bPane prezidente...

27. ledna 2018 v 20:29 | Lúmenn |  svět podle Lúmenn...
Tak to máme za sebou. Předvolební šílenství skončilo, hlasy jsou sečtené a jisté je, že na Hradě bude dalších 5 let úřadovat Miloš Zeman. Výsledky byly velice těsné a volební účast rekordní. Je tedy vidět, že lidem záleží na tom, kdo nás jako národ bude reprezentovat. A já bych tedy na vás, pane staronový prezidente, měla pár proseb.Lidé si vás znovu zvolili a jak mohu soudit z prohlášení vašich voličů a příznivců, většina těch lidí vás zvolila proto, že má strach. Mají strach z toho, že naši zemi budou ovládat nějací neviditelní papaláši daleko za našimi hranicemi. Někde v Bruselu, nikým nevoleni, budou zasahovat do životů nás všech. Mají strach, že do naší země přijdou cizinci z úplně jiné kultury a ohrozí naše bezpečí, naše zásady, náš způsob života. Neříkám, že je jejich strach oprávněný, ale je nesmyslné ho bagatelizovat, protože právě tenhle strach vám vyhrál volby. Zasaďte se, prosím o to, abyste těmto vyděšeným lidem pomohl cítit se bezpečně. Aby se již neopakovaly excesy, kdy ztlučou cizince jen proto, že má jinou barvu pleti. Vysvětlujte, podávajte jasné a přesné informace a zasaďte se o to, aby se lidé nemuseli bát smyšlených bubáků, ale jen reálného nebezpečí.

Hodně je toho vidět i na výsledcích v jednotlivých městech a krajích. Největší podporu vám vyjádřili lidé v Moravskoslezském a Ústeckém kraji, tedy v částech naší země, kde se nežije zrovna snadno. A je pochopitelné, že člověk, co žije od výplaty k výplatě, nečeká zastání u intelektuálského vědce. Proto bych vás chtěla poprosit, abyste na tyhle lidi opravdu myslel. Na lidi, co jsou na nejhlubším sociálním dně v našem státě a kteří ve vás vložili svou důvěru. Až budete jezdit za peníze bohatých podnikatelů do Číny, myslete právě na ně a na jejich zájmy.

Naopak vám svou podporu nevyjádřilo příliš mnoho lidí z velkých měst - nejen z Prahy, kde to bylo nejvíce markantní, ale také z Brna a všech dalších krajských měst. Tedy z míst, kde se lidé mají lépe, kde mají čas řešit i jiné věci, než pouhé přežití. Pro tyto lidi je důležité, aby v politice zavládla slušnost, korektnost a pravdomluvnost. Přes 2 700 000 voličů se vyjádřilo, že si vás na Hradě nepřejí. A většině z nich vadila právě vaše arogance, vaše povýšené a neslušné vyjadřování, vaše nerespektování důstojnosti prezidenstkého úřadu. Za tyhle lidi, mezi něž se počítám, vás prosím, abyste toto následujícíh pět let reflektoval. Uberte, prosím, z břitkosti vašich slov a pokuste se být spíš moudrým dědečkem, než přemoudřelým dědkem. Sprostá slova a bonmoty o kalašnikovech a popravách novinářů si, prosím, nechejte nad skleničku něčeho ostřejšího s přáteli a neplňte jimi veřejný prostor.

Pane prezidente, prohlašujete o sobě, že jste prezidentem dolních deseti milionů. Ale skoro tři miliony z toho vám svůj hlas nedali. Pokuste se tedy být i přesto jejich prezidentem - prezidentem slušným, prezidentem, který dodržuje své sliby a hlavně prezidentem, který říká pravdu. Ve všem máte značné mezery.
Z Čechů, kteří žijí v zahraničí, vám svůj hlas dalo pouhých 10 %. Nejspíš i proto, že vidí, jaký obraz o naší zemi podáváte za našimi hranicemi. Vynasnažte se tedy, prosím, aby to následujících pět let nebyl obraz, za něž by se naši krajané v cizině, ani my tady doma, museli stydět. Děkuji.
 

17 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 bastard bastard | 27. ledna 2018 v 20:34 | Reagovat

Má nějaký nesymetrický výraz v obličeji ten pán. Na to je taková věda, která se zabývá .... A prý to jsou neupřímní lidé s tímto výrazem..

2 hrachajdice hrachajdice | Web | 27. ledna 2018 v 20:46 | Reagovat

Nevolila jsem ho ani teď ani před 5 lety . Bohužel tady žádná změna nenastane dokud budou volit ti, co teď volí. Chce to úplně jinou a novou generaci. Pak bude změna asi reálná.

3 hanis hanis | 27. ledna 2018 v 20:56 | Reagovat

Následovat bude pravděpodobně další disciplína našich politiků ve volebním ráji.

https://www.youtube.com/watch?v=YF4ilMJXZnw

4 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 27. ledna 2018 v 21:38 | Reagovat

[1]: Což oni křivé huby mají oba kandidáti. Ono je to skoro jedno, kdo vyhrál.

6 klavesnicetuka klavesnicetuka | Web | 28. ledna 2018 v 5:45 | Reagovat

no šlo vidět, že je pan prezident z výsledků potěšen a na koni..teď teprve od něj uslyšíme ty pravé perly

7 Matthias Matthias | 28. ledna 2018 v 7:47 | Reagovat

"Je tedy vidět, že lidem záleží na tom, kdo nás jako národ bude reprezentovat." - mluv za sebe. Já reprezentuju sám sebe. Lidi reprezentují národ. Jestli tebe reprezentuje nějaký prezident je tvůj problém.

"Mají strach z toho, že naši zemi budou ovládat nějací neviditelní papaláši daleko za našimi hranicemi. Někde v Bruselu, nikým nevoleni, budou zasahovat do životů nás všech. "

- To není strach. My opravdu musíme dodržovat zákony a předpisy, které vyrobil Brusel a jejich návrhy přednesla nikým nevolená Evropská komise. Nestačila sis všimnout, nebo jsi žila doposud v jeskyni?

Každopádně nechápu proč to vůbec píšeš, protože Zeman je eurohujer jak řemen.

"A většině z nich vadila právě vaše arogance, vaše povýšené a neslušné vyjadřování, vaše nerespektování důstojnosti prezidenstkého úřadu."

- Ach božičku, díky bohu za tohle chování. Aspoň lidi konečně pochopí, že prezident je na nic :)

" Vynasnažte se tedy, prosím, aby to následujících pět let nebyl obraz, za něž by se naši krajané v cizině, ani my tady doma, museli stydět" - mám pocit, že ti to pod nějaký tvůj článek v komentářích píšu tak po dvacáté, ale opakování je matkou moudrosti.

Takže ne, ty se stydět nemusíš. Ty nejsi Zeman, ty nejsi prezident. Přestaň s tou hloupou kolektivní vinou. To za prvé. Za druhé prezident vytváří obraz nula nula nic.

Obraz vytváří lidi, ne prezident.

Většinou lidi ani neví, kdo prezident je. Nebo ty hodnotíš španělsko, francii, italii podle jejich prezidentů? Ne, ty ani nevíš, kdo to je. Ty hodnotíš ty země podle lidí a tak dále.

Sakra, nechápu, proč mám furt prazvláštní potřebu líst na tvůj blog a něco sem psát... Nemám tvůj blog rád, ale přesto se sem furt vracím. Když tak mě blokni, jestli tě sere má kritika.

Mně každopádně připadá, že tvé články mají strašné sklony ke klišé a takovým těm obecným lidovým frázím.

Tj. píšeš třeba úvahu a chvíli máš docela konstruktivní věcné připomínky, ale naráz to zabiješ nějakým klišé.

8 Matthias Matthias | 28. ledna 2018 v 7:48 | Reagovat

[2]: no pokud věříš, že změna znamená výměna prezidenta, tak to good luck.

9 Lúmenn Lúmenn | Web | 28. ledna 2018 v 12:07 | Reagovat

[7]: já kritiky neblokuju, klidně piš dál. Popravdě teda taky moc nerozumím tomu, proč máš potřebu se pořád vyjadřovat, když je evidentní, že se neshodneme:) Nejsem v žádném případě takový individualista. Česká republika je prostě skupina lidí, kterou na základě voleb reprezentuje jiná a menší skupina. Je to stejné, jako bys měl svůj tým třeba 10 lidí a z něj jste vybrali jednoho člověka, který za vás bude jednat s jinými týmy. Pokud váš představitel bude kretén a dělat vašemu uskupení špatné jméno, bude tě to taky štvát a budeš si přát, aby vás reprezentoval někdo lepší. Bohužel ale ve skupince o 10 lidech je mnohem snazší se domluvit, než ve státě o 10 milionech. Navíc prezident skutečně obraz vytváří. 10 mega Čechů se nezvedne a nepojede komplet jednat o něčem třeba do Anglie nebo do Číny. Pojede tam za nás prezident. A když se tam ten člověk bude chovat jako blbec, řeknou si o Češích, že jsou blbci, protože si do svého čela zvolili blbce. Z každé skupiny lidí, ať je to národ, firma, fanoušci Baníku nebo posluchači metalové hudby, jsou vždycky vidět ti, kteří se nejvíce ukazují, kteří mají největší mediální pozornost a tito lidé pak obraz této skupiny vytvářejí. Byť skupina může být plná super úžasných jedinců, většina  lidí ji prostě bude hodnotit podle těch, kteří mají největší mediální pozornost.
Takže ne, prezident není na nic. Prezident je někdo s velkou mediální pozorností u nás doma i ve světě. Někdo, koho zná hodně lidí a jako takový prostě vliv na veřejné mínění má, ať se ti to líbí nebo nelíbí.

10 Hadrářka Hadrářka | Web | 28. ledna 2018 v 13:06 | Reagovat

[7]: Z tvých vyjádření zde i jinde nabývám dojmu, že jsi silný individualista, ne-li anarchista. Potom bych ráda konstruktivně připomněla některá fakta.
Pokud se cítíme vnitřně spjati s vlastním národem, zcela logicky cítíme stud i pýchu a jakékoli další emoce za jeho reprezentaci ve formě volených i nevolených zástupců.
Volení zástupci samozřejmě nemusí nutně vytvářet obraz dané země v očích cizinců. Ale jsou k tomu zneužíváni, lidé budou na základě jejich reprezentace rádi podporovat libovolný bias, naučený o daném národu. Pokud tak nečiníš, je to jistě chválihodné, protože to je reálně hloupé. Na druhou stranu je nutno podotknout, že lidem volená reprezantace svědčí určitým způsobem o daném národu a jeho smýšlení. I kdyby například na základě posledních voleb mělo být výstupem, že jsme národ velmi povrchní, který se snaží řešením problémů vzdálenějších odpoutat od těch nám bližších.
Státní zřízení je služba občanům, která se stará o zdravotnictví, bezpečnost ve formě všech jejích složek, možnostech právní ochrany svých občanů, ale i svozu odpadu a jeho dalšího nakládání s ním. O kvalitě těchto služeb můžeme samozřejmě rozporovat, ale jejich důležitosti ne. Dopady absence státních služeb jsou pak velmi široké, netřeba jmenovat. A já bych je například zažila jen nerada.
Btw nemyslím si, že občasné klišé je na škodu. Je to způsob, jakým cílit na určité publikum nebo publikum rozšířit. Je to v zásadě dobrá strategie.

Pokud "nevíš", proč sem pořád chodíš, dovolím si myšlenku - je to pravděpodobně proto, že přeci jen ti tyto články nejsou tak lhostejné čili, že v nich nacházíš nějakou bázi, která tě nutí přemýšlet, nutí číst, jistým způsobem k nim máš vlastně kladný vztah. Ale narážíš v nich na věci, které jsou ti naopak názorově tvrdě "proti srsti" a tahle protipolnost tě prostě nutí psát. To je zcela přirozené vyústění, já bych si z toho nic nedělala...
Lúmenn je dospělá blogerka, svůj rozum má, takže potřebu tě blokovat tě pravděpodobně mít nebude.

PS: Sorry, Lúmenn :D Ale mě fakt zajímalo, co je "zač", tak jsem si zapátrala...

11 hanis hanis | 28. ledna 2018 v 16:30 | Reagovat

Poradím ti Matthiasi. Zkus se někdy vyjádřit jen tak, že na nic a na nikoho nereaguješ, že prostě jen tak píšeš k tématu, bude to vypadat líp. Někteří lidi se snaží vyjadřovat na  někoho, na něco a pak to jejich vyjadřování k tomu nepasuje vůbec. Přitom jejich názor by zněl lépe, kdyby se vyjádřili jen tak, že je to prostě napadalo. Třeba názor já reprezentuji sám sebe je zajímavý. Ale ve smyslu popření, že skupinu reprezentuje volený jedinec pak uniká smysl. Protože od toho je volen, aby reprezentoval skupinu.

12 A.S. Pergill A.S. Pergill | Web | 28. ledna 2018 v 19:56 | Reagovat

[7]: Zeman není eurohujer. Zeman je příznivcem evropské integrace (to já ostatně do jisté míry taky), ale nechce, aby tato integrace navodila stav výrazně horší, než je ten současný. Oproti němu by Drahoš integroval až do totální devastace státu a jeho obyvatel.
Zemanův postoj v podstatě znamená, že integrovat se nebudeme, protože EU je naprosto nereformovatelná totalitní diktatura, srovnatelná s nebožtíkem SSSR nebo nebožkou Třetí říší.

13 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 28. ledna 2018 v 20:13 | Reagovat

Jsem ráda, že jsi situaci vzala se ctí. Je to asi první článek od člověka, který nynější hlavu státu nevolil a postavil se zároveň k porážce svého kandidáta rozumně.
Dosud jsem četla uplakané, vzteklé výroky lidí, kteří si myslí, že teď přijde definitivní konec světa, že budou muset emigrovat, že se to tady podobá totalitě apod.
Osobně pro mě volba jednoho z kandidátů nebyla příliš jasná a dost jsem se rozmýšlela komu ten hlas dám, protože každý má něco.
Moc se mi líbí tvoje shrnutí, přijde mi takové vhodné. Že to například neuráží voliče Zemana ani je neztrapňuje, jak to je třeba v těch příspěvcích voličů neúspěšného kandidáta.
Je to fakt důkaz toho, že se k situaci dá postavit s klidem a nehroutit se z toho.

14 buchtička buchtička | 28. ledna 2018 v 21:02 | Reagovat

Můžu tě upokojit, že bylo nás hodně, kteří jsme nevolili nikoho. Ne všichni se dokázali utrhnout, někteří dokonce z nemocnic a podobně.Nabídka kandidátů byla velmi skromná a ani jeden kandidát nebyl nadějí pro lidstvo.

Část lidí byla zastrašena pílí novinářů, kteří jsou alergičtí na slovo "novinářští agenti", když to dělají přece pro své potěšení.Známé firmy chrlily jednu nelogickou hovadinu za druhou. Některým ruply nervy. Přitom to nejcennější, co máme, je náš život.S tím, nebo oním pajtášem, stejně bude pětileté přechodné období. Možná kdyby tam byl teď Drahoš, tak bychom ho pak museli mít dalších pět let po téhle pětiletce, páč by se tam pak chtěl udržet. Takhle možná za pět let bude úplně nová tvář na scéně a s tím úplně nová naděje.

15 Lukáš Lukáš | 28. ledna 2018 v 21:53 | Reagovat

Jednou snad dospěješ a budeš mít víc rozumu, autorko. :)))

16 kubadur kubadur | 28. ledna 2018 v 22:45 | Reagovat

[15]:
A ty už pomalu rozum máš?

17 A.S. Pergill A.S. Pergill | Web | 29. ledna 2018 v 6:04 | Reagovat

Na Neviditelném Psovi je zrovna dnes (29. 1.) článek o tom, že "více Evropy" znamená platit dluhy za jihoevropské státy, aby nezkrachovaly německé a francouzské banky, které jim půjčily v podstatě nesplatitelné částky. A přesně tohle by nás čekalo pod Drahošem.

18 Lúmenn Lúmenn | Web | 29. ledna 2018 v 12:05 | Reagovat

[17]: tak prezident nemá žádné pravomoce na to, nás do Evropy více integrovat nebo z ní naopak vyintegrovávat, všechno má v gesci vláda a parlament. Stejně jako imigrační politiku a další záležitosti, kvůli nimž mnoho lidí Drahoše nevolilo. Přitom reálně je prezident spíš takový maskot, který sice občas promluví na důležitá témata, ale reálně může ovlivnit maximálně veřejné mínění, ne skutečné zákony či zahraniční politiku země.

19 A. S. Pergill A. S. Pergill | Web | 29. ledna 2018 v 16:25 | Reagovat

[18]: Formálně právně máš stopro pravdu.
Problém je, že president je i neformální autoritou a může přes veřejné mínění apod. tlačit na zákonodárce i exekutivu. Navíc může "pokrýt" i některé informace, jejichž šíření by bylo trestné, ale když to na plnou hubu a veřejně prohlásí president, tak se na něho dá odvolávat.
Druhou věcí je, že pokud by presidentský post byl tak nezajímavý, tak by se o něj pražští kavárníci a jiní antidemokraté tak nervali.

20 Lif Lif | 30. ledna 2018 v 7:39 | Reagovat

Já jsem se Zemanem spokojená. Tak, a můžete kamenovat. :-) Vždyť je to jedna velká fraška, kdyby si páni politici přečetli Megreho Anastázii udělali by mnohem lépe ale samozřejmě financování podprahovek a agresivní masmideální masírování ovčanů má své výsledky - a jak se to stádečko samo mezi sebou hezky začne rvát, asi jako páně De La Mancha s větrnými mlýny... je úplně jedno jaký xicht na tom hradě trůní, nesmysl je celý ten systém jakým politika funguje a iluze svobody je to nejhorší vězení do kterého se dobrovolně zavíráme zatímco loutkáři si mnou ruce. Váhám zda brečet nebo se smát.

21 Magicmax Magicmax | Web | 30. ledna 2018 v 8:14 | Reagovat

Si inteligetní žena se svým názorem a to ti chválím! :) Třeba tu chytře podanou část o reprezentaci názora na konci. :)

Našel jsem kontakt na Miloše, tak jsem mu to přeposlal. Nezabí mně. xD

22 lissy-paolohn lissy-paolohn | E-mail | Web | 30. ledna 2018 v 11:09 | Reagovat

Neřekla bych, že volby jsou výsledkem strachu. Jsou výsledkem celkového dojmu. Možná, že někdo volil pana Zemana právě proto, že mu přišlo, že ten strach pan Drahoš příliš bagatelizuje. Kdyby byl zvolen pan Drahoš, myslíš, žy by podobné excesy přestaly? Ne, nepřestaly. Protože to není o panu prezidentovi (tedy pokud by tam nebyl a nechránil je vlastním tělem - poažmo těly své ochranky), ale je to o lidech. O nás.
Tohle lidé, chudí lidí, jsou sice převážně tam, kde současný pan prezident vyhrál, ale když se podíváte na mapu, je to skoro CELÁ Česká republika. Ti lidé jsou všude, na venkově, ale i v městech, velkých městech. Jsou i tam, kde "se žije snadno". To proto, že život není snadný. Možná, že se někdo bude divit, ale i v Praze volili lidé Miloše Zemana. Kdyby vyhrál pan profesor, jaká je jistota, že by se snažil pomoct lidem, kteří to potřebují? Z ekonomického hlediska je Čína velice dobrýrý tah. Jenomže holt všichni ekonomové nejsme...
Mnoho lidí nechce pochopit nadsázky pana prezidenta, to, že to nemyslí vážně. Vytrhávají jeho slova z kontextu a převracejí je nehorázným způsobem. A teď nemluvím přímo o tobě, Lúmen, ale spousta lidí není schopna se slušně chovat, ale lobuje za slušnost. (Přemýšlím, kde se stala chyba. A chyba Miloše Zemana to rozhodně není, člověk je tvor inteligentní, tedy pokud chce, umí se chovat slušně.)Pokud lidé vidí to důležité, tak je jim pozlátko v podobě chování v podstatě ukradené...
Nebo je možná zahraničí zmanipulované médii. Ale to samozřejmě "všichni" popírají....
Dalo by se psát dál a dál, víc a víc. Věř mi, že nechci urážet ani jednoho z kandidátů letošních voleb. Oba dva si zaslouží úctu a respekt. Jen mě mrzí, že málokdo z těch, co jsou slyšet, se zajímá o tu pravou pravdu. O tu důležitou pravdu...

23 Akim Akim | E-mail | Web | 30. ledna 2018 v 11:34 | Reagovat

Lidé si vás znovu zvolili a jak mohu soudit z prohlášení vašich voličů a příznivců, většina těch lidí vás zvolila proto, že má strach. Mají strach z toho, že naši zemi budou ovládat nějací neviditelní papaláši daleko za našimi hranicemi. Někde v Bruselu, nikým nevoleni, budou zasahovat do životů nás všech. Mají strach, že do naší země přijdou cizinci z úplně jiné kultury a ohrozí naše bezpečí, naše zásady, náš způsob života. Neříkám, že je jejich strach oprávněný, ale je nesmyslné ho bagatelizovat, protože právě tenhle strach vám vyhrál volby?????????

A on může prezident ČR z úřadu své funkce tyhle věci ovlivnit? No nemůže, to má na starosti vláda, že? Lidé si stále uvědomují, že žijeme v parlamentní demokracii a volí svého prezidenta na základě aspektů, které Zeman ani Drahoš ovlivnit nemohou.

Je třeba si také uvědomit, že veškeré volby a u nás, ale i jinde v Evropě jsou ve velké míře ovlivňovány migrační krizí. Nebýt ji, lidé jako je třeba pan Okamura by tady sotva někdo znal. I prezident Zeman může v podstatě žehnat existenci migrační krize. Přihrála mu spoustu voličů, alespoň já si to myslím.  Když jsem šel k volbám, poslouchal jsem debaty ostatních voličů a Zemanovi voliči mleli jen jedno, "dokud tady bude Zeman, tak tu nebudou ani žádní uprchlíci." :-)

24 Akim Akim | E-mail | Web | 30. ledna 2018 v 11:37 | Reagovat

[23]: ...Lidé si stále NEuvědomují, že žijeme... omlouvám se, mám víc chybiček, ale však vy mě snad pochopíte. :-)

25 Čerf Čerf | E-mail | Web | 30. ledna 2018 v 14:14 | Reagovat

Článek mi připadne jako velmi rozumná reakce na situaci po volbách. Nejsem sice příliš optimistický, že by vítěz větší část tvých vstřícných návrhů vyslyšel, byť jsem si skoro jistý, že důvody pro tyto návrhy zná velmi dobře. Ale možná je to jen tím, že si o chuti Miloše Zemana v prezidentské roli vycházet jakkoli vstříc i těm, kteří jsou vůči němu kritičtí, myslím svoje a neumím svůj pohled formulovat tak vstřícně jako ty :-).

26 Ann Taylor Ann Taylor | 30. ledna 2018 v 15:31 | Reagovat

[24]: Jo, tohle je největší problém, jaký jsem s celou volbou měla. S většinou lidí, s kterýma jsem o tom mluvila (a kteří nejsou z mého oboru, protože takoví to zkrátka vědět musí) nemají páru, že tahle jejich milovaná řvavá témata jsou něco, o čem prezident nerozhoduje. Už mě to unavovalo. To bylo vždycky "a on chce tohle a on udělá tohle a ten druhej by znamenal tohle", pak stačilo podotknout, že ani jeden z nich nic z těch věcí, o kterých byla řeč, udělat jednoduše nemůže, protože to není v jeho pravomoci, a blik, prázdno. Plus jedna osoba volila tak jak volila z čisté škodolibosti, čímž se netajila. To mě nadzvedlo asi nejvíc.

27 Akim Akim | E-mail | Web | 30. ledna 2018 v 15:40 | Reagovat

[26]: Byl jsem na tom stejně, dokonce jsem nějakou dobu žil s myšlenkou, že se na to můžu vykašlat a zkrátka nejít volit, v prvním kole jsem dokonce i tak učinil, druhé kolo jsem si ale "ujít" nenechal.

Víš, nejsmutnější na tom je, že společnost se od sebe stále víc a víc vzdaluje, alespoň já to tak cítím. Žádná touha po dohodě a přátelském kompromisu, jen urážky, osočování, nadávky, zatracování až proklínání jeden druhého. A to je voda na mlýn těm nahoře, takhle nás mají v hrsti, protože takhle si tam můžou dělat, co chtějí. Je mi smutno z celé té situace, ještě před deseti roky se lidé bavili, radovali se, scházeli se, debatovali, dnes se jen urážejí na internetu. Ach jo. :-(

28 Lúmenn Lúmenn | Web | 30. ledna 2018 v 16:20 | Reagovat

[23]: no, já to vím, ale voliči Zemana jako by o tom nechtěli ani slyšet

29 kubadur kubadur | 30. ledna 2018 v 17:56 | Reagovat

Celá podstata voleb byla přeci o tom, aby  dědouš měl delší důchod, než se vrátí na Vysočinu do své oblíbené hospůdky a tam bude mezi tamnějšími elitami štamgastů komentovat politické zprávy a dá si do druhé nohy. Však co se mu zaplatilo na ty předvolební obědy. On se představil, jako důchodce. Voliči dali volbě prezidenta jakýs takýs politický podtext. Přitom prezident je jen takový reprezentant národa, který by měl být nad politikou  a  spíš dělat vzor lidské osobnosti, lidskosti a prezentovat lidské hodnoty. Jak se k tomu pak postaví lid a vláda, to už je jiná hra, kde se to pak všechno skutečně odehrává.

30 nahaduse nahaduse | 30. ledna 2018 v 23:00 | Reagovat

Zaráží mě myšlenky typu "Zemana volí jen starší generace". Já jsem mladá, a byla jsem volit právě jej.

Obecně mě štve tohle přílišné generalizování. Věřím, že Drahoše volilo mnoho mladých. Ale dle mého názoru to bylo i tím, jakou propagaci měl u vlivnějších YouTuberů. Děcka se o politiku nezajímají, a přesto jich byla u urny armáda. Je dobře, že mladí volí, ale pak ve výsledku jen papouškují výroky někoho jiného, což už je na pováženou..

Je to trošku od tématu článku, ale musela jsem si ulevit. Pardon.

31 A. S. Pergill A. S. Pergill | Web | 31. ledna 2018 v 8:52 | Reagovat

Poslední kapka:

Pokud bych vůbec zvažoval volit Drahoše (protože toho "kaštánka" sleduji už pár let, tak to nehrozilo), byla by pro mě poslední kapkou cesta kolem pátého nástupiště u hlaváku v Brně, kde je dlouhá zeď s jedním polem pro plakáty vedle druhého. Na těch polích byly i volební plakáty Zemana a Drahoše. Naprostá většina těch Zemanových byla zvandalizována (někdy i všechny na jedné dílčí ploše), ale nepodařilo se mi najít ani jeden zvandalizovaný plakát Drahošův. Jsem velice sorry, ale tahle plocha je (byla) jasnou ukázkou, jaká lůza, odmítající dodržovat zákony a obecná pravidla fér hry, Drahoše (mimo jiné) podporuje, zatímco mezi Zemanovými podporovateli se zjevně prakticky nikdo takový nevyskytuje.

32 Akim Akim | E-mail | Web | 31. ledna 2018 v 10:29 | Reagovat

[31]: Tak takhle jsem se dlouho nezasmál. Ale máš naprostou pravdu, my voliči Drahoše jsme hrozná pakáž, ještě, že jsi volil Zemana. :-)

PS: U nás to bylo z těmi plakáty přesně obráceně, ale že bych se podle toho rozhodoval, nebo to mělo vliv na mou volbu, tak to vůbec, ale co, my lůza to asi máme jinak, než vy, dokonalí voliči pana Zemana. :-) :-) :-)

33 bugace bugace | 31. ledna 2018 v 11:28 | Reagovat

[30]:
Opravdu papouškují? Mě připadá, že papouškují média úplně všechny kandidáty. A kandidáti papouškují, co jim říkají ti jejich sledovatelé věřejného mínění. Uprrr chlíci, Uprrrchlíci.. Uprrrchlíci. Migrrranti. Migrranti. A tak pořád papouškovali až upapouškovali volbu toho kandidáta, kde se nejvíc papouškovalo slovo migrrranti.

34 macocha macocha | 31. ledna 2018 v 11:35 | Reagovat

[31]:
Nefandím ani jednomu, ale tuším, že Drahoš ještě nebyl prezidentem a tak nestihl nikoho naštvat ve funkci, kterou ještě neměl.

35 A. S. Pergill A. S. Pergill | Web | 31. ledna 2018 v 15:17 | Reagovat

[34]: Což se ovšem nijak nevylučuje s tím, že se mohl profláknout při jiných příležitostech a zachovat tak, jak by se president rozhodně zachovat neměl (což se mu také párkrát stalo).

A když při druhé debatě blábolil o tom, jaký je šílený odpůrce kvót a imigrantů, přičemž ještě nedávno podepsal jako jeden z prvních (a patrně i spoluorganizoval) jednoznačně vítačské prohlášení vědců a v jeho okolí jsou samí vítači, tak to člověk opravdu nevěděl, jestli se má chechtat nebo blejt.

MMCH v době, kdy Zemanova vláda vzala nějaké uprchlíky z Kosova, tak:
1. se o agresivitě muslimů vědělo podstatně méně (a mainstreamu se do té doby proběhlé incidenty dařilo daleko úspěšněji zatloukat než nyní)
2. plánovalo se (a bylo to v naprosté většině případů dodrženo), že se ti lidi vrátí zpět v momentě, kdy se přestane střílet

36 A. S. Pergill A. S. Pergill | Web | 31. ledna 2018 v 15:18 | Reagovat

pardon, "Výzva vědců" se ta novodobá anticharta jmenuje.

37 machocha machocha | 31. ledna 2018 v 17:28 | Reagovat

[35]:
Nevím, kdo za tím stojí, ale v tv ukazovali ten starý záběr, jak ho nějaká šílená paní nutila, aby řekl, že tedy jsme schopni přijmout těch 2600lidí a to hrozně zdůrazňoval, že to by museli být hodně moc prověření lidé. Je potřeba si všímat, jak byla jemu položená otázka. Ale nenuťte mě se zastávat někoho, koho se zastávat nechci. Jen si všímám, že pravda je úplně jinde. Nevím, co bys odpověděl, kdyby na tebe někdo tlačil, jaký jsi zlý  a jak jsme  zlý národ a že bychom měli nějaké chudáky přijmout. Možná bys i koktal, abys nevypadal jako nelidumil. I s politiky se manipuluje.
Mě se někdo blbě zeptat tak nevím, jak do médií říct větu, kolik jsme schopni přijmout lidí, aby mě nějaký šílenec neobvinil, že určitě chci "vítat" a to právě ty nejšílenější lidi, co tady  nemají co dělat. TV někdy využívá ke všemu trik, že sestřihne větu. Takže naučit se mluvit nepřekroutitelně třeba věto, kde ani jeidné slovo nepůjde vystřihnout. Možná by to šlo říct takto:  Já bych těch 2600 volných míst v azylových zařízeních nevyužil, ale pokud vy chcete, je to na vašem referendu. Tak by tam byla věta, že 2600 míst je k dispozici a nedalo by se do toho vsunout, že já říkám větu jsme schopni přijmout , nebo můžeme přijmout.

38 A. S. Pergill A. S. Pergill | Web | 31. ledna 2018 v 19:40 | Reagovat

[37]: Obávám se, že mnoho lidí to chápe ve stylu Smolíčka pacholíčka: tj. přijmeme 2600 a pak nám automaticky budou cpát další. Minimálně těch 2600 nabobtná přijímáním rodinných příslušníků.

V zásadě stačilo říct: O tom, koho přijmeme nebo ne, chceme rozhodovat sami, a pokud nás rozhodovat nechtějí nechat, bude referendum o odchodu z EU.

39 Rolf Rolf | 31. ledna 2018 v 23:36 | Reagovat

A ty jsi (jako ostatních 2,7 mil. lidí) volila člověka, který si o nás, voličích myslí, že nejsme dostatečně inteligentní na to, abychom se v referendu mohli vyjádřit o setrvání (či odejítí) v EU? Už jen tenhle názor mě tak urazil, že bych mu nedal hlas ani v kómatu.
A navíc, tyhle prezidentské volby nebyly o Zemanovi nebo Drahošovi. Ty byly o Babišovi. Těch 2,8 mil lidí, co volili Zemana, chtějí také Babiše. A bylo úplně jedno, jestli jako protikandidát Zemana bude Drahoš, nebo jiný z těch osmi.

40 Egoped Egoped | E-mail | Web | 1. února 2018 v 10:19 | Reagovat

[39]: "Chtěl bych varovat před obecně rozšířenou a dalo by se říci populistickou iluzí, která vychází z názoru, že hlas lidu je hlasem božím a že to, co nespraví Parlament, spraví občané," řekl Zeman ve Federálním shromáždění v roce 1992, když se projednával návrh tehdejšího prezidenta Václava Havla na referendum o budoucnosti společného Československa.

"To, co nyní řeknu, není projevem univerzitní povýšenosti ani sarkasmu. Třetina obyvatel této země je slabá duchem. Každý sedmý občan je debilní nebo dementní nebo alkoholik. Zhruba polovina obyvatel této země má podprůměrný intelekt. (...) Těmto lidem - je to tedy polovina národa - uniká ona složitá mnohotvárnost, komplementarita, mnohoznačnost světa," řekl tehdy poslancům (když citoval psychiatra pana Hoschla).

-------------

Mimochodem to, že lidé nejsou dostatečně kompetentní, aby se vyjadřovali v referendu o EU, si myslí nejen Drahoš, ale i Zeman a každý člověk, který má všech pět pohromadě. Jen se to jaksi blbě říká na veřejnosti, protože žádný volič nechce slyšet, že je na něco příliš hloupý.

41 A. S. Pergill A. S. Pergill | Web | 1. února 2018 v 10:32 | Reagovat

[40]: Když zaváděli ve Švýcarsku referendum, tak měli údajně víc než 90% negramotnost populace. A šlo to.

42 Lúmenn Lúmenn | Web | 1. února 2018 v 10:34 | Reagovat

[35]: já teda výzvu vědců četla a mě osobně přišla spíš jako výzva k tomu, aby lidi nevěřili hoaxům a podrobovali vše kritickému myšlení a vícezdrojovému ověřování. A že jsou fakt na světě lidi, kteří mají doma válku a těm by se pomáhat mělo. Nepřišlo mi to ani tak vítačské, jako vcelku rozumné.

43 Akim Akim | E-mail | Web | 1. února 2018 v 13:36 | Reagovat

[40]: Amen. :-)

44 bomnot bomnot | 1. února 2018 v 15:41 | Reagovat

Připadá mi nenormální myslet si, že věděc rovná se tajný spyklenec, který automaticky tajně spřádá plány, jak svůj národ a svoji rodinu a sebe samotného zničit. Nemám na mysli konkrétního vědce. Extrémistů máme v zemi dost, aniž by se otevíraly hranice. Náboženských a protináboženských, názorových fanatiků, kteří si neověřují informace. Někteří mají až takové fóbie, že nevylezou ani z domu, aby náhodou nějaká prodavačka v obchodě,letuška,lékařka,učitelka, nádražačka (nádražák), nebyla náhodou šílenec a nemuseli pak o ní dalekosáhle mluvit nebo psát.

45 xxx xxx | 1. února 2018 v 23:36 | Reagovat

Česká republika je ve světě známá třemi věcmi:
1. pašeračkou Terezou
2. Evou a Vaškem
3. Pornem
Ani v jedné z těchto věcí nefiguruje prezident. Pokud myslíš reprezentaci ČR na celosvětové úrovni (tj. mezi politiky jiných států), tak je akorát dobře, že je někdo jako Zeman bude držet nohama na zemi, protože se Brusel nejspíš zbláznil. Zemi jako takobou nereprezentuje prezident, ale občané. To jsou právě ty stereotypy, které potom vznikají (jakože češi pořád chlastají nebo že nosí ponožky v sandálech). Na takové věci prezident vliv nemá.
A propos. Vážně se mi příčí to, jak lidi jako ty berou bezpečnost státu na lehkou váhu a jak bagatelizují migrační krizi a obviňují ostatní z xenofobie a rasismu.

46 A. S. Pergill A. S. Pergill | Web | 2. února 2018 v 8:47 | Reagovat

[42]: Já tu výzvu četl taky. Všechno to vítačství tam je, ale zabalené do vzletných frází, aby to tak neřvalo.

[44]: I nobelista může mít sociální inteligenci nižší než paní, co chodí ráno dojit krávy a odpoledně vyhazovat hnůj.
Vem si třeba levičácké úlety Einsteina a dalších "atomových vědců".
A ten vědec, pokud je závislý na grantech z nějakých pochybných zdrojů (EU, norské fondy apod.), je tím i vydíratelný.

47 M. M. | 2. února 2018 v 20:06 | Reagovat

[21]: Přepošli mu ještě článek od Alue, bude blahem bez sebe. ;-)

48 M. M. | 2. února 2018 v 21:48 | Reagovat

Proc pomáhat migrantům? Ano Zeman má sve příznivce. Proc musíme přijímat totálně jinou kulturu?  My jsmě tu doma!

49 bomnot bomnot | 2. února 2018 v 22:14 | Reagovat

[46]:
Nerozumím, asi jsi z jiné planety. Drahoš není zas takový vědec, jak bys myslel. To info mám přímo z jeho vědeckého okolí.

Ale nechci kritizovat a říkat něco z druhé ruky. Ti méně aktivní vědci jdou na managerskou dráhu, nebo do politiky, neznamená to ale, že by už nic neuměli, to tím říct nechci. Jakými granty by mohl být vázán mě nenapadá.  S Milošem jsem si psal, ale nic to neznamená. Kdysi jsem ho chtěl ocenit, nyní si myslím, že už těch pět let bude přesluhovat a že by mohl k zasloužilému odpočinku. Bohužel nebyl skladem žádný kandidát, tak holt dosluhuje.

50 bomnot bomnot | 2. února 2018 v 22:17 | Reagovat

[47]:

Alue sem nepleť, když nemá sílu sem přijít sama podiskutovat a raději vede monology na videu, tak nemá smysl, aby jí někdo dělal mluvčího.

51 Jindra Jindra | 3. února 2018 v 13:04 | Reagovat

Tak hlavne, ze to nakonec dobre dopadlo.

52 buřtcajk buřtcajk | 3. února 2018 v 16:35 | Reagovat

[51]:
Ono to teprve dobře dopadne za pět roků. To začne úplně nový svět.

53 A. S. Pergill A. S. Pergill | Web | 5. února 2018 v 8:26 | Reagovat

[49]: "Kdo něco umí, tak to dělá, kdo to neumí, tak to učí, a kdo neumí učit, tak to řídí." Tenhle bonmot, bohužel, platí natolik, že to ani není bonmot.

ČAV je, pochopitelně, závislá na grantech z EU (alespoň částečně), proto si to s ní nebude chtít rozházet (o czexitu ani nemluvě).

Jinak se shodneme na tom, že nebyl nikdo stejně vhodný nebo vhodnější než Zeman, ale mladší. Jedním z úkolů české euroskeptické scény do následujících pěti let je si někoho takového vychovat.

54 Verča Verča | 6. února 2018 v 14:15 | Reagovat

Já volila Zemana. Drahoše opravdu ne. Ano, nejradši bych nevolila ani jednoho :D ale, když už, jsme se museli rozhodnout tak Zemana.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama