a

Duchařští odborníci Ed a Lorraine Warrenovi

20. září 2013 v 15:46 | Lúmenn |  putování za záhadami...
Včera jsem byla v kině na novém hororu V zajetí démonů a velice mě překvapilo, že je film prý podle skutečné události. Povídali, že mu hráli, řekla jsem si podezřívavě, ale nedalo mi to a jala jsem se googlit. A ono opravdu.
Hlavními hrdiny filmu není překvapivě rodina, posedlá duchařskými zjeveními, ale spíše záhadologové, kteří přijedou problém řešit - Ed a Lorraine Warrenovi. Tito lidé skutečně žili, respektive paní Warrenová ještě žije, její manžel zemřel před sedmi lety, a skutečně se na řešení podivného případu podíleli.Ed Warren se narodil v roce 1926 a jeho žena Lorraine o rok později. V roce 1952 společně založili Společnost pro psychický výzkum v Nové Anglii (New England Society for Psychic Research) a položili tak základ paranormálního zkoumání v USA. Za svůj život vyřešili přes 10 000 případů - Ed vědeckou metodou, Lorraine pomocí svých vizí.


Manželé Warrenovi

Mezi nejznámější případy Warrenových patří tzv. Amityville horror, příběh, který byl několikrát ztvárněn, naposledy ve filmu s českým názvem 3:15 zemřeš. V roce 1974 zavraždil Ronald DeFeo šest členů své rodiny v jejich vlastních postelích. Každý z nich byl zastřelen ránou do hlavy a nikdy se nepodařilo objasnit, proč muž hrůzný čin spáchal, ani jak se mu podařilo usmrtit kulkou tolik lidí, aniž by se jediný z nich probudil.
O rok později, v roce 1975, se do stejného domu ve městě Amityville nastěhuje rodina Lutzových a začnou se jim dít podivné věci. V noci jsou napadány neviditelnými bytostmi, po domě se šíří nevysvětlitelný zápach a místnosti ani za nic nelze vytopit. Jejich dcera si povídá s neviditelným kamarádem a všude po domě se to hemží mouchami a divnými zvuky. Po dvaceti dnech strašení přispěchají na pomoc manželé Warrenovi a odhalí, že místo je nabité silnou negativní energií po dávné tragédii z dob Indiánů. Rodina se stěhuje a dům je na prodej. Nedávo se prodal za téměř milion dolarů. Asi někdo rád paranormální jevy...

Další zajímavý případ byl zmíněn i ve filmu V zajetí démonů - děsivá, mnohem děsivější než ve skutečnosti, panenka Anabell začíná terorizovat mladou zdravotní sestřičku Donnu. Původně dárek od Donniny matky se mění v noční můru, kdy se panenka sama od sebe hýbe a nakonec se i přesouvá po bytě. Pozvané médium nakuká dívce, že je panenka posedlá duchem mladé dívky a Donna se začíná k děsivé hračce chovat mile. To je ovšem chyba - žádná zesnulá dívenka totiž neexistuje, panenka je posedlá démonem, který se snaží Donně a její spolubydlící za každou cenu ublížit, vyděsit je a vysát z nich energii, snad je možná i časem posednout.
Manželé Warrenovi démona zkrotí za pomoci katolického kněze, ale ani silný exorcismus jej nevyžene nadobro. Panenku stále posedlou zlou silou Ed Warren veze autem domů a několikrát málem havaruje, když selžou brzdy. Až po odříkání modliteb a postříkání svěcenou vodou dá hrůzná věc pokoj a nyní je zavřená v bezpečné vitríně v okultním muzeu v domě Warrenových.


Muzeum plné okultních předmětů a posedlých artefaktů, uprostřed trůní Anabelle

Případ z filmu, který se skutečně stane rodině Perronových je neméně strašidelný. Rodina se nastěhuje do starého domu, jenž byl svědkem dávné tragédie. Ďáblem posedlá či snad jen psychicky narušená žena tam obětovala své dítě Satanovi a pak se oběsila na nedalekém stromě se slovy kletby na rtech. Každý, kdo prý naruší její pozemek, se se zlou potáže. A opravdu - vražda stíhá sebevraždu a kolem domu se množí nevysvětlitelné události. Rodina Perronových, manželé a pět dcer, udělají osudnou chybu a do starého domu se nastěhují.
Přicházejí první příznaky přítomnosti duchů - nepřirozený chlad, zápach, zjevení duchů, modřiny na těle paní Perronové. Ta se právě stane obětí šíleného zjevení, které ji posedne a nutí ji zabít jednu z dcerek, April, dívenku, které se mimo jiné zjevuje jeden z místních duchů, chlapec Rory zavražděný svojí matkou stejně, jako se o to pokouší Aprilina maminka.
Jak to vše dopadne, se dozvíte ve zmiňovaném filmu nebo na webových stránkách warrens.net.


Autentická fotka rodiny Perronových před děsivým domem

Na premiéru filmu V zajetí démonů prý stařičká paní Warrenová přišla osobně a na celém filmu spolupracovala, aby se podobal co nejvíce pravým událostem. Zda jsou hororové události z šedesátých let přibarvenou báchorkou a nebo je hrůza skutečná, již ponechám na mínění čtenářů...
 

28 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Podivná Emily Podivná Emily | Web | 20. září 2013 v 17:13

Tohle je velmi zajímavé. Nevím, nevím, NEVÍM. Snažím se představit stařičkou paní, která pracuje s takovými věcni, jako démoni (moc nevím, jak to všechno celkově nazvat), setká se s rodinou, jíž se přihodila tragédie a pak chce ještě spolupracovat na filmu... No nevím, já ji neznám, ale je to prostě DIVNÝ.
Možná, že už jsem zmatená ze všech těch ,,skutečných událostí..." :)

2 C. C. | 20. září 2013 v 19:56

V zajetí démonů jsem viděla, a musím podotknout, že víc než samotný film, se mi líbilo ztvárnění Lorraine Warren v podání Very Farmigy. :) Myslím, že jí ta role přímo sedla.

A věřím tomu, že zde jsou určité prvky skutečnosti, ale je jasné, že to museli natočit "hororově". Upravování tam je, zvlášť panenka Annabell (režisér je zblázněný do strašidelných panenek, tudíž si příležitost nemohl nechat ujít), ale jelikož jsem ještě takhle intenzívní projevení "nadpřirozena" (nevím, jak jiný výraz použít :) v naší realitě neviděla, beru otázku co je film a co podle skutečnosti trošku s rezervou. :)

Jsou to však zajímaví lidé, Warrenovi. :)
Krásný den.

3 C. C. | 20. září 2013 v 19:56

V zajetí démonů jsem viděla, a musím podotknout, že víc než samotný film, se mi líbilo ztvárnění Lorraine Warren v podání Very Farmigy. :) Myslím, že jí ta role přímo sedla.

A věřím tomu, že zde jsou určité prvky skutečnosti, ale je jasné, že to museli natočit "hororově". Upravování tam je, zvlášť panenka Annabell (režisér je zblázněný do strašidelných panenek, tudíž si příležitost nemohl nechat ujít), ale jelikož jsem ještě takhle intenzívní projevení "nadpřirozena" (nevím, jak jiný výraz použít :) v naší realitě neviděla, beru otázku co je film a co podle skutečnosti trošku s rezervou. :)

Jsou to však zajímaví lidé, Warrenovi. :)
Krásný den.

4 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 20. září 2013 v 20:19

Tak na tenhle film se určitě budu muset kouknout, protože o posledním případu jsem neslyšela a právě ten příběhmě nejvíce uchvátil.
Díky za doporučení filmu :)

5 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 21. září 2013 v 10:55

Tak tenhle článek jsem číst neměla. :)) Právě jediný horor, který jsem viděla celý, je 3:15 a za žádných okolností jsem si nikdy nehodlala připustit, že by to OPRAVDU mohlo být založeno na pravdě. To tvrzení jsem přikládala tomu, že chtěli, abychom měli lepší požitek z filmu. :D Každopádně, dost dlouho jsem se z toho dostávala, než jsem zapomněla detaily toho filmu.. Jsem strašnej srab, někdy až dost paranoidní a proto je pro mě lepší, se těmhle věcem vyhýbat.

6 Lúmenn Lúmenn | 21. září 2013 v 19:27

[1]: ten případ je ze šedesátých let, tehdy byla ještě mladice;)

7 Podivná Emily Podivná Emily | Web | 23. září 2013 v 15:49

[6]: Však jo... Počkej, ale film je celkem dnešní, ne? Nebo jsem to asi blbě pochopila :D Ano, případ řešila v šedesátých letech a teďkon spolupracovala na filmu... ne? NE?

8 Lúmenn Lúmenn | Web | 24. září 2013 v 13:30

[6]: jj případ řešila v šedesátých letech, jako poměrně mladá žena, ale dnes na filmu spolupracovala a byla na premiéře, i když je jí skoro 90

9 Podivná Emily Podivná Emily | Web | 24. září 2013 v 23:02

[8]: Blik cvak, díky!

10 Alexa Alexa | 13. října 2013 v 17:14

http://dokina.tiscali.cz/clanek/realny-pribeh-za-hororem-v-zajeti-demonu-215944 ...Asi pred 8 minutama sem to dokoukala a hned sem si musela vyhledat na google ''Eda Warrena a Lorraine Warren''.... verila bych spis tomu ze se to nestalo

11 Michal Michal | E-mail | 31. října 2013 v 22:16

A jede se do kina. Miluji tyhlety duchařiny. A Warrenovi vyřešili mraky takových případů. Něco pravdy na tom bude....

12 Gabi Gabi | 1. listopadu 2013 v 13:16

Hele prosím tě, když jsi brouzdala tak po netu, nenašla si někde knihy , co Lori napsala? Našla jsem je jen v angličtině a to fakt nepotřebuju. Dík za odpověď

13 sotek sotek | 6. listopadu 2013 v 3:21

zrovna jsem to dokoukal, trochu se o tyto věci zajímám. Mám strach že to je pravda, film je jedna věc ale ...

14 Slayer Slayer | E-mail | 16. listopadu 2013 v 16:25

Někdy si říkám že je možné všechno ale musím přiznat že tomu docela věřím, že se to ve skutečnosti mohlo stát(netvrdím úplně přesně jako podle toho filmu,to je jasný) ale nějaká taková situace se mohla odehrát.Chci jen zdůraznit lidem co na nad tím mávnou rukou a chtějí si z toho udělat srandu atd.. tak ať radši nepíšou(nic ve zlým)ať je to pravda nebo ne, kdykoliv se to mohlo i může stát

15 Karoline Karoline | E-mail | 20. listopadu 2013 v 11:10

Mne sa stalo to že som pozerala v práci tento horor v zajetí démonú a ked som prišla večer domov a lahla som si do postele...mala som zavrete oči cca 5 sekund tak som počula silny naraz do steny až sa mi polica nad hlavou zatrasla... velmi som sa zlakla a utekala pozriet do garaže..lebo hned vedla izby mam garaž.. a nikto tam nebol a ani tam nič nepadlo... ale aj keby tam niečo padne tak by mi nezatriaslo celu stenu... :(  Dúfam že to nie je žiadne znamenie... :(

16 karlos karlos | E-mail | 6. prosince 2013 v 14:40

přečíst si něco bližšího by nebylo od věci ten případ se stalo někdy v roce 1972 a bylo to tak hrozný ž to drželi v tajnosti hodně dlouho pak manžel zemřel a ona pak dala souhlas k natočení filmu.

17 jirka jirka | E-mail | 17. prosince 2013 v 22:48

Zdravim o tyto veci se dost zajimam a myslete si co chcete ale tento pribech byl pravdivy samozrejme je to trosku pribarveny ale stalo se to dost jsem o tom patral a manzele warrenovi jsou unzvani i ve Vatikanu takze na tom asi pravda bude

18 Tom Tom | 29. prosince 2013 v 17:18

Moc pěkný článek. Avšak jediné s čím moc nesouhlasím je to že se sama Paní Lorraine podílela na tom filmu a co víc,ještě jsem četl že právě sama odmítla se podívat na ten film. Jen její dcery se byly na ten film v zajetí démonů podívat:)

19 Akhuabetyth Akhuabetyth | 29. prosince 2013 v 18:50

[18]:Pleteš se, paní Warrenová je ta záhadoložka, ta se na filmu podílela a na premiéru filmu se podívat byla. S filmem nic nechtěla mít paní Perronová - matka dcer. Byla to ta žena, kterou posedl démon a chtěla zabít svou dceru. Jinak film jsem viděla a nemám nejmenší pochybnost o tom, že je to pravda. Jednak se o tento okruh zajímám a pak manželé Warrenovi jsou velice známí. Nu a dál, pokud se člověk skutečně porozhlédne a trošku se zajímá, narazí na mnoho obdobných případů. Můj muž často říká, že je zajímavé, že se tyto věci dějí jen v Americe...nu snadná odpověď...dějí se všude, jen tam si ovšem připustili jak se věci mají a přestali se bát o tom mluvit. My jsme jesště příliš racionální a na co si nemůžeme skutečně sáhnout, tomu nevěříme a co neznáme to ze strachu zavrhujeme. Ale skutečně neexistuje to, čemu nerozumíme?

20 wrathy wrathy | 6. ledna 2014 v 0:43

Tento příběh byla léta skryt pod pokličkou, a proč asi?Mohli se s tím pochlubit a Oni ne?!Víc věřím na tento skutečný příběh než na Amityville=neříkám,že se nestal ale viděla jsem skoro hodinový záznam ohledně pravdy Amityville a poshlédnutí mi byly z odpovězeny některé otázky.Zde posílám odkaz,mrkněte a posuzte sami:http://www.youtube.com/watch?v=e1VgEnu8AVk

21 wrathy wrathy | 6. ledna 2014 v 0:50

[19]: Máš pravdu,realita je taková,že člověk prostě přestal věřit.Jen citlivé osoby můžou něco vnímat.Buď na to budou reagovat nebo to radši ze strachu utlumí.Já třeba jsem hodně přecitlivělá,takže některé věci vnímám.Zažila jsem dobré i špatné věci ale že bych to zazdila tak to ne!Umřel mi před lety taťka,věděla jsem to dřív než mi to oznámili a taky jeho energie tu s námi byla půl roku(umřel totiž rychle a náhle).Jsem hodně silná takže se ani nebojím.A tento příběh se stal protože když je něco pravda tak mám husí kůži po celém těle a mrazí mě.!

22 Marek Marek | 7. ledna 2014 v 23:43

V zajetí démonu je fakticky pěkný film,ale panenka annabell je až moc nadpřirozená. I když tokové věci se mi dějí pořád že se mi něco odsune pryč či jiné věci .. Prostě duchové tady jsou ať už ve zlém či hodném :)
Hezký večer

23 lukáš.varga lukáš.varga | E-mail | 14. února 2014 v 12:35

to jsem viděl fakt dobrý film a jeto podle skutečné udalosti ale nikdy neskoušejte vivola dabla muže vas to zabit. třeba mynulí tiden jsem četl že někdo vivolal dabla a za 1 měsic a 14 dní zemřel nikdo neví jak tak to nikdy neskoušejte a jestly se vam to stane tak svuj dum nechejte pokřtin a jestli se vam něco stane tak zavolejte vimí tače dabla a nikdy neskoušejte nikoho vimítavat proto že vas to muže zabit nebo toho koho jste vimítaly jo a nechejte se pokřtit jinat když budete vímíta dabla tak se to z toho dotičneho vijde ven a převtěli se to do vas věřtemy takle jsem přišel o svoji milovanou osobu a moje přatele nikdy to neskoušejte a radši mě poslochejte

24 KRUEGEL KRUEGEL | 19. února 2014 v 1:09

Film nic moc, mohli to trochu ještě okořenit. Strašně slabé, jinak na takový večerníček na dobrou noc. Režiserovi jde jen o prachy, proto vymyslel, že udělá film na motivy pohádky :D

25 Rudolf Hrušinský Rudolf Hrušinský | 17. března 2014 v 10:24

väčšiu pičovinu som nepočul.Ale pokračujte dalej rad sa zasmejem.

26 M@rcelo M@rcelo | E-mail | 14. května 2014 v 16:07

[23]:Lukáši Vy asi budete taky posedlý ďádlem.Ta Vaše čeština je přímo pekelná :)

27 Roman Roman | E-mail | 1. června 2014 v 17:56

Děje semi něco pdobneho vidivam šedi aš černí obrys človeka a ozivaj se skřipave zvuki sami  zapinaj věci a pak vipnou bojím se

28 Roman Roman | E-mail | 1. června 2014 v 18:37

Citim pach jak skaženich jater

29 PRIMAL PRIMAL | E-mail | 16. června 2014 v 12:08

myslíte že to stim zapřísahánim se ďáblu funguje?..

30 Dara Dara | E-mail | 27. července 2014 v 16:30

No jak si tak čtu vaše připomínky a různé komentíky,tak sem taky něco hodím.Od jakživa se zajímám o nadpřirozeno (duchové,čarodějnice,nevysvětlitelné případy) a podobně.Když jsem film V zajetí démonů viděla,byla jsem tak vyděšená že jsem cestou z kina v autě měla pocit že vedle mě vzadu někdo sedí.(Že mě a kámošku známej vystrašil ještě po cestě domů,neřeším :P )...Je to velice zajímavý příběh,nebo skutečnost která se stala.Někomu jako mě to občas hlava nebere,jak mezi námi může existovat něco jako duchové či démoni?..Proč je jen tak nevidíme...Proč se objevují nejčastěji jen v starých domech?Říká se že domy mají svou minulost,ať už špatnou nebo dobrou.Souhlasím s tím jak tu někdo napsal že proč se vše děje jen v Americe nebo Anglii...Tohle se bohužel děje všude,ale málokdo to chce vypustit na světlo.Konec konců kdyby Vám někdo řekl že ve Vašem městě či vesnici "straší" a opravdu by to tak bylo,tak by se lidé snažily před tím utéct a pořád by se stěhovali.Z měst by se stávali vesnice a z vesnic osady.Já si už pár nadpřirozených věcí zažila a popravdě,není to nic příjemného.Ležíte v obýváku který je x let starý,najednou okolo vás někdo projde,slyšíte kroky ale nic nevidíte,pak vás dokonce někdo pohladí a začne vám funět do tváře...Hmm dost škaredý zážitek..a je jich daleko víc...Ale prostě film V zajetí démonů mě celkem dostal,když se zamyslím že se to opravdu takhle stalo,je to dost strašidelný až nechápající..Osobně bych to zažít nechtěla,skončila bych nejspíš v blázinci.

31 Martina Martina | E-mail | 5. srpna 2014 v 21:40

Dara: To jak fakt? :-O Já bych umřela strachy!!! Kolik ti je??

32 Háno Háno | 10. srpna 2014 v 14:43

Ve skutečnosti se Batsheeba Shermen neoběsila, ale zemřela přirozenou smrtí ve stáří.
Všech pět Perronových dcer se bylo podívat na premiéře filmu, Matka Carolin ale ne. Řekla, že jako se už nikdy nepodívá na farmu, tak nikdy nechce vidět tento film - žádné vzpomínky a nic, co by se jí mohlo opět dotknout.

33 Kary Kary | 27. září 2014 v 13:13

Podle mě je tento film pravdivý. Oba dva jsou neskutečné známy a myslím, ze nemají potřebu, vymyslet si. To si muže myslet jen opravdu hloupý clovek. Hrozně se o tyto věci zajímám , takže toto bylo přesně pro mě. Na jevy věřím, i kdyzž s nimi nemám žádné zkušenosti. Docela mě překvapil 1 komentář, kde Podivná Emily píše, že ji přijde zajímavé, že se stará paní podílí na filmu a řeší takový případ. Doufám, ze jsem to pochopila správné, ale to je jedno. Každopádně, Lorraine a Ed tento případ řešili před hrozne dlouhou dobou. A to na to myslím měli jiny názor, než teď při natáčení filmu. Já ji ovsem obdivuji za to, ze po tom, čím vším si prošla o tom i nadále mluví. Je to dobře, protože každy by měl zjistit, co se to ve světe děje, ne za náhody, ale za nadpřirozené jevy.

34 M. M. | 15. října 2014 v 0:52

Spíš než démon to byla psychotická ataka (posedlost matky, pokud tedy se to vůbec vážně stalo) Toť vše. Věřit podobným báchorkám mohou už jen malé děti, duchařina vždycky byla superbyznys..ale furt lepší být posedlý duchem, než být duševně chorý, asi pro některé lidi je to přijatelnější. Největší bordel vždycky dělali a dělají živí.

35 *natt* *natt* | 24. října 2014 v 18:51

tenhle článek mě velmi zaujal. Sice jsem věděla že je tento příběh podle skutečné události ale že Anabelle existuje , tak to jsem netušila. Myslím si že se toto určitě může stát a i my sami by jsme panenku mohli proklít. Taky jsem přemýšlela o tom , že si tu Anabelle z filmu pořídím,miluju horory a bylo by to pro mě epický. Nevíte kde takovou panenku sehnat? Díky ještě jednou velmi zajímavý článek:)

36 Aly Aly | Web | 28. října 2014 v 17:48

jsem ráda, že je tu ještě někdo, kdo o nich něco ví :)

37 veronika veronika | 29. října 2014 v 13:20

líp to zkopírovat z jiné stránky nešlo?

38 Lúmenn Lúmenn | Web | 29. října 2014 v 22:52

[37]: a odkud jsem tento vlastní rukou napsaný článek, čerpající z anglicky psaných zdrojů, asi tak jako měla zkopírovat?:D

39 fwgfgterčweg fwgfgterčweg | 20. prosince 2014 v 20:31

dakujem pekn
e :D

40 dumsky toilet dumsky toilet | 20. prosince 2014 v 20:32

jmenuju se generalni diktator Aladin a jsem posedlý dablem a musim strkat věci no prdele

41 Ed Warren Ed Warren | 20. prosince 2014 v 20:34

hello i äm Ed Warren and my wife is big black BITCH

42 Terka Terka | 27. ledna 2015 v 21:17

Jen bych podotkla, že nejstarší dcera z rodiny Perronových - Andrea napsala o svých zážitcích hned 2 knihy.

43 Martin Martin | E-mail | 12. února 2015 v 23:53

sem přesvědčenej že něco takovýho existuje!!! běhá my stěch věcí mráz po zádech!!!nejsem osoba která věří v boha,ale jsem osoba co věří v paranormální jevy!s takových to věcí není radno jsi dělat srandu

44 Milena Milena | E-mail | 17. dubna 2015 v 15:01

Filmy jsem viděla, a pár dní mně trvalo, než jsem dokázala v klidu usnout. Ono, pokud se člověku něco takového nepřihodí v reálu, tak to bere jen jako filmový žánr. Můj první zážitek s něčím nevysvětlitelným byl v mých 9 letech, kdy jsem jen tak 3x zaťukala do opěradla u postele ve které jsem ležela a v zápětí se z druhé strany ozvalo taky 3x zaťukání. O ozvěnu rozhodně nešlo, měla jsem hlavu u toho opěradla. Do nedávna jsem jen něco slyšlela, nebo mě budil hlas, který mě volal nebo mi říkal, ať vstávám, či tleskání... A před pár měsíci jsem poprvé něco uviděla. Hodně brzo ráno jsem se probudila, a mírně jsem pootevřela oko, a vedle postele byla šedá postava-jasně jsem za tou postavou viděla moji bílou skříň, a ta postava po celkovém procitnutí zmizela.

45 nikisek nikisek | 9. srpna 2015 v 1:31

wow tak tohle je dost desivy ani jsem nevedela ze ta panenka existuje mam z toho i dost divnej pocit kdyz tohle pisu mozna jsem srab ale neco na tech pribezich bude

46 mirekV mirekV | E-mail | 25. srpna 2015 v 0:51

rad bych si s tou stařičkou paní promluvil ohledně těch věcí, jestli není nahodou paranoidní. a doufam ze se mi to ještě povede. Lepší je to slyšet od osoby ktera se toho zůčastnila. film je super natočen.

47 Milan Milan | E-mail | 31. října 2015 v 21:22

Film super. Jen trochu zapojit mozek. V americe neni snad clověk co neni věřící. Berou to vážně, až sektanářsky. Musí udržet komunitu a vždy je dobré ovládat něčím společnost. Církev jsou peníze a politika. Taky to tak vždy bylo.
Připustíš-li duchy, připouštíš i jiný svět s jistými zákony a tvory co mají cíle a mohou plánovat. Jaký mrtví by nechtěl se projít po světě a někoho i provokovat bafáním.....asi každy by se o to pokusil, protože by mohl a o nic už mu nejde. Za života naší civilizace by duchové byli uplně všude.
Strach je asi endorfín ne? ...prostě chemická reakce a tvor co se tím žíví je volovina.
Rozumím, že se tak lidem lépe žije a umírá, protože pokud věří v temnou stranu, tak tam bude i ta dobrá a prostě je to fajn po životě někam odejít. Pravdu nikdo nechce.
Jediné co mohu trochu brát je, že to nemusí být žádný duchové, ale tředa ČTVRTY ROZMER což je akorat že prostor a čas je jiný. Když by jsi žila ve 4Rozměru tak koukáž skrz budovy a mužeš přemisťovat veci a dokonce lidi....chápeš tu podobnost. M

48 Shetlandy Shetlandy | Web | 21. listopadu 2015 v 8:42

Mám ráda horory, které jsou natočeny na základě skutečných událostí. Z případů od Warrenových jsem viděla zatím jen již zmíněné V zajetí démonů a Hrůza v Connecticutu.
Já osobně nejsem věřící, ale mám za to, že existuje něco mimo naše chápání. Nevěřím v Boha, ale věřím v duchy, démony, a vše, co se paranormálních jevů týká.

49 Maliah Maliah | 2. července 2016 v 13:23

[5]: Tak ti doporučím v zajetí démonů, to se úplně posereš strachy. Musím říci, že horory jsem nikdy neměla v oblibě, ale poslední rok jsem se na ně začala dívat často a mezi mé nejoblíbenější patří právě V zajetí démonů. Je to zatím jediný horor, ze kterého jsem nemohla spát.

50 Nicol Nicol | E-mail | 17. července 2016 v 18:26

Viděla jsem V zajetí démonů a V zajetí démonů 2. Po dvojcce občas Valaka vídávám v ložnici. Pokaždé když se od té doby kouknu na nejaký duchařský film a pak jdu hnedka spát, minimálně hodinu vidím Valakovu tvář. Ale když na to koukám přez den tak večer se skoro nic nestane. Třeba na chvíli tvář Valaka uvidím ale hnedka usnu. Prosím pomozte. Miluju vše o duchách ale tohle je už moc. Prosím pomozte. Děkuji

51 Adla Adla | 18. července 2016 v 19:40

Mám ráda tyhle duchařské příběhy podle skutečné události, je to neuvěřitelně zajímavé ale já jsem v tomhle trochu skeptik, nevěřím na osud ani na duchy ale rozhodně mě to baví. Warrenovi jsou sympatičtí. Například u Amityville se dají některé věci logicky vysvětlit, takže mě víc zajímá Annabelle, která mi fakt nahání strach a ačkoliv si říkám, že to všechno není logicky možné, stejně bych jí z té vitríny nikdy nevzala ven. :-)

52 Tom Tom | E-mail | 31. července 2016 v 13:46

v ZAJETI DEMONU , opravdu pekny a podareny film. je to az neuveritelny co se deje a ja tomu verim. u nas doma se taky dejou divny veci ale ne v takovem rozsahu, a ne kazdy den jen par dni a to pred dusickama

53 valakaman valakaman | 30. září 2016 v 13:40

[23]: :-D Ty jsi dobry magor.

54 Jah Jah | 31. října 2016 v 1:55

každý ma svoj názor ale fakty su fakty,su věci ktore su tak silne že si to neviem ani sam představit niektory veri iny nie najhorsie je kde vies.manžele W mají dar tito věci videt

55 ZDENKO ZDENKO | E-mail | 27. listopadu 2016 v 16:52

MOZEM POVEDAT NA FILM -V ZAJATI DEMONU JE SUPER ZE KONECNE ZVENEJRILI OSOBNE CIRKEVNE TAJOMSTVA DO FILMU,,,MISLIM ZE KAZDY ZNAS VERIME NA NIECO NOO MALI BY SME MAT OTVORENU MISEL PRETOZE SAM SOM BOJOVAL PROTI ZLU A JETO PRAVDA ,,,

56 Petr Komárek Petr Komárek | E-mail | 15. února 2017 v 10:52

Dobrý den dají se u nás v čr sehnat kniky o příbězíh Ed a  Lorraine Warrenovich? Moc děkuji

57 Adelle Adelle | E-mail | 16. března 2017 v 15:16

Máš to moc hezky napsane a je pravda ze Anabell je stale zavrena jak se rika pod dohledem cirkve protoze se stále nenašel žádný zpusou jak zbavit prokletí té panenky Lorraine stale zije bohuzel Ed uz ne ... muzu říct že spousta lidi ani nevi co se okolo nás muze dit a je to chyba ... mám, vlastní zkušenosti a mohu říci že pokud vám někdo začne vykládat jak viděl ducha nebo démona .. cokoliv tak vám lže ... protože kdyby to opravdu viděl .. mlčí a věřte že to je něco co by člověk nepřál ani největšímu nepřiteli.. ne sice každý má tu možnost s nimi komunikovat nebo je vidět ale když už není to pro něj hezkej zážitek :)

58 Dan Dan | E-mail | 3. května 2017 v 16:56

Myslis si ze ji bylo v 70letech tolik jako ted 😂😂😂👎👎👎[1]:

59 martin kovacs martin kovacs | E-mail | 5. srpna 2017 v 22:39

mejmeno martin amohu neco otom rici jeto skutecna pravda chceteliseotom vice dozvedet zavolejtena toto cislo792274282

60 milan milan | 5. srpna 2017 v 22:42

nebo este natohle 732662366

61 gabriel gabriel | 3. září 2017 v 3:33

nekdy si rikam jestli ten pribeh je pravdivy,ale s nadprirozenem mam svy skusenosti a ten kdo neveri proste neveri.. zajimave je to ze je vice dukazu o demonech nez o samotnem bohu.. mrzi me ze tyto filmy budi v lidech strach nez ponauceni a to presne dabel chce.. ten STRACH!!

62 Catarinadee Catarinadee | E-mail | 8. září 2017 v 20:55

[21]:ahoj, pokud to ctes, ozvi se mi prosim na mail. Diky. K

63 Catarinadee Catarinadee | E-mail | 8. září 2017 v 20:56

[21]:ahoj wrathy, pokud to ctes, ozvi se mi prosim na mail. Diky. K

[20]:

64 michal doubrava michal doubrava | E-mail | 31. ledna 2018 v 3:18

Nic takového neexistuje,jen se lidi rádi nechají masírovat.Na to vezměte jed..Je dost psychicky narušených lidí,kteří trpí různými představami a bludy..Najde se jeden jediný člověk,který něco takového zažil??Nemyslím to,že se otevřou dveře samovolně..Nebo že mám nějaké tušení či sny,a ono se to potom stane..Za tím nejsou démoni,ani permoníci...Ale líbilo by se mi,kdyby skřítkové a tesaři vylezli z mechu,chopili se náčiní a postavili střechu..

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama