Září 2015

Lúmennčiny středoškolské útrapy III. - šprti spojte se a rady jak to všecko přežít

27. září 2015 v 14:00 | Lúmenn |  Lúmennčin veřejný deníček...
Pod dotazníkovým článkem (Ptejte se mě, na co chcete a já, na co chci, odpovím vol 5.) se mě jedna čtenářka zeptala, jaké byly moje středoškolské roky, zda jsem byla spíš outsider nebo školní hvězda a prostě jak to se mnou celé bylo. A tak jsem si řekla, že by byla škoda to odbýt pár větičkami v dotazníku a raději to vezmu z gruntu a povyprávím vám tu historii co nejpřesněji. Možná to nějakému outsiderodá naději, že i když nejste na střední zrovna na vrcholu žebříčku popularity, váš život to nemusí nutně úplně zkazit.
(Pro větší rozsah jsem rozdělila článek na tři díly, než se pustíte do čtení tohoto, doporučuji kvůli kontextu nevynechat PRVNÍ a DRUHÝ. Fotodokumentace "z mládí" přiložena:))

Lúmennčiny středoškolské útrapy II. - ta divná a proklaté taneční

26. září 2015 v 14:00 | Lúmenn |  Lúmennčin veřejný deníček...
Pod dotazníkovým článkem (Ptejte se mě, na co chcete a já, na co chci, odpovím vol 5.) se mě jedna čtenářka zeptala, jaké byly moje středoškolské roky, zda jsem byla spíš outsider nebo školní hvězda a prostě jak to se mnou celé bylo. A tak jsem si řekla, že by byla škoda to odbýt pár větičkami v dotazníku a raději to vezmu z gruntu a povyprávím vám tu historii co nejpřesněji. Možná to nějakému outsiderovi dá naději, že i když nejste na střední zrovna na vrcholu žebříčku popularity, váš život to nemusí nutně úplně zkazit.
(Toto je druhá část vyprávění, odkaz na třetí díl najdete na konci článku. Pro znalost souvislostí doporučuji přečíst nejprve PRVNÍ DÍL;). Fotomateriál z mé puberty přiložen:))

Lúmennčiny středoškolské útrapy I. aneb facka, Bludiště a blázinec

25. září 2015 v 21:10 | Lúmenn |  Lúmennčin veřejný deníček...
Pod dotazníkovým článkem (Ptejte se mě, na co chcete a já, na co chci, odpovím vol 5.) se mě jedna čtenářka zeptala, jaké byly moje středoškolské roky, zda jsem byla spíš outsider nebo školní hvězda a prostě jak to se mnou celé bylo. A tak jsem si řekla, že by byla škoda to odbýt pár větičkami v dotazníku a raději to vezmu z gruntu a povyprávím vám tu historii co nejpřesněji. Možná to nějakému outsiderodá naději, že i když nejste na střední zrovna na vrcholu žebříčku popularity, váš život to nemusí nutně úplně zkazit.
(Pro větší rozsah jsem rozdělila článek na tři díly, na další se najdete odkazy na konci článku. Fotodokumentace přiložena:))

Tajemství hipsterů odhaleno

23. září 2015 v 13:13 | Lúmenn |  zajímavosti, šílenosti a vtipy...
Znáte ten pocit, kdy...ehm...jak to říct kulantě...no prostě když máte tu meditační chvilku na záchodové míse s kalhotami u kotníků a napadají vás při vykonávání oné nezbytné potřeby samé zajímavé věci? Vsadím se, že půlka významných citátů a děl byla vymyšlena na záchodě (a ta druhá ve sprše, jestli vás to zajímá;)). Při této chvilce absolutního klidu a uvolnění i mě občas napadjí samé čupr věci - jako třeba dnes, kdy mi došlo, jak vznikla komunita hipsterů. A protože jsem potvora, nedozvíte se to jinak, než kliknutím na celý článek. Cha! (ale aspoň k tomu dostanete pár hipsta vtípků jako bonus:))

Ptejte se mě, na co chcete, a já, na co chci, odpovím, vol.5

20. září 2015 v 21:18 | Lúmenn |  vy se ptáte, já odpovídám...
Je hezký, i když už chladnější večer a já sedím u počítače, piju svůj nejmilejší earl grey a poslouchám Two Steps from Hell. Prostě nejlepší chvíle, kdy odpovědět na vaše všetečné otázky pod minulým článkem z této rubriky. A samozřejmě i dnes platí, že se můžete klidně osmělit a položit pod článek další dotaz:) Prosím, nečiňte tak pod staršími články, tam se mi vaše otázka občas v množství komentářů ztratí:)

Pravěká blogerka

17. září 2015 v 15:42 | Lúmenn |  o blogu...
V tichosti jsem z devátého blogerského roku vplula do desátého. Rozhlížím se po svých stránkách, které beru jako svoje dítě, a říkám si, jestli jsem trochu nezaspala dobu. Nikdy jsem nebyla ten člověk, co se orientoval v módních trendech. Než ke mě dojde nějaké meméčko nebo vtipný klip, kamarádi se mi dávno smějou, že to je starý, že to znají (dyť to vyšlo minulej týden!;)). A přitom mám fejsbůk (zařízený o rok nebo dva později, než ho měl úplně každý koho znám) a na internetu jsem prakticky pořád, neustále si čtu nové články, koukám občas i na videa, tak proč mě trendy míjí?

Nejpekelnější víkend roku

11. září 2015 v 12:20 | Lúmenn |  Lúmennčin veřejný deníček...
Hrdlo se stahuje, žaludek dělá kotrmelce, že by mistryně světa v gymnastice bledla závistí a slovo nervozita dostává úplně jiný rozměr. No dobře, trochu přeháním, ale můžu říct, že to, jak zdlouhavě se tento víkend blížil, mě dovádělo k šílenství stejně, jak pomalu plynula včerejší noc. Ne, nečeká mě operace, v níž jde o život nebo cesta na Mars bez zpáteční letenky. Ale i tak se během příštích dnů rozhodne mnohé, co mi leží v žaludku už pěkných pár měsíců. Tak - nádech, výdech a jdeme na to.

Nechápu fenomén youtuberů...vy jo?

6. září 2015 v 10:00 | Lúmenn |  svět podle Lúmenn...
Asi jsem tupá, nemoderní, staromilská a totálně mi ujel vlak, ale až dneska jsem zjistila, co to vlastně SKUTEČNĚ jsou ti youtubeři. Samozřejmě, že youtube znám už nějaký pátek a taky znám spoustu lidí u nás i v zahraničí, co natáčejí videa, která pak umisťují na tento portál. Jenomže! Já žila pořád v době sto let za opicemi a měla jsem za to, že 90% youtuberů jsou vtipní, originální lidé, kteří dělají věci jako třeba francouzský youtuber Norman (viz) nebo čeští Viral Brothers (ty představovat nejspíš netřeba) nebo jako Vsauce (viz) či český youtuber Martin Rota a jeho kanály Naprosto retardovaný či Vědecké kladivo (viz). A víte co? Ono to tak není!

"Nenávidím Froda Pytlíka"

5. září 2015 v 14:58 | Lúmenn |  šepoty a výkřiky aneb co se jinam nevešlo...
Už je to nějaký čas, co jsem se dostala k plánování projektu hejtovacího webu (ještě víc hejtovacího než je třeba slavných "1000 věcí, co mě serou"), ze kterého nakonec sešlo. Přesto po těhle plánech zbyl jeden článek, který jsem tehdy napsala jako takovou představu hejterského stylu, který by na webu vládnul. Dneska jsem ho objevila při uklízení počítače a řekla jsem si, že ačkoli je dost vzdálený tomu, co obvykle píšu a je prodchnutý urážkami i vulgarismy, možná se najde někdo, kdo je břitký, skrz naskrz zlý a zcela politicky nekorektní humor ocení. Po mnoha letech od přečtení Tolkienovy trilogie jsem si totiž vylila svůj vztek na hlavního protagonistu Froda Pytlíka, který, jak se dočtete dále, vážně moc do hrdinského eposu nepasuje:)

Kdo je kdo v uprchlické krizi

4. září 2015 v 14:04 | Lúmenn |  svět podle Lúmenn...
Opona se zvedá, zní místy nadšený potlesk, místy ohlušující pískot. Začíná představení jménem Uprchlická krize v Evropě, rok 2015.
Trochu mi přijde, že panuje strašný zmatek - a to nejen v davech lidí různě tmavých odstínů pleti, kteří se tísní na vratkých lodích na vlnách Středozemního moře, ale zejména v evropských zemích, kde jeden ukazuje prstem na druhého, druhý na třetího a navzájem se všichni obviňují.
Přesto se v této tragikomedické frašce dají najít hlavní postavy záporného i kladného charakteru a nemusí to být nutně tak složité, jak se na první pohled zdá. Jen je třeba se zbavit emocí a pokusit se najít fakta.

Lúmennka héérečkou:)

1. září 2015 v 12:50 | Lúmenn |  Lúmennčin veřejný deníček...
Před více než půl rokem jsem v jednom z článků zmiňovala, že jsem se zúčastnila natáčení kratičkého propagačního videa do pro Fallout LARP, který má na svědomí můj drahý a jeho org tým. A ačkoli video vylezlo na světlo světa už před pár měsíci a LARP už před měsícem proběhl, nějak jsem na to pozapomněla. A tak teď s velkou slávou (a s křížkem po funuse, ehm:)) pohleďte na Lúmennčí štěk v minutu a půl dlouhém videu, obsahujícím chození po rozflákané pseudo post apo továrně a rádoby husté pohledy do kamery při držení airsoftového kvéru. Jo a taky tam mám svou první umírací scénu na stříbrném plátně v životě (na divadelních prknech jsem již před deseti lety epicky umřela v roli rozlíceného sršně probodnutého mečem hrdinného pavoučka Páji). Prostě to chcete vidět:D