b

Když ptáci padají mrtví z oblohy

11. března 2011 v 17:43 | Lúmenn |  putování za záhadami...
Představte si, že jdete po ulici a na zemi najdete mrtvého ptáka, dejme tomu kosa. Nic divného, že? Ptáci, jako všichni živočichové, prostě občas zemřou - stářím, nemocí nebo je někdo uloví. Ale co kdybyste šli po ulici a na zemi neležel jeden mrtvý kos, ale stovky a tisíce těchto ptáků? Že by masový lov nadržených predátorů? Kdepak, tihle kosi totiž nemají žádná zjevná zranění a vypadají, jako by z nebe prostě spadli.
Říká se, že žádný učený z nebe nespadl. Ale za to z nebe padají o dost divnější věci - celá hejna mrtvých ptáků a to po celém světě a během relativně krátkého období. A nejen to. Kromě ptáků se podle všeho masový úhyn týká i dalších živočichů - ryb, které jsou vyplavovány mrtvé na břeh po tisících. Kdy bude řada na dalších živočiších a kdy dojde i na lidi? A co na to média? Ta samozřejmě až na výjimky mlčí a vědci mlží. Musíme si tedy zase poradit bez nich…


Jeden ze znaků blížící se apokalypsy
Ano, říká se, že jeden ze znaků toho, že se blíží konec světa bude, že ptáci začnou padat mrtví z oblohy a zvířata začnou masově hynout. Pokud tomu věříte, asi byste měli začít balit pohotovostní zavazadlo nebo si zamlouvat místo ve flotile Aštara Šerana. Zpráv o náhlých úmrtích tisíců ryb a ptáků totiž rychle přibývá, jen za prosinec loňského a leden letošního roku bylo médii zaznamenáno přes dvacet takových případů. A vzhledem k tomu, že doteď se záhadologické časopisy okrajově zmínily o jednom, maximálně dvou takových záhadách za rok, asi se vážně děje něco divného.
Pojďme si to zmapovat.

Tisíce mrtvých ptáků spadly z nebe v městě Beebe (USA, Arkansas)

Světem nejvíce otřásla zpráva ze Silvestra loňského roku, kdy v americkém státě Arkansas (konkrétně v městečku Beebe) z nebe náhle spadly asi čtyři tisíce mrtvých kosů. Obrovské hejno ptáků spadlo na zem jako podťaté - to se prostě nestává každý den. O to překvapivější je reakce vědců. Podle nich za masovou smrt tisíců ptáků můžou silvestrovské ohňostroje. Chápu, že z bouchajících rachejtlí asi ptáci moc radost nemají, ale copak se někdy v historii stalo, že by obyčejný ohňostroj způsobil smrt tak obrovského množství ptáků? Podle vědců prostě ti hloupí opeřenci prostě jen zpanikařili, začali narážet do sebe, do věcí, slétli moc nízko a všichni umřeli. Jasně a teď tu o červené Karkulce…
Než se ale začneme věnovat hypotézám, proč se taková ptačí tragédie mohla stát, pojďme si zmapovat další případy záhadných zvířecích úmrtí.
13. prosince, Austrálie, na břeh jsou bez zjištěné příčiny vyplaveny tisíce mrtvých ryb barramundi. O dva dny později se totéž stává na Floridě, kde je úmrtí ryb svedeno na chladné počasí (aha, doteď rybám zima nevadila a teď najednou kvůli ní umírají?). Další a další mrtvé ryby v obrovském množství se objevují na Novém Zélandu, Haiti či Filipínách po celý prosinec, příčina jejich smrti je neznámá. Na konci prosince je nalezeno v Arizoně 70 záhadně uhynulých netopýrů. Pak přichází arkansaský případ zmiňovaný výše a ani v lednu se kola smrti nezastaví, naopak, z Ameriky a Austrálie se dostáváme i do Evropy.
3.ledna bylo na pobřeží Brazílie vyplaveno asi 100 tun (!) mrtvých ryb. O den později na dálnici v Lousianě padají stovky mrtvých ptáků (a zase kosi), 5.ledna pak totéž postihuje dálnici v Texasu. Tentýž den bylo ve Švédsku nalezeno asi sto mrtvých kavek. Nemusím dodávat, že u všech těchto případů je příčina neznámá, stejně jako u nálezu asi 40 000 mrtvých krabů na pobřeží Británie nebo tisícovky mrtvých hrdliček v Itálii.
Veškeré případy těchto úhynů i s odkazy na zahraniční zpravodajské zdroje najdete zde.
Mapka zaznamenaných masových úhynů zvířat, v USA je jich zatím nejvíce, proč asi?
Co se to děje?

Chladné počasí. Dezorientace při ohňostroji. Že by takové banální a každodenní věci, které doteď zvířata zvládala bez obtíží, mohly za smrt velkého množství ptáků a ryb během pár týdnů? Nemyslím si. Ale víc toho vědci v rukávu nemají, kromě krevních sraženin v tělech mrtvých arkansaských kosů nevíme o těhle záhadných úmrtích vůbec nic.
Vědcům se podařilo vyloučit otravu, nemoc i "násilnou" smrt. Pokud ale nezemřeli žádným z těchto obyčejných způsobů, co zavinilo jejich smrt? Proč vždycky jeden druh ptáků na jednom poměrně malém místě? A proč to postihuje jen létavce a mořské živočichy?
Servery NaturalNews.com a Physorg.com mají svoji vlastní, dost šílenou teorii. Podle nich se posunuje magnetické pole země a mají na to i své důkazy, jako je například posunutí runwaye na letišti v Tampě o jeden stupeň. Pokud se opravdu magnetické pole posunuje, znamenalo by to vznik různých nestabilních míst, trhlin a zmatení živočichů. Podle těchto serverů mají ale smrt ptáků na svědomí jedovaté plyny a záření z Vesmíru, které do nižší vrstvy atmosféry pronikly díky slábnoucímu magnetickému poli.
Na vysvětlení úhynu ryb už jejich hypotéza ale nestačila, proto se svojí přicházím já. Ptáci i ryby se pohybují ve velkých hejnech, mnoho stovek i tisíců zvířat pohromadě. A jak je známo, oba tyto živočišné druhy se orientují podle magnetického pole země. A pokud je magnetické pole nestabilní, posouvá se a kolísá, mohlo se stát, že živočichové na takovou anomálii narazili, ztratili orientaci, začali do sebe narážet a v tomhle zmatku a panice se utlačili navzájem. To by také vysvětlovalo krevní sraženiny v tělech ptáků a to, že těch pár opeřenců, kteří na zem dopadli živí, bylo zmatených a dezorientovaných.
Další, ještě o něco šílenější teorie, zmiňuje vinu amerického systému HAARP, který má prý sloužit k výzkumu ionosféry, ale velké utajení kolem tohoto projektu vyvolává desítky konspiračních teorií, od toho, že je to stroj na ovládání počasí až po domněnku, že se jedná o silnou atmosférickou zbraň. Právě poslední teorii by měl masový úhyn zvířat potvrzovat, podle serveru NaturalNews.com možná Američané zkouší svou zbraň zatím jen na zvířecích hejnech - tím, že změní hustotu vzduchu/vody kolem nich a všechna zvířata se prostě zničehonic udusí.

V Brazílii se jednoho lednového dne na břehu objevily desítky tun mrtvých ryb

Co bude dál?
Na tuhle otázku možná znají odpověď jen vysoce postavení armádní důstojníci, kteří tohle všechno spískali. A možná žádní takoví lidé neexistují a za smrtí ptáků stojí síla, ať už fyzikální nebo "nadpřirozená", kterou zatím neznáme a tak si na odpověď "proč" i "co dál" budeme muset počkat.
Bohužel se zdá, že vědci se od tohoto problému distancují, nad vším mávají rukou a i média nám smrt tisíců zvířat podávají jako by se nechumelilo. Pokud ale těchto záhadných úhynů bude přibývat, budou vědci donuceni se tím zabývat a hledat na všechny otázky, vyřčené v tomto článku, odpovědi. Pokud tak neučiní brzy, možná nás čekají masové úhyny i jiných druhů zvířat a třeba taky člověka. Pak už se to nebude dát odbýt mávnutím ruky a my se možná dozvíme překvapivé věci…

A co vy? Zaskočila vás zpráva o úhynu tisíců ptáků? Považujete to za mimořádný jev a máte strach, co přijde potom? A nebo vás to nechává v klidu a smrt celých hejn považujete jen za nějakou novou hříčku přírody? Diskutujte!:)
 

12 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Venom Venom | E-mail | Web | 11. března 2011 v 18:38 | Reagovat

Někdy už jsem o tom slyšela. Ale čím to může být? Doufám, že za tím nevězí chorý mozek člověka. Zbraň by to byla příšerná a ještě ji testovat na zvířatech. To by byl příšernej humus...

2 matanov matanov | Web | 11. března 2011 v 18:54 | Reagovat

Hú, to je strašidelný... vzpomněla jsem si, jak jsem loni na přelomu srpna a září dva dna po sobě našla na ulici mrtvou sýkorku... ale vždycky jen jednu, na různých místech...
Myslím, že vědci se tím začnou zabývat, až jim na výzkum dá někdo peníze, a ty jim někdo dá, až to někomu začne kazit kšefty... jinak to moc nevidím.

3 Evelin Evelin | Web | 11. března 2011 v 19:17 | Reagovat

Páni, tak o tom jsem ještě vůbec neslyšela, zní to dost... děsivě.

4 Tammy Tammy | Web | 11. března 2011 v 19:57 | Reagovat

Připadá mi, že je to jen další z věcí, kterou se před námi snaží utajit. Zbraň to asi nebude, ikdyž, kdo ví. Podle mě to je jen jeden z důsledků duchovních změn světa. V konec světa nevěřím, jen ve změnu. Zatím jsem klidná, ale kdyby se ukázalo, že lidé zase vymysleli nějakou příšernost, asi by mě to znepokojilo víc.

5 Atyiya Atyiya | Web | 11. března 2011 v 20:11 | Reagovat

O těch rybách vím, ani jsem se nad tím nijak nezamýšlela, ale ti ptáci mě překvapili... asi se vážně děje něco divného...

6 Raven Raven | Web | 11. března 2011 v 20:12 | Reagovat

Tedy...ještě jsem o tom neslyšela, každopádně...zní to dost děsivě.

7 grey grey | 11. března 2011 v 22:33 | Reagovat

Ryby, ptáci... pak přijdou na řadu savci.... je to zvláštní... možná trochu děsivý, ale vlastně nic novýho.... Všichni tady umřeme...
a pokud ne, tak se určitě podíváme na hollywoodský horror, na motivy skutečných událostí...

8 Ilri Ilri | Web | 11. března 2011 v 22:41 | Reagovat

Obchází mne hrůza... a co teprve až budou z moře vyplavávat leviathani břichem nahoru, nebohé oběti ješitných lidských konfliktů...

9 Co čumíš! Co čumíš! | 12. března 2011 v 7:09 | Reagovat

Já už asi vim proč to je ...

10 Lúmenn Lúmenn | Web | 12. března 2011 v 9:08 | Reagovat

[9]: tak povídej, proto tady je diskuze, ať každý řekne svůj názor:)

11 Gisselle Tussan Gisselle Tussan | Web | 12. března 2011 v 11:35 | Reagovat

Teda s těma kosama je to vážně divný, a co se týká ryb - možná za to může i nějaké větší znečištění vody...

12 Lizie Lizie | Web | 12. března 2011 v 12:04 | Reagovat

Počula som o oboch - vtákoch aj rybách, počula som mnoho teórii o zmene klímy, magnetického pola aj ľudských pokusov zrovna na tej americkej základni, ale ešte stále neviem, čo si mám o tom myslieť. Deje sa niečo zvláštne, a to nielen po celej zemi ale podľa informácii niektorých vedcov sa menia pomery aj na iných planétach. O tom teda nič neviem, ja som skôr skeptik čo sa takýchto vecí týka. Ale nie som hlúpa a vidím že nám stále niečo zamlčujú. Ale čo s tým môžeme robiť? Maximálne tak žiť najlepšie ako sa dá, snažiť sa prinášať svetu čo najviac dobra, a uvidíme ako sa to vyvinie. Ale ostať lahostajný nie je správne.

13 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 12. března 2011 v 13:37 | Reagovat

Teda, já o tomhle slyším poprvé. No, bude to asi tím, že u televize sedím  asi 30 mint týdně maximálně. ale překvapuje mě to. Co se děje, by mě celkem zajímalo. TZřba někdo zná odpověď, ale tu se radši nikdo nedozví, aby se nešířila panika...

14 Bels Bels | Web | 12. března 2011 v 16:11 | Reagovat

Mám dojem, že už jsem o tom něco zaslechla. Je to záhada a mám z toho celkem husinu...

15 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 12. března 2011 v 16:37 | Reagovat

Těžko říct, co za tímhle vlastně nakonec stojí. Ale je pravda, že zvířata mají vyvinutější smysly než člověk, takže je možné, že vycítí něco, co my nejsme schopní zachytit

16 Spiiiidy Spiiiidy | E-mail | Web | 12. března 2011 v 21:43 | Reagovat

Podle mě je celkem zbytečné se bát. Co strach umí nejlépe, to se mu taky i díky těmto událostem daří poměrně dobře. Ale i tyhle zdánlivě náhodné úhyny zvířat se stát měly. Nic se neděje náhodně. Příčinu neznám, na to je zde moc cíleného i nechtěného informačního šumu, ale bezdůvodně a už vůbec ne náhodně se to určitě neděje ...

Možná to má co do činění s manifestací energií souvisejících s transformací. Pokud tomu skutečně tak je, není se čeho bát. Nejlepší, co lze udělat, je přijmout skutečnost takovou, jaká je. Však ani nemoc nebo dokonce smrt není věc špatná, ale dobrá.

Možná v sobě tyhle události také skrývají nějaké poselství pro lidstvo ... možností je hodně, ale jako skutečně nejšílenějsí mi přijde ta, že to je celé náhoda nebo že to je způsobené věcmi, které se dějí každoročně několik desítek i více let.

17 Elysia Elysia | Web | 14. března 2011 v 21:26 | Reagovat

ja myslim, ze za to muzou mimozemstani:D ne asi bych si z toho nemela delat srandu, je fakt, ze to zni docela desive, ale to vzdycky vsechno, co nedokazeme pochopit a podle nas "logicky" vysvetlit..muze za tim byt tisic a jeden duvod, ale stejne to tady pouhou diskuzi nevyresime (ac to muze byt vskutku zajimava diskuze) a tak si myslim, ze nema cenu se tim stresovat a vytvaret slozite konspiracni teorie abychom se jeste vic bali, protoze to treba proste vubec nic neznamena a kdybysme se ten pravej duvod dozvedeli byla by to tak obycejna vec, ze bysme se museli smat sami sobe jak sme z toho byli priposranin:) ja to proste beru tak, ze ziju a az prijde muj cas tak umru. mozna to ma co delat s osudem i kdyz na ten taky uplne tak neverim, ale zkratka, jestli me ma prevalcovat nakladak nebo mam umrit pri nejake nevysvetlitelne katastrofe tak na faktu, ze budu mrtva, pricina smrti stejne nic nezmeni:)

18 Chris Chris | 16. března 2011 v 15:06 | Reagovat

To vypada  na Americky biologicky zbrane...klasika to uz delaji nejakej ten patek

19 Elysia Elysia | Web | 16. března 2011 v 22:26 | Reagovat

[18]: dalsi "konspirator"?:)

20 zmije zmije | E-mail | 7. června 2011 v 15:53 | Reagovat

u těch ryb to budou znečištěný oceány ale u ptaku opravdu nevim

21 Aneta Aneta | 28. října 2012 v 23:19 | Reagovat

Achjo, z toho je mi smutno... Vlastně o tom pojednává tahle písnička:
http://www.youtube.com/watch?v=PQtRXqBQETA

22 Katerine Katerine | 25. dubna 2015 v 23:40 | Reagovat

Aaaaaaaaaaaa nestraš tě mě!!!!!

23 nikisek nikisek | 9. srpna 2015 v 22:33 | Reagovat

vazne nevim co by to mmohlo byt ale posledni dobou vidam skoro kazdy den mrtve lišky i kdyz lišek je ted hodne:D mas fakt super blog

24 nikisek nikisek | 9. srpna 2015 v 22:34 | Reagovat

*mrtve lišky na silnicich

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama