Jak Lúmennka dostala obraz

6. ledna 2017 v 14:00 | Lúmenn |  Lúmennčin veřejný deníček...
Některé vánoční dárky jsou lepší, než jiné. Nic proti teplým ponožkám, pyžamku s kočičkama nebo sprchovým gelům, to jsou všechno krásné a velmi praktické dárky, které vždycky potěší. Ale když rozbalíte pod stromečkem fusekle, prostě to není takové to "jupííí, paráda, super", jako když si rozbalíte knihu, na kterou se strašně těšíte nebo nějaké čupr dupr překvápko, které byste ani za mák nečekali. Pamatuju si, jak jsem skoro skákala do stropu, když jsem v deseti letech dostala od Ježucha rádio s mikrofonem, na kterém jsem si tak mohla natáčet svoje vlastní věci - archivní rozhovory se všemi více či méně ochotnými členy rodiny z doby mých "rozhlasových začátků" pořád někde na páscích mám:) A takových vzpomínek mám vícero, jednu krásnější a víc juchejdá, než druhou. A o letošních Vánocích se k nim přidala další, která končila slzičkama dojetím a mlaskavou pusou drahému - od něj jsem totiž letos dostala obraz. A ne tak ledajaký obraz - můj obraz. Pokud se právě ofrňujete, jak to, že tam juchám nad obyčejným vlastním portrétem, ještě neříkejte hop, dosud jsme nepřeskočili. To není žádný portrét, to je obraz mojí duše - dar vážně z hloubky srdce:)Než sem prsknu zvětšenou fotografii onoho veleslavného obrazu, dovolte mi ještě chvilku epicky obšírného obkecávání. Máme s mým drahým kamarádku, jmenuje se Minka - a tahle slečna je vážně kouzelnice, co se týče kresby a malby. Její dílka jsou často jednoduché věci, načtrnuté za večer v hospodě tužkou a lihfixem, ale mají v sobě poetiku, vtip i zachycení podstaty věci, ať už se bavíme o fajn párty nebo o globálních problémech. Minka prostě umí.
A tahle slečna dostala od mého drahého za úkol namalovat mě. Jasně, dáte mu fotku a portrét vám načmárá každý trochu talentovanější študák v prváku na umělecké. Ale tohle právě neměl být prostý portrét, takový narcis nejsem, abych se vydržela celé dny koukat na svůj ksicht visící na zdi;) Pointa obrazu měla být v zachycení mě jako osobnosti - mých zájmů, koníčků, věcí, které mám ráda, mých myšlenek, snů, obav a lásek. Prostě obraz mojí duše. A v životě bych nečekala, jaká hloubka se může skrývat v mém milovaném, který je co do empatie a emocí bližší spíš pařezu, než čemukoli jinému.
A přesto to byl hlavně on, kdo dirigoval hbité prsty naší umělecky založené kamarádky, vyzdvihoval, co by mělo být zdůrazněno a nutil k prudkým tahům gumou, když něco nebylo, jak má. A vzniklo tak úžasné kooperační dílo, které mi 24.prosince úplně vyrazilo dech. Než jsem se nadála, už mi tekly slzy a dojatě jsem škytala, než jsem se přitiskla k Alwinovi a zahrnula ho láskou a vděčností. Ten chlap se prostě nezdá, ale asi vážně umí být romantik:) A já ho asi děsně miluju nebo co:) Koneckonců, po dvou letech soužití se mnou musel pochytit trošku té empatie a vcítění, jinak by mu ze mě hráblo:)
Takže tady je to velkoúžasnolepé dílo "Okno do Lúmennčí duše" a posuďte sami, kdož mě už nějaký ten pátek znáte z blogu, jestli se můj milovaný trefil:


Fotka je trošku tmavší, ale snad je vidět všechno, jak má;)

Já bych řekla, že se oba, Minka i Alwin, trefili perfektně a je to až děsivě přesný výlet do mojí hlavy:) Nechybí mozeček (jó, ráda přemejšlím, no!:D), mandala, můj milovaný pejsek Gabriel, útržky snů a ani verše. A všechno je na oranžovočerveném ohnivém podkladu, což jsou přesně moje barvy. A kupodivu i já sama na tom obrázku nevypadám úplně nejhůř, troufám si tvrdit, že o dost líp, než ve skutečnosti:)
Hvíí, Lúmennka má obraz. Krásný, překrásný, s láskou tvořený a z lásky darovaný. A pak ať se mi někdo diví, že za chlapa, který mi takový dárek věnoval, bych se nejradši hned zítra provdala:)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Bordelář Bordelář | Web | 6. ledna 2017 v 16:02 | Reagovat

Hezký dar od tvého prince.
Povedl se obraz Mince.
Těžko říct jak moc byl drahý,
ale stál ji spoustu snahy.

2 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 6. ledna 2017 v 17:59 | Reagovat

Ten obrázek je perfektní, přijde mi jako cesta do vlastní mysli, do vlastních snů. :)

3 Eliss Eliss | Web | 6. ledna 2017 v 18:15 | Reagovat

Nádherný dárek :-)

4 Oli Oli | 6. ledna 2017 v 20:50 | Reagovat

Paráda :) NEchceš napsat článek o feministkách a kariéristkách či bezdětnosti a single fénoménu u žen? :)

5 Attrin Attrin | 7. ledna 2017 v 0:13 | Reagovat

Moc krásné:)
Nejdříve, když jsem se dívala jen letmo, jsem považovala tvého psa za lišku :) Ta by se tam taky hodila:) Je (bylo by) to ale pěkné v obou případech.

6 Qûdí Qûdí | 7. ledna 2017 v 10:39 | Reagovat

Krása! Pokud mohu soudit dle tvého psaní, tak se Minka naprosto trefila! Něco takového se jen tak nevidí... Úžasné!

7 Lúmenn Lúmenn | Web | 7. ledna 2017 v 15:16 | Reagovat

[4]: tak to je dost výbušné a obtížně uchopitelné téma, ale zkusím se nad tím zamyslet;) K tomuhle tématu se částečně vyjadřuju třeba tady: http://lumenn.blog.cz/1505/jak-genderova-lingvistika-diskriminuje-zeny

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama