Dudlajdá!

5. prosince 2016 v 22:37 | Lúmenn |  Lúmennčin veřejný deníček...
Loni jsem Vánoce nějak pořádně nestihla zaregistrovat a najednou už tu byly, proběhly kolem mě jak stádo splašenejch sobů a zase zmizely v nenávratnu. Normálně mám každý rok zhruba od půlky listopadu nutkání všude věšet třpytivé ozdoby, vít adventní věnce a výt koledy, ale loni to na mě ne a ne přijít a najednou bylo po všem. Možná to bylo dáno prostředím, kdy jsme s mým drahým bydleli v jednom domě s jeho babičkou, která působí jako všechno možné, jen ne jako veselý vánoční skřítek. Myslím, že i Grinch by před ní strachy zalezl do skříně. Letos už si ale lebedíme ve svém a tak se stalo to, co se mě - nenapravitelnému milovníku Vánoc, prostě nevyhnutelně stát muselo. Dudlajdá, ejchuchů, šambalamba, nesem vám noviny, tramtarará, Vánoce jsou tady! Ehm, nejsou, já vím, ale za pouhopouhých devatenáct dní budou a já tradičně a nádherně vyšiluju:)


Tedy, nepředstavujte si, prosím, Lúmennku s jedním hadrem na hlavě a druhým v ruce, kterak provozuje vánoční úklid. Vůbec ne, naopak. Vánoční úklid je něco, co bojkotuju stejně tradičně, jako oslavuju vše ostatní. Uklízet se má celý rok a na Vánoce se má co? No přece slavit. A odpočívat. A rozdávat radost. A pít punč. A dělat "jééé" pokaždé, když vlezete do přezdobených obchoďáků nebo na světýlky ověnčená náměstí.
Moment. Už se v tom zase ztrácím. Inu, tenhle čas je pro mě prostě takový. A jsem ráda, že letos si to zase užívám na plné pecky:) Třeba v sobotu jsme s drahým byli na běžném nákupu v Tescu a mě tak nějak dojala hromádka vánočních kolekcí ověnčená girlandami, že jsem se mu uprostřed všech těch nakupujících davů vrhla kolem krku a k slzám dojatá se k němu tiskla s láskyplnými vyznáními na rtech.
"Co je?" ptal se mě vyděšeně drahý, když jsem mu visela na krku jako klíště a vzlykala mu do límce zimní bundy.
"Když já *smrk* když já *škyt* když já *fňuk* jsem strašně ráda, že už jsou zase Vánoceeeee *dlouhé vzlyk*..."

Takže tak. Na stole máme adventní věnec a každou neděli zapalujeme svíčku. Další věnec visí na vchodových dveřích do ulice a ten teda chodím každou hodinu zkontrolovat, jestli ho ještě nikdo neukradl - pro tyhle případy jsem ho ale přivázala ke žbrlení na dveřích takovou sadou uzlů, že pokud případný zlosyn nepřijde minimálně s nůžkama na plech, věnce se nezmocní. Haha. Na stěnu v obýváku jsem dneska navěsila řetěz s baňkami a dokonce jsem ve vánočním zdobení zašla tak daleko, že jsem drahému vytáhla baterky z ovladače na XboX, aby světýlka ve tvaru vloček (krááása!) na okně měla šťávu. Drahý od té doby oproti tomu šťávu moc nemá, ale to je fuk, máme světýlka! A věnec! A řetěz.

Ehm. Mám prostě fakt ráda Vánoce. Fakt moc. A strašně mě baví, učit lidi Vánoce milovat, ačkoli je dřív třeba nemuseli či dokonce nesnášeli. Už mám na kontě celkem tři napravené nešťasníky, kteří z nedostatku podnětného rodinného prostředí měli k Vánocům vztah asi jako k pojišťovacímu agentovi nebo jehovistům. Totiž ignorovali je a zabouchávali před nimi dveře. Ale mírným nátlakem a velkou zásobou přesvědčovacích prostředků ve formě cukroví, ozdob, dárků a nehynoucí lásky mě a mé rodiny, se podařilo rozzářit světla v očích lidem, kteří v to ani nedoufali. Dva z nich se mnou budou slavit Vánoce i letos - jedním je Finn, který se stal před lety součástí naší rodiny jako adoptivní bráška, a druhým můj drahý Alwin. A tomu prostě krucinál říkám vánoční magie v plné parádě:) A pak se mi divte, že věším po baráku ozdoby, zpívám si koledy a mám chuť objímat každej kandelábr jen proto, že na něm visí něco třpyťacího nebo jehličnatého! Kéž by jen bylo víc času si to v klidu užít, courat po vánočním Brně, pít turbomošt a kupovat dárečky. Jako majitel eshopu ale vánoční sezónu spíš prožívám neustále online, přilepená zčásti k tiskárně, zčásti k lepicí pásce a většina mého courání po vánočním Brně obsahuje cesty na poštu. To ale nevadí, protože jsem vlastně takový vánoční skřítek, co posílá lidem radost na dálku a to je prostě super a skvělý a juhůů, dudlajdá, nesem vám noviny, šalalalala...
Vaše Vánoce zbožňující a Vánocemi zcela posedlá Lúmennka
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 5. prosince 2016 v 23:16 | Reagovat

Jsem ráda, že v tom nejsem sama :-)
Dneska jsme šli na náměstí, kouknout na stromek a světýlka a vzít malou za Mikulášem...
A dopoledne jsem pod tu modrou oblohu pověsila prádlo, na vyfoukání...
Hmmm, pod stromek jsme jeli ve vánici.
A ani mě to nemrzelo, že všechny tlustý ručníky, tak poctivě vyždímaný, maj na sobě sněhovou peřinu :-)
A na náměstí? Jako by nikdy nesněžilo.
Ovšem jak jsme dojeli k našemu sídlišťátku, vánice v plné síle, silnice bílé...
My tady máme takové menší, lokální, Vánoce :-) Ty pravé, se sněhem, s čertama, Mikulášem a hejnem andělů :-)
A já celý večer stojím u okna a raduju se.

2 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 6. prosince 2016 v 8:07 | Reagovat

Já Vánoce nemusím.
Nejraději bych je přeskočil.

3 Jan Duha Jan Duha | Web | 6. prosince 2016 v 12:25 | Reagovat

Já mám taky Vánoce rád. Též jsem napsal článek na to téma :)

http://myslenkov.blog.cz/1612/vanoce-a-ja

4 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 7. prosince 2016 v 19:40 | Reagovat

Řeknu to asi takhle. Když není sníh, není vánoční atmosféra. Když není vánoční atmosféra, nebude výzdoba, úklid a možná ani dárky ne. Všichni za trest dostanou jen mýdlo a Indulonu.
Jo, koupila jsem teda celé rodině do hromady domácí pekárnu. Snad z toho dalšího krámu do baráku budou mít radost. Ale na výzdobu se vrhnu opravdu až tak za týden. Za dva. Až mě přejde rýma.

5 Avilan Avilan | Web | 13. prosince 2016 v 21:26 | Reagovat

Já jsem Vánoce vždy naprosto zbožňovala. Ale protože loni to u nás doma stálo za starou belu, akorát jsem si uvědomila, že se vždycky všichni dohádají, já s mamkou lítáme celý den a pak večer jsem ráda, že si konečně můžu lehnout a jít spát. A obávám se, že letos to nebude o nic lepší. Každopádně jsem všem nakoupila dárky a všichni budou mít samá překvapení ve formě užitečných dárků, tak doufám, že aspoň u toho stromku při rozbalování bude normální vánoční atmosféra.

6 Lilien Lilien | Web | 15. prosince 2016 v 11:08 | Reagovat

No... u nás je to drámo už týdny dopředu. Táta je naštvaný, že mamka utrácí za tisíc blbostí a měli bychom si to užít spolu. Mamka je naštvaná, že táta ignoruje nejen její nenávist k pratickým dárkům, ale i potřebu obdarovat rodinu a nechává to vše na ní. A já pro změnu mám tolik práce s překladem, že asi letos ani nestihnu upéct cukroví. Vánoční pohoda lalala :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama