a

Únor 2012

Pohlazení po duši (s laskavostí) - 29.února 2012

29. února 2012 v 14:53 | Lúmenn |  pohlazení po duši na (skoro) každý den...
Poslední dobou přidávám pohlazení po duši jen na Posla světla a tento blog zanedbávám. Když jsem ale viděla video, které najdete pod perexem, řekla jsem si, že patří spíše sem. Že na tyhle stránky chodí víc lidí, kteří jej potřebují a vykouzlí na jejich tvářích úsměv a možná jim i trochu změní život. I kdyby jen jedinému člověku, pak to za to stálo:)
Video se jmenuje bumerang laskavosti a je na něm úžasné to, že vše, co v něm vidíte je reálné. Proč se to ale reálně neděje? Možná bychom měli začít u sebe - rozdávat laskavost bez nároku na to, že se nám vrátí. Možná se ale vrací tak, že si to ani neuvědomujeme. Proč nadávat na zlý svět, když ho sami neděláme lepší? Vyšlete bumerang z vaší pohlazené duše. Vrátí se, věřte mi:)

Hlava, ramena, kolena, palce...

28. února 2012 v 23:21 | Lúmenn |  Lúmennčin veřejný deníček...
Ku čtení doporučuji:
Emilie Autumn - Misery loves company

Mám dojem, že v tomto letos sic o den delším, leč stále nejkratším měsíci v roce na blogu stále jen deníčkuji. Mozková kapacita jest zcela vyčerpána odepisováním na maily lidem, co doufají, že jim autorka Posla světla nějaké to světlo do života přinese. A pak taky prací a nedávno i různými vztahovými neshodami s mým nejdražším punkovým zlobarbarem. Nikdy jsem neměla ráda únor. A jsem kurevsky ráda, že zítra končí. Věřte nebo ne, přinesl mnohé...

Undergroundové autorské čtení

21. února 2012 v 21:36 | Lúmenn |  šepoty a výkřiky aneb co se jinam nevešlo...
Slyšte, slyšte, na vědomost se dává, že se uskuteční již druhá akce pořádaná veleslavným nakladatelstvím Pravěk! Uskuteční se již příští týden v den, který přichází jen jednou za čtyři roky - 29.února roku dvoutisícího dvanáctého v 18 hodin středoevropského času na Skleněné louce (to je knajpa na ulici Kounicova, kousíček od Moravského náměstí) v Brně.
Těšit se můžete nejen na knížky z produkce nakladatelství Pravěk, ale také na autorská čtení mnoha začínajících i pokročilých básníků, kteří vydali nebo vydají svá díla v našem nakladatelství. Krom toho své písně zahraje a zapěje světoznámý elfí bard Laeg Mortemir.
Pokud zavítáte, neprohloupíte:) Mnoho knih nakoupíte a s dobrou náladou domů půjdete! Těšíme se na vás!:)
Žijete-li ksichtoknihou, více infa zde.

Lúmennka úspěšně sparkuje a jiné únorové maličkosti

21. února 2012 v 18:35 | Lúmenn |  Lúmennčin veřejný deníček...
Venku už konečně začíný být nějaké normální počasí - tudíž je nad nulou a vítí sluníčko. Juch!:) Hnedka se mi zvedla nálada a hned se mi o něco lépe přežívá každodenní shon, který je tedy pekelný. V práci je toho až nad hlavu, jeden z lidí je už dlouho nemocný a my prostě nestíháme. Každý večer chodím pěkně utahaná s bolavými zády. Těm jsem moc nepomohla, když jsme minulý týden jeli s Mamutem na lyže - kromě toho, že mě pak bolel každý sval v těle, jsem při posledním sjíždění kopce spadla a to tak blbě, že jsem si narazila nejen zadek, ale ještě jsem křísla hlavou o zem a natáhla si krční svaly, že je pro mě dodneška hororem i blbé obracení se na polštáři. No jo, dobře mi tak, nemám přepínat svoje síly a když cítím, že by to chtělo svařák a relax, tak si ho mám dopřát a ne jak magor sjíždět svah šusem.

Co by se stalo, kdyby Barbar Punk vyhrál soutěž?

16. února 2012 v 21:38 | Lúmenn |  Barbar Punk...
Nevíte-li, kdo jsou Barbar Punk, přečtěte si rubriku a nebo mrkněte na jejich bandzone.
Ale teď k věci:)
Co by se stalo kdyby Barbaři vyhráli soutěž kapel, která v současnosti probíhá? Inu, první cena je ozvučovací aparatura a Barbaři s ní mají smělé plány - dělat koncerty pod širým nebem, na lukách a polích, v lůně přírody a ukázat tak světu, zač je toho barbarská muzika. Ohně okolo, hvězdné nebe nad hlavou a nevázaný tanec. Tohle je zábava v barbařím stylu, kterou jim výhra umožní. K tomu ještě získají možnost zahrát si na Student Festu v Praze v dubnu letošního roku.
A proč to všechno píšu? Protože pomoci jim můžete i vy! Stačí pár kliknutí a Barbar Punk může být své vysněné výhře zas o kousek blíž. Hlasování je jednoduché - na této adrese vyplníte svůj e-mail, na který vám za pár minut přijde ověřovací odkaz, na ten jednoduše kliknete a zahlasujete. Dvě minuty vašeho života mohou změnit mnohé. Tak pomozte:) Budu vám vděčná nejen já, ale i celý Barbar Punk a možná časem i celá punková scéna, za to, že do ní pronikl nový, svěží vítr ze severských zemí. Díky!

Zimní náramkování

15. února 2012 v 20:54 | Lúmenn |  fotky...
Tak jsem se zase nudila u sledování filmů a stvořila jsem pár poměrně složitějších náramků, které se mi hodně líbí. Jeden jsem obratem věnovala kamarádce, protože byla zrovna po ruce, když jsem ho dopletla:) Další (úplně stejný) zdobí ruku Mamutkovi a ten, který vidíte na obrázku vedle jsem si nechala, protože nosím nejčastěji červenou a černou barvu, tak se mi i hodí k oblečení.
Chtěla jsem sem dát přímé odkazy na vzory, aby si ti z vás, kteří taky zatouží po rukodělné činnosti, mohli uplést svoje výtvory, ale bohužel na stránky, ze kterých čerpám nevedou přímé odkazy, takže jsem se rozhodla vypůjčit si obrázky vzorů, ať si náramkování můžete užít taky. Máte svoje výtvory? Pochlubte se:))

U.K. Le Guinová: Čaroděj Zeměmoří

14. února 2012 v 18:50 | Lúmenn |  literární díla...
Ursula Kroeber Le Guinová - Čaroděj Zeměmoří
Nakladatelství: Trifid
Počet stran: 203
Rok vydání: 1992 (česky)

Pokud hledáte oddechové, klasické fantasy se zajímavým, dobře propracovaným světem, pak sáhněte po příbězích z ostrovního světa Zeměmoří. Na desítkách ostrovů a ostrůvků tam žijí lidé, mluvící mnoha jazyky a mající mnohé báje a legendy. Mezi těmito bájemi povstává čaroděj Ged, o němž se zpívají písně. Ale ne odjakživa. A Čaroděj Zeměmoří je kniha, která stojí na počátku všech písní a popisuje, jak Ged vyrostl, jak se stal čarodějem a jak vyvolal Stín.

Můj dopis JXD

12. února 2012 v 17:03 | Lúmenn |  svět podle Lúmenn...

Tak mě zase něco pěkně zvedlo ze židle. Dneska jsem shodou okolností pokukovala v trafice po posledním Reflexu, ale měla jsem u sebe akorát přesně na cigára a tak z toho sešlo. Naštěstí nějaký dobrodinec Reflex přečetl a nám, co protestujeme poslední týdny proti dohodě ACTA, umožnil přečíst si, co o nás v tomto plátku píšou. Ano, plátku, protože už ani Reflexu nevěřím jako vhodnému médiu a asi si ho už nikdy nekoupím. Demagogie, očerňování, překrucování, hloupé vtipy, nesmyslné argumenty. Tohle předvel J. X. Doležal ve svém článku o lidech, co protestují proti ACTĚ.
A protože já, když mi něco vadí, tak nesedím v koutě, ale začnu konat, okamžitě jsem panu rádoby novináři napsala pěkně peprný mail, co si o jeho článku myslím. Článek nazvaný "Tupani v přestrojení" i moji mailovou reakci na něj čtěte pod perexem. A já myslím, že by pan Tupan JXD měl taky raději chvíli chodit v přestrojení, protože jinak si na něho brzy došlápnou naštvaní demonstranti s baseballovou pálkou. Tohle jste vážně přehnal, pane redaktore! Doufám, že sedíte doma s jointem a zhluboka a od srdce se stydíte.

Kvalitní zpravodajství TV Nova...

10. února 2012 v 19:18 | Lúmenn |  zajímavosti, šílenosti a vtipy...
Někteří lidé mě za to haní, jiným je to šumák a další se mnou souhlasí. O co je? O to, že nevlastním televizi a tím pádem na ni nekoukám. A víte co? Dobře dělám. Občas mněkdo sdílí na internet nějakou kardinální hovadinu, kterou tam vysílali a já se nestačím divit.
To, co jsem ale našla dnes stojí za všechny prachy. Reklamy, telenovely, to není nic proti tomu, co předvedla v nedávné reportáži TV Nova. Já si o ní nikdy nedělala přehnané iluze, ale co vypotili tentokrát je moc snad i na běžného "ovčana"...

Anonymous Lum

9. února 2012 v 21:23 | Lúmenn |  fotky...
Slíbila jsem fotečky ze sobotní demonstrace - a tady jsou. No, ony nejsou až tak úplně z demonstrace, tam mi byla taková zima, že jsem byla ráda, že moje zkřehlé hlasivky ze sebe vydaly řev "stop ACTA", ale z oslavy po ní. Sedíme v Šutru a vedeme intelektuální rozpravu, proč je ACTA svinstvo. Pokud to ještě nevíte, pak si nenechte ujít tento článek i veškeré zdroje k němu, je to počtení, které stojí za to.
Mimochodem, v sobotu nastává další vlna demonstrací a tak doufám, že se na některé z nich s vámi potkám. Já budu určitě na té brněnské - viz tadyhle.

Epic february

7. února 2012 v 22:21 | Lúmenn |  Lúmennčin veřejný deníček...
Je kosa, ale taková, že se mi to fakt vůbec ale vůbec ba ani trošku nelíbí. Ale jinak je všechno fajn. Juchejdá. Baštím vitamín C, piju bylinky a doma mám imrvére oloupanou cibuli na pochytání bacilů a pořád se držím zdravá. První epic win.
Včera a dneska konečně dávali "můj" díl AZ kvízu a jak mi to šlo se můžete kouknout tady. Tohle byl jen tak napůl epic win, však uvidíte sami, chybělo takhle maličko!!! A tu katolickou ligu jsem věděla, jen jsem si nebyla stopro jistá a nechtěla jsem to riskovat a to mě stálo vítězství. Smutné skrút. Ale co se dá dělat:)
No a teď třetí epic win. Zítra jedu do Prahy na pohovor do metalového časopisu Spark. A pokud to vyjde, bude ze mě externí redaktor tohodle měsíčníku. Jupijajou! Všecko povykládám, jakmile se vrátím:) Držte mi pěstičky.
Jinak se těšte na fotky z demošky proti ACTě, na které jsem byla v sobotu a taky ze sebe snad brzo vypotím nějaké zajímavé články, jen teď prostě není kdy. Práce, kamarádi, Mamut, tohle mi sežere veškerý čas. Buďte trpěliví:)

I v zimě se dá smát

4. února 2012 v 11:11 | Lúmenn |  zajímavosti, šílenosti a vtipy...
Nesnáším zimu. Fakticky. Úplně ze všech věcí na světě, co nesnáším (a to včetně kafe, blbejch lidí a špenátu), nejvíc nesnáším zimu. A zvlášť v lednu.
Takže si ji aspoň zpříjemňuju vtipy o zimě a tenhle finský se mi zvlášť líbí, takže to posílám dál. Snad to na vašich zmrzlých tvářích vykouzlí alespoň letmý úsměv a na jaro se bude hnedka čekat o něco snáz.
Speciálně pro veruce: opovaž se tenhle článek komentovat! Já vím, že zimu miluješ, ale řešíme to každej rok, takže ticho, pšt, tohle je můj blog a tady se zimě nefandí! :))

ACTA - konec svobodného internetu?

3. února 2012 v 17:00 | Lúmenn |  svět podle Lúmenn...
Než začnu s jakoukoli názorovou prezentací, musíme si položit otázku, co to vlastně ACTA je. ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement - česky doslova obchodní dohoda proti padělání) je mezinárodní dohoda, která se snaží lépe a účinněji chránit duševní vlastnictví. Že na to nejde úplně dobře je patrné - celosvětové protesty to jen potvrzují. Více o ACTě si můžete přečíst tady. Já shrnu jen to nejpodstatnější.

J.Kulhánek: Vyhlídka na věčnost

2. února 2012 v 15:00 | Lúmenn |  literární díla...
Jiří Kulhánek - Vyhlídka na věčnost
Nakladatelství: Crew
Počet stran: 544
Rok vydání: 2011 (česky)

Achjo, kolikrát jsem už psala, že na některé knihy se píší recenze jako másle, zato u jiných to drhne jako dva kusy rezavého železa. A jak mám kruci psát recenzi na knížku, kterou jsem zhltala za jedinou noc, nasmála se u ní jako magor a doteďka se mi o ní zdá? Jak mám napsat recenzi na Kulhánka?
Pokud nevíte, o koho jde, budiž vám země lehká. Kulhánek jen ten největší blázen mezi spisovateli a jeho knihy jsou výletem do úplně jiného, zvráceného a úchylného světa plného černého humoru a pokroucených supermanů. Jeho knihy jsou žánrem sami pro sebe a ačkoli se někteří spisovatelé= jeho stylu blíží, nikdy nebudou tak jiní.

Z románu 19. století

1. února 2012 v 21:13 | Lúmenn |  poezie...
Řekla jsem si jednoho večera, že už jsem dlouho nenapsala báseň. A tu se tam objevil - stál přímo za mnou a lehce se usmíval. Položil svoje ledové prsty na ty mé a ony se roztančily po klávesnici. Pan Žal mne zase navštívil.
Tentokrát mi ukázal další z příbehů u kterého byl a který prožil spolu s někým, kdo mu věnoval své slzy, aby tak mohl prožít další dny své mizerné existence a doufat ve vykoupení. Pokud nevíte, kdo je to, zadejte do vyhledávání blogu jeho jméno - pan Žal - protože vysvětlování by bylo na dlouho a materiál o něm je stále obsáhlejší.

30 days song challenge - day 30 - your favorite song at this time last year

1. února 2012 v 12:00 | Lúmenn |  hudba...
Tramtarará a je to tady, vážení přátelé. Poslední díl hudebního projektu, který jste mohli na blogu sledovat zhruba tři měsíce. Pro mě to bylo velice objevné a poučné a doufám, že jsem někoho z vás inspirovala k tomu, aby si taky prošel třicetidílným přemýšlením o hudbě...člověk fakt najde v hloubi svého mp3jkové archivu skutečné poklady.
Ale dost řečí. Teď je na řadě poslední písnička a to ta, která se mi líbila přesně před rokem. Nemít blog, tak na tuto otázku neznám odpověď, ale já ho mám a mám taky blogový archív a tak jsem vyhrabala článek ze sedmadvacátého ledna loňského roku, kde jsem se dočetla, že jsem si ujížděla na kapele Zelené koule. Tak tady jsou:)