Podzimní třeštění

18. října 2016 v 20:16 | Lúmenn |  Lúmennčin veřejný deníček...
Někde jsem četla, že ačkoli se to na první pohled nezdá, nejvíce sebevražd se neuskuteční na podzim, kdy by to s příchodem tmavého a nevlídného počasí člověk čekal, ale paradoxně na jaře. Řekla bych, že to bude tím, že s příchodem podzimu všichni tak nějak čekáme, že bude hnusně, pošmourno a depresivno a když to na nás přijde, svedeme špatnou náladu na podzim. Zatímco s příchodem jara čekáme, že se nám do žil vleje nová naděje a stejně, jako příroda ožívá, stromy pučí a tráva se zelená, i v našem prachbídném životě všechno začne být zase dobré - a když není, tak si lehneme na koleje, protože je nám jasné, že to není počasím, ale náma.
Tímhle úvodem nechci říct, že bych plánovala nějaké skákání pod vlak či jiný dopravní prostředek. Ale přiznám se bez mučení, že mi podzimní splín sedí za krkem a svýma studenýma rukama mi ho pevně svírá. A to máme teprve začátek října, jsem zvědvá, co budu dělat v únoru...Možná je to tím, že letos byl příchod podzimu strašně náhlý a tvrdý. Jeden den si chodíte v šatečkách jako na pláži a bum ho, další den vytahujete svetry, šály a čepice a nechápete, jak se to sakra mohlo stát. Z předlouhého a nádherného babího léta hop rovnou do podzimích mlh a pláskanic.

Tenhle šok pro mou psychiku pobírám ještě teďka, když už máme venku hnusně pár týdnů, a moje "fyzika" (hehe) na tom není o moc lépe - minulý týden se mě chytil nějaký moribundus, který se vždycky tváří, že už je pryč a když mu uvěřím, zase se s plnou silou vrátí. V praxi to vypadá tak, že jeden den lítám jak hadr na holi, akční a nabitá a druhý den ležím v posteli, teče mi z nosu a třeští mi hlava. Ono podzimní třeštění z nadpisu totiž v mém případě nemá evokovat nějaké juchejdá, ale právě tu pitomou bolest hlavy, která provází můj neutěšený stav už týden a nezdá se, že by se jí chtělo pryč.

Čajíčky s medem, citronem a zázvorem do sebe leju jako by na ně jezdil můj vnitřní motor, teple se oblékám, zeleninu a ovoce baštím po kilech a stejně se letos moje jinak vcelku stabilně fungující imunuta (díky bohům za ty dary posledních dvou let) rozhodla si vzít dovolenou a nechat mě vymáchat v pořádném nastuzení.
Ne, že bych jí to zazlívala - tempo mého života bylo v poslední době docela zběsilé a ani zářijová dovolená u moře nebyla jen vymodlenou pohodovou relaxací, ale také jistou formou očistné kúry, kterou jsme s drahým prodělávali. A očista je vůbec téma celého podzimu - pryč se starými zlozvyky, pryč se zahnívajícími emocemi, pryč s minulostí. Což je sice krásné, ale když vyklízíte dvacet let zaneřáďovaný barák, nemůžete čekat, že se přitom neumažete.

Teď, za půkou října a po víkendu pod vlivem fakt hustokrutého úplňku, ale přeci jen cítím, že všecky ty nánosy špíny konečně povolují a do barabizny jménem moje duše, vypulírované a vyklizené, zase proudí čerstvý vzduch. A to je dobře, protože nádech výdech, jede se dál, vlak života uhání kupředu a mě toho čeká ještě pořádný kopec. Naštěstí kopec vcelku příjemný. V prvé řadě to je pozítřější rodinná expedice do Paříže s mou úžasnou maminkou a ještě úžasnějším bráškou, na kterou se těším jako - no jak asi, jako na víkend v Paříži s lidma, které miluju:) A v řadách dalších mě už netrpělivě očekávají první výprava s mým oddílem po letech (příští víkend), kurz břišních tanců (taktéž a pak každý týden až do ledna) a přípravný kurz na vůdcovské zkoušky ve skautu (za 14 dní). Prostě samé fajn fajn věci, na které se už nemůžu dočkat.

Na co se ale zase nemůže dočkat moje tělo, které momentálně minimálně z půlky tvoří medovocitrónovozázvorový čaj,je vyhřátá postel, z níž jsem si jen na chvíli odskočila k noťasu. Pozítří mě čeká podzimní Paříž a svoje sople jí fakt dovézt nemíním:) Užívejte podzimu a třeštěte jen nebolavě a bezhlavě:) Vaše (hepčík) Lúmennka
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ortie Ortie | Web | 18. října 2016 v 20:53 | Reagovat

Podzim je sice krásné období, ale nastydnout se dámnohem jednodušuji než v jiné období.

2 Jana Jana | Web | 19. října 2016 v 14:52 | Reagovat

Já podzímek miluju, ty jeho barvičky...I když, dnes ráno to nebyl ten podzim, co mám ráda, ale hnusný mlhavý a deštivý ráno!

3 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 21. října 2016 v 17:41 | Reagovat

A já jsem to na to "juchejdá" tipovala... :D
Mě zase nedělá dobře ten tlak, který je spojený s počasím, ale prozatím *klepe do dřeva* jsem v pořádku a jen trochu pokašlávám, takže to kiwi s hromadou vitamínů o kterých jsem si myslela, že mi pomůžou udržet se co nejdýl zdravá, akorát rozdráždilo sliznice. Ehm, nikdy jsem nebyla specialista na svoje tělo ale většinou mi to prochází.

Jinak třeštím se vším nadšením a s rozumem. Měla jsem menší duchovní očistu, dělala jsem dva týdny věci, které mě naplňují a povzbuzují abych neměla myšlenky na ležení na kolejích :)

4 Sabča Sabča | Web | 21. října 2016 v 18:53 | Reagovat

super blog
zvu tě na svůj

5 Lukáš Přibyl Lukáš Přibyl | Web | 22. října 2016 v 20:08 | Reagovat

[2]: já bych řekl, že pokud by nepršelo, tak by podzim mohl zůstat celý rok v celé své kráse, tak jak ho všichni znají

6 Marie Veronika Marie Veronika | Web | 25. října 2016 v 15:27 | Reagovat

Chytit moribundus je naprosto okouzlující formulace :-D Ale jinak by bylo lepší, kdyby to bylo ono "juchejdá". Byť takhle se zase my všichni, co taky ležíme s moribundem, necítíme zas tolik pod psa :-)

7 Chloë Noir Chloë Noir | E-mail | Web | 30. října 2016 v 12:03 | Reagovat

Toto je to, čo posledné roky doslova neznášam. Tak ako mám rada chladnejšie počasie, tak neznášam ten prudký prechod. Jeden deň leto, druhý deň už vyťahovať zimnú bundu. Pamätám, že niekedy existovalo aj niečo také ako postupný prechod, kedy sa cez deň dalo existovať v tričku s dlhým rukávom a po zotmení možno prehodiť nejaký svetrík alebo mikinu, ale nie hneď bundu.:D
Hneď ako príde takto prudko chladné počasie tak napriek všetkej príprave, najbliekaniu sa a všetkému hneď ochoriem. :D A potom tiež už jediná tekutina vo mne je čaj. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama