bProč nemám televizi (a mít nechci)

3. května 2015 v 19:47 | Lúmenn |  svět podle Lúmenn...
Už pár let je tomu, co jsem naposledy bydlela s touhle blikající bedýnkou v jednom bytě. Ve chvíli, kdy jsem se v roce 2009 odstěhovala od rodičů za studii do Brna jsem neměla potřebu si ji pořizovat, protože už v té době jsem na ni v podstatě nekoukala a za uplynuvších šest let jsem neskonale ráda, že ten krám nevlastním.
Často čelím dotazům, proč nemám televizi. Můj táta na mě pravidelně jednou za půl roku vybafne, že mi bednu koupí, jestli ji chci a já pořád dokola opakuji, že jestli mi tu věc dotáhne domů, obratem ji prodám do bazaru. Na návštěvě u maminky zase cvakám ovladačem, aby to chvíli nehrálo a my si mohli nerušeně povídat. Proč mi tedy blikající bedna nesmí přes práh a proč ji považuji za takové zlo?Je možné, že už jsem na tohle téma někdy v minulosti psala, ale poslední dobou vedu dlouhé diskuze s mým drahým, který televizi nejenže vlastní, ale také ji aktivně využívá a tak si to chci sesumírovat. Abyste rozuměli - chápu, že někdo má metrovou obrazovku doma, aby si na ní pouštěl filmy, které si sám vybere nebo pařil třeba počítačové hry ve velkých detailech. Proti využití televize jako monitoru nebo promítacího plátna v zásadě nic nemám, byť mě osobně z velkých svítících ploch bolí oči a dávám přednost monitoru notebooku s nejnižším možným jasem.

Proti čemu však již brojím a zuby nehty bojuji, je dívání se na televizi jako médium, přepínat kanály a dívat se na to, co je zrovna v programu. Popravdě jsem v tom trošku po zadu, slyšela jsem, že si člověk může nahrát věci na set top box a podívat se později nebo si na nových telkách jdou i věci pauzovat, ale popravdě jsem to nikoho nikdy nezažila dělat a moc to nepobírám, protože mé televizní vědomosti se zasekly v době čtyř programů (u nás na Moravě šesti, chytali jsme "slováky"). Takže vycházím z toho, co dělají lidé v mém okolí, kteří televizi mají a používají ji jako médium. Možná to někdo z vás dělá jinak, tak mi to jako televiznímu neznalci můžete případně vysvětlit:)

Co mi vadí na sledování televize:

Miliarda tisíc kanálů a nikde nic kloudného. Jako fakt. Když mi bylo deset a pustila jsem televizi, na výběr toho moc nebylo a málokdy na některém z těch šesti kanálů dávali něco, co mě zajímalo. Teďka čučím, že je těch programů několik desítek a stejně pořád vidím, jak televizní lidé přepínají a nadávají, protože žádný program je nezajímá. Nakonec večer u televize vypadá tak, že přepínají z jedné hovadiny na druhou a ve výsledku z ničeho nic nemají a stráví X hodin života úplně zbytečným sezením na zadku u pohyblivých obrázků.

Ticho já se dívám! Jasně, to je úplně nejlepší. Přijdete domů nebo co hůř, přijedete za rodinou po pár měsísích a jediné, co se řeší, je nějaká blbost v televizi. Když to budu jo echt chtít vidět, tak si to stáhnu (nepiráti prominou) nebo koupím nebo najdu online nebo něco. Hlavně na to budu čumákovat, až nikdo živý nebude v dosahu, protože nevím jak vám, ale mě živí lidé a jejich zážitky, nápady a pocity z celého dne přijdou stokrát zajímavější než jakýkoli seriál o smyšlených hrdinech.

To zapnu jenom jako kulisu. Tohle nenávidím ještě víc. Když je teda pro někoho důležitější nějaký pořad, než já, tak se prostě zvednu a jdu pryč, protože mě to obvykle nezajímá. Ale pokud to dotyčný zapne "aby nebylo ticho", zatímco se večeří nebo sedí a klábosí, jdu během pár minut do vrtule, protože místo, aby si lidi skutečně povídali, tak jenom brejlí na obrázky a telka na sebe za chvilku strhne veškerou pozornost. Co na tom, že běží reklama na prací prášek, všichni zírají jak uhranutí a ani já, kterou z toho jímá vztek, se nemůžu odtrhnout. Obrázky, jůůů... Takže z kulisy se záhy stane hlavní hvězda večera a pokud někdo nestiskne červené tlačítko, dojde rázem k bodu jedna nebo dvě.

Sto tabletů týdně. Neznáte? Já bohužel ano a to ani telekrám nemám, jenže tahle zrůdnost na mě skákala i z youtube. Každopádně kdo nezná, nechť raději negooglí, protože je to nechutně návyková a vlezlá reklama na Alzu. Posloužila mi jako úvod pro bod, který je sice až klišovitý, ale nemůže nepadnout. Všichni telelidi pořád vykládali, jak až budou reklamy vprostřed filmů, už se nebudou koukat. A ejhle, už jsou reklamy šestkrát za film, v půlce seriálu a vlastně furt. Kamarád mě nedávno dostal hláškou se takhle dívám na reklamy a hele, najednou film. Skutečně nechápu, proč bych měla zapínat blikající bednu a nechat si servírovat do hlavy věci, které mě nezajímají, prokládané navíc reklamami, které mě zajímají ještě míň. Do toho je ten super blikající humpl ještě zesílený a hezčejší a barevnější, takže to přitahuje oči jak magnet a během reklam přistihuji sebe i okolí, jak to hltá očima v nábožném tichu. Brrr.

Sečteno podtrženo, nenacházím žádné výhody. Pokud člověk chce sledovat nějaký film, seriál, dokument nebo jakoukoli jinou relaci, může si to sehnat jinak a pustit, kdykoli bude mít náladu. Vadí-li někomu doma ticho, není přece problém pustit na podkres hudbu. Osobně teda jsem ráda, když dojdu domů a tam po halasu ulice, kecech v práci a neustálém městském lomozu tisíců hrdel je úplné ticho a já se můžu plně soustředit a nebýt zahlcená podněty. Chci, abych si mohla popovídat s lidmi, které mám ráda, abych věděla, jaký byl jejich den - nač vědět jak se mají neexistující postavičky z různých Ordinací a Ulic, ale netušit, co dělali mí blízcí, protože přece teďka běží růžovka tak neruš...
Rozumím, že se někteří lidé cítí osamělí, když s nikým nebydlí, jako třeba moje mamka, která si může pokecat akorát s tlupou našich koček a že jim televize nahrazuje společníka. Jenomže jako společník ta zrádná věcička začne a jako neutišitelný nohsled skončí. A krám, co se zapínal, jen když bylo člověku v tichém bytě ouvej, náhle jede bez přestávky, žere elektřinu, peníze, čas i prostor a natahuje svoje modravá chapadla do lidské mysli, kterou pomalu rozežírá.

Z vlastního pozorování mohu říci, že bez televize jsem šťastnější. Večery trávím u knihy nebo s přáteli a když ani jedno, stejně mám vždy, co dělat. Občas si třeba taky pustím film nebo seriál, obvykle v originále s titulky a když chci, pauztnu ho a jdu třeba nakoupit. Jsem pánem svého života a když se doma cítím sama, pustím si muziku, jdu se projít na vzduch, hladím psa a mluvím na něj. Někdy jen tak sedím a tiše si vychutnávám ticho. Nemám dojem, že by mi něco chybělo. Aktuální zprávy mám z internetu nebo rádia v práci a na hokej vždycky můžu jít někam do hospůdky. Neumím si představit, že bych každou volnou chvíli měla před sebou míhající se obrázky, co by mi ukrajovaly z kapacity pozornosti a zahlcovaly mi mozek zbytečnostmi. A nepřeji si na tom nikdy v budoucnu nic měnit. A jak to máte vy?
 

18 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 3. května 2015 v 20:52 | Reagovat

Ale já mám pocit, že tenhle, nebo aspoň nějaký hodně podobný článek jsem u tebe jednou četla. :-)
Jinak já až se odstěhuju od rodičů, tak si televizi asi taky pořizovat nebudu.  Mě děsně štvou ty placaté obrazovky. To si raději pustím hudbu a budu čučet do akvária s rybičkama.

2 Aurora Aurora | Web | 3. května 2015 v 20:53 | Reagovat

Televizi nemám asi šest let a nechybí mi ani trochu.Asi před půl rokem jsem náhodou viděla televizní noviny na Nově.A mám z toho depresi,kdykoli si na tu promarněnou hodinu a půl vzpomenu.To jako vážně?!
Jak říkáš,filmy,seriály,dokumenty,atd. stahuji z netu,nebo pouštím na CD.
A je mi fajn.
Ale reklamy to je všudypřítomné zlo.No jo nějak ty lidi musí nalákat k utrácení za blbosti :/

3 Neriah Neriah | 3. května 2015 v 20:54 | Reagovat

Já taky televizi nemám. A nejen proto, že ji nemáme v bytě pořádně kam dát. To přepínání programů mi přijde nejhorší, často to dělá můj táta a nejde k vůli tomu spát klidně až do tří. V konečném důsledku se nedívá ani na jeden z programů dýl než pět minut, ale spát se jít prostě nedonutí. A čím víc programů, tím častěji to přepíná...
Vážně nechápu, jak si někdo televizí nechává ovládat život a např. k vůli seriálu potřebuje nutně být v osm večer doma, přestože má možnost být s přáteli... Jako by to všechno nebylo možné pustit na netu...
A pro televizi jako kulisu nemám absolutně žádné pochopení. Stejně to člověk neposlouchá a ticho se dá vyplnit třeba i hudbou.

4 a-sinus a-sinus | Web | 3. května 2015 v 20:55 | Reagovat

Bez televize doma žijeme asi sedm let. Jednou se rozbila a rozhodli jsme se ji nepravovat. A dobře jsme udělali. Souhlasím s tím, co píšeš!

5 gabrieless gabrieless | 3. května 2015 v 21:19 | Reagovat

Na televizi jsem koukala pořád, jednou se mi rozbila, nevěděla jsem co budu dělat bez toho čučení do ni. Chvilku to trvalo ale nakonec byl z toho rok a já už si od té vymoženosti odvykla. Televizi už mám,  ale vím že to bez ní vydržím,  aniž by mi chyběla :-)

6 V. V. | Web | 3. května 2015 v 21:45 | Reagovat

Bez televize jsem takřka deset let a v během té doby mě ani nenapadlo, že bych si ji měla pořizovat. Filmy protkané reklamami, pořady o ničem, seriály pro masy a zprávy hrající na emoce mi vážně nechybí :)

7 stuprum stuprum | Web | 4. května 2015 v 1:07 | Reagovat

Televize je dobrá pro feťáky a fotbalové fanoušky, na chvíli vypnou a nezaplevelují ulice. :D

8 Anchor Anchor | E-mail | Web | 4. května 2015 v 6:39 | Reagovat

Taky nemáme televizi - od té doby, co se přešlo na digitální vysílání, které ta naše neuměla chytnout :D A je to fajn, na zprávy se dá kdyžtak koukat online :)

9 Anchor Anchor | E-mail | Web | 4. května 2015 v 6:39 | Reagovat

[8]: A je to už tolik let, že nevím, kolik :D

10 :-) :-) | 4. května 2015 v 7:23 | Reagovat

Každá moderní rodina dnes nemá televizi. :-)

11 M M | 4. května 2015 v 8:54 | Reagovat

mám to stejně a 100% s tebou souhlasím. Telka mě přestala zajímat už před lety.

12 shira-elizabeth shira-elizabeth | E-mail | Web | 4. května 2015 v 10:42 | Reagovat

Já si jí třeba jako kulisu pouštím. U hudby mám totiž neustálou tendenci ji přepínat a pak nic nedělám.. A náhodou docela často narážím na zajímavé dokumenty o přírodě.. :)
Ale jestli budu mít jednou svůj byt,tak si jí asi pořizovat nebudu.. To mi zase přijde zbytečné :)

13 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 4. května 2015 v 11:00 | Reagovat

Souhlasím s tím, že televize jako monitor není zas tak špatná věc, navíc, když se u notebooku musí tlačit víc jak tři diváci aby z nějakého kulturního požitku vůbec něco měli, je větší obrazovka dár z nebes.

Já nemám vlastní byt, bydlím z důvodu své nezletilosti ještě s rodiči a i když televizi máme, nikdo mě nenutí ji používat jako médium.

Taky si pamatuji dobu tří kanálů (ČT 1, ČT 2, Nova- Primu jsme nechytali, ale protože jsme z Moravy pár rakouských programů se vždycky pohledalo ORF a spol.). Teď sice máme programů víc, ale k televizi mě nikdo nedostane, to už si radši ten film stáhnu nebo koupím na DvD než abych snášela tucet dvacetiminutových várek reklam po pěti minutách.

V televizi opravdu nic nebývá. Asi je ten problém ve mně, že mám příliš vybraný vkus či přehnaně vysoké nároky na kvalitu programu.

Koukat se na nějaký program sám je dle mého nejlepší, co člověk může udělat. Něco jiného je, třeba diskutovat nad filmem, který jsem chtěla kamarádce pustit, ale když jdu do něčeho, co chci zhlídnout sama, počkám si na víkendový večer nebo když jsem nemocná či sama doma abych na to měla klid. Ostatní lide by nejen "rušili", ale byli by tisíckrát třeba zajímavější než to co se děje na obrazovce.

S tou kulisou máš v tomto ohledu pravdu. U večeře či jiných sešlostí je to opravdu blbý. Na druhou stranu, když člověk dělá nějakou domácí činnost sám bez přítomnosti ostatních není ta televize špatná. Třeba při žehlení, šití či vaření. Jenom to musí být kulisa pohodová aby nedošlo kvůli nepozornosti na danou práci k nějakému zranění (seškvaření prstů snadno a rychle).

Bojím se že Alzu známe bohužel všichni a to stačí jen čas od času používat internet. Jo, je to nepříjemný.

Až jednou budu bydlet sama televizi taky nechci- nebudou na ní určitě peníze, místo a hlavně čas. Možná i to by se našlo, ale proč když není důvod si ji pořizovat?

14 Lukáš Přibyl, DDV Lukáš Přibyl, DDV | Web | 4. května 2015 v 12:52 | Reagovat

Nejsi jediná. Ani já se dlouhodobě nedívám na TV. Jediný důvod, proč ji mám v pokojíku, je fakt, že digitální tuner je zabudován do mého počítačového monitoru.

15 Pomurnik Pomurnik | 4. května 2015 v 14:02 | Reagovat

A to já televizi chci! A zasrrrraně velkou- viz Trainspotting :D

Na hry nebo filmy v HD, popř. promítání fotek, naprosto luxusní záležitost, oproti čemu vypadá PC monitor jako kalkulačka. Takže nemůžu souhlasit, že televize je tak špatná. Každopádně co se vysílání týče, on na to ještě někdo v době internetu kouká? :D

16 Luz Luz | 4. května 2015 v 14:08 | Reagovat

Taky s muzem tv nemame ani v blizke dobe neplanujeme, vystacime si s pc, kde si muzeme najit cokoliv, co nas zajima, takze tv nam opravdu nechybi, ja jsem na ni koukala pomerne malo, i kdyz jsem ji mela.

17 lady Lianna Ellusive lady Lianna Ellusive | Web | 4. května 2015 v 17:50 | Reagovat

Že tam jde jedno velké kulové je pravda. V poslední době jedu spíš filmy podle vlastního výběru; mám takový dojem, že až si budu zařizovat vlastní bydlení, televize tam nebude:-).

18 TlusŤjoch TlusŤjoch | E-mail | Web | 4. května 2015 v 18:50 | Reagovat

"Hlavně, když má hóóóódně kanálů," pravil potkan.

Televizi mám, nicméně nejsem její otrok.
Koukám na BBC.

19 Leena Leena | 4. května 2015 v 18:56 | Reagovat

Já naprosto chápu, že lidé z "počítačové generace" nechtějí televizi, sama se bez ní ve studentském bytě rovněž dobře obejdu a doma (u rodičů) ji nezapínám. Proč, když existuje internet. Na druhou stranu se obávám, že takový noťas může být úplně stejná závislárna - už se Vám stalo, že jste chtěli jít spát, ale ještě zkouknout tuhle diskuzi a tenhle blog a tohle a tamto a najednou je o dvě hodiny víc? Myslím, že comp může žrát čas úplně stejně... :-/

20 Nemesis Nemesis | 5. května 2015 v 20:30 | Reagovat

jediný, na co se v televizi dívám je ms v hokeji. Na to jediný je televize dobrá

21 Anička Anička | Web | 5. května 2015 v 21:01 | Reagovat

Souhlasím s tebou. Doma televizi sice máme, ale už jsme ji asi rok a půl nezapnuli. Využíváme jen veliké obrazovky a puštíme si na ní přes USB filmy.

22 Lukáš Přibyl, DDV Lukáš Přibyl, DDV | Web | 6. května 2015 v 13:01 | Reagovat

[15]: zřejmě ano...a jsou z toho nemalá love

23 Aailyyn Aailyyn | Web | 9. května 2015 v 12:11 | Reagovat

Televize jakožto monitor k notesu mi přijde užitečná. Uznávám, že občas v ní něco zajímavého i běží a nemám problém s tím, že někdo se na vybraný pořad chce cíleně dívat. Ale osobně se kvůli tomu bez TV obejdu, to už si to můžu radši stáhnout nebo se na to podívat online. Navíc tehdy, když se mi to bude hodit a bez reklam.

24 Monica Otmili Monica Otmili | E-mail | Web | 11. května 2015 v 0:03 | Reagovat

Jsem v ve fázi "krám je  obýváku," téměř na to nekoukám. Sleduji pouze, když dostanu informaci o zajímavém/oblíbeném filmu popř. běží dokument na téma, o nějž se zajímám. Ordinace a zpráv ze třech kanálů mám za léta společného soužití rodičů dost a nyní konečně můžu říct, že tok životu nepotřebuji a vnímám jen jako další lapač prachu. ;)

25 Nějaká ufounka Nějaká ufounka | 11. května 2015 v 9:58 | Reagovat

Já na televizi moc nekoukám, jen na Star Trek, který si nahrávám na set top box, stejně tak jdou i běžící filmy zastavit a dokonce i přetočit (ale jen do okamžiku než jsem přepla na ten kanál, na kterém to běží (tudíž nemůžu "dohnat" to, co jsem promeškala, ale můžu vrátit scénu, co jsem už viděla). Televizi jako kulisu naprosto nenávidím, když se večer na chalupě sejdou tátovi kámoši, VŽDYCKY mají zapnutou televizi a i když si povídají o něčem zajímavém, tak jdu raději spát. Opravdu nechápu, co to je za logiku, to bych byla raději, kdyby si pustili hudbu, ta kulisu dotvoří mnohem lépe (pokud je dobrá)

26 K. K. | Web | 15. května 2015 v 11:54 | Reagovat

Doma televizi máme, ale spíš ji nesleduji, zprávy nestojí za nic, akorát ten hokej teď, tak na ten se dívám docela nadšeně. Ale on je každý Čech vlastencem, když jde o hokej. Až na mou maminku, ta nechápe, jak můžeme pořád okřikovat "Ticho, je hokej".
Je fakt, že televize narušuje rodinné i přátelské vztahy, i když přátelé si mají o čem popovídat. Ale na druhou stranu bych se asi nikdy sama od sebe nepodívala na "Tmavomodrý svět" nebo "Habermannův mlýn", kdyby to nejelo v televizi. Ale krade to dost lidského života, navíc když tyhle hodně kvalitní české filmy jedou až od 20:00, dokonce i od 23:00. A na co? Děcka by se na to normálně mohly podívat, dá se z toho i čerpat do školy, podle mého. Je to sice film, ale má to i co dělat s naší historií.
Ordinací je po ČR dost, na co ještě koukat na seriál Ordinace v Růžovém světě ničeho? A na ulici se dívám skoro denně, vždycky z okna babiččina domu a věřte nebo ne, je to mnohdá lepší, než zapnout televizi a koukat na Ulici.
V podstatě s Tebou tedy souhlasím. Televize nebo bez ní, je to dost rozdíl. Filmy už si stejně člověk více pouští na internetu nebo si je načerno stáhne. Seriály se lépe dají najít na internetu s titulky, v originálním znění, což pomáhá angličtině, jelikož většina seriálů je amerických, méně anglických, a pak německých. Ne každý je dobrý, ale na co to poslouchat s dabingem v televizi, když se to dá najít anglicky na internetu, a ještě si ze sledování něco odnesete?
A co opravdu nesnáším, stejně jako ty, je naprosto náhodné přepínání kanálů, jestli v té "telce" náhodou něco není. Když tam nic není, tak to vypnu a jdu ven s přáteli nebo vynčit psa, nebo si čtu nebo se učím nebo co já vím, ale proč lidi prostě jako špatně naprogramovaní roboti jen slepě ťukají na číslíčka na ovladači? Je to na nervy jdoucí, to vážně!
A přesto máme doma televizi. Protože kdo nemá televizi, ten je pro společnost divný. Je to jako když já nemám dotykový mobil, ale "starou" malou Nokii, které přezdívám "Nokia rok 97, verze protiatomový kryt". Všichni mají mobily, "dotykáče", obrovské jako technické kalkulačky, a ten můj se v pohodě vleze do kapsy. Taťka se mě pořád ptá, jestli nechci dotykový mobil. Ale já ho nechci, nemám proč. MP3 mám, v ní můžu poslouchat písničky, nebo si načtu text a zazpívám si je sama, protože na mém mobilku "protiatomovém krytu" se mi pokazil zvuk, takže ani nevyzvání, jen vibruje. Nepotřebuji se posunovat moderní dobou s každý den novou věcí, to si raději zajdu do Levných knih a koupím si něco do povinné četby, nebo jen tak ze zvědavosti, či k magii a esoterice. A pak jsem spíše šťastná, než kdybych dostala dotykový mobil. (to se ale netýká televize, spíše moderní doby)

27 Silwiniel Silwiniel | Web | 15. května 2015 v 12:14 | Reagovat

Připadá mi, že se poslední dobou všechno hrotí stylem "nemám facebook, nemám chytrý telefon, nemám televizi - jsem lepší než ostatní". Mno, Je to prostě věc volby. Já na televizi skoro nekoukám a teď si s přítelem zařizujeme byt a tam televizi nechceme. Nedokážu se dívat na nějaký film, když mi tam do toho vlezou několikrát pětiminutové reklamy, to je prostě na mě moc. Stejně tak nemám ráda zprávy, i když vím,že pak asi nejsem tak správně společensky informovaná, jak bych měla být, ale nevadí mi to. Taky si myslím, že televize škodí vztahům, je mi líto těch, kteří opravdu nedělají nic jiného, než že přijdou domů a dřepnou k bedně...

28 Illumináti Illumináti | Web | 15. května 2015 v 13:49 | Reagovat

such hate
                         wow
           much televize
                            so technika

29 Amálka Amálka | Web | 15. května 2015 v 14:23 | Reagovat

Pěkný článek. My doma televizi sice máme, ale díváme se jen občas na DVD a pak naprosto příležitostně např. na hokej :) Kdyby to bylo na mě, nemáme ji vůbec, ale nejsem doma sama. Tou hláškou "ticho, já se dívám" jsi mi připomněla dobu, kdy jsem ještě bydlela s rodiči. To jsem slýchala opravdu často a vůbec mi to dnes nechybí!

30 Amia Amia | Web | 15. května 2015 v 14:40 | Reagovat

Poděděná televize mi jednou přestala fungovat a od té doby ji nemám.
Tvůj názor se mi zdá ale zbytečně radikální :)
Reklamy navíc pravidelně skáčou i na tom internetu, i přes adblock se občas nějaká prodere. Zato se cítím těžce kúl, když se mě někdo zeptá na reklamu a já netuším, o čem mluví :)

(Malá poznámka - u mamky pouštíme TV taky jako kulisu. Je v jiném pokoji, tudíž obrázky mimo dosah :D )

31 Amia Amia | Web | 15. května 2015 v 14:41 | Reagovat

Ps: to s tím kamarádem koukajícím na reklamy, které jsou občas hrubě přerušeny filmem... víš, že je to vtip, že jo? Já jen pro jistotu

32 Jeremiáš Jeremiáš | Web | 15. května 2015 v 17:26 | Reagovat

Televizi jsem nidky neměl, nemám a ani mít nebudu. Už jen kvůli tomu, že bych musel platit koncesionářské poplatky někomu, komu nevěřím.

33 Kosma Kosma | Web | 15. května 2015 v 17:34 | Reagovat

Mam to uplne stejne! Miluju ticho a s telkou se vubec nemuzu soustredit! Sice ji mame doma, ale jeste takovou tu obstarozni, tlustou a jsem si jista, ze az odejde, nova nebude! Uz ted si na ni pousti jen manzel zpravy! Reklamy mi nechybi, co chci videt, pustim si z archivu nebo stahnu! Mam pocit, ze pro moji generaci a mladsi uz je telka prezitek! ;-)

34 Alétheia Alétheia | 15. května 2015 v 18:23 | Reagovat

Vyčerpávající, komplexní a úplně s tím souhlasím. Taky jsem od přestěhování na kolej bez televize mnohem spokojenější a už i dřív jsem ji nikdy nechtěla mít ve vlastním bydlení... Takže jednou, až na to dojde, zaplním to příhodné místo v obýváku krááásným a zhruba stejně-jako-televize-velkým akváriem plným barevných rybiček. (No plným ne, prostě plným vody a tak, aby se tam mohly hýbat a schovávat v kytkách.) (o=0

35 Kerr Kerr | Web | 15. května 2015 v 20:18 | Reagovat

Tak my doma televizi máme, ale jsem si jistá, že bych se bez ní naprosto obešla- už jen proto, že koukám na seriály a filmy převážně na internetu :) Jinak my právě to přehrávání filmů máme, že si můžeme pouštět filmy, které byly i před týdnem :) A je to fajn, aspoň si vybereš, když už nemáš na co koukat. Jinak ale stejně nikdy nekoukám na televizi naplno, vždycky musím mít nějakou další činnost :P

36 Alison Alison | E-mail | Web | 15. května 2015 v 20:26 | Reagovat

My televizi máme, ale používáme ji jen na koukání filmů(vlastně stáhnutých).
Táta se dívá na hokej. Ale nejvíc nás štvou ty dementní reklamy. Myslím, že těch 100 tabletů týdně by mě dorazilo kdybych, to ještě někdy slyšel...
No jinak ty pořady... Mají tam takové k..raviny, že hrůza.

37 pribehyadel pribehyadel | Web | 15. května 2015 v 20:31 | Reagovat

My telku máme,ale ide len sem-tam večer,keď pozeráme správy :D ale prestávam ju pozerať viac a viac :D

38 Michelle Michelle | Web | 15. května 2015 v 21:10 | Reagovat

Časy se stále mění.. bůhví, co bude za pár let :)

39 marieke marieke | 15. května 2015 v 21:23 | Reagovat

Mám to úplně stejně. Posledních pár roků jsem se dívala akorát sem tam na hlavní zprávy nebo nějaké dokumenty a od loňska nemáme TV vůbec a nechybí. Myslím, že vše, co člověk potřebuje, je dnes na netu. Dokonce mě ani nenapadne si ji pustit, když 2x v týdnu spím v penzionu, kde dělám recepční, sice je na pokoji, ale ani si na ni nevzpomenu, stejně jsem celý den u PC a večer před spaním si radši čtu :-)

40 majka majka | E-mail | 15. května 2015 v 21:26 | Reagovat

Televizi jsme nikdy neměli a žijeme;) počítač úplně stačí :)

41 Čerf Čerf | E-mail | Web | 15. května 2015 v 21:49 | Reagovat

Televizi jsem napřed měl, pak osm let neměl a teď ji zase mám a někdy se na ni i koukám. Když člověk věci užívá a neotročí jim, nevidím na koexistenci s nimi nic špatného. Jsem přející a rád dopřeju lidem to, co jim vyhovuje, takže ať si každý svou domácnost vybaví tak, jak to považuje za správné. Anebo nevybaví, když nechce :-).

42 Torishia Torishia | Web | 15. května 2015 v 22:06 | Reagovat

Tiež som sa raz zamýšľala nad týmto zamýšľala, ale potom som skonštatovala, že je to vždy o tom, ako si to človek zariadi.
Používam telku ako kulisu keď som doma sama. Iste máme dve mačky a mali sme aj psa, keď niečo robím na compe je to fajn mať telku ako pozadie, keď všetky zvery spia (cez deň totiž pochrapkávajú a prebúdzajú sa až poobede) - to v prípade, že som doma cez deň :D. Pravdou však je, že keď sa rozprávam s mamou, koľkokrát si program stopneme, alebo to stíšime a melieme počas toho. Aj napriek tomu, že to máme ako kulisu, nestávame sa jej otrokom, že by sme do toho čučali. Dovolím si tvrdiť, že aj keby sme ju nemali by nás to asi veľmi netankovalo. Aspoň by sme niekam umiestnili vežu čo som si doniesla keď som sa odsťahovala od otca a neležala by v skrini bez povšimnutia :D Potom by u nás frčalo ako kulisa rádio.
Na druhej strane sa musím priznať, že keď idem náhodou k otcovi, neviem si predstaviť, že by tam nešla televízia. Stalo sa toho veľa a ja si akosi neviem predstaviť, že by som sa s ním mala rozprávať. Povinná návšteva odkrútená a tým to pre mňa hasne, keďže on ma aj tak vidieť a ani počuť nechce. To, že k nemu raz za uhroský rok zablúdim je skôr moje bláznovstvo, že si myslím, že ak sa budem snažiť aspoň trochu, že môj stres už len z toho, že ho mám vidieť sa zmenší. Hlúpe, ale čo už - ale keď už musím, aspoň tá telka odbúrava to napätie čo tam je.
U mojich starých rodičov, jedných aj druhých je to tak, že je telka počas návštevy proste vypnutá a melie sa :D Všetko je to o tom ako si to človek ustriehne. Ak nechceš nemusíš byť nutne otrokom telky.

43 Kika Kika | E-mail | Web | 15. května 2015 v 23:07 | Reagovat

taky ji nemám a ani ji taky nechci. Naposled mě dostala jedna paní z callcentra, která když jsem jí řekla, že mě její nabídka 100 programů nezajímá, protože nemám televizi začala přesvědčovat, že je to skvělá příležitost k tomu si ji koupit :D :D

44 Sugr Sugr | E-mail | Web | 16. května 2015 v 6:36 | Reagovat

Nepříjde mi na tom sdělení, že někdo nemá televizi nic divného, dnes je takových lidí skoro víc, než těch co jí mají! :-)

45 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | 16. května 2015 v 9:29 | Reagovat

Taky nekoukam na TV. Hodně lidí nekouká na TV. Prostě hipsta as feck. Za chvíli už bude underground na tu televizi koukat...

46 Julia Julia | 16. května 2015 v 9:41 | Reagovat

Ležet na gauči je pohodlnější, než se krčit na židli u PC. A neznám nikoho, kdo by měl gauč u PC.

47 Grumpy Grumpy | Web | 16. května 2015 v 10:31 | Reagovat

Fakt moc dík za "sto tabletů týdně", teď to nedostanu z hlavy :-D Telku nemám, protože si ji v současné době nemůžu dovolit a... vlastně ji ani nechci. Protože nesnáším reklamy. A na internetu pro to existuje taková super vychytávka, říká se jí myslím... jo, adblock.

Když jsme na návštěvě u babičky, telka běží skoro nonstop, ale moje máma a babička to vždycky dotáhnou na ještě vyšší level. Sedíme v obýváku a běží telka, ale ony do toho probírají nákupy, knedlíky (či jiné vaření), sousedy a zahradu. Z toho mám teprv pocit, že mi hlava exploduje.

48 Grumpy Grumpy | Web | 16. května 2015 v 10:33 | Reagovat

Jo a taky je to skvělý způsob, jak odpálkovat slečny z callcentráků - tuhle se mě ptali na svolení o krátký rozhovor ohledně televize. Tak jsem řekla, že nemám televizi. Slečně na několik vteřin sklaplo, protože nevěděla, co říct. "Aha, tak si užijte pěkný večer!"

49 Dena Hviezdička Dena Hviezdička | Web | 16. května 2015 v 12:08 | Reagovat

Ani ja som nedávno asi rok TV nemala. Hej, človek vkuse prepína, lebo len nájde nejaký dobrý program, už je tam reklama.

Reklamy sú podľa mňa strašne dlhé a časté, len sa zadívaš a si rada, že nájdeš nejaký program, tak hneď je tam reklama a musíš čakať minimálne 7 minút. Hej, tiež používam TV ako kulisu pre handmade alebo jedení a vadí mi, keď ma niekto ruší, ale keď mám vážnu debatu, tak vtedy TV vypnem alebo zvuk určite(keď dúfam, že debata nebude trvať dlho). A určite, keby ma niekto známy prišiel po dlhšej dobe navštíviť, tak by som neuprednostňovala TV pred ním. V niektorých veciach to máme podobné, v iných nie. Ale každopádne, pekný článok.

[48]: Hahaha!!! To je dobrý nápad, aj pre ľudí, čo majú TV, malá lož nikomu ešte neublížila :-DDD

50 Libor Libor | Web | 16. května 2015 v 12:51 | Reagovat

Já mám usb tv tuner, ale jestli jej použiji tak 1x za rok.... (většinou když je nějaká sportovní akce a internetový stream je nechutn přetížený).
Z televizních pořadů mám rád historii.cs, online, apod. To vše se ale dá pustit v libovolný čas z webového archivu.

51 K. K. | 16. května 2015 v 14:16 | Reagovat

Naštěstí jsem taky pánem svého života, a proto si televizi pustím, když mám chuť vidět něco, na čem se pobavím. Předpokládám, že ty budeš taky jedním z těch lidí, co nemá rád stupidní zábavu pro debily.
Ale naštěstí se svět nehemží jen inteligentními lidmi, ale i těmi, co vám do života přinášejí trochu něčeho jiného a dělají svět více pestrým.

52 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 16. května 2015 v 15:52 | Reagovat

Televizi nemám a nepotřebuju. Upřednostňuju ticho a na filmy jsem stejně zvyklá dívat se hodně rozvlekle, takže když má film hodinu a půl, dívám se na něj minimálně hodiny dvě. Ale s tím, že když si ji pouští jen na pozadí, proč si radši nepustí hudbu - vidím to u své rodiny. Oni si nepustí hudbu, protože hudba znamená, že by museli mít nějaký hudební vkus, nějakou hudbu znát a vybrat a hrála by jim tam melodie, do které by zpíval zpěvák. Ale to je problém. Proč? Nikdo tam do toho nekváká, nikdo nepronáší děsně vtipný poznámky, nikdo nepronáší hlášky, nikdo nepouští umělý smích, neskáče to každou půl minutu na jinou scénku, je to pro ně nuda. Prostě mi přijde, že i když je to na pozadí, lidi, co už mají televizi tak naočkovanou, tak potřebujou, aby jim za zády pořád někdo krafal. Hudba pro ně není dost a stejně jako proč místo čučení na televizi radši nečtou - nemusí si vybírat skladby/alba nebo knižní tituly, prostě zapnou a jedou podle toho, co servíruje někdo jiný. Maximálně naladí nějakou tuctovou rádio stanici, kde ale taky neustále někdo nesnesitelně mele pantem a dvacetkrát za hodinu připomíná otravnou znělkou, co že to je vlastně za satnici.

53 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 16. května 2015 v 15:56 | Reagovat

[26]: Jo, to jsem zapomněla připsat - poslední dobou jsem hodně často doma a máma má neustále puštěnou vedle televizi. A já podle znělek začala mít pocit, že tam vůbec nic jiného než Ordinace a Ulice neběží. Od rána do večera. A přitom skutečná ulice je o tolik zajímavější! Třeba dneska ráno, kouknu z okna a tam sousedům upadlo kolo na káře plné písku, tak to přehazovali a vozili hezky ručně kolečkem, to bylo drámo v ulici, kam se hrabe scénář! :D

54 o-baby o-baby | Web | 16. května 2015 v 20:06 | Reagovat

Moc hezké. My také nemáme televizi. Manželovi se před lety rozbila a neměl potřebu kupovat novu (buď byl v práci nebo si zahrál na PC). Je tomu už 3 roky co bydlíme spolu a i mě televize nechybí. Já jsem na notebooku a když chceme vidět film pustíme si ho z PC kde je větší obrazovka a stačí nám to. Teď se nám narodil syn a počítáme, že do budoucnosti kvůli pohádkám ho koupíme. Nejvíce mě dostává babička, který mi každou chvíli vola co bylo v TV a jestli jsem to viděla :-)

55 Nefi Nefi | Web | 16. května 2015 v 23:12 | Reagovat

Souhlasím, a to ve všech bodech. Už jsem dokonce několikrát přemýšlela, že bych si zahrála na záškodníka a "trochu" tu naši placku (bedna to už prostě není) porouchala. Třeba bych pak zjistila, že táta umí mluvit...

56 Willy Willy | E-mail | Web | 17. května 2015 v 2:14 | Reagovat

Nemám dotykový telefon a žiju také.

57 navzdysam navzdysam | E-mail | Web | 17. května 2015 v 12:56 | Reagovat

Byl jsem několik let bez televize a naprosto v pohodě jsem to přežil. Stejně tam dávají akorát filmy, co jsem už dávno viděl a nebo pitomosti, na které se ani nechci dívat (zprávy na Nově).

Asi tak před dvěma lety jsem si ale televizi koupil. Ne kvůli tomu, že by mi chyběla, jen se mi rozbil druhý monitor, ke kterému jsem měl připojený xbox. Rozhodl jsem se tedy koupit velkou televizi a používám ji jen jako monitor. Přehrávám si na ní filmy z flash disku, videa z YouTube a občas si zahraju něco na xboxu. Na televizní vysílání stejně nekoukám a docela často se stane, že tu televizi klidně celý týden nezapnu.

Upřímně, je mi líto lidí, kteří nemají nic lepšího na práci, než sledovat Ordinaci, Ulici a podobné hovadiny a ještě se pak bavit o tom, co se tam odehrálo.

Až na to, že mám televizi, tak s tebou souhlasím :).

58 Hanka Hanka | Web | 17. května 2015 v 13:52 | Reagovat

Já televizi doma nemám, je to žrout času :-) Na filmy i seriály můžu koukat na počítači při žehlení nebo na tabletu ve fitku. Televizi sleduji jen u rodičů když za nimi dojedu nebo u milence. Doma mi pak televize a reklamy určitě nechybí :-D

59 drapkovo-doupe drapkovo-doupe | Web | 17. května 2015 v 14:59 | Reagovat

Já ti rozumím. Poslední dobou mi přijde tahle bednička v mém pokoji, čím dál víc zbytečná. Ale řekněme, mám jí už hódně dlouho a drahá nebyla, abych jí litovala. Občas si ráda pustím prima zoom s nějakým peckovým dokumentem! A když už dávají nějaký smysluplný film, tak ten také neodmítnu. Ale když to sečtu, koukám na TV jen v sobotu večer. A to ani ne každý týden. Nechápu, že se na ní dá vypěstovat závislost.

60 piuPIU piuPIU | Web | 17. května 2015 v 17:27 | Reagovat

Nemít televizi je dneska prudce moderní, takže to, že se bez ní dá přežít už je ověřená věc. Dejme tomu pár let, a bude z toho mrtvý médium, kam se ani nebude vyplácet cpát reklamu, a lidi to budou používat jen jako velkou obrazovku k herním konzolím a na přehrávání filmů.

61 jasmoula jasmoula | E-mail | Web | 17. května 2015 v 20:04 | Reagovat

No jo...máš celkem pravdu :-) Jám mám sice "telekrám" ale zapínám ho jenom večer :-) Ale kdybych tuto bednu neměla tak bych si připadala jako pračlověk :-D

62 Holoubek Holoubek | E-mail | Web | 18. května 2015 v 13:34 | Reagovat

Je pravda, že v dnešní době, pokud chce člověk něco vidět, stačí mrkout na internet. Spousta věcí je online (včetně těch nekonečných seriálů typu Růžovka) nebo se dá stáhnout. Já jsem nikdy telvizi nepoužíval ve stylu: pustím a uvidím, co kde bude. Možná jen párkrát, když jsem se asi hodně nudil, ale jinak ne. Vlastně mi dochází, že do budoucna asi televizi nepotřebuju. Díky. :D

63 chudobka1970 chudobka1970 | Web | 21. května 2015 v 0:54 | Reagovat

Souhlasím s tvými argumenty, ale přesto jsem TV divák:-)

64 Amia Amia | Web | 21. května 2015 v 22:55 | Reagovat

[32]: Vtipný na tom je, že musíš požádat a poté dokázat, že tu TV nemáš. Jinak ty poplatky platíš tak jako tak

65 Tlapka Tlapka | E-mail | Web | 15. června 2015 v 11:12 | Reagovat

Taky jsem netelevizní člověk. Doma je samozřejmě máme a mamka si televizi pouští pořád, právě jako kulisu. Přijde mi to zbytečné a nijak její nadšení nesdílím.
Občas se podívám na nějaký film, dokument nebo hlavně sport. Ráda sleduju tenis a ten stejně v našich TV skoro není, takže nakonec skončím na nějakém online streamu. :D

66 Cherry Steel Cherry Steel | Web | 14. června 2016 v 15:18 | Reagovat

Co se týče těch bodů o návštěvách, jak každej brejlí na telku, mě zase vytáčí, že když si jdu s kamarádama a kamarádkama sednout na kafe, pivo, víno - to je jedno, jak místo abysme si vykládali, tak všichni ťukají do mobilu a já sedím a čumím. Proč lidi nejsou s lidma duchem, když jsou s nima fyzicky a virtuálně utíkají k jinejm lidem, když až budou s těma "virtuálníma",budou ťukat zase jiným.. Složtá věta a ještě složitější skutečnost. Z toho je mi smutno. Sama nemám FB (je mi 19 let!) a mezi přáteli se stydím napsat i SMS.. Někdo to tak nemá.

67 SermanSer SermanSer | E-mail | Web | 25. července 2018 v 22:17 | Reagovat

Сейчас обувь корпорации Adidas есть одной из самых надёжных в мире. Вы можете не сомневаться в качестве продукции Adidas, так как обувь известна во всех странах. Заказать кеды или вещи вы можете, если кликните на Adidas официальный сайт. Там вы найдёте множество новых кед для молодых людей и девушек. На adidas-russia.com вы 100% найдёте какие-то нужные кроссовки для себя.

Важно и то, что на портале всегда находятся скидки на прошлые сезоны. Несмотря на то, что вся продукция без году неделя вышла, она моментально доступна на ресурсе. В связи с этим Адидас дисконт интернет-магазин очень известен. Если вы захотите приобрести кеды на сентябрь, надежнее это сделать заблаговременно. Кроссовки ADIDAS идут в интересующих вас цветах. Вы вероятно сможете сделать бронирование сразу на пять пар. У вас также есть возможность заказать обувь одной модели, но в светлых цветах.

Все кроссовки Adidas есть невероятно долговечными. Продукция этого бренда популярная и известна в разных странах. Если вы стремитесь заказать обувь Adidas в МО, сделать это легко. Необходимо зайти на сайт и подобрать интересующую вас модель. Вы имеете шанс сделать бронь моментально на парочку моделей. Приобретая несколько пар обуви, вы отлично экономите. Вы можете приобрести кроссы из замши или любого другого материала.

Заказать женские спортивные кроссовки Адидас

Если вы захотите заказать <a href=https://adidas-russia.com/muzhchiny/>мужские кроссовки Adidas</a> на портале официального интернет-магазина компании, у вас будет возможность приобрести кроссовки с большой скидкой. Важно и то, что кроссовки есть в наличии как для зимних месяцев, так и для августа. Вы можете купить как мужские, так и женские кроссовки любого размера в Москве.

Вы также вероятно сможете заказать и приобрести кроссовки для спорта или пеших прогулок. У вас доступна вероятность заказать кроссы со скидкой 10%. Для этого необходимо подписаться на новости, затем вам будет доступна скидка. Сейчас в Москве не так просто обрести скидку на обувь Адидас. Но, с помощью фирмы Адидас это стало реально всем.

На adidas-russia.com вы можете заказать курьерскую доставку в любую необходимую вам точку столицы. Сотрудники быстро всё делают в рабочие дни и имеют шанс доставить ваш товар в нужное время. Для того, чтобы товар вам доставлен был, нужно сделать заявку на сайте. Вы также можете соединиться с менеджерами и узнать всё по всем вопросам.

Среди популярных моделей этого года популярны ADIDAS NMD RUNNER. Очень популярны эти кроссы в сером цвете. Их можно использовать в разнообразных целях. Они подойдут как молодым людям, так и дамам. Нужно выделить и ADIDAS PURE BOOST. Эти кроссы отменно подойдут для улиц. Вы можете в них также ходить в лес или отправляться в дальнее путешествие.

Важным есть и то, что все кроссовки произведены из отменного материала. Почти в каждой паре кроссовок стелька лежит с учетом антибактериальной прокладки. Эта технология была недавно разработана и уже популярна у людей. В наши дни мужские кроссовки Адидас пользуются спросом в сером цвете для апреля и сентября, а также в бежевом для июня. Если вы хотите заказать женские кроссовки Адидас, вам следует обратить внимание на бежевые цвета, а также на розовый и желтый.

Если вы купите кроссы <a href=https://adidas-russia.com/>Adidas</a>, вы сделаете правильное решение. Эта обувка служит годами и вероятно может посодействовать вашим ножкам чувствовать себя хорошо. С помощью кросс этого производителя ваше тело также будет чувствовать себя хорошо, а помочь в этом имеет шанс официальный интернет-магазин Adidas.

Не забывайте, что по важным моментам вы можете писать к менеджерам известного бренда. Специалисты проконсультируют и помогут подобрать нужный товар. Всю необходимую справку вы вероятно сможете услышать по 8(495)-532-35-45. А сама организация находиться по адресу г. Москва, улица проспект Мира 57 стр 1.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama