a

Červen 2011

Úchylnost sama - Unicorn Attack

27. června 2011 v 18:16 | Lúmenn |  zajímavosti, šílenosti a vtipy...
Od své japanofilní sestry vím, že "sama" znamená japonsky něco jako pán, prostě uctivé oslovení. A tak když o hře Unicorn Attack řeknu, že je to úchylnost sama, nemyslím tím jen, že je to prostě úchylností nacpané až k prasknutí, ale taky že je to všech úchylných her král.
Tuhle hru mi doporučila kamarádka a ačkoli jsem nad ní nejdřív ohrnovala nos, že je to určitě hrozná nuda, nějaký běžící jednorožec s duhovou hřívou, co hopsá skrz hvězdičky? Pche. A pak jsem si jednou zahrála. A podruhé...a potřetí...a počtvrté...
A je to skvělé!!!
Pokud chcete zažít chvíle skvělé zábavy, okořeněné špetkou pořádného šílenství, zahrejte si. K dispozici jsou dvě verze pro větší a menší úchyly...ale o tom až pod perexem.

Malý průvodce dřevárnou aneb fotoreport z Dívčí války

24. června 2011 v 9:00 | Lúmenn |  zbraně a LARPení...
Nějaké moje kafry z Dívčí války by byly asi pořádná nuda, minimálně pro lidi, kteří na ní nebyli a nebo na bitvy obecně vůbec nejezdí. Takže jsem z reportáže o Dívčí válce, což je bitva, kterou Mamut organizuje již pátým rokem a já mu s ní už druhý rok pomáhám, udělala takového průvodce dřevárnou - jak to tam vypadá, jaké pojmy se hodí znát a co se tam vlastně děje. A protože jsem už téma článků "LARPy pro začátečníky" nakousla (viz Poprvé na LARP - díl I. a díl II.), myslím, že na pokračování je už nejvyšší čas. Doufám, že to pro všechny, co pořád váhají zda na nějaký ten LARP či bitvu jet, bude konečně argument, proč do toho jít:)

Speciální TESCO vejce:)

23. června 2011 v 18:36 | Lúmenn |  zajímavosti, šílenosti a vtipy...
Po delší pauze, kdy jsem fakt, ale fakt neměla na blog čas (více viz v některém z příštích článků) přicházím s opravdu zajímavým úlovkem:) Byli jsme takhle nakupovat s maminkou v Tescu a jelikož nám doma došla vajíčka, zamířili jsme k regálu a jali se vybírat nejvýhodnější balení (což světediv se není vždy to největší). A při tom mi padl zrak na vajíčka asi o tři koruny dražší, než stejné množství o regál níže a málem jsem upadla. Na cedulce se totiž skvělo něco, co bych u vajec nečekala.
Taky jste měli za to, že vejce snáší slepičky? Tak to jste ještě neměli tyhle spešl vejce z Tesca, které jsou podle všeho z obilí. Na cenovce zboží totiž stálo - cereální vejce. Musela jsem to hned zvěčnit na fotce, abych měla důkaz - tu najdete pod perexem. Tak co, dali byste si cereální vajíčka? Jistě budou dietní a stoprocentně bio:)

Jsem mááááág aneb proč lidi dnes nevěří esoterice

17. června 2011 v 7:30 | Lúmenn |  zajímavosti, šílenosti a vtipy...
Občas si říkám, proč je tolik skeptiků, když si přece každý může na vlastní kůži vyzkoušet, jak některé "magické" praktiky fungují - meditacemi a jógou počínaje a tarotovým výkladem konče.
No jo! Jenomže to jsem ještě nevěděla o vysílání tzv. EZO.TV, která provozuje pořad "Volejte věštce". Do tohoto pořadu můžete zavolat a nechat si vytáhnout karty či vyvěštit kyvadlem a to, co tam ti rádoby věštci předvádí je fakt tragédie. Pokud jste to někdy viděli, tak tam prosím nikdy nevolejte, protože poslední, co by se vám na té předražené lince mohlo stát je, že vám někdo dá dobrou radu založenou na opravdových esoterických postupech.
Ale ti, co se akorát naparují a nic neumí jsou pořád míň hrozní než ti, co dělají vyloženou ostudu. Jedním z nich je i na internetu legendární Vlastík Plamínek - jeho mantra (či co to je) o tom, jaký je mág je vskutku kouzelná. Stačí chvíle a válíte se smíchy. Inu kouzlo:D

E.coli - další umělá hrozba?

15. června 2011 v 18:00 | Lúmenn |  lži, výmysly a manipulace...
Před pár dny mi přišel zajímavý e-mail, přetékající informacemi o bakterii e-coli a úvahami o tom, jestli je její hrozba reálná a hlavně, jestli je skutečně přírodního původu.
Netvrdím, že je tento text pravdivý, dokonce s některými jeho částmi tak úplně nesouhlasím (viz hlavně hoax o zákazu prodeje léčivých bylin v EU, což rozhodně není pravda - čtěte třeba tady).
Nicméně rozhodně si myslím, že by tento článek neměl zůstat nepovšimnut a otázky v něm kladené nezodpovězené. Já osobně jsem přesvědčená, že s námi rozhodně farmaceutické společnosti nehrají úplně čistou hru a čím méně jim budeme skákat na lep, tím lépe pro nás a hlavně pro naše zdraví.

O sockách a o štěstí

15. června 2011 v 12:16 | Lúmenn |  názory, úvahy a zamyšlení...
Socka. Sociál. Sociální případ. Když jsem byla na základce, patřilo tohle slovo k nejčastějším urážkám - častovali jsme jím děcka, která chodila v nemoderním, odřeném oblečení, děcka, která neměla zrovna nejnovější pouzdro ani aktovku. A později jsem se do tohodle označení dostala i já, protože jsem měla starý mobil a oblečení od ťongů, nikoli z kenvela.
Jojo, zlaté základkové časy, kdy jsme si ještě mysleli, že celý svět se točí jen kolem toho, kdo má lepší počítač a novější kolo. O to víc mě překvapilo, jak často se tohle slovo používá i mezi dospělými uživateli internetu. Měla jsem za to, že ze základní školy jsme už všichni vyrostli a materiální statky už pro nás neznamenají všechno. To, že se sockami ohání slavný Radovan Kaluža asi nikoho nepřekvapí, ale v posledních pár týdnech jsem se setkala s tím, že sockami nepohrdají jen namyšlení podnikatelé. Čím to? A kdo je to vlasně ta "socka"?

Hop a je tu Dívčí válka

9. června 2011 v 18:37 | Lúmenn |  Lúmennčin veřejný deníček...
Rok uběhl jako voda a my s Mamutem zase nestíháme a organizujeme jako diví. Slavná to bitva, jež se zove Dívčí válka nás čeká už zítra a je kolem toho kupa běhání, zařizování, kupování a přemýšlení. A to všechno zdarma, bez nároku na odměnu, kromě dobrého pocitu.
A právě to mi je v těchto dnech vyčítáno, rodiči, lidmi z okolí. Proč děláš na blogu, vždyť je to zadarmo, nic z toho nemáš, je to úplně zbytečná činnost. Proč děláte bitvy, když na nich nevyděláte ani korunu? A proč mamut furt bhá kolem té kapely, když mu to nic nesype?
Celej svět jsou jenom peníze, menší a větší hromádky papírků a koleček, který samy o sobě nemají žádnou hodnotu, jen tu, kterou jsme jim my sami přisoudili. A celej svět kolem nich obíhá, je jimi tvořen, je jimi prostoupen a není cesta ven...
A nebo je?

Fašističtí antifašisti

7. června 2011 v 18:01 | Lúmenn |  svět podle Lúmenn...
Jdu si takhle po brněnském nádraží, kde čekám na šalinu, a jak si tak brouzdám po ostrůvku, padne mi do oka nálepka. Nálepka vyzývající k násilí. Ale nebyla to nálepka od nácků, rasistů ani náboženských fanatiků, byla to nálepka od lidí, kteří tvrdí, že proti útlaku a násilí bojují. Od antify.
Koukala jsem na ten obrázek a přemýšlela jsem, jestli je to správné. Ne bojovat proti pitomcům s vyholenejma palicema, kteří umí bojovat proti bezpráví jenom s klackem v ruce, to vždy správné bylo a vždy bude. Ale je způsob boje, který propaguje antifa správný? Dá se vůbec proti násilí bojovat násilím?

Rajóóót! aneb reportáž z finále Superstar

6. června 2011 v 20:37 | Lúmenn |  Lúmennčin veřejný deníček...
Unavená. Unavená. Unavenááá! Ale spokojená a vesele naladěná:) Protože to, co se dělo včera fakt stálo za to (kdo nezaregistroval - ano, ta divoženka, co včera pařila v Suprstár vedle Mamuta jsem opravdu byla já).
Pokud jste to ještě neviděli, vydržte, pod perexem se můžete těšit. Pořád si ještě rozmýšlím, jestli se už teď pustit do reportáže a nebo jít odpočívat, protože jsem unavená jako kotě. Včera jsme šli spát až kolem páté a vstávali před polednem, do toho nekonečné zkoušení a nakonec výstup v přímém přenosu, takže toho mám fakt dost:) Mno, než vložím naše video tak si to ještě rozmyslím, takže pro vás rozkliknutí celého článku bude překvapení...

Lum, Mamut a bordel v přímém přenosu

4. června 2011 v 8:00 | Lúmenn |  šepoty a výkřiky aneb co se jinam nevešlo...
Hola hola! Na vědomost se dává všem, že zítra ve 20 hodin povinně zasedněte k televizi a pusťte se TV Nova, protože uvidíte něco, co jste dosud neviděli!
Proč vás nutím zapínat ten odporný krám, který já sama mám nejradši vypnutý nebo daleko ode mě? A proč na stanici, která nejvíce pracuje na výplachu mozku naší populace? Protože my se tam budeme snažit o pravý opak!
Mamut obsadil druhé místo ve Hvězdné pěchotě a o prvenství se utká v přímém přenosu se Samuelou Troblovou. A protože správný barbar neopomene vzít na výpravu svou družinu nebo ještě lépe - svůj harém, pojedu na natáčení s ním a barbařími tóny a tanci rozezníme celou halu, aby si ti holomoci konečně užili i pořádnou šou:) Pokud chcete vidět, jak to celé dopadne, určitě se nezapomeňte dívat! (a když zapomenete, nevadí, ona to Lúmennka stejně vyhrabe někde na youtube a hodí na blog:)))
Juch, juch, juchejdá, už se těšíme!!!:)

PS: kdo neví, o co jde, tomu to jistě osvětlí tyto dva články - Co předvedl barbar Mamut v superstar a Mamut v divadle

Podnětné video o vozíčkářích + prosba

3. června 2011 v 22:16 | Lúmenn |  svět podle Lúmenn...
Díky článku ve vodafoňáckém časopise Čili Chilli jsem objevila zajímavé video na téma bezbariérového přístupu do MHD - což je problém, nad kterým jsem se nikdy nijak zvlášť nezamýšlela. Je fakt, že vozíčkáře u nás v Brně potkávám v autobusech a šalinách docela často, ale nikdy mi nedošlo, kolik je šalin, do kterých se nemají šanci po schůdcích vyškrábat. A protože Brno nemá metro, nenapadlo mě ani, že v Praze je problém dopravy lidí na vozíčku ještě složitější a nákladnější na vyřešení.
Tohle video ukazuje všední život handicapovaného člověka a všechny jeho strasti s MHD - a to se prosím bavíme jen o té vnitroměstské, doprava vlakem či autobusem mezi městy je ještě úplně jiný a mnohem hořčí šálek čaje. Otázka je - dá se s tím něco dělat?

Na konci světa

3. června 2011 v 13:44 | Lúmenn |  poezie...
Tahle báseň vznikla jednoho podvečera, kdy se zdálo, že boj, který vedeme, nemůžeme vyhrát. že nepřítel, který proti mě a Mamutovi stojí, je nepřemožitelný - ne proto, že by byl příliš silný nebo zlý, ale prostě proto, že neexistuje žádná cesta, jak jej přemoci, aniž by u toho jeden z nás nezahynul.
A z bezmoci, zoufalství a lásky se zrodila pár slov, seskládaných do veršů, které rozhodně nepatří k mým nejlepším, ale je do nich otisknuta nálada okamžiku, který už nikdy z mé paměti nezmizí.
Doufám, že vám v hlavách zůstane jen na tu chvíli, než dočtete řádky a pak se ztratí, aniž by na jazyku zůstala pachuť hořkosti, kterou ještě dodnes musím chutnat já...

Hej hou, let's go...

2. června 2011 v 13:27 | Lúmenn |  Lúmennčin veřejný deníček...
Už je to dlouho, co jsem nechala blog stát déle než týden. Už je to dlouho, co jsem se zabořila do bláta až po pás a měla jsem strach, že z něho už nikdy nevybřednu. Hlavní však je, že už je to za mnou!
Ráda bych teď znásilnila klávesnici a donutila ji, aby vám vypověděla vše, co se minulé dva týdny dělo, aby vám mohla povyprávět, co se odehrávalo a co mě dusilo. Bohužel, některé věci nelze jen tak pustit do vod internetu a myslet si, že to nebude mít žádné následky. Takže klávesnici jen tak pohladím milými slovy, že už je všechno v pohodě a že už se o mě nemusíte bát. A že se nemusíte bát ani toho, že tenhle blog pomalu ale jistě uschne a příval nových článků ustane.
Lúmennka prožila své malé osobní peklo, ale jako každý správný hrdina z bájí peklem prošla a vylezla na druhé straně do slunečního svitu - zkrvavená, potrhaná, ale silnější než předtím. Možná to zní divně, ale asi jsem za to, co se stalo svým způsobem ráda. Jen ty nejdrsnější zážitky vám ukáží, kdo je opravdu váš přítel a kdo si na něj jen hraje. Nebudu jmenovat, ti, jichž se to týká, vědí.