Google a genderová nerovnost v praxi

10. srpna 2017 v 10:59 | Lúmenn |  svět podle Lúmenn...
Firma Google je zaměstnavatelem, který podporuje nerovnost mezi pohlavími. Proč si to myslím? Protože nedávno propustila svého zaměstnance, Jamese Damorea, který si dovolil kritizovat absurdní firemní politiku "genderové a rasové diverzity", která ale nakonec vede k větší diskriminaci a psychologické nepohodě na pracovišti. Na levicových serverech už se objevily články, které z Damorea dělají úplné zpátečnické monstrum a z jeho textu, který i seriózní média nevím proč nazývají urážlivě pamfletem, vybírají jen věty, jež se hodí k obrazu "zlého bílého heterosexuálního pravičáka,co volí Trumpa".
Nerada si nechávám věci předžvýkávat a tak jsem si přečetla originální Damoreův text (zde, EDIT: byla jsem upozorněna, že tato verze není přesná a úplná, kompletní verze i s odkazy na vědecké studie a další je k přečtení tady) A je mi skutečně moc líto,že člověk, která napíše tak slušný, věcný a liberální text, může být dneska vyhozený z práce.


Dovolím si pro ty, kteří nehovoří anglicky a nemají třeba čas a chuť číst dokument celý, shrnout Damoreovy myšlenky tak, jak z jeho textu vyplývají:

- Damore je liberál a nijak nepodporuje sexismus ani rasismus
- Damore popisuje svoje zkušenosti ze svého úhlu pohledu jako softwareový inženýr zaměstnaný v Google a uznává,že třeba v jiných firmách tomůže vypadat jinak
- Damore upozorňuje, že snaha o tzv."genderovou a rasovou diverzitu" za každou cenu je kontraproduktivní, že to,že ve firmě pracuje hodně žen a hodně lidí různých ras ještě neznamená, že je ta firma skutečně příjemným místem bez předsudků, tedy že kvantita (= různorodost) ještě neznamená kvalitu (= prostředí bez předsudků). Naopak se domnívá, že některé programy google na začlenění více žen a lidí různých ras (náborové programy jen pro ženy, kurzy jen pro ženy a nebělochy, manažerka dohlížející na diverzitu na úkor ostatních kvalit apod.) mohou spíše napětí mezi lidmi zvětšovat.
- Damore se domnívá, že současné, zejmona levicové pokusy o vyrování pohlaví za každou cenu a genderová idologie,může přesouvat předsudky, které se snaží vymýtit, do "ilegality". Takže místo, aby se o předsudcích hovořilo, lidé si je myslí ve skrytu a vzniká napětí.
- Damore si nemyslí, že nedostatek žen ve firmě Google na pozicích programátorů a vysokých manažerů je způsobený tím, že by ženy byly diskriminovány. Nabízí několik vysvětlení, která vycházejí z vědeckých výzkumů a biologie člověka, která by mohla nepřítomnost žen na těchto pozicích objasnit. Například ženy, kvůli nižší hladině testosteronu, netouží tolik po společenské prestiži a nesnaží se být za každou cenu ve vedoucí pozici tak, jako to dělávají muži, pro než je stále společenský status důležitější při hledání partnerky, než jiné atributy. Také uvádí, že ženy jsou více empatické a více zaměřené směrem k lidem, než muži, takže si častěji volí povolání, kde se stýkají s lidmi, což mnohdy osamělé programování není a že programování je systematická, racionální práce,k níž více inklinují muži. Dodává ale, že to samozřejmě platí v průměru a nedá se to generalizovat, individuální rozdíly samozřejmě existují. To, co popisuje on, je ale určitý sklon mužů a žen napříč populací, nikoli nějaká absolutní pravda, která platí o všech mužích a ženách.
- Svůj text uzavírá tím, že navrhuje, aby se ke každému člověku přistupovalo individuálně, bez ohledu na to, zda je muž nebo žena nebo člen nějaké rasové minority či majority. To je podle něj nejlepší cesta, jak se vyhnout jakékoli diskriminaci. A apeluje, aby si lidé z genderové ideologie nedělali modlu, ale aby i toto odvětví podrobovali kritice a zachovávali pluralitu názorů, jinak dopadneme jako v komunistických zemích, kde snaha o vyrovnání rozdílů mezi třídami,dopadla katastrofálně.

Ve výše odkazovém článku na A2larmu z desetistránkového textu pochopitelně vyňali jen těch několik častí, které ještě ani neuvedly do patřičného kontextu, kde Damore píše o tom, že ženy a muži jsou v průměru odlišní a proto se průměrná žena nebude do práce programátora a vysokého manažera hnát tak moc, jako průměrný muž. Místo toho z něho udělali misogynní monstrum, které nenávidí ženy a volí Trumpa.
Já toho člověka neznám, nevím jaký je, ale z jeho dokumentu nemám pocit, že by byl "privilegovaný bílý muž, který pseudoveděcky obhajuje sexismus a diskriminaci". Naopak z něj cítím silný liberalismus, touhu jednat se všemi lidmi jako se sobě rovnými bez ohledu na jejich pohlaví a snahu, aby na pracovišti Googlu vládla příjemná atmosféra, nezatížená strachem, že když kopnete do posvátné krávy jménem gender, tak vás vyhodí. A hele - přesně to se stalo. James Damore je bez práce za svoje korektně, neurážlivě a věcně sepsané názory. Posvátná kráva je za každou cenu nedotknutelná.


Tady je ten heterosexuální bílý utlačovatel. Jde z něj strach, co?

Byli jste někdy na VUT v Brně? Třeba právě na fakultě informatiky? Všimli jste si, jak disproporční je tam zastoupení žen a mužů mezi studenty? Ve stohlavých ročnících ajťáků bývá běžně maximálně kolem deseti dívek. Je v přijímacím řízení na tento obor nějaká kolonka "zaškrněte pohlaví a budete-li ženská, tak vás nevemem"? Asi těžko, že? Jsou testy nějak snazší pro kluky a těžší pro holky? Taky ne, že? Existují nějaké tlaky na ženy, kdy si je vezmou učitelé před maturitou do kabinetu a tam jim zapichují třísky pod nehty a jezdí nehtama po tabuli, dokud ta nebohá slečna nestáhne svou přihlášku na IT obor? Taky ne, že?
Tak proč tam doprdele není víc ženských?

S dovolením si i sama odopovím. Protože o to krucinál fagot nestojí! Protože prostě a jednoduše NECHTĚJÍ!

I kdyby každá IT firma měla patnáct manažerek pro diverzitu a z toho půlku pohlavně nevyhraněnou, třetinu černou, osminu asijskou a dvě šestatřicetiny na vozíku, žena mužů v IT prostředí nikdy nebude stejně, protože většina ženských prostě na ajťačinu nechodí, VUTčko nestuduje a programovat nechce. Možná proto, že je víc baví práce s lidma, jak napsal Damore, možná proto, že nemají mozek na matiku, ale určitě ne proto, že by je nekdo sexisticky utlačoval a zakazoval jim tyhle věci studovat a nebo v nich pracovat.

Slyšela jsem, že v ČR aktuálně chybí nějakých 160 000 ajťáků. I kdyby 90% firem byly hnusní sexisti, pořád máme nějakých 16 000 pozic, pro ty zástupy nezaměstnaných ajťaček, které nikdo nechce nechat kódit, protože mají mezi nohama místo lulana pipinku. Kde jsou? Opět si sama odpovím. Nikde. Kdyby existovaly, ty zoufalé firmy shánějící lidi by je totiž dávno zahrnuly zlatem, pipinka nepipinka. Jenže ty mýtické nezaměstnané ajťačky, které zlý Google kvůli nadvládě bílého heterosexuálního utlačovatele nechce zaměstnat, nejsou ani u nás, ani v USA. Je to vidět na skladbě studentů IT oborů, je to vidět na pohovorech v IT firmách.
Můj drahý pracuje ve firmě, která vyrábí hry na mobilní telefony, jako tester aplikací. Na pohovor spolu s ním přišlo dalších 7 chlapíků. Žena žádná. Co by manažerka pro diverzitu udělala v takovou chvíli? Ufiklamému drahému lofasa, aby ho mohla zaměstat? Čekala by, dokud se někde nevynoří nějaká žena a bez ohledu na její dovednosti by ji zaměstnala, protože posvátná kráva musí žrát? Firmy by snižovaly stavy proto, že nenpalňují mužsko ženské kvóty? Všechny ty holky, co nejdou na IT ale třeba na pajdák nebo na medinu, by to dostaly rozkazem? Šly by na převýchovu, aby jim v hlavě nestrašily hnusné genderové stereotypy, ale objevily v sobě místo touhy učit ve školce radši touhu programovat? Nebo jaké je ideální genderově korektní řešení? Nepřijde vám to naprosto absurdní a děsivé???

James Damore je větší feminista a gender aktivista, než všichni ti, kteří na něj teď dští oheň a síru. James Damore si totiž myslí, že by se s lidmi mělo jednat jako s individuálními bytostmi bez ohledu na to, jaké jsou rasy či pohlaví, že by se žádné pohlaví nemělo nijak upřednostňovat a měli bychom nechat lidi, ať si svobodně volí svoji kariéru bez ohledu na to, jakou mají barvu kůže nebo co se jim bimbá mezi nohama. Jamese Damorea kvůli tomu vyhodili z práce. Pokud tohle šílenství rychle nezastavíme, posvátná kráva nás udupe k smrti.
 

14 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 10. srpna 2017 v 12:40 | Reagovat

SJW jsou zlo. Hnusný zlo. A je jedno jestli jde o pohlaví nebo jinej znak. Ráno jsem třeba četla komentář o tom, že tihle dva (nějací dva autoři) by rozhodně neměli připravovat seriál o otroctví. Jako by to rozhodně neměl dělat žádnej běloch. Jako... fakt SJW jsou na blití s tím svým selektivním viděním. Tohle to taky dokládá.

2 Andrea V. Andrea V. | E-mail | Web | 10. srpna 2017 v 12:46 | Reagovat

Cpat cokoliv nekam jen proto, ze to tak musi byt nepovazuju za stastne. A takovym zpusobem prekrucovat verejbe dostupny dokument povazuju za facku demokracii a zakladnim zurnalistickym principum.

3 Troi Troi | 10. srpna 2017 v 14:11 | Reagovat

Být vyhozen z práce a lynčován za to, že si něco myslím? WTF?! "Dobrý" způsob jak podporovat toleranci z zmírňovat napětí.

4 Jiří Jiří | 10. srpna 2017 v 15:14 | Reagovat

Pro lepší pochopení firemní atmosféry v googlu bych doporučoval shlédnout následující video. ať si každý udělá obrázek, jaká atmosféra vládne v technologickém gigantu.
https://www.youtube.com/watch?v=JYWVT3uMBnw&t=0s

5 stuprum stuprum | 10. srpna 2017 v 15:19 | Reagovat

Do gulagu s nimi, přestanou řešit gender. :)

6 Petra Petra | 10. srpna 2017 v 16:56 | Reagovat

Damore je taky člověk, který hned v úvodu textu dělá amatérské, rádoby sociologické závěry naprosto nedostatečně podložené a dává jednoznačně najevo, že ženy jsou podle něj slabší kusy. Nečetla jsem to celé, ale jeho názory na ženy jsou silně předpojaté a omezené.
Nemám ráda černobílost - ani Damore, ani Google, ani ty nejste objektivní. Reakce Googleu je určitě hysterická, ale buďme zase realisti - jen proto, že text má logickou větnou strukturu a obsahuje pokročilou slovní zásobu, neznamená automaticky, že je slušný. Já chápu, proč se mnozí urazili. Skutečnost, že je dnes móda dělat z jakékoli genderové záležitosti globální lynčování, ponechám stranou, protože je to na první pohled absurdní a nepotřebuje komentář.

7 Karryanna Karryanna | E-mail | 10. srpna 2017 v 18:18 | Reagovat

Text Jamese Damorea jsem si přečetla, v lecčem souhlasím, celkově bych se rozhodně nepodepsala, na vyhazov to podle mě fakt není.

Ovšem s Tvým tvrzením, že holky o IT nestojí, bych byla opatrnější. Jistá diskriminace děvčat, dojde-li právě na techniku, tu podle mých zkušeností existuje. Nevím, kolika holkám reálně zavírá cestu, bude to spíš míň než víc, ale možná poznatelně.
Jsou to drobnosti (to dávám k diskusím často, naši učitelé, když jim nefungoval počítač nebo přehravač, se automaticky obraceli na třídu s „kluci, pojďte mi s tím někdo pomoct“; dívčí a klučičí část herny ve školce se taky potká, nebo aspoň potkala ledaskde), pochybnosti (má oblíbená historka je z toho, jak jsem přišla na okresní kolo soutěže v programování – ptali se mě, co hledám, po odpovědi se ptali, za kým se jdu podívat, a když jsem řekla, že za nikým, že jdu soutěžit, tvářili se, že je to přeci soutěž v programování) i stereotypy. Troufám si říct, že málokdo dívkám aktivně brání věnovat se IT (byť jen odrazováním), ale ještě méně lidí je k té možnosti navede. A věřím, že tohle kdyby se změnilo, o trochu víc děvčat v IT bude. Jak to ale udělat solidně, je složitá otázka.

Jinak i v IT bude fungovat evergreen, totiž rodina. Spousta programování i lecjaká další odvětví IT se dají dobře dělat vzdáleně, nebo aspoň z velké části vzdáleně, ale ne všechno. Speciálně pro mě byly plány na rodinu primární důvod, proč jsem odmítla nabídku právě od Googleu. Se svým zaměřením bych musela jít do zahraničí, a to se mi v téhle fázi s ostatními starostmi fakt kloubit nechtělo.

8 Asterius Asterius | E-mail | Web | 10. srpna 2017 v 19:54 | Reagovat

Díky za shrnutí.
Nadpis mi přišel napoprvé opačný, protože dneska se zavádí právě genderová rovnost tak, že z toho je ve skutečnosti genderová nerovnost. xD Takže jsi to vystihla.
Je mi blivno ze všech těch gender a homo ideologií a feminacismu apod.

9 Lúmenn Lúmenn | Web | 10. srpna 2017 v 19:59 | Reagovat

[6]: nikde v Damoreově článku jsem nenarazila na něco, co by vyznívalo tak,že ženy jsou slabší kusy. Možná někdy fakt čteme to, co číst chceme;)

[7]: netvrdím, že předsudky nejsou - jsou a jsou všude. V přístupu holek k technice, ale taky třeba v tom, že tě můžou podceňovat vlastní rodiče. Nakonec ale jak vidíš IT stejně vystudovalas a programuješ a na soutěži v programování jsi byla. Myslíš, že tak málo holek tam tehdy bylo proto, že očekávaly, že k nim budou mít předsudky a tak tam radši nešly nebo proto, že to holky prostě tankuje míň?

10 Jiří Jiří | 10. srpna 2017 v 20:24 | Reagovat

[7]: Ale to, že holky o IT nestojí, je prostě fakt, a žádná diskriminace. Jak uvádí Damore, je nutné uvažovat v kontextu populace a Bellovy křivky. Pozastavuje se snad někdo nad tím, že je malé procento mužů v ošetřovatelském personálu nebo v pedagogickém sboru mateřské školky?

11 Karryanna Karryanna | E-mail | 10. srpna 2017 v 20:45 | Reagovat

[9]: Přičetla bych to kombinaci toho, že to holky tankuje míň, a toho, že jen málo holkám tu cestu někdo ukáže. (Další věc je, že ti lidé byli vyučující na průmce, a pokud učili nějaká děvčata, pochybuju, že je takovým přístupem podpořili.)
Ano, já informatiku vystudovala, ale celou střední jsem šla touhle cestou, a i proto si těch drobných odrazení všímala. (Na vysokých je případný nerovný přístup explicitnější, buď viditelná protekce, nebo viditelná diskriminace. Ale neděje se tam to, že by se třeba HCI nabízelo jen holkám nebo low-level jen klukům.)

[10]: Fakt je s dovolením jen to, že většina holek o IT nestojí. Možná mám divné okolí, možná se nad tím pozastavuje překvapivě mnoho lidí. Ono to dává smysl, tak jako dává smysl spousta holek na matice a málo na informatice. Ale přesto, kolik kluků tohle povolání zavrhne, a kolik o něm ani na moment neuvažuje? (Já vím, přesné odpovědi asi neexistují.)

12 vcítil vcítil | 10. srpna 2017 v 21:13 | Reagovat

Určitě nejlepší cesta proti diskriminaci je individuální cit a rozlišení toho, co komu vyhovuje a odhadnutí , v čem se kdo cítí lépe.

Nemusíme tak ani hledět, kdo jaké má pohlaví, ale ono se to samo vyjádří, když člověk otevřeně řekne, v čem se cítí dobře a co mu jde dobře.

Obě šablony, které se vnucují lidem, vždy selžou.

Jedná se o jednu šablonu, že tohle je jen pro muže a tohle jen pro ženy.

Druhou šablonu, že sem musíme narvat stejný počet žen a mužů a pokakejte se celá společnosti.
Tak to nefunguje.

Objevte v sobě a ve svých přátelích ten talent, který z nich vyzařuje.

13 vcítil vcítil | 10. srpna 2017 v 21:17 | Reagovat

Zrovna mám za sebou několik balíků psychotestů a dopadlo to dobře. Asi módní trend.

14 A.S. Pergill A.S. Pergill | Web | 11. srpna 2017 v 8:53 | Reagovat

[6]: Už jsem tu v jiné diskusi odkazoval na článek ze svého blogu, kde to probírám podrobněji:
upergilla.blogspot.com/2013/11/kvo-kvo-kvoty.html
Ženy prostě více inklinují k průměru a čím vyšší nadprůměr, tím méně žen je v něm zastoupeno. Platí to i na opačné straně Gaussovy křivky, proto máme drasticky méně bezdomovkyň i žen ve vězení.
Je to dáno biologicky a kdo to ignoruje nebo dokonce popírá je stejný (píp) jako třeba popírači genetiky v 50. letech za Lysenka.
Mimochodem, některé nadprůměrné a úspěšné ženy mají i nadprůměrné hladiny testosteronu v těle (nemusí to být jen sportovkyně). Jde někdy až o takové hodnoty, které už vadí v reprodukční funkci.

15 Magicmax Magicmax | Web | 12. srpna 2017 v 17:55 | Reagovat

Úúúúplnou náhodou isem na VUT v Brně iednou byl. A úúúúplnou náááááhodou isem ti toho též všiml. Ie to divný ale ano. :)
Dám ti radu podívej se radši nedivei na první dvě epizody Bella a buldoci. Ie to o utlačování mladé studentky v "mužském" odbětví. :)

16 Luz Luz | 12. srpna 2017 v 19:52 | Reagovat

Já jsem taky testerka! A ne jediná (žena na této pozici) u nás ve firmě (jiné znám z jiných firem a taky kodérky i programátorky), testování opravdu není nutno se bát a je to zajímavá práce (ani jsem nestudovala žádnou IT školu) :)

17 Luz Luz | 12. srpna 2017 v 19:55 | Reagovat

A myslím, že hodně holek o programování nestojí, protože těžké to je a holky mají víc tendenci si nevěřit a bát se neúspěchu. Ale třeba k tomu testování to vyloženě nutné není, i když může být výhodou (záleží už na konkrétním zaměření a firmě).

18 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 13. srpna 2017 v 11:13 | Reagovat

Jo, ta genderová posvátná kráva mě už taky štve, mám pak pocit, že kdybych se náhodou někdy rozhodla mít kupu dětí a pracovat v humanitním oboru bez velkých ambicí, že mě společnost ukamenuje.

Na FIT (VUT) jsem měla praxi v knihovně. Takže vím jak to tam vypadá. Neznám sice průběh přijímacího řízení na tuhle fakultu, ale z pozice studenta knihovnictví musím říct, že ta knihovna a studovna byla plná archetypů jako vystřižených ze seriálu Teorie velkého třesku (jestli sleduješ). A těch slečen tam vážně tolik nebylo (a studentů bylo v knihovně dost, probíhalo totiž zkouškové).

Myslím, že normálním životem žijící bílý heterosexuální muž nemusí být vždy rasista. Musí studovat/pracovat, starat se o živobytí, žít partnerským životem, mít přátele, rodinu, známé, kolegy a možná navrch nějakého toho koníčka. Když jsem to tak shrnula myslím, že na rasismus a otevřenou agresi vůči jiným rasám nemá ani čas. Jen společnost z nás dělá rasisty, možná že ta otázka rasové nerovnováhy nehoří tak, jak si všichni myslí. Ale to je jen můj názor a nikomu jej nenutím :)

19 Fitli Fitli | Web | 13. srpna 2017 v 21:14 | Reagovat

Mám částečný programovací úvazek v kanceláři v areálu FITu. Záchody mám na patře zcela sama pro sebe a tento stav mi plně vyhovuje. Žádné další ženy do IT!

[7]: ty hlášky jsou hodně výstižné, myslím, že tvoje okolí fakt není divné, kolem mě je to stejné. I když na úrovni toho teoretičtějšího programování se mi to zdá mnohem víc v klidu a míň mě to zvedá ze židle, než u průmyslovkové soutěže nebo zapojování projektoru, málokdo se mnou kdy jednal úplně přirozeně.

20 shira-elizabeth shira-elizabeth | E-mail | Web | 14. srpna 2017 v 18:44 | Reagovat

Přesně tohle jsem si pomyslela, když jsem se o těhle kvótách doslechla.
Mě kdyby někdo chtěl přesvědčit, že nemám na technickou školu, tak bych ho asi umlátila kalkulačkou.
Zrovna IT je takové... No přiznejme si to, často to nefunguje a nikdo neví proč a pak se lehce řekne "no jo, ženská, jasně, že tomu nerozumí".

A osobně znám přesně jednu ajťačku... Kdyby mě víc bavili počítače, jdu do toho taky.

[10]: Jo, já se vždycky divila, že můžou učit i chlapy, když jsem byla na prvním stupni :D

21 Baltasis Lokys Baltasis Lokys | E-mail | Web | 15. srpna 2017 v 23:12 | Reagovat

Jak snadné je přijít o dalších pár iluzí o naší společnosti. Tolik by se chtělo věřit, že už jsme jako lidstvo dávno vyrostli ze snah upalovat lidi za nepohodlné názory, nebo je za ně aspoň zavírat do vězení. Ale kdepak, stále vyhazujeme z práce ty, kdo se nebojí projevit svůj názor; i kdyby třeba nepodložený a v něčem pomýlený, zde každopádně zformulovaný kultivovaně. Smutné...

Nedosti na tom, většina lidí, kteří páně Damorův článek veřejně odsuzují, si ho ani pořádně nepřečetla. Někteří se k tomu přímo přiznávají, jiné usvědčuje, že autora kritizují za něco, co vůbec nenapsal. (Třeba za tvrzení, že ženy jsou horší programátorky než muži, což se v článku ani přibližně netvrdí.)

Mně naopak přijde velmi důležité přemýšlet nad tím, jestli různé názory běžné v dnešní době vyznávané jsou skutečně pravdivé, nebo to jsou jenom hluboce zakořeněné omyly. Jenom tak se můžeme přibližovat k pravdě. (Mimochodem, moc hezky to napsal Paul Graham v eseji What You Can't Say.)

Přijde mi, že přesně o tohle se pan Damore snaží. Zejména zpochybňuje tezi, že nerovnoměrné zastoupení mužů a žen v konkrétní profesi je důsledkem diskriminace. On se o to (nepříliš dokonale) pokouší prostřednictvím biologie, ale myslím, že úplně stačí jednoduchý statistický argument: Volbu povolání ovlivňuje ohromné množství faktorů. I kdyby mezi nimi nebyly žádné diskriminační, je velmi nepravděpodobné, aby poměr pohlaví vyšel okolo 50 % ve většině profesí. Takže bychom neměli být překvapeni, když potkáme profesi, ve které je zastoupení nerovnoměrné. A tedy než se pustíme do všelijakého sociálního inženýrství, abychom diskriminaci kompenzovali, měli bychom přemýšlet, jaké jsou opravdové příčiny nerovnoměrnosti. Jenže tím se už dostáváme na půdu seriozní statistiky a to je obor, kterému sociální inženýři nejspíš moc neholdují :)

22 broken_engine broken_engine | E-mail | 10. září 2017 v 20:32 | Reagovat

Vážené dámy, vážení pánové.

Firma, která začne aplikovat politiku inkluze skončí dvěma způsoby.

1) Stane se nekonkurenceschopnou.
2) Vykopne zavčasu všechny své inkluzivní manažery, tak jako se to stalo v githubu.

Levičáci si neuvědomují, že pracovat v elitní firmě není právo, ale výsada pro inteligentní a tvrdě makající lidi. Zázrak googlu nevytvořili hloupí nemakačenka z ulice, ale geniální dříči.

Na pohovoru přijmu kohokoli, kdo je schopen firmě vygenerovat zisk. Klidně i sexuálně nevyhraněného černého homofoba s kačenou mezi nohama.
Nikdy ale nepřijmu pracovníka jen pro jeho barvu kůže, sexuální deviaci či množství tělesných otvorů.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama