bŽena si vzala muže, co ji znásilnil. A ***** tleská...

21. května 2015 v 19:13 | Lúmenn |  svět podle Lúmenn...
Vidíte tu "šťastnou rodinku" na fotce vlevo? Nádherné manželství dvou lidí, které vzniklo poté, co pán na fotografii tuto ženu znásilnil - a ona následkem tohoto aktu otěhotněla. Stát se to v naší zemi, existuje mnoho možností, jak situaci vyřešit, aniž by trpěl kdokoli jiný, než násilník, který si po právu zaslouží trest.
Jenomže se to stalo v Afghánistánu, muslimské zemi, která má úplně jiná pravidla. A tak oba dva, Gulnaz i Asadulláha, uvěznili a jedinou cestou ven byla svatba. Ačkoli se Gulnaz, oběť znásilnění, dostala z vězení díky prezidentské milosti, stejně by jí hrozil život v potupě a hanbě mezi lidmi, kteří by nikdy nepřijali fakt, že za znásilnění nemůže. Takže si raději vzala muže, který jí ublížil a žije s ním. V našem světě nepochopitelné, děsivé. A přesto se najdou lidé, kteří tomu nadšeně tleskají...


Na blogu a facebooku pana Aleše Hodiny se dočtete věci, z nichž zůstává rozum svobodné Evropanky, za niž se hrdě považuji, stát. Cituji:

Matka však překonala svou bolest a hrdost a budiž jí to ke cti. Zvolila v dané situaci to nejméně špatné řešení, přinejmenším pro dítě. Její přístup si zasluhuje obdiv, ne povýšeneckou lítost. Zvláště když vidíme, z jak malicherných příčin se pod vlivem "pokroku" rozpadají rodiny u nás. (zdroj)

Úplně to ale zabil na FB, kde napsal (opět cituji):

On si odpykal zasloužený trest a teď společně vytvářejí vcelku fungující rodinné zázemí pro dceru. Muslimské země přece jen ještě chápu, že prvořadým úkolem rodiny, je vytvářet zázemí pro děti, ne řešit vzájemné sympatie rodičů. Naše feminacistické organizace by v takových případech nejraději, aby holčička už snad svého tátu ani neviděla. (zdroj)

Tak a co teď napsat, aniž bych chrlila záplavu sprostých slov? Nádech, výdech, Lúmennko, prásk do zdi, pár ran do polštáře, uf, takže...

Podle dotyčného muže evidentně není vůbec podstatné, jestli se lidé, kteří spolu vychovávají dítě, milují nebo ne, jestli se k sobě umí chovat a spolu vycházet. Asi nikdy nečetl práce pana psychologa Matějčka, který toho napsal stohy o tzv. nechtěných dětech a dětech z domovů, které celoživotně trpěly tím, že se narodily neplánovaně a rodiče k nim nikdy neměli srdečný vztah nebo dokonce vyrůstaly v ústavní péči. Asi neví, že z takových lidí rostou přinejlepším nešťastné bytosti s těžkými psychickými problémy, které mnohdy řeší po zbytek života, přinejhorším drogově závislí a kriminálníci. To nejsou odsudky z nenávisti k lidem, kteří neměli to štěstí na kvalitní rodinné zázemí, to je bohužel prostá statistika, již si pamatuju z dob studií (zájemcům jeho knihy doporučuji ke čtení, zrovna pan Hodina by je potřeboval jako sůl, viz).

Chápu, že v zaostalé zemi, plné náboženských dogmat a starých tradic, se na samotnou ženu s dítětem dívají skrz prsty a že Gulnaz se zachovala asi nejlépe, jak v daném prostředí mohla - hrozila jí smrt nebo těžký život zavržené a navěky poznamenané ženy, takže si zvolila to, co jediné jí zbývalo a patrně bude po zbytek svého života trpět. Asi méně, než kdyby zůstala s dcerkou sama, ale stejně trpět. S mužem, který jí ublížil, s dítětem zplozeným z bolesti, ponížení a násilí. Je to určitě neuvěřitelně odvážné a v žádném případě její čin nebagatelizuji ani neodsuzuji. Ale to platí pro ženu, žijící v Afghánistánu. V žádném případě si přece někdo nemůže myslet, že je to v pořádku a že by to takto mělo být i u nás!
Z pana Hodiny je mi na zvracení a jeho slova mě regulérně rozbrečela. A taky naštvala. Zoufale naštvala. Nevím, co si mám myslet, nevím, jak víc reagovat, než se otřepat a doufat, že taková lidská kreatura dokáže vychovat své děti (ó ano, bohové, ten člověk má děti!) tak, aby jim svými zaostalými názory neublížil.
 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Loretten Loretten | Web | 21. května 2015 v 19:58 | Reagovat

A pak jsou tu podelani levicaci co by tuhle verbez i s jejich dogmatama chtěli tahat do Evropy. -_-

2 baruschkasf baruschkasf | E-mail | Web | 21. května 2015 v 20:01 | Reagovat

Jůůů, má oba rodiče, jaká sláva :-(
Tak tohle mě dostalo...
Podle pana Hodiny má týraná žena prostě sklopit hlavu, připustit, že je neschopná a pokorně plnit veškerá přání násilnického manžela?
Protože přesně tohle vyjadřuje svým názorem, aspoň já to tak vidím.
Je jedno, jaká je to společnost, jaké zvyky, jaké náboženství...
On nám přece vysvětluje, že jí nemáme litovat...
Fuj, to jsem se naštvala, nemám slov :-(

3 Keyance Keyance | Web | 21. května 2015 v 20:14 | Reagovat

Řekla bych, že teorie pana Hodiny jsou k smíchu. Jakou hrdost měla překonat? Vždyť jí už nejspíš žádná nezbyla!

4 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 21. května 2015 v 20:23 | Reagovat

představit si tohle v naší zemi opravdu nedokážu... ale jak se tak koukám, za chvíli to možná bude možné...

výchova dítěte je podle mě velice důležitá záležitost, protože určujeme budoucnost naší planety a především lidské společnosti. A tahle výchova se má odehrávat v láskyplném prostředí, kde dítě najde oporu... je mi z toho smutno

5 Alfirin Alfirin | E-mail | Web | 21. května 2015 v 20:34 | Reagovat

To je hnus... Upřímně doufám, že se pan Hodina v příštím životě narodí jako žena v Afghánistánu >:-/

6 :-) :-) | 21. května 2015 v 21:01 | Reagovat

Chlap, co dokáže ženu znásilnit a potom se jí ještě podívat do očí. To bude opravdu "vzorový" a "milující" otec... Do toho všeho má ještě dceru...

Jdu blít.

7 Nemesis Nemesis | 21. května 2015 v 21:24 | Reagovat

[1]: A v Česku vůbec nedochází ke znásilnění, že? I bez téhle "VERBEŽE"
to se děje ve všech kulturách i když zrovna Afghanistán a postavení žen tam je fakt extrém, horší je to snad jen v Jemenu

8 Nemesis Nemesis | 21. května 2015 v 21:38 | Reagovat

Z toho je mi vážně na blití, jak tohle vůbec může napsat někdo v Česku? Copak nemá mozek? Jak by se jemu líbilo, kdyby ho někdo znásilnil, udělal mu dítě a pak by se musel až do konce života dívat do očí té zrůdy  a předstírat, že je vše ok? Láska je přece tím nejdůležitější v celém vztaju i ve výchově dítěte a uvědomují si to všichni alespoň průměrně inteligentní lidé, i muslimové. Jistě pan Hodina patří mezi ty, co nadávají na tu "verbež", co zachraňujeme z moře, ale to jsou lidé, kterým jde o život a dělají to všechno jen z čirého zoufalství. On je mnohem horší než oni, potom ten svět nemá vypadat, jak vypadá, když je tolik bezcitných sobců a hňupů, jako je on

9 Egoped Egoped | E-mail | Web | 21. května 2015 v 21:56 | Reagovat

Uznávám, že ten článek pana Hodiny není úplně košér, ale neviděl bych tak rudě.

A) "Podle dotyčného muže evidentně není vůbec podstatné, jestli se lidé, kteří spolu vychovávají dítě, milují nebo ne, jestli se k sobě umí chovat a spolu vycházet." - on přece neříká, že to není vůbec podstatné. Pouze píše, že na prvním místě jsou děti. A dle mého se snaží poukázat na to, že na Západě se na to někdy zapomíná a dává se velká váha na svobodu a práva rodiče/rodičů.

B) nechtěné děti jsou samozřejmě smutná věc, ale sama říkáš, ze ústavní péče není na vyrůstání zrovna nejlepší. Když se vzali a vychovávají už snad tři děti, žádný ústav tím pádem nehrozí.

Další věc je, že jako samoživitelka by to měla dost těžký nejen kvůli penězům, ale i vůbec kvůli tomu, jak by ji bralo okolí. A pan Hodina opět říká, že za to zasluhuje obdiv. Raději se vykašlala na sebe, aby se na tom děti měly lépe. Což myslím i dost ukazuje na to, že má k těm svým dětem vztah.

C) nikde nevidím, že by psal autor něco o tom, že je to tak celé v pořádku a že by to tak mělo být i u nás?

[4]: aby viděl dítě vychováváné v nelaskyplnem a špatném prostředí, nemusí bohužel člověk jezdit do Afghánistánu.

[6]: každý, kdo někdy někoho znásilnil (byt´ třeba v opilosti, kdy se neuhlídal, jedno přešlápnutí v životě) by tedy měl být navždy zbaven možnosti býti otcem?

10 Lúmenn Lúmenn | Web | 21. května 2015 v 23:11 | Reagovat

[9]: Nemáš pravdu ani v jediném bodě;) Kdyby sis přečetl celý jeho článek, pochopil bys kontext lépe.
A) Pokud jsou na prvním místě děti, pak je logické, že by mělo jít o naplnění jejich potřeb - frustrovaná rodiče, kteří k sobě nic necítí, jen těžko naplní potřeby svých dětí. Viz výzkumy pana Matějčka a nebo selský rozum. Kolikrát se rodiče rozvádějí právě v zájmu dítěte - než aby se před ním hádali nebo dítě cítilo, že není něco v pořádku.
B) Ústav nehrozí už proto, že žádné v podobných zemích snad ani nejsou. Neukazuje to vztah té ženy k dětem, ale k tomu, že prostě neměla jinou možnost a ačkoli ji neznám, vsadím se, že není šťastná - stačí vidět tu fotku. A ano, zaslouží si obdiv, že zasklila sebe a své potřeby kvůli tomu, aby na ni a její dítě neukazovali lidé celý život prstem, ale nezaslouží si ho proto, že by to tak bylo v pořádku, ale proto, že žije v nemocné společnosti.
C)"Naše feminacistické organizace by v takových případech nejraději, aby holčička už snad svého tátu ani neviděla." Z toho dost jasně vyplývá, že se mu afghánský přístup líbí a evropský nikoli.
S tím dalším nelze nesouhlasit (bohužel:(( ).
A poslední bod - tohle je strašně sporné. Jistě má člověk nárok na nápravu, chybu může udělat každý a i tak strašlivou, jako je znásilnění. Ale stavět na tomto přešlapu vztah a z donucení, z jednoho styku z něhož vzejde dítě, na tom stavět celoživotní partnertsví a výchovu dětí? To mi přijde trošku za hranou. Neznám toho člověka z článku, třeba se napravil a třeba je skutečně milujícím otcem a třeba mezi nimi vznikla láska (ačkoli o všem pochybuji po pohledu na jejich fotku, ale to jsou jen dojmy, ne fakta). Ale rozhodně si nemyslím, že by ženy paušálně toužily uzavírat svazky s muži, kteří je znásilnili - naštěstí za sebou takovou zkušenost nemám, ale byla jsem obětí násilí od muže (naštěstí ne sexuálního) a dokážu si představit, o kolik hrůznější a bolestivější je zkušenost znásilněných žen. Myslím, že ten komentář směřoval k tomu, že je dost děsivé, že muž, který zplodil svou dceru při násilném aktu, ji nyní vychovává a někdo to ještě chválí a dává ho za morální vzor. Jako by násilník, jehož společnost donutí se se svojí obětí oženit, byl lepším člověkem, než muž, který se rozvede s ženou kvůli tomu, že spolu nemohou být, a své děti vídá o víkendech, ačkoli je velice miluje. Toho prvního pan Hodina dává na piedestal, toho druhého zatracuje (viz jeho další články).

11 :-) :-) | 22. května 2015 v 0:06 | Reagovat

[9]: Říkat něčemu jako je znásilnění "přešlap"? Promiň, tohle není přešlap, ale úmyslná činnost a i když jsi opilý, neseš za své činy zodpovědnost. Být chlapem a udělat něco takového, sáhnu si do svědomí a popřemýšlím, jestli dál šířit své nicotné geny dál... Aha, moment - tohle nejspíš většina chlapů, co jsou něčeho takového  schopni nedělá. Takže nic.

12 baji baji | E-mail | 22. května 2015 v 9:43 | Reagovat

Nejspíš je i u nás dost mužů, kterým by se líbilo, aby ženy byly jen nesvéprávné bytosti, které by mohli beztrestně znásilňovat a ubližovat jim.A ještě by jim měli být vděčné.Je to hnus.

13 Silwiniel Silwiniel | Web | 22. května 2015 v 10:32 | Reagovat

Já, jako dítě, které vyrůstalo v nefungující rodině a muselo denně poslouchat hádky si myslím, že je pro dítě lepší, když žije jen s jedním rodičem, než psychicky trpět ve stresujícím prostředí. Je to příšerné, že se tohle někde na světě děje. Chlapa, který někoho znásilnil, bych nechala vykastrovat, aby už neměl možnost .to udělat znovu. A to fakt nejsem feministka. A znásilnění nemůže být nikdy "přešlap" a omlouvat to opilostí...to je teda šílený.

14 logika logika | 22. května 2015 v 12:17 | Reagovat

Já si hlavně myslím, že občas si my středoevropané připadáme, jako kdyby byly naše názory a pohledy na svět absolutní dobro a absolutní pravda. Jako třeba v tvém případě. Evidentně asi mají důvody, proč jim to připadá normální.
Je to součástí jejich myšlení, který je v rozporu s tím středoevropským. To ale automaticky neznamená, že má jejich myšlení menší váhu, než má to naše. Tvojí ignorancí jejich způsobů myšlení vlastně porušuješ princip svobody - zohledňuješ jenom nás, moderní civilizaci, a sebe. +Nemůžeš si jen tak někam vtrhnout a násilně tam uplatňovat svoje vize svobody - to mi moc demokratický nepřipadá.

15 mengano mengano | E-mail | Web | 22. května 2015 v 13:28 | Reagovat

[14]: Ano, jsme lidé se zcela jinou kulturou, historií a myšlením než lidé v muslimském světě. Nevidím jediný důvod, proč bychom se nemohli pohoršovat nad něčím, co nám naše evropská hlava nebere.
Dost pochybuji, že afgánská žena (ač je jinak kulturně ukotvena) šílí nadšením nad tím, že jí bylo dopřáno být obětí dobytka, který ji znásilnil, a navíc je ještě nucena "zvykovým právem" se za to prase provdat, denně se na něj dívat a "dobrovolně" s ním zplodit další děti.

Tohle je prostě hnus bez ohledu na část světa, kde se to právě odehrává.

Z tvého komentáře tak nějak čouhá, že máš o demokracii poněkud pomýlené představy. Promiň.

16 ScaSha ScaSha | E-mail | 22. května 2015 v 15:31 | Reagovat

Můžu ty sprostý slova říct za tebe?
JE - TO - ZKURVENEJ - ČŮRÁK.

17 ScaSha ScaSha | E-mail | 22. května 2015 v 15:32 | Reagovat

Dík, hned je mi líp. Omlouvám se za unáhlenej koment. :)

18 Scrat Scrat | E-mail | Web | 22. května 2015 v 16:00 | Reagovat

To je hrůza, ale od Afghánistánu by se to mohlo očekávat, kdežto ten chlap... :X Copak nemá ani trošku empatie? Co kdyby si to takhle zkusil, hm? Jak by mu bylo?! Jako feministku mě to štve snad ještě víc než jako svobodomyslnou ženu. Gratuluji pánovi, že se mu podařilo mě nas*at tak, že jsem deset minut v kuse říkala jen sprostá slova a mlátila hlavou do zdi. Na jeho stránky se pro jistotu dívat nebudu jinak mi vztekem praskne hlava. Ach jo, je mi blbě z dnešní společnosti a že i ve vyspělé ČR může mít někdo takovýhle nevyspělý názory... :X

19 Scrat Scrat | E-mail | Web | 22. května 2015 v 16:07 | Reagovat

[13]: Omlouvám se, že rýpu, ale my feministky nekastrujeme muže, ale usilujeme o rovnoprávnost ;-)

20 Jindra Jindra | 22. května 2015 v 16:10 | Reagovat

Když už se to stalo (a stává se to všude, jen u barbarských národů mnohem častěji), tak co s tím? Měla snad lepší řešení? U nás by ona měla doživotní trauma a cpala se práškama, on by dostal 6 let vězení a za 3 by ho pustili a ta malá holčička by vůbec nežila, páč by ji doktoři zabili. To je o dost lepší? Vážně? Dá se na to dívat různě. Ale vzhledem k místu kde se to stalo a jejich mentalitě a zvykům udělali asi to nejlepší, co mohli. A zjistěte si, jak drasticky narostl počet znásilnění ve všech evropských zemích, kam se ve velkém začali cpát přistěhovalci z těchto zaostalých muslimských zemí. O tom vám Pehe, Fendrych a další vlastizrádci neřeknou. Jen otázka času, než to přijde k nám.

21 Egoped Egoped | E-mail | Web | 22. května 2015 v 19:03 | Reagovat

[10]: Já jsem ten článek pravé samozřejmě celý četl :) I proto jsem ho pochopil víc, než jen z těch dvou odstavců. Ty ses tedy nemýlila s tím tvrzením, že podle pana H. není vůbec podstatné, že se rodiče nemilují?

A) Jistě, když jsou spolu rodiče z povinnosti a dokonce mezi nimi je neláskyplný vztah, tak to pro dítě není dobře. O tom snad nikdo nepochybuje, že je lepší, když se mají rádi a děti chtějí. Ale dítě má i jiné potřeby než dobrý vztah svých rodičů. A o tom pravé byla řeč. Zázemí nejen citové ze strany rodičů, ale taky např. finance a též vztah, který bude mít k nim a k jejim rodičům celé nejbližší okolí. To by bylo právě kvůli společnosti, která v Afghánistánu je, bylo dost hrůzné a nepřátelské. Bohužel, ale je to tak. U nás by s tím takový problém nebyl de facto žádný. Tam ale ano, hrozí tam i smrt a v lepším případě vydědění ze společnosti.

K rozvodům v zájmu dítěte: ano, může být. Na druhé straně ale asi nejde stejně dobře popřít, že díky snadnosti rozvedení se jako je na Západě se to často zneužívá pro rozmar jednoho či druhého rodiče, kterého to prostě přestane bavit a jde si svojí cestou, na dítě se vykvákne a jde za milencem / milenkou.

B) No právě, žádný extra vymoženosti jako je ústavní péče nebude v Afghánistánu na denním pořádku. Šťastná není, to asi taky nikdo nesporuje. Obdiv zasluhuje v tom, že udělala asi to nejlepší pro dítě. Což taky říká pan H. S lítostí to vyznělo špatně, to je fakt, ale z kontextu by se to mohlo chápat tak, že "povýšenecká lítost" znamená podivat se na ten případ jen jedním uhlem - tzn. znásilněna si musela vzít útočníka a mít s nim dítě.

C) každá mince má dvě strany. Stejne jako ten evropský přístup, tak muslimský. Opět je na to potřeba se podívat v kontextu celého článku. Pan H. nepopírá jasnou vinu útočníka, ani chybu toho, že byla žena vězněna jako nevinná. Vypichuje k zamyšlení to, jestli v něčem není ten náš liberální přístup až extrémní. Resp, jestli je to vždy to jediné správné.

[11]: OK, úmyslné to bylo, taky ho nikdo neomlouvá a svoje si má pachatel vždy odsedět. Ale potrestat ho tím, že by nikdy neměl mít dítě? Nevím, mně to prostě přijde moc drsné. Když se to pausalizuje na všechny bez rozdílu. Pokud to udělá nějakém magor a třeba i opakovaně a násilné, pak ani nepípnu. Jsou ale, hádám i případy, kdy je to komplikovanější.

[13]: nikdo nic opilostí neomlouvá, ale je to snad polehčující okolnost, minimálně pro pochopeni, nebo ne?

[18]: naopak doporučuju si ten článek přečíst pro lepší pochopení, co tím bylo myšleno. Není vůbec dlouhý...

[20]: můžu se zeptat, odkud jsi čerpala o těch znásilněných a přistěhovalcích? Díky.

22 L. L. | Web | 22. května 2015 v 20:15 | Reagovat

Pán je zajímavej případ.

Pro dokonalý obraz doporučuju přečíst tenhle jeho článek http://www.stridavka.cz/asi-bychom-potrebovali-valku.html

23 M. M. | 22. května 2015 v 23:27 | Reagovat

Ježiši to je magor, fakt magor. A co je fakt děsivé je fakt, že tihle magorové lítají mezi náma a třeba s nima i přicházíme denně do kontaktu a nevíme, co se jim v té nemocné kebuli honí.

24 Lúmenn Lúmenn | Web | 22. května 2015 v 23:46 | Reagovat

[14]: nazval jsi svůj komentář "logika", ale nevidím tam nic logického, jen morální relativismus, s kterým nemůžu souhlasit. Za tisíce let lidského vývoje jsme došli k tomu, že některé věci jsou špatné - a za špatné považujeme činy, které někomu ublíží. A čím více někomu ublíží, tím horší ten čin je. Není na tom nic složitého, nemá to co dělat s kulturou. Jakmile jeden člověk způsobí jinému utrpení, není co řešit.
Víš proč věřím, že je moje evropská morálka správná? Protože kvůli své morálce nikoho nevraždím, nikoho nenutím, aby dělal něco, co je proti jeho vůli, protože můžu chodit kam chci, kdy chci a dělat si, co chci, můžu říkat nahlas, co si myslím, můžu cestovat, tvořit...jsem svobodná. A neuvěřitelně si toho vážím. Vážím si toho natolik, že bych přála každému člověku na světě, aby zažil totéž, co já. Aby měl kontrolu nad svým životem, bez dogmat a nucení, bez násilí a hrozeb. A proto věřím, že mám pravdu já a ne Afghánci.

[21]: já teda četla nejen tento, ale i další výblitky pana Hodiny, jeho facebook atd. a můžu s klidným svědomím říct, že ten člověk je (a nebo to alespoň veřejně hlásá) přesvědčen o tom, že by si znásilněná žena měla v každom případě vzít násilníka a o dítě se s ním starat. Potrat považuje za zločin, to, když dítě nevyrůstá se svým biologickým otcem rovněž.
Argumenty, které užíváš jsou logické a nic jim nevytýkám, ale ty přemýšlíš narozdíl od pana Hodiny hlavou.

[20]: jak píšu - ta žena byla v příšerné situaci a vybrala si to nejméně špatné ze všech špatných řešení. Za to si zaslouží jistě obdiv, to nikdo nerozporuje. Ale oslavovat takový čin z donucení a dokonce ho brát jako morální vrchol, je absurdní. To je jako obdivovat člověka, že hodil tisícovku do kasičky veřejné sbírky, zatímco měl u hlavy pistoli.

25 Lúmenn Lúmenn | Web | 22. května 2015 v 23:50 | Reagovat

[14]: a ještě mě tak napadlo - není žádná moje vize svobody. Buď je člověk svobodný nebo není. Může tam člověk věřit v cokoli chce? Může jet kam chce? Může studovat, co chce? Může psát jaké chce názory?
Svoboda jedince je omezena jen svobodou dalších jedinců - nikdo na světě tedy nebude úplně svobodný, dokud toto chce dodržovat - na druhou stranu, nebude-li, taky má možnost volby. Jejich svoboda je ale omezena mnohem víc, než ta má. To není možné relativizovat.

26 Pražský poděs Pražský poděs | Web | 23. května 2015 v 15:41 | Reagovat

[1]: A pak sou tu podělaný pravičáci, co tupě řvou Mechy mechům, viď...

27 TlusŤjoch TlusŤjoch | E-mail | Web | 23. května 2015 v 16:35 | Reagovat

[26]:
...a pijáci, co řvou: Měchy měchům!"

[25]:
Tu "svobodu" nám sociální inženýři z Bruselu pomaličku ve jménu dobra osekávají.

28 Nefi Nefi | Web | 25. května 2015 v 21:53 | Reagovat

Souhlas. To, co se ten chlápek pokouší tvrdit, je dost zvrácená pravda. Ano, rodiny by měly držet pospolu a vytvořit dobré zázemí pro dítě. Ale základem toho je, že se rodiče mají rádi a dobře se rozmyslí, než si dítě neuváženě pořídí.
Chudák ženská...

29 Aleš Hodina Aleš Hodina | Web | 27. května 2015 v 20:44 | Reagovat

Těší mne, že můj článek zde vzbudil takové reakce. Diskutovat zde nebudu, ale slibuji, že další články podporující tradiční rodinné vazby budou brzy následovat.

30 mariankosnac 666 mariankosnac 666 | 27. května 2015 v 21:32 | Reagovat

[1]: Nikto normálny by sem tú verbež neťahal. Neni možné aby európsky politici boli tak blbý. Ti podelaní levičáci a politici EU ktorý toto chcú sú len loutky slúžiace USA. Už pred časom som čítal, že Američania majú v pláne v Európe rozpútať občianske vojny, už spôsobili vojnu na Ukrajine a pokračovať to má tým že dovezú do Európy hordy moslimov. Považoval som to len za konšpiračnú teóriu ale ono sa to začína realizovať. Bude tu asi veselo.

31 mariankosnac 666 mariankosnac 666 | 27. května 2015 v 22:15 | Reagovat

Predstavte si, že ten Aleš Hodina neni tak blbý. V minulosti byl i jedním z členů Rady Mensy ČR a po několik volebních období předsedou kontrolní komise. Je členem Einsteinovy společnosti lidí s IQ vyšším než 150.

32 Lúmenn Lúmenn | Web | 28. května 2015 v 14:47 | Reagovat

[29]: já třeba proti tradičním rodinným vazbám vůbec nic nemám, naopak, je vědecky potvrzeno, že pro dítě je nejlepší vyrůstat v rodině s oběma rodiči - ale zároveň je třeba, aby rodina normálně fungovala a rodiče se k sobě chovali dobře, protože tyto vzorce chování dítě přebírá a nemocná rodina = nemocný člověk a tenhle kolotoč trvá celé generace;)

33 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 29. května 2015 v 22:46 | Reagovat

O panu Hodinovi jsem naštěstí neslyšela, ale dostává mě to taky.
Je to asi jediná věc ke které nejsem vůbec tolerantní. Asi to není dobře, ale je to něco, co je ve mně hluboko zakořeněné.

[31]: Tak tady nejde o IQ, to jaká máme mínění o vztazích a postojích zas tak naši inteligenci neovlivňuje, tím pádem pozbyl spíše EQ nebo byl tak vychován aby tohle nezavrhoval.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama