a

Listopad 2013

Ale jo, žiju, nejspíš...

26. listopadu 2013 v 18:23 | Lúmenn |  Lúmennčin veřejný deníček...
To je jak ze zlýho snu tohle. Po sto letech napíšete článek a on se vám neuloží. Ne, že by to hodilo error nebo něco, ne, vy ho prostě napíšete, dáte zveřejnit a nic. Jako by se nic nestalo. Skvělý.
Takže znovu - ano žiju, ne, nemám chuť psát, ano, mám strašně moc práce a je podzim a depky a škola a práce a podnikání a Piráti a minulost, která se mě pokusila sežrat za živa a vůbec.
Předtím to bylo hezčí, fakt. A teď se to snad ale uloží:) Jo a abych jen nemručela a nestěžovala si a vy měli nějaké rozptýlení, mrkněte pod perex:)

Ale jo, žiju...

26. listopadu 2013 v 18:17 | Lúmenn |  Lúmennčin veřejný deníček...
Asi jste si všimli, že nepíšu, což? Inu, nějak došla inspirace a takhle s podzimem přitáhla i slečna deprese, co mi sedí za krkem a šeptá mi do ouška, potvora jedna. Zaháním ji, jak se jen dá, ale není to tak snadné, když z minulých dní vylézají stíny a snaží se mě zabít. Doslova.
Teď už ale nejhorší polevilo a já se snažím zase vrhnout do víru povinností i radostí. A že obého není málo. Škola, práce, práce a práce (to je tak, když podnikáte, makáte v kanclu a píšete pro Spark:)) a pak samozřejmě přátelé moji nejmilovanější. Hromadu času investuji do eshopu a do Posla světla, snažím se číst, hrát na flétnu po dlouhé době a tak vůbec:)
No a abych jen nepsala o tom, co dělám, protože jsem spíš poslední dva týdny nic nedělala, jen ležela doma a marodila, tak vám přihodím fotečku. Potřebovala jsem zastřihnout konečky a protože to chtělo fakt rapidně, mám na čas kratší vlásky:) Tak se pokochejte a držte palce, ať je na psaní zase víc chuti a času:)

Za komunismu se špatně nežilo...

18. listopadu 2013 v 17:04 | Lúmenn |  názory a myšlenky...
...v létě bylo teplo, v zimě sněžilo.
Zjara ledy tály byly povodně,
to jste milé děti přišly o hodně.
Na tuhle písničku jsem si vzpomněla včera, kdy kalendář ukázal 17.listopadu. Poslední dobou totiž v diskuzích zaznamenávám, že stále více lidí s láskou vzpomíná na dobu před devětaosmdesátým rokem, jako kdyby jsme se tehdy vážně měli skvěle a lépe už nikdy nebylo. Velebí úžasnou ekonomiku, stoprocentní zaměstnanost, skvělé zdravotnictví, lidskou slušnost a důstojnost. Ale houbeles, vážení! Že nemůžu soudit? Že jsem v té době nežila? Mám rodiče, mám prarodiče, mám známé, mám knihy, časopisy, filmy, dobové dokumenty. A obrázek, který vyšel mě, moc veselý není. Zprvu jsem se chtěla rozčilovat sama, ale pak jsem narazila na úžasný článek na idnesu, který jeho autor nabízí k volnému šíření a já si jej dovolím pro vás citovat. A je to moc zajímavé čtivo.

P. Heteša: Jiný úhel pohledu

17. listopadu 2013 v 18:55 | Lúmenn |  literární díla...
Tahle recenze bude trochu jiná, než obvykle, protože to vlastně vůbec recenze nebude. Vlastně to bude spíš takový příběh - příběh, jak jsem se ke knize dostala. Protože tuhle knížku si nemůžete koupit a kdybych ji zrecenzovala, což nejspíš ani nesmím, jediné, co by vám zbylo je závidět, protože si ji nemůžete přečíst. Jak to?

Těšíte se?

12. listopadu 2013 v 10:00 | Lúmenn |  filmová díla...
Loni se po dlouhých letech dostalo na filová plátna další dílo mistra Tolkiena - jeho prvotina Hobit. Jak se mi první část líbila jsem psala zde.
Ode dneška za měsíc se dočkáme i druhé části a mě jímá šílené těšení a zvědavost. Dle traileru lze soudit, že se děj trochu odchýlí od původní knihy, spoilery mluví o elfo-lidské love story (a Lúmennka skřípá zubama), ale i tak se neskutečně těším, až se další část tak povedeného filmu ocitne na plátně a já na něj budu moct s vytřeštěnýma očima dvě hodiny koukat. Pokud se taky nemůžete dočkat, snad vám čas ukrátí tralier pod perexem a pokud stojíte o nevšední zážitek, přidejte se do skupiny na FB, kde se domlouvá návštěva kina v kostýmech. Juch, už za měsíc!:)

Depresivní podzim

11. listopadu 2013 v 19:18 | Lúmenn |  Lúmennčin veřejný deníček...
Jak jste si asi všimli, příspěvků je tu pomálu, řekla bych, že skoro až žádné. Ráda bych napsala, že to je tím, že mám kupu práce s eshopem, který se mi povedlo úspěšně spustit (a asi bych o tom měla napsat něco víc, než jen najdete ho zde). Ale to bych lhala. Mám kupu práce, to je pravda, škola, Piráti, práce, eshop, poradna...blázním z toho. Ale ten hlavní důvod, proč nic neplodím je, že na mě sedla podzimní deprese, ve které se plácám jak umírající kapr v louži vody.
Nic se mi neděje. A přesto se nejraději válím doma v posteli, zanořená do hlubokého spánku, který je o tolik lepší, neý realita.

Za květináče do vězení

5. listopadu 2013 v 20:12 | Lúmenn |  svět podle Lúmenn...
Když mi bylo asi 14, dostala jsem od maminky na Vánoce červeno-žluto-zeleno-černou kabelku s motivem typické pětilisté rostliny. Když jsem rodičovstvu vysvětlila, že se jedná o marihuanu, byli docela v šoku, protože měli květinku za pěknou dekoraci a ne za drogu. Tím ale legrace končí. Kdybych byla zákona znalý a uvědomělý puberťák, mohla bych moje drahé rodiče poslat rovnou za mříže za šíření toxikomanie. Že to zní bláznivě?
Tak to by asi měl někdo říct i české policii, která včera provedla šílený zátah na prodejce květináčů, hnojiv a UV lamp. Ani jeden z těchto předmětů není nelegální, ale majitelé obchodů stejně budou mít oplétačky ze zákonem.