myslíte, že samofocení je výsadou růžových blogísků, tak jste na omylu. Protože to umím taky!:D Nemám za sebou sice koupelnu s nespláchnutým záchodem, nešpulím pusu a patrně se ani netvářím moc cool a in, protože můj foťák na pět let starém mobilu s rozlišením 640x480px* mi to stejně ani nedovoluje.
*vážně nekecám. Vážně se s tím dá fotit. A vážně něco takového vlastním, používám to a vůbec mě nesere, že té ká sedmistovce nefunguje joystick a má paměť 40MB. NO, možná trošku...
Charakteristická ruka napřažená kupředu a podzimní mixáž zelené, žluté a rudé barvišky. Fotky a moji maličkost na nich klidně prosím ponechte bez komentáře, ješitností netrpím, jen jsem toužila po zvěčnění originální barvy vlasů, než se mi úplně vymyje. Klidně ale můžete obdivně vzdechnout nad tím, co mi visí na krku - dárek od muže k výročí, veškeré pochvaly mu vyřídím, jen ať se můj Barbar dme:D

Upíři

25. října 2010 v 17:19 | Lúmenn |  báje, mýty a legendy...
http://forget666.deviantart.com/art/Vampire-79560750?q=boost%3Apopular+vampire&qo=12
Už je to nějaký čas, co jsem nechala ležet ladem seriál článků neoficiálně nazvaný Putování za mýtickými tvory. Podívali jsme se v něm nejen do bájí, ale i do fantastických příběhů a probrali bájné tvory od elfů a víl až po draky (více viz odkazovník na konci tohoto článku).
Zdaleka jsme se ale nevrhli na všechny bájné bytosti, jejichž příběhy a osudy jsem vás chtěla provést a myslím, že nastal čas to napravit. Dnes tedy přišly na řadu upíři, propírané to bytosti zejména díky mánii vyvolané knihami Stephanie Mayerové, zfilmovanými do teenagerovsky přijatelné podoby. Ale zářící "Éďa Culík" bude jen jedním z mnoha desítek upírů, jimž se podíváme na špičák. Protože upírskými legendami se světová mytologie jen hemží a zdaleka ne každý upír svítí na sluníčku nebo utíká před krucifixem.

Čtrnáctidenní novinky (18.-31.10.2010)

25. října 2010 v 14:07 | Lúmenn |  archiv aktualit...
Poslouchám: všechno možné, ale spíš melancholické podzimní věci jako Empyrium nebo Narsilion, nepohrdnu ani punkem a power metalem, dneska jsem začala bohové vědí proč ujíždět na HidemXD

Hide - Stay free my misery

Shlédnuto: VYNIKAJÍCÍ a úplně SKVĚLÝ animovaný film Jak vycvičit draka, o vikinzích a dráčcích:) A jinak konečně sleduju neustále doporučovaný sitcom The big bang theory
Přečteno: dočteno Na ostřích čepelí od Miroslava Žambocha, výborné české fantasy, doporučuju:)
Čtu: Aktuální reinkarnace, autorem je Trutz Hardo
Zaujalo mě: výjimečné tresty pro žháře z Vítkova, se kterými nemůžu souhlasit - blbečkové jako jsou tahle hovada, co hážou zápalné lahve do baráků, si jistě zaslouží potrestat, ale když násilníci, vrazi a hajzlové, co týrají děti dostávají nesrovnatelně menší sazby, člověk se ptá, kde je tady ta spravedlnost... (čtěte třeba tady)
Kam se chystám: snad v sobotu na koncert Barbarů, někam oslavit Samhain a jinak odpočívám, bo jsem klasicky podzimně nemocná

Odpovědi pro Metalistku, Karnia, Therine a Gabru (vlasy, b5a, silová zvířata, MU)

24. října 2010 v 18:31 | Lúmenn |  vy se ptáte, já odpovídám...
Zase se nějak nahromadily dotazy v rubrice vy se ptáte, já odpovídám. Už jsem si říkala, že se stého dotazu nedočkám a navěky to zamrzne na osmadevadesátce a najednou prásk a je to tady. Pokořili jste stovku přátelé:) Od dubna roku 2009, kdy jsem tuhle dotazovou rubriku založila, jste si na mě tedy vymysleli už sto hodně šílených a méně šílených dotazů...mám se s tím spokojit a tento "dotazník" uzavřít a nebo vás nechat, ať si role paparazziů a reportérů užíváte dál? :)
Ať už se rozmyslím jakkoli a ať už budete přihazovat své hlasy na jednu či na druhou stranu, dotazy s pořadovými čísly 96 až 100 bez odpovědi rozhodně nenechám;)

Večery v Brně

23. října 2010 v 7:58 | Lúmenn |  poezie...
http://brno.tucnacek.cz/beta/item/brnenska-muzejni-noc-na-vlastni-kuzi/
Večery v Brně jsou vskutku inspirativní - již druhé básni vdechly život. První byla snad jen o něco pesimističtější a mnohem mrazivější (přečíst si ji můžete zde).
Řádky, které najdete pod perexem ke mně přišly před pár dny - seděla jsem na parapetu našeho okna, kouřila a koukala na tmavnoucí střechy domů v okolí. Vzduch už byl poměrně chladný, jak už to v půlce října bývá a mě se před očima vybavily všechny ty dny a noci, které jsem už strávila v tomhle městě, které mi strašně přirostlo k srdci. Je ošklivé, je špinavé, je patlanicí moderních stavebních slohů a děl starých, dávno mrtvých architektů, ale má duši. A jsou tu skvělí lidé.
Ze vzpomínek na to, co všechno mi tohle město dalo a vzalo a z útržků pocitů, které přinesly noci, strávené se sklenkami, cigaretami a přáteli, zrodila se tahle básnička...jen pár řádků, na něž jsem načmárala aktuální rozpoložení. Nic víc. Ale taky nic méně...

Pohlazení po duši (s kapelou Narsilion) - 22.října 2010

22. října 2010 v 12:44 | Lúmenn |  pohlazení po duši na (skoro) každý den...
podzim5
Jsem blázen do hudby a mám spoustu oblíbených kapel. Hudba některých mě rozpláče, hudba jiných mě nakopne a nutí do akce. Ale jen málokterá hudba ve mě probouzí hluboké emoce, jejichž podstatu plně nechápu, rozechvívá mou duši i srdce a táhne mě kamsi daleko a vysoko, kam nedohlédnu.
Jednou z kapel, která tohle se mnou dokáže udělat, jsou Narsilion. Nevím, čím přesně to je - melodiemi? Mícháním vysokého ženského hlasu s hlubokým bručivým mužským? Náhlými změnami výšky tónů, kdy celá píseň jakoby pořád klouže nahoru a dolů po neviditelných kopcích fantazie?
Nevím. Nejsem hudební expert, nerozeznávám žánry a mám problémy spočítat, kolik nástrojů hraje a v jaké je to tónině. Vnímám hudbu jen jako hltavý konzument, její vůni, barvu, chuť, její drásavost či snivost. Vnímám hudbu srdcem a duší a jestli mě po obou těchto imaginárních, ale přesto nezpochybnitelně existujících orgánech něco hladí, je to právě tahle hudba...

Měsíc a mysl tancují

21. října 2010 v 18:43 | Lúmenn |  Lúmennčin veřejný deníček...
http://hiddenshadow.splinder.com/
Doporučuji si ke čtení pustit tenhle song;)
Flogging Molly - The worst day since yesterday

Tak prý je zítra úplněk. Je to vidět na obloze, která dnes není pokryta mraky (v noci bude zima..). Je to cítit. V lidech, přírodě, v těle, v mysli. Měsíc je všechny táhne k sobě, máme zvrácené krky jak koukáme na tu kulatou věc na nebi, máme zvrácené chutě jak se nám v těle dmou všechny šťávy, od krve v žilách po hormony ve žlázách.

Blázinec: Kapitola V. (2/2)

19. října 2010 v 12:15 | Lúmenn |  Pracovní název: Blázinec...
Trvalo to déle než obvykle, ale nakonec jste se přeci jen dočkali - další část Blázince je tu:)
Co už jste četli: Nebudu již shrnovat kompletní děj, kdo se k Blázinci dostal teprve teď si je jistě raději přečte přímo jednotlivé části, než rychlé shrnutí (učinit tak může zde).
Připomenu tedy jen poslední nejdůležitější momenty. Tím je bezesporu Magdina návštěva u doktora Bláhy, která skončí zvláštní vidinou, kdy Magda mladému lékaři za pomoci modravého světla otevírá oči. Vyděšená a zároveň fascinovaná svými schopnostmi pak touží vyzkoušet, co v ní ještě dřímá. Že to není úplně dobrý nápad zjistí v zápětí - vyhozené pojistky a kouřící zásuvky mluví jasně...
Co se v Magdě ještě skrývá? A kdo je tajemný hubený kluk, který se potuluje po oddělení jen před Magdinýma očima? Proč ho nevidí také magickými schopnostmi nadaná Kája?

Hrubé "chibi" a blogování

17. října 2010 v 13:15 | Lúmenn |  svět podle Lúmenn...
http://bulvy.unas.cz/index2.php3?id=5&text=93
Dnešní článek na srdci blogu mi fakt padl do noty. Hrubajzny v blogerských projevech jsou totiž jedna z věcí, která mi nedává spát už nějakou dobu.
(Co si o nich myslí naši admini čtěte zde, co si o nich myslím já se už záhy dozvíte;)).
Samozřejmé je, že chybovat je lidské, přirozené a pokud píšete denně několik stran, jako se to nezřídka stává mně, je jasné, že se vám občas nějaká ta chyba nevyhne. Když člověk píše rychle, plní se mu věty překlepy ani neví jak, interpunkci nějak nestíhá používat a když se občas zahlední z okna, úplně zapomene na shodu přísudku s podmětem. (To je mimochodem můj obvyklý problém, zvlášť když jdu někam s kamarádkami a nemůžu si zabohy uvědomit, že jsme ženy a tudíž jsme "šly" a "šli" jsme až poté, co se k nám přidal kámoš. Brr, ta čeština je občas strašná:D)

Reportáž z koncertu - Brooklyn - Brno, 13.10.2010

17. října 2010 v 8:00 | Lúmenn |  Barbar Punk...
bp
Tento koncert měl od začátku hned několik problémů, z nichž ale všechny se podařilo více méně úspěšně vyřešit. Za prvé hráli ve stejný den v Brně hned dvě další silná lákadla - Morčata na útěku na Melodce a Záviš na Skleněné louce.
Díky tomu nakonec přišlo do Brooklynu jen asi kolem třiceti lidí, většina na Barbary, v menšině pak bylo publikum pražské kapely Destraktor.
Druhý zádrhel se ukázaly být bicí, které si Destraktoři nemohli přivézt a tak je zařizovali Barbaři. Přepravit bicí z Horsetova sklepa o pár ulic dál do klubu se nakonec ukázalo být větším oříškem, než jsme všichni původně čekali. Nejdřív Horset prošvihl termín odvozu, pak nemohl najít klíče od domu a tak se bicí nakonec dostaly do Brooklynu šalinou a asi o hodinu později, než se původně plánovalo.

Barbar Punk - proč nová rubrika?

16. října 2010 v 15:00 | Lúmenn |  Barbar Punk...
bp
Kdo patříte mezi pravidelné čtenáře těchto stránek, tak určitě víte kdo jsou Barbar Punk a taky víte, že se o nich často zmiňuji. Ano, jsou to moji kamarádi a Mamut je už nějaký ten měsíc můj přítel (ačkoli je náš vztah velice volný, jenomže jak jinak nazvat dva lidi, co se milují?:)).
Inu kluky prostě znám jako své boty, svého času jsem s nimi byla skoro na každé zkoušce a sama sebe považuji za nejdůležitějšího člena kapely (i když to nikdo jiný neuznává) - samozvaně jsem se jmenovala do funkce backstage managera:D. A jako člověk v takto zásadní a zodpovědné funkci jsem už nějakou dobu nespokojená s úrovní stránek kapely a její propagací na webu, komunikací s fanoušky skrz internet a s katastrofálním nedodáváním novinek (na stránkách třeba není ani slovo o výměně bubeníka!).
A tak jsem si řekla, že toho mám dost a vezmu situaci do svých rukou. Veškeré novinky o kapele se dozvíte tady a to z první ruky. A nejen to:)
V plánu je přehled všech odehraných koncertů, včetně krátkých reportů z nich (resp. z těch, na nichž jsem byla) a fotogalerií, seznam všech členů kapely s informacemi o nich, texty k písním zbavené hrubek (což bude trvdý oříšek) a v neposlední řadě i veškeré novinky, týkající se kapely - kde budou hrát, jak jim to šlo, co se plánuje atd.
Nevím, nakolik vás budou zajímat osudy jedné zatím stále ještě amatérské folk-punkové kapely z Brna, ale věřím, že vy, co Barbary neznáte, je rádi poznáte a vy, co je znáte, budete za nové kvalitnější informace vděční:)
KROOOM!

Nehasit, hořím...hořím?

15. října 2010 v 20:25 | Lúmenn |  Lúmennčin veřejný deníček...
Phoenix (autor neznámý, DA)
Nevím, jestli je to tím podzimem, tou pomalu přilézající zimou, co se nenápadně dere pod kabáty, pod svetry i pod kůži. Možná je to těmi zkracujícími se dny, tmou, která padá na těla i duše dříve, než v létě. A možná je to jenom mnou...
Každopádně teď procházím obdobím, které naprosto neoriginálně, leč naprosto trefně nazývám houpačka. Znáte to určitě všichni, tenhle stav není výjimečný ani neobvyklý a jeho zoufalým houpáním si snad čas od času projde každý. Moje současné vzlety a pády nálad jsou ale už docela dlouhodobého rázu a jsem z nich popravdě řečeno unavená jak poloutopené kotě. A vlastně se podobně jako ono cítím - zmrzlá a bezradná.
Můj oheň, který mi vždycky spolehlivě dodával sílu a energii jakoby dohasínal a zbyla z něj jen smutná, unavená jiskřička. Jenomže nejhorší na tom není, že by se ta jiskřička mihotala někde po poleny v pár hromádkách ještě žhavého popela, i s takovou jiskrou se dá žít a udržovat ji. Nejhorší je, že tahle pitomá jiskřička se najednou zblázní a zaplane natolik, že ožehne nejbližší okolí a sežere všechno palivo, které je jí k dispozici, během pár okamžiků. Hoří, plápolá a šílí, aby najednou z ničeho nic, jakoby ji polili ledovou vodou zase zhasne a jen silou vůle se udrží jako skomírající plamínek v šedi popela. A tak pořád dokolečka...

Čajráž

14. října 2010 v 21:02 | Lúmenn |  zajímavosti, šílenosti a vtipy...
Prosím, prohlédněte si následující plakátek, se kterým jsem se dnes celé odpoledne smolila. Nechci, abyste hodnotili mé amatérské grafické umění, chci abyste přišli navštívit naši Čajráž.

Pohlazení po duši - 14.října 2010

14. října 2010 v 18:40 | Lúmenn |  pohlazení po duši na (skoro) každý den...
http://www.dfklub.cz/cenek-quot-cnd-quot-vitovsky/rev/43568/fotografie.html
Tohle pohlazení po duši je vlastně trochu zvláštní. A možná ani nehladí po duši ani po ničem jiném. Jenomže cílem této rubriky bylo nějak člověka potěšit, zlepšit mu náladu a níže zveřejněná nahrávka to dokáže, je to zvláštní, ale dokáže to, aspoň u mě.
Když jsem naštvaná, potřebuju ze sebe vybít vztek, jinak ve mě zůstane a hlodá a žere mě zevnitř. A na vybití vzteku se výborně hodí sprostá slova. Nadávat, řvát je, ne adresně, ale prostě házet jednu k**vu a p**u za druhou a dostat ze sebe všechno, co nás tíží.
Pokud podobný stav zrovna máte, pusťte si to. Pokud ne, vzpomeňte si na můj blog, až to na vás přijde. Opravdu to není typické pohlazení, na jaké jste zvyklí, ale mě to přijde jako dobrý způsob vyjádření nasrání na celej svět, které nikomu neublíží a vám pomůže.

Opilecká báseň o vodce

14. října 2010 v 18:16 | Lúmenn |  poezie...
http://www.gy.svitavy.cz/~c07b24/Novy3.html
Bylo nebylo, byli jsme v hospodě. A ne tak ledajaké - byla to Melodka a ten den tam měli akci vodka za deset, vodka z džusem za dvacet. A to se tedy pilo...inu bylo Jolany a Mamutova kytara (která se opravdu jmenuje Jolana) slavila svátek.
Pilo se na Jolanu, pilo se jen tak pro zábavu, pilo se, aby řeč nestála, pila se vodka. A toho dne s několika promile v krvi vznikla tato básnička. Není nijak kvalitní, ale vyjadřuje náladu toho večera. Tak si na mě třeba vzpomeňte, až příště budete pít vodku:)
PS: Hlavně ne vodku značky Boris, ta je fakt hnusná a nedoporučuji ji ani otrlm alkoholikům, kteří si myslí že už pili všechno. Boris je horší než Alpa, ta aspoň příjemně voní po mentolu...:)