a

PMS v akci aneb nenávidím menstruaci

31. října 2012 v 11:09 | Lúmenn |  šepoty a výkřiky aneb co se jinam nevešlo...
Některé z vás tento článek, pobaví, mnoho z vás znechutí a některé (!) jej přečtou a budou souhlasně pokyvovat hlavami. Takové věci se nedočtete na krásné.cz ani na ženských webech. Neuvidíte jej v reklamě, kde ženské skáčou po louce a s úsměvem na rtech všude rozlévají modrou tekutinu. Menstruace není modrá. Není osvobozující a nedělá ženským život lepší. Je to peklo, je to horor, je to noční můra, které se nevyhnete třicet let svého života.
Ano mám teď menstruaci. A potřebuju to vyřvat do světa!
Článek není určen pro citlivé muže, slečny mladší jedenácti let a všechny, kteří omdlévají při pohledu na krev.Můžete mi někdo prosím říct, proč ženský menstruují? Tedy, ne, že bych to nevěděla, v biologii jsem vždycky dávala pozor, ale nechápu, proč to musí probíhat zrovna takhle. Proč ta krev? A bolest? A proč krucinál tak často?
Nikdo, kromě ženy, si neumí představit to peklo, že se každý měsíc jednou v noci probudí ve vlastní krvi a s šílenou bolestí v podbřišku. Nevědět, že je to přirozené, asi bych umřela hrůzou, že mám nějakou strašnou nemoc nebo smrtelné zranění. Nejhorší na tom všem je, že tuhle daň prostě musíme my ženské platit, jestli někdy chceme porodit dítě. A víte jak se rodí děti? V krvi a bolestech. Takže je to asi nějaký druh přípravy, takový malý porod na nečisto, měsíc co měsíc. Nevím, jak to mají všechny ženy, ale ve svém okolí mám dostatek těch, které u toho trpí jak raněné zvíře, stejně jako já. Bolest, na kterou nepomáhají prášky. Nic nezabírá, teplé obklady, ibalgin, léky od bolesti na předpis, čaje, klid...prostě nic. Ta bolest je všude, zařezává se do břicha jako nůž a nejde na nich myslet, nejde spát, nejde se soustředit. Je tam, přijde většinou v noci a pak dalších pět dní nezmizí, zeslábne, ale neztratí se. A chodí ve vlnách - chvíli nic, už si říkáte, že je to za vámi a pak najednou křeč, která vám sevře břicho jako do svěráku, jak kdyby se vám všecky ty humusy z dělohy chtěly vytlačit ven naráz.

A teď vůbec to nejlepší. Menzes je vlastně takový porod špíny. Stará tkáň, hnusná hnědá, tmavá, lepkavá krev, mrtvé buňky. Víte jak je to nechutné? V kolika kulturách byly ženy v periodě odstrkovány ze společnosti do zvláštních domů nebo byly alespoň považovány za nečisté? A já se ani nedivím.
Jít si měnit vložku je někdy úplný horor. Ve filmech ženské omdlévají při pohledu na krev a mrtvoly, ale věřte mi, pánové, že azžívat každý měsíc na záchodě to, co my, jste šediví v pětadvaceti. A ještě k tomu žít v neustálém strachu, že to někde proteče a bude strašný trapas. Krev na prostěradle, na kalhotech a kdyby jenom krev, taková ta pěkná červěňoučká, co vám teče z nosu, tahle krev je to nejnechutnější, co je lidské tělo schopné vyprodukovat.
Takže to s sebou nese další nevýhou menzes a tím je absence sexu. Jsou muži, kteří to přežijí, ale většina z nás žen má v sobě přirozený blok - nechceme být hnusné. A pánové, teď možná nechcete číst dál, ale menstruační krev prostě srmdí. Je to tak. Takže jsme při menzesu hnusné a ještě k tomu smradlavé. Ať se někdo diví, že jsme protivné...

Prý se očišťujeme. A prý díky tomu ženy žijí průměrně déle, než muži. Jak ráda bych si tenhle luxus odepřela - k čemu mi je, že neumřu v sedmdesáti, jako můj manžel, ale budu žít o dalších pět let déle, budu mít o pět let déle artrózu a sklerózu a rakovinu a šedý zákal a budu sama a chodit na hřbitov a jediný, koho budu zajímat, bude moje kočka? Když chcete žít dýl, tak si klidně ten každoměsíční hnus vezměte vy, já se ho mileráda vzdám.
Proč prostě menzes nemůže probíhat tak, jako když jdete na velkou? V pár minutách se z vás ven dostane všechno svinstvo, střeva jsou čistá a smrad za pět minut vyvane? Proč se musíme trápit některé tři a jiné třeba až osm dní, každý měsíc, jenom abychom se "očistily"? Probohy není to do nebevolající nespravedlnost tohoto světa?

Prý, že ženy, které nemají rádi to, že jsou ženy, prožívají menstruaci hrozně - zhruba tak, jako já. Jenomže já miluju, že jsem ženská! Chlapi za mě platí pití a jsem hezká a mám přednost na autogramiádě Manowar, nemusím do války a zásady slušného chování mě upřednostňují. Mám hromadu výhod, hlavně mám prsa a to jsou argumenty, nimiž utlučete skoro každého chlapa. Mám ráda to, že jsem žena - kromě pěti dní v měsíci! To svoje ženství upřímně a od srdce nenávidím, nenávidím, NENÁVIDÍM! Přeju si se nechat sterilizovat nebo se přeoperovat na chlapa. Jenom ať skončí ta bolest, ať nemusím pořád myslet na to, že mi z tělního otvoru teče krev a ať probohy NEMÁM TY NECHUTNÝ VÝKYVY NÁLAD!
Protože ono nestačí, že to bolí. Nestačí, že je to hnusný. To všechno bohatě stačí, aby to jedné zkazilo den, ale hormony tomu nasazují korunu a tak mě těch pár dní vždycky stojí nekonečné úsilí všechny neseřvat do krychličky a nebrečet kvůli každé hovadině.

A víte proč tohle všechno? Abych mohla na tenhle svět porodit dítě! V dnešním světě jedno maximálně třeba dvě, víc je podle mě mimo možnosti dnešních lidí. Takže každý měsíc trpím, abych mohla jednou či dvakrát trpět ještě víc - jo a nesmím opomenout, že předtím ještě devět měsíců budu mít ve svém břiše parazita, kterého sice budu bezmezně milovat, ale budu kvůli němu zvracet, mít bolesti a divné chutě a nálady. A možná ani nepotkám týpka, co by mým dětem byl otcem, takže žádné mít nebudu a celé tohle martyrium bude naprosto zbytečné.
Proč chlapům po oplodnění samičky třeba neupadne penis, který by jim ve strašných bolestech dorůstal? Proč to mají tak jednoduché? Já vím, evoluce, blabla, aby měl dost sil ta mláďata uživit. Já to hergot vím, ale stejně mě to nepřestane štvát!

Tenhle článek nemá žádný smysl. Nepřináší nové podněty ani osvětu. Je to hysterický výkřik zoufalé ženské, kterou nebetyčně se*e, že má krámy a že s tím nemůže nic udělat. Jo a zkuste mi někdo poradit hormonálku a ukousnu vám hlavu. Právě díky tomu svinstvu mi hrozilo, že sice navždy zůstanu bez menzesu, ale taky bez dětí a osm let užívání hormonového koktejlu mi zruinovalo tělo na skoro rok. Už se toho nikdy nechci ani dotknout - tedy kromě chvil, jako je tato. Kdy to strašně bolí a strašně krvácím a mám pocit, že poslední menzes jsem měla včera a ne před dvaceti osmi dny. To bych to do sebe sypala od rána do večera po lžičkách...ne lžících...LOPATÁCH...jen abych zase měla krátkou, slabou a téměř nebolestivou menstruaci jednou za tři měsíce.
Můžu brát něco, co mi ruinuje reprodukční orgány a nebo si je můžu nechat rovnou vyřezat. Nic jiného mě toho nezbaví. A to je peklo, se kterým se musíme naučít žít všechny. Od jedenácti do pětačtyřiceti. Všechny. Navždycky. A víte, co, pánové? Až zas budete v hospodě skuhrat, že "stará má zase krámy", sklapněte a dejte si na tu starou panáka. Protože díky tomu, že ta chuděra každý měsíc trpí a krvácí, díky tomu jste se narodili, vy a vaši otcové a dědové, všichni prezidenti a státníci, malíři a umělci. Díky zkurvenejm protivnejm ženskejm z PMS jako jsem já! TAK NÁM BUĎTE KUR*A VDĚČNÍ A MILUJTE NÁS PROTOŽe MY SI TO KUR*A ZASLOUŽÍME!

Konec hysterického výlevu. Normální články čekejte nejpozději za tři dny:)

A na závěr ještě něco pro pobavení:

Víte pro ženská, když má menstruaci, vaří polévku ve dvanácti hrncích?
PROTOŽE PROSTĚ VAŘÍ!!!!! :)))
 

17 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (135)
Zobrazit starší komentáře

101 Aailyyn Aailyyn | Web | 1. listopadu 2012 v 21:26 | Reagovat

[100]: No právě, já si poctivě přečetla, co se to vlastně chystám jíst. Copak někdo bere vážně to, co se píše v příbalovým letáčku? Atb snižující účinek HA? (Jen tak na okraj, údajně ne každý, přestože všeobecná rada je se proti otěhotnění po dobu braní pro jistotu chránit i jinak.) Že se na atb nesmí pít alkohol? Že i obyčejný Ibalgin může mít milion vedlejších účinků a to, co se píše v kolonce "vzácné" je taky dost výživný? To nikdo nečte a když už čte, tak na to zvysoka kašle. A pak prostě holky chodí brečet po internetech v diskusích, jaká je antikoncepce svinstvo. No bohužel, nikdo nemůže za to, že zrovna vy máte predispozici třeba k trombóze a holt jste ke svojí smůle začaly brát antikoncepci. Precedens je, že organismus schopný bez úhony brát HA je zdravý. A že vedlejší účinky tyaty jsou statisticky vzácný, protože postihly tolik a tolik ženských z tolika. Že vy zrovna zdravý nejste a nevíte to nebo spadnete do té škatulky "ta jedna z těch x", za to holt ty pilule tak zcela nemůžou. A přičetla bych to na vrub nejen neznalosti kvůli tomu, že spousta holek si není ani s to přečíst příbalový leták, ale taky nevnímavosti vůči vlastnímu zdraví. Když je mi zle a myslím si, že by to mohlo být antikoncepcí, tak bych to gynekologovi měla běžet říct. A ne, že usoudím, že je to teda svinstvo, protože mě po tom bolí hlava a po třech měsících to zas vesele mrsknu do koše.

102 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 1. listopadu 2012 v 22:18 | Reagovat

[100]: + [101]: no já nevím, ale příbalové letáky jakéhokoliv léku čtu...čtu i návody k použití, i co obsahují potraviny, které kupuju...jsem prostě baba zvědavá a čtení takovýhle věcí je asi jedna z mých úchylek :o)))

103 Eii Eii | 2. listopadu 2012 v 7:59 | Reagovat

A oni ti doktoři taky nejsou úplně blbí, když říkají, že při HA se nemá kouřit a pít alkohol jen minimálně.:) ;) Jinak co vím, tak po vysazení HA je nejvyšší šance na otěhotnění, tak je dost dobře možný, že ten organismus je tak zblblej, že čeká a čeká..:D

104 -M -M | 2. listopadu 2012 v 11:17 | Reagovat

[91]:Upřímně napsat jako reakci na článek, ve kterém Rovena píše o tom, že mohla umřít i s holčičkou ,,(smích)'', mám chuť ti dát přes hubu, ale rozhodla jsem se, že nejvíc ti bude vadit, kdž si tě nebudu všímat a ty budeš ,,chudáčku'' opomíjen. Sbohem

105 Aailyyn Aailyyn | Web | 2. listopadu 2012 v 12:33 | Reagovat

[103]: Nekouřit určitě (v příbalovým letáčku nějaký sofistikovaný vysvětlení jistě bude, mě tohle nikdy moc nezajímalo, neb nekouřím), nepití alkoholu zní logicky (zátěž na játra, někde jsem btw. zase četla, že to, že je potřeba chodit pravidelně na jaterní testy, pochází z dob, kdy byla antikoncepce daleko víc nadopovaná hormony než teď, ta dnešní už játra údajně tolik neruinuje). Neměl by to být reálný problém, ale předpoklad fakt je, že člověku to ty jeho hormony nerozhází. Nebo, že nemáte jiný hormonální problém. Když v patnácti máte menstruaci jednou za čtyři měsíce, řekne vám gynekolog, že "se vám to srovná", poněvadž je to normální. Vy si pak vesele papáte pilule, dostáváte to každý měsíc a pak v pětadvaceti zjistíte, že to stále dostáváte přirozeně jednou za půl roku a to normální není. Antikoncepcí se tyhlety problémy s oblibou dočasně přehlušují a začít ji jíst v patnácti je z tohohle titulu fakt docela kardinální blbost (ale jako těhotná patnáctka taky nic moc)... Ale jako, asi bych nebyla zbytečně hysterická, že došlo k zanedbání nějakýho problému, ono co si budeme namlouvat, osobně nevím o tom, když jsem to zjišťovala, že taková hormonální disbalance, by se dala jakkoli léčit. Tedy ze své podstaty. HA vám pomůže s nepříjemnými průvodními znaky jako nepravidelná menstruace, alespoň.

106 Aailyyn Aailyyn | Web | 2. listopadu 2012 v 12:42 | Reagovat

[105]: HA vás v pravém slova smyslu nevyléčí. Pomůže s ledasčím, hormony po určitou dobu skutečně narovná, ale nepřinutí tělo chovat se "tak jak má". Nějak nevím, jestli existuje jiná varianta, než tělo dopovat těmi hormony uměle. Btw. Lum, pokud nemáš enormně rychlý metabolismus, tak hledej příčinu toho, proč nemůžeš přibrat, protože váha s menstruací taky souvisí. Když rapidně zhubneš, nemenstruuješ. (Ženský tělo, aby mohlo fungovat správně, potřebuje určitý procento tělesnýho tuku. Jsme jednodušše založené "na tuku", zatímco pro chlapy je přirozenější mít spíš svaly.)

107 Sheena Sheena | 2. listopadu 2012 v 12:49 | Reagovat

ty vole to mi je ale diskusia pod clankom o kramoch:D vidno že je to aktualny problem:D Citila som sa tak presne minuly týžden a teraz som tak strasne empaticka a sucitim s tebou že som sa počas čítania citila ako by som ich zase mala:D

To ako velmi sa v tomto chapeme asi ani netreba rozoberat:D

Ja si už niekolko rokov chodim každý mesiac vyrezavat maternicu- niekedy priam az realne zvažujem či mi to za ten pokoj aj celkom nestoji:D:D:D

108 Sheena Sheena | 2. listopadu 2012 v 12:51 | Reagovat

Btw som niekde citala ze menstruacna krv je najcistejsia ale neviem či to vymyslel niekto kto to v zivote nezazil, nevidel, necitil, kazdopadne aj ked mam voči krvi velmi pozitivny postoj, tak toto je fakt najväčší humus na svete:D

109 Kaluška Kaluška | E-mail | 2. listopadu 2012 v 15:14 | Reagovat

Ahoj Lúmenn,
zkus si sehnat knížku Rudý měsíc od Mirandy Gray. Menstruaci jsem kdysi vnímala jako ty, taky mívám silné bolesti, ale učím se to vnímat jako něco, co je mojí součástí, je to přirozené a nic s tím nenaděláme.
Zajímavé články jsou taky na tomhle webu: http://www.mesicvnas.cz/kategorie/o-menstruaci/

Přeju ti, abys byla ráda ženou všechny dny v měsíci :)

110 KT Wild* KT Wild* | Web | 2. listopadu 2012 v 19:42 | Reagovat

Pamatuju si,že když jsem si asi v páté třídě četla BravoGirl a byl tam článek o krámech,tak jsem si hrozně přála 'to' dostat.Že bych potom byla hrozně dospělá. :-D A v té 5.třídě to na mě přišlo a já si říkala,proč jsem byla tak blbá.

Každopádně to neberu jako takové omezení.Bolesti mám jen občas a ne moc velké a díky dnešní rozmanitosti sortimentu,tampónům a všemu se můžu koupat,sportovat a vůbec tak nějak skoro všechno.

S tím,že nemůžeme mít sex.Říká se 'Správný rytíř má meč od krve!'

A ty reklamy...:D To je vždycky bomba,máma ne to hrozně nadává.Při menstruaci je vždy všechno tak tip ťop :DD

Pravda,chlapy nerodí,nemají menstruaci a výkyvy nálad,ale nikdo to nemá lehké a ani oni.Co taková ranní erekce?To si mají před mámou vyjít s vytaseným mečem?A myslím,že bez nich (spíš bez něj :) ) by život neměl smysl,protože ti chlapi v pravém slova smyslu ještě jsou a ty jsou oporou,i když zrovna máme krámy a chováme se jako nesnesitelné krávy.

111 Anka Moravanka Anka Moravanka | Web | 3. listopadu 2012 v 0:10 | Reagovat

Zatraceně.... tak mám po přečtení tohoto článku dojem, že jsem asi v životě neměla krámy.

Pokud opravdu máš takové nesnesitelné bolesti POKAŽDÉ, doporučuju se obrátit na odborníka, případně zkusit nějakou alternativní medicínu (kterou jsi ještě nezkoušela). Je lepší mít jistotu, jestli to není endometrióza nebo něco jiného.

112 ruby9 ruby9 | Web | 3. listopadu 2012 v 8:53 | Reagovat

Lúmennko, můžu tě uklidnit, nejsi vtom sama. Já sem na tom asi jako ty. Nesnesitelných cca pět dní, které provázejí neustále změny nálad, bolest břicha a strach, že když to proteče, bude trapas jako Vesmír. No, vždyť to znáš. :)

113 Slečna S. Slečna S. | 3. listopadu 2012 v 20:58 | Reagovat

A teď si vem, když nechceš ani ty děti. Závidím svým kočkám kastraci!

114 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 4. listopadu 2012 v 11:39 | Reagovat

[25]: Zabito. :D

[38]: Nepsal's tady nedávno, že už se nevrátíš?

Na ty dny "jednoduše" na*rat!

115 Oroniel15 Oroniel15 | Web | 5. listopadu 2012 v 21:44 | Reagovat

Jsem na tom také lépe, jako pár slečen, co jsem přispěly. Bolesti v prvním a druhém dnu mnohdy nedám bez prášků, náladovost a přecitlivělost (i kůže na celém těle). Strach z protečení, úzskoti, neklidné spaní a strach z protečení... nejen fyzicky, ale i psychicky dostáváme zabrat.

Pánové - bolavý zuby vytrhnete a máte klid. Někdy má ženská pocit, že jí vaječníky vyletí z těla a že jí od vaječníků dolů upadne tělo - kéž by to šlo odřezat a nahradit protézou a vesele žvýkat dál (metafora pro "moci mít děti i bez vaječníků").

116 Oroniel15 Oroniel15 | Web | 5. listopadu 2012 v 22:15 | Reagovat

A pravda, očista těla to je... zdali je to ohněm lepší, to se nechci domnívat, tak hrozně na tom nejsem... (každopádně je to ohněm kratší)

117 Al. Al. | Web | 6. listopadu 2012 v 19:30 | Reagovat

Páni, jsem tak hrozně ráda, že mě bolest doprovázela tak asi celkově u 2 menstruací (za 2 roky co ji mám). Já jsem ze začátku měla spíš problém s tím, že byla pořád silná, celých 7 dní. To jsem ještě neznala tampony, takže jsem musela při každým ohnutí či sevření svalů pociťovat takovej ten pocit, jakože to teče. Navíc jsem musela vstávat i v 6 hodin, protože jsem měla blbej pocit, že proteču. Díky bohu, mám prášky, a  kromě 1 dne je to furt tak nějak slabý. Lituju všechny holky, který  umírají a jsem neskutečně ráda za to, že já jsem i těch 5 dní vysmátá jak lečo...Teda, nejsem, náladu mám vždycky nějakou nabroušenou, takže jsem prostě s každým pohádáná ;D
Stejně ale chci být kluk. Oni vůbec neví, jaký to všechno je. A my "jsme" hysterky, protivné, umíněné, uřvané atd...Oni vůbec neví. jediná věc, kterou bych si nechala jsou prsa, to je takové plus ;D :)

118 had289 had289 | E-mail | 6. listopadu 2012 v 21:17 | Reagovat

Boro?

119 Boro Boro | 6. listopadu 2012 v 21:20 | Reagovat

Ano?

[118]:

120 Had289 Had289 | 6. listopadu 2012 v 21:21 | Reagovat

[119]:

Máš rád svoje ouzo?

121 Boro Boro | 6. listopadu 2012 v 21:24 | Reagovat

tak víš co

[120]:

122 Claire Claire | 7. listopadu 2012 v 15:53 | Reagovat

Konečně. Po těch dnech a hodinách proseděným u internetu jsem našla fakt pravdivej článek. Žádný sla%doučký řečičky o tom, že by na tohle měla být žena hrdá, žádný slaďoučký obrázky s usměvavou a rozzářenou dívkou která má mít jakože menstruaci. Ani hovno! Kromě všech věcí, které jsi vypsala- a jsou to slova pravdivá (pochopím hlavně já, která po dobu krámů se stáva života neschopnou, závislou na práškách a s hlavou v záchodě)- tu máme ještě ten odporný vzhled, ,terý často následuje při, před nebo po krámech. Tohle mi naštěstí nedělá, ale myslím třeba na svoji kamarádku, která při krámech vypadá vážně jao bez život a no.. strašně.

123 Bublushka Bublushka | Web | 10. listopadu 2012 v 14:16 | Reagovat

no já mám taky menzeš a že bych z toho byla tak nasraná.. je to o  přístupu... znám olky co to fakt bolí.. ale fňukáním to stejně nevyřešej, jestli si myslíš že jako těhotna budeš zvracet tak budeš... jestli víš že tě při menzesu bude bolet břicho tak bude... mě taky při krámech bývá občas blbě a břicho mě někdy bolí fakt hodně, ale stále míň- zvykám si na to a mám v hlavě myšlenku že to tak nemusí být... a tak to je... hodně holek a možná i ty mi začnou spílat že to tak není že já to tak nemám a nehcápu to... ale já to chápu taky mě to bolí a někdy fakt dost... ale vím že trpělivost a dobrá nálada pomáha... nebaví me mít krámy, ale bez nich bych nemohla mít děti... tak co bych pro to trošku neobětovala

124 grungy grungy | 11. listopadu 2012 v 10:32 | Reagovat

Pááááni... Výborný článek - rozhodně lepší než většina těch na krásná.cz... Mám štěstí, že jsem to dostala až ve čtrnácti XD a pořád je to docela krátký... Ale myslim si, že by měla být svobodná volba, jestli chce někdo mít děti anebo ne - protože já děti asi nikdy chtít nebudu...

125 Alta Alta | 17. listopadu 2012 v 15:31 | Reagovat

Já jsem měla hrozný bolesti celý roky. Velké krvácení, pocit jako kdyby mě do zad kopl kůň, nůž v břichu, bolest stehen. Pak jsem četla o práně atd. Našla jsem si u Alue návod na příjem anergie a vyzkoušela jsem to posvým. Když někdo může za pomocí tohoto léčit, stravovat se(bretariáni) tak jsem si řekla proč bych to nemohla vyzkoušet taky ale za jiným účelem. Já zhruba den nebo dva před začátkem začínám cítit tlak v podbřišku, v takovou chvíli okamžitě přecházím na čerpání anergie a směřování do důležitých míst. Takže- velký louč energie vstupující do hlavy jdoucí po páteři dolů a pak si představím že se nakonci zastaví a začne tvořit kouli pulzující energie(velikost kopačáku-tak aby ener.zasahovala centrální oblast a část koule vysílala takový paprsky jako u medúzy). Ještě prosím konstruktivní síly vesmíru nebo cokoli u čeho si myslím že by mohlo mít vliv " zbav mě bolesti a uveď mé tělo do harmonie"). Po zkušenostech které jsem měla po celý ty roky jsem doufala alespoň v minimální účinky ale výsledek mě naprosto ohromil. Z neuvěřitelně silné menstruace byla najednou střední až malá, žádná bolest zad ani stehen, žádné potíže se žaludkem ani trávením, ani bolest tkání. Jen tlak prostě pocit změny. Když to zprůměruju tak ze 6 měnstruací to funguje na 5 z nich tu poslední prpožívám na ibalginu , algifenu, a nahřívacích poduškách. NEJDULEŽITĚJŠÍ je začít s tím příjmem energiehned když se zaznamená posit tlaku slabá bolest a u toho u koho to jde pravidelně ale bez předchozích příznaků tak odhaduju tak 1_2 dny předem. Hodně štěstí a pevný nervy :) pro ty kdo to chtějí vyzkoušet

http://karolinaloskotova.blog.cz/0908/ii-jak-pracovat-s-energiemi-zakladni-cviceni

126 !BaStArD! !BaStArD! | E-mail | 24. listopadu 2012 v 11:00 | Reagovat
127 Lady Jane Lady Jane | 21. ledna 2013 v 22:38 | Reagovat

Zvláštní, v tomhle článku není NIC, s čím bych souhlasila.
Mám krev ráda, mám ráda tedy i menstruační krev. A strašně moc mi voní... A nepovažuji to za něco nechutného. Používám tampony i vložky a žádný horor s vyměňováním na tom nevidím.
A pokud jsi osm let brala HA, tak se nediv, že jsi s tím měla problémy. Tak dlouho se brát nemůžou. Ideální je udělat třeba po dvou letech roční pauzu.

128 Ciska Ciska | 21. června 2013 v 14:10 | Reagovat

Ježiš, co mi to zas Google vyhodil. No tak když už jsem tu, taky se přidám. Mně třeba MS nevadí, sex při ní je fajn, z té krve se mi nedělá nijak špatně, nepřipadá mi to nechutný. Asi v těch 13 jsem se kvůli tomu pěkně vztekala, ale dnes už vůbec. Neberu to jako nějakej trest a nechtěla bych být chlap. :-)

Možná to je tím že jsem vážně nemocná a nejsem taková 'fajnovka'. Podle mě bys měla bys být ráda že jsi zdravá...

129 Marina Marina | E-mail | Web | 17. listopadu 2013 v 17:44 | Reagovat

Teda holka chapu te prave diky PMS jsem tenhle calnek nasla. Jsem rada ze je taky nekdo koho to tak silene sere a kdyby sere! Je to neuvěřitelný když vím že už to za chvíli přijde tak se věnuju pláči a nadávání místo přátel a učení a když už to teda přišlo (po dvou dnech v křečích) tak ted tejden nemůžu nic! vůbec nic! Abych náhodou neprotekla! Je to fakt hrozne a kdyz uz mluvis o sexu .. jo nektery chlapi to tejden vydrzi ale jini jsou schopni si to s nama rozdat i při mesickach me by ten styk problem nedelal ale dost bych se stydela za ten smrad i když to neni vlastně moje vina.
a propos ta "krev" jak píšeš není krev, ta vystýlk v děloze je tvořená ze amejch důležitejch látek pro tělo a každej měsíc si to jen tak v bolestech uteče a pak se divme že maj ženskký 2/3 svalů co chlapi a že je to sere ;)
Přeju ti hodně klidu na další příští menstruace lehni do vařící vany nebo se pořádně a dlooouho sprchuj celkem to člověka uklidní :)

130 Alinka Alinka | 18. června 2015 v 13:02 | Reagovat

Co říkáta na menstruační kalíšky?

http://www.ladyteen.cz/darkove-baleni-iii

131 Pavla Pavla | 8. září 2015 v 18:01 | Reagovat

Menstruace nesmrdí. Pokud ano, tak je něco špatně. Změň gynekoložku/ga a nech se léčit.

132 Lúmenn Lúmenn | Web | 12. září 2015 v 21:15 | Reagovat

[131]: v tom případě je asi něco špatně z 90% žen a se mnou je něco špatně asi od 11 let;) Už jsem to popisovala výše - když menstruační krev odvádí z těla starou tkáň, je hodně hutná a plná kousků mrtvé tkáně, což je přímo lahůdka pro veškeré tělní mikroorganismy, které to začnou likvidovat a žrát. Není to smrad ze kterého by člověk měl pocit, že je něco špatně, ale prostě zatuchlá sražená krev, nic víc;)

133 Solangel Solangel | 28. března 2016 v 22:35 | Reagovat

Tady je asi neco spatne... pokud nesnasis svoji menstruaci, pak se doopravdy sama nemilujes. A kdyz se nemilujes, logicky se ti bude tvoje menstruace hnusit, bude bolet jako prase a budes z ni nestastna. Protoze kdyz milujes-sebe, druheho, cokoliv-tak milujes i ve chvilich, kdy ten nekdo nevypada hezky, neni mily a hodny a prijemny.
Ver mi, neco o tom vim, syrova nekolikaketa zkusenost. Prvni roky desive bolesti, odpor a strach k menstruaci. Pak jsem ale pochopila, co ted vim, a vse se dramaticky zmenilo-k lepsimu :)
A jeste neco, menstruacni krev nesmrdi. Smrdi maximalne rozkladajici se krev v chemii napustenych vlozkach a tamponech. Zkus menstruacni kalisek, tam teprve doopravdy uvidis, co z tebe vlastne vychazi. A navic tahle krev obsahuje asi tak 70x vice kmenovych bunek nez kostni dren a je to skoro zazracne hnojivo pro kytky. Nemyslim si, ze je to neco fuj, co patri do kose a do zachodu :)
P.S. porod vubec nemusi bolet a muze byt dokonce i orgasmicky :)

134 Magdaléna Magdaléna | 20. května 2016 v 23:01 | Reagovat

Naprosto souhlasím s autorkou článku a mám momentálně úplně stejné pocity. Akorát, že už menstruuji 38 let a je to snad čím dál horší. Každé narozeniny po čtyřicítce si říkám, že už to brzo skončí a stále pokračuji s tím hnusem. Čím jsem starší, tím to mám častější a delší, v současné době po 22 dnech 5 dnů silné krvácení a 7 dnů slabší. Bolesti a PMS právě těch 5 dnů, ale do 30 let věku jsem nevěděla, že to mám, max. 3 dny slabé, rychlé a bez PMS. Kdybych nebyla srab, nechám si odstranit celý "spodek"! Děti mám dospělé a na 1000% další nechci. Chci rychlý přechod a konec této části mé ženskosti. Tož asi tak!

135 Filosof ;) Filosof ;) | 19. listopadu 2017 v 0:20 | Reagovat

[127]:
Mno jo, upíři mají rádi krev a voní jim😉😂

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama